Skocz do zawartości

Głośniki do 3 tys


Asia92

Recommended Posts

Hej, nie znam się na temacie audio więc liczę na waszą pomoc. Potrzebuje głośników najlepiej niewielkich kolumn do pokoju 20m2. Głośniki mają służyć do słuchania muzyki oraz oglądania filmów, czasem do konsoli, będę chciała je podłączyć do tv. 
Myślałam o głośnikach aktywnych kolumnowych, zależy mi na Bluetooth i niczym skomplikowanym w obsłudze. Z początku myślałam o audio pro a38, ale czytałam na forum że nie są warte swojej ceny. Mój budżet to 3 tysiące, proszę o doradzenie☺️ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Asia92 napisał:

Do telewizora kablem hdmi, ale z telefonem przez bluetooth

Przy połączeniu tv przez bluetooth często są opóźnienia w dźwięku. 

Co do kolumn, myślę że lepiej zrobisz kupując mały(gabarytowo, mocy im nie brakuje) wzmacniacz w D klasie. 

I do tego kolumny pasywne. 

Będziesz go mogła podłączyć pod szkiełko, będziesz miała bluetooth, a z czasem jak najdzie ochota to podłączysz sobie subwoofer. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia92 napisał:

Hej, nie znam się na temacie audio więc liczę na waszą pomoc. Potrzebuje głośników najlepiej niewielkich kolumn do pokoju 20m2. Głośniki mają służyć do słuchania muzyki oraz oglądania filmów, czasem do konsoli, będę chciała je podłączyć do tv. 
Myślałam o głośnikach aktywnych kolumnowych, zależy mi na Bluetooth i niczym skomplikowanym w obsłudze. Z początku myślałam o audio pro a38, ale czytałam na forum że nie są warte swojej ceny. Mój budżet to 3 tysiące, proszę o doradzenie☺️ 

Cześć

Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będą głośniki niemieckiej marki ELAC, model Connex https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-connex.html?color=1709&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA1-6sBhAoEiwArqlGPqnn9F_y_1ixigL1hncfuY3tZjiB7a97ivGsDjut3F9TujPvxX-JhBoCSjAQAvD_BwE

Niewielkie, dobrze wyposażone z HDMI i ,mogą też posłużyć do telewizora :)

Zagrasz głośno, przyjemnie, otwarcie i z dobrym basem! 

Zapraszamy Cię do jednego z naszych salonów, na prezentację do bliższego zapoznania się z tymi o to głośnikami ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kn1234 napisał:

Napisz coś więcej o tym jak to ma grać,gdzie stać,z czego muzyka leci,spotifaj czy tidal czy radio itp.granie rozrywkowe do kotleta ?

Muzyka z spotifaj, głównie pop, rock. 
Mam telewizor na komodzie, więc na głośniki mam miejsce po obu stronach komody ale tylko na podłodze, więc dlatego myślałam o kolumnach.  Filmy też głównie z platform netflix czy HBO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kw202 napisał:

Coś niewiele większe od telefonu ma się sprawdzić na 20 m2? 

Z tym BR z przodu doskonale mogą udawać temperówke 😉

oj to potrafił byś się zdziwić, jak czase takie maleństwa aktywne potrafią zagrać.

Ja mam dwie pary Kef LSX jeszcze pierwszej generacji  i gram w pokoju właśnie 20m2 i jest wszystkiego pod dostatkiem. No chyba, że komuś odpowiada granie tylko basem to może go wtedy brakować. A kolumienki mają rozmiar tylko 24cm wysokości,15cm szerokości i 17cm głębokości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Asia92 napisał:

Muzyka z spotifaj, głównie pop, rock. 
Mam telewizor na komodzie, więc na głośniki mam miejsce po obu stronach komody ale tylko na podłodze, więc dlatego myślałam o kolumnach.  Filmy też głównie z platform netflix czy HBO.

A na komodzie obok tv nie znajdziesz już miejsca,dużo go nie potrzeba,wystarczy po 20cm z każdej strony telewizora. Zobacz zdjęcia.

A jeśli już potrzebujesz kolumny podłogowe to rzeczywiście lepiej wybrać ampa Wimma za 1600zł ,ze świetną apka do obsługi serwisów streamingowych. Do  niego dokupić fajne używane kolumny podłogowe, bardzo duży wybór fajnych kolumn jest na portalach aukcyjnych, ale w twoim wypadku szukał bym raczej kolumn wysoko skutecznych powyżej 90db.

KEF LSX CZERW.jpg

kef lsx1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie małe głośniki znalazło by się miejsce. Mam jeszcze pytanie gdybym zwiększyła budżet do 5tys to jakie wtedy kolumny byście polecali ? Jeśli wzmacniacz wiimp amp za 1,5tys to na kolumny zostałoby wtedy 3,5tys. Myślałam też o acoustics 3050i, są dosyć drogie i niewiem czy warto tyle zapłacić. Proszę o radę, czy warto dopłacić do tych kolumn a mógłby do nich być jakiś inny wzmacniacz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia92 napisał:

Na takie małe głośniki znalazło by się miejsce. Mam jeszcze pytanie gdybym zwiększyła budżet do 5tys to jakie wtedy kolumny byście polecali ? Jeśli wzmacniacz wiimp amp za 1,5tys to na kolumny zostałoby wtedy 3,5tys. Myślałam też o acoustics 3050i, są dosyć drogie i niewiem czy warto tyle zapłacić. Proszę o radę, czy warto dopłacić do tych kolumn a mógłby do nich być jakiś inny wzmacniacz? 

Wiesz z jednym musisz się liczyć, że żadne kolumny stereo czy to podłogowe czy aktywne przy ogladaniu tv nie dadzą ci efektu tak jak kino domowe czy najlepsze soundbary.Za to dobre kolumny aktywne lub pasywne ale z dobrym wzmakiem czy ampem będą się świetnie sprawdzać w słuchaniu muzy na przykład z serwisów streamingowych, choć jeśli tu już kupisz coś co gra dobrze to też powinnaś zmienić serwis streamingowy na taki ,który gra lepszej jakości dzwiękiem od Spotify.Kolega wyżej chce sprzedać świetne kolumienki, nie wiem czy jeszcze,ale wcześniej miał dwie pary do sprzedania,te drugie to były Kef R3.Obie pary to to już świetny kapitał na start.Nowych kolumn w przedziale do 4 tys zł nie bardzo opłaca się kupować, z używanych dostaniesz w tej samej cenie kolumny grające sporo lepiej.Inna sprawa to to co będzie zasilało te kolumny.Jeśli kupisz takiego Wimma to na start jak znalazł,ale po roku czy dwóch (może trochę dłużej ,będziesz musiała go zmienić na coś co w przypadku kupna takich koluienek jak te od kolegi, będzie potrafiło wyciągnąć to jak one naprawdę potrafią zagrać.

Jeśli chcesz iść po łatwiejszej linii oporu to kup takie kolumienki jak moje tylko już drugiej generacji.W Niemczech kosztują poniżej 1200 euro, w Polsce chyba około 5300-5500zł,ale możn a spróbować się potargować.Ta nowa seria może być w pięknych kolorach,jak komuś pasuje czerwony to te są zaje...iste.

Obejrzyj zdjęcia,białe,beżowe czy czerwone wyglądają super.

https://www.stassen-hifi.de/lautsprecher/drahtlose-lautsprecher/kef-lsx-ii

Ale na twoim miejscu brał by kolumny od kolegi i na razie do nich tego Ampa Wimma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafał S napisał:

Ja też, tylko zastanawiałbym się które. Obstawiam, że do samej muzyki raczej Gato FM8. A do muzyki i przy okazji filmów - Kef R3. @lukluk71 - mam rację?

Masz rację, ale mnie nie pytaj, bo lecę na Twoich cello i  jestem oczarowany dźwiękiem i wyglądem GATO,  więc teraz dla mnie nic się nie liczy oprócz GATO przy którym dźwięku rozpływam się, niezależnie czy to 8 czy 15 więc, co lepsze. GATO GATO GATO ! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zależy mi na uniwersalności, głównie potrzebuję do muzyki, ale też bym chciała mieć podłączone do tv, do oglądania filmów czy do grania na konsoli. Nie znam się na takim sprzęcie, ogólnie potrzebuję coś co mi starczy na dosyć długo, nie chcę planować zmiany za dwa czy trzy lata.Myślałam o kolumnach podłogowych ponieważ nie mam miejsca na głośniki podstawkowe na komodzie jedynie na jakieś malutkie. Niewiem czy na moje potrzeby  warto mi wydawać 5tys ale taką kwotę jeszcze mogę przeznaczyć, jakby było coś tańszego i dobrego co starczy na dłużej to nawet lepiej. Wolałabym kupić też nowy sprzęt z gwarancją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia92 napisał:

Ogólnie zależy mi na uniwersalności, głównie potrzebuję do muzyki, ale też bym chciała mieć podłączone do tv, do oglądania filmów czy do grania na konsoli. Nie znam się na takim sprzęcie, ogólnie potrzebuję coś co mi starczy na dosyć długo, nie chcę planować zmiany za dwa czy trzy lata.Myślałam o kolumnach podłogowych ponieważ nie mam miejsca na głośniki podstawkowe na komodzie jedynie na jakieś malutkie. Niewiem czy na moje potrzeby  warto mi wydawać 5tys ale taką kwotę jeszcze mogę przeznaczyć, jakby było coś tańszego i dobrego co starczy na dłużej to nawet lepiej. Wolałabym kupić też nowy sprzęt z gwarancją. 

Wzmak czy amp to lepiej nowy,ale kolumny przynajmniej pasywne, to śmiało można kupić używane bo w tej samej cenie kupisz dużo dużo lepsze.Tylko dobrze je przed kupnem odsłuchać i sprawdzić, albo kupić od pewnej osoby.Do 3000-4000zł można naprawdę kupić świetne używane kolumny, za nowe takie trzeba dać prawie dwa razy tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...