Skocz do zawartości

Pytanie teoretyczne…


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Podlaczylem do swojego wzmacniacza zwykłym tanim kablem jack-rca telewizor. I teraz pytanie teoretyczne jest takie, czy podłączony w ten sposób telewizor może wprowadzać do wzmacniacza jakieś niepożądane zakłócenia itd. Które wpływają na inne źródła podłączone na inne gniazda rca we wzmacniaczu? Pytam ponieważ odpaliłem muzykę ze swojego streamera i mam jakoś poczucie, że po podłączeniu telewizora na inne gniazdo rca mój streamer jakoś zaczął gorzej grac… Czy to moja psychoakustyka?

W ogóle takie podłączenie telewizora jest bezpiecznie dla wzmaka? :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mateolo2 napisał:

Hej,

Podlaczylem do swojego wzmacniacza zwykłym tanim kablem jack-rca telewizor. I teraz pytanie teoretyczne jest takie, czy podłączony w ten sposób telewizor może wprowadzać do wzmacniacza jakieś niepożądane zakłócenia itd. Które wpływają na inne źródła podłączone na inne gniazda rca we wzmacniaczu? Pytam ponieważ odpaliłem muzykę ze swojego streamera i mam jakoś poczucie, że po podłączeniu telewizora na inne gniazdo rca mój streamer jakoś zaczął gorzej grac… Czy to moja psychoakustyka?

W ogóle takie podłączenie telewizora jest bezpiecznie dla wzmaka? :) 

Od razu dodałem do obserwowanych 🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

@mateolo2 a skąd pomysł na takie połączenie?

Masz DAC, wykorzystaj choćby toslink, zamiast jakiejś przejściówki.

 

Pomyślałem, sobie że tak będzie łatwiej. Chcąc obejrzeć film włączam wzmacniacz i tyle. A tak muszę czekać aż się dac uruchomi, wybierać źródło na toslink itd (problemy 21 wieku 🤣) Ale dobra masz rację, odłączyłem :) Będę używać zewnętrznego daca po optyku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się dziwię że taki znawca popełnia takie połączenie 🤨 

7 godzin temu, mateolo2 napisał:

Hehe ;) Aż tak audio-stukniety nie jestem ;) 

Ale nie rozumiem.

Jeśli Koledzy wpadają wyrazić opinię ma temat miazgi między CXN vs Eversolo to i przetestować beznadziejne  połączenie  słuchawkowe mogą 🤗 

No chyba że jakiś pomyłek  zaszedł i te historyjki na kolanie  piiszesz . 

Mati ogarnij się  😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Od razu dodałem do obserwowanych 🧐

Pomyśl może o karteczce przypominającej o tym wątku  przyklej ją na lustro, rano wstaniesz umyjesz ząbki, zrobisz przedziałek i już będziesz wiedział spoglądając na lustro z karteczką.

😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jakość wyjścia słuchawkowego w TV jest kiepska , bardzo kiepska. Fatalna.

W konsoli Sony (ps4) jest wyjscie stereo 3.5mm (w pad-ie) dla graczy i nie tylko. 

Jakość dzwieku moim zdaniem jest gorsza niż z wyjscia TV 3.5mm (sprawdzałem x2hr-ami). Tak wiec... może masz c.... tv? Moj to też Sony. ;)

Pozdr. Serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2023 o 14:41, Chyba Miro 84 napisał:

W konsoli Sony (ps4) jest wyjscie stereo 3.5mm (w pad-ie) dla graczy i nie tylko. 

Tak wiem, też je mam. Nigdy tam nic nie wpiąłem. Pisałem o wyjściu słuchawkowym w TV.

Ch....y w jakim sensie? Wyjścia słuchawkowego? No może? Ale nie spotkałem jeszcze takiego z dobrym. Z Obrazem mimo że bez HDR, bez 4K i tam jestem bardziej zadowolony niż z tych obecnych cacuszek. Jeszcze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz (trochę stary już) nie ma wejścia cyfrowego, zanim miałem zamiar zakupić coś co by konwertowało na analogowe rca, podłączyłem pod wejście słuchawkowe i... "wypieło mnie z butów", jak dobra jakość dzwieku uzyskałem z tego połączenia. Obecnie leci juz któryś rok w takim połączeniu, netflix/yt/konsole... nie ma sie do czego przyczepić (od strony dźwięku), ale możliwe że teraz już tak dobrych układów nie montują na tym wyjściu🤔 

Ps: sygnał ( ustawienie ok 28-32 w 100 stopniowej skali) kalibrowane na słuch z cd playerem i jest "przaśnie" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TV Sony KDL  nie pamiętam który model. Kupiony typowo pod film/ Playstation z 100hz matrycą. 

Posiada wyjście słuchawkowe/ aux. I również korzystam z tego wyjścia przy podłączeniu TV- wzmacniacz. Daje to dźwięk o wiele lepszy niż kablem cyfrowym do DACa wbudowanego we wzmacniaczu. Szczególnie odczuwałem to przy Audiolabie 7000A. Przy połączeniu w wejścia analogowe, dźwięk jest większy, instrumenty są szerzej rozstawione. Przy przejściu na DAC od razu wszystko jak by się ścisnęło między kolumny. Dźwięki bardziej się zlewały szczególnie przy konsoli.  Z Daca dźwięk był chyba jedynie ciut gładszy. Więcej nie pamiętam.

Mój tv jest z 2017 r wiec może wtedy faktycznie "DACi" wbudowane w tv był lepszej jakości, albo obecne daci wbudowane w wzmacniacze są gówniane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mój wzmacniacz (trochę stary już) nie ma wejścia cyfrowego, zanim miałem zamiar zakupić coś co by konwertowało na analogowe rca, podłączyłem pod wejście słuchawkowe i... "wypieło mnie z butów", jak dobra jakość dzwieku uzyskałem z tego połączenia. Obecnie leci juz któryś rok w takim połączeniu, netflix/yt/konsole... nie ma sie do czego przyczepić (od strony dźwięku), ale możliwe że teraz już tak dobrych układów nie montują na tym wyjściu🤔 

Ps: sygnał ( ustawienie ok 28-32 w 100 stopniowej skali) kalibrowane na słuch z cd playerem i jest "przaśnie" ;)

A jaki masz wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2023 o 20:29, Chyba Miro 84 napisał:

Mój wzmacniacz (trochę stary już) nie ma wejścia cyfrowego, zanim miałem zamiar zakupić coś co by konwertowało na analogowe rca, podłączyłem pod wejście słuchawkowe i... "wypieło mnie z butów", jak dobra jakość dzwieku uzyskałem z tego połączenia. Obecnie leci juz któryś rok w takim połączeniu, netflix/yt/konsole... nie ma sie do czego przyczepić (od strony dźwięku), ale możliwe że teraz już tak dobrych układów nie montują na tym wyjściu🤔 

Ps: sygnał ( ustawienie ok 28-32 w 100 stopniowej skali) kalibrowane na słuch z cd playerem i jest "przaśnie" ;)

Co to za Tv?

Dnia 18.12.2023 o 22:54, Kw202 napisał:

 

Musi być strasznie kiepski w nim dac. 

No na to wygląda. Albo wyjście cyfrowe aż tak tragiczne.

Nie mówię że to niemożliwe. nie sprawdziłem przeciez wszystkich TV. W zasadzie sprawdzając tylko kilka potem porzuciłem tą metodę połączenia.

Po prostu mnie to dziwi. Ale w pozytywny sposób.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...