Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
47 minut temu, Dedal napisał:

To do autora nie do Ciebie 😎 .

Jeśli dobrze czytałem to od soboty u autora powinny stać pylony  kupione w sklepie , a jak w sklepie to i odsluchane z CXA81 albo innym .

Jednak nic się nie wydarza 🤷🏿‍♂️ 

Tylko usilne promowanie CA .

Ja swoje już napisałem a wy bawcie się dalej 😂 . Pzdr

A ja mam gdzieś te CA, poprostu pytam o nie was, bo często mi ludzie je proponują. Tutaj jesteście  w roli "weryfikacji" i doceniiam wasze zdanie. Osobiscie wolę mieć coś z pokętłami do korekty dźwięku jak MARANTZ czy YAMAHA.

 

Kolumnn jeszcze nie kupiłem, chociaż mam już wybrane. Ciągle rozchodzi się o wzmacniacz, bo nie wiem jaki wybrać.

 

 Niestety, dla przeciwników Cambridge, znowu wraca temat: Może takie "używane EVO 150W", sprawdzi się z Pylonami? Nie wiem czy warto dopładać 4000 zł, żeby mieć lepszy streamer i 150W, zamiast 80W.
https://www.olx.pl/d/oferta/cambridge-audio-evo-150-CID99-IDVHm92.html

 

 

 

Edytowano przez Kam2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Od czasu utworzenia wątku, dużo się dowiedziałem i mój wybór zawęził się do właściwie 3 wzmacniaczy i mniejszych kolumn niż w temacie. Uznaję to za bardzo przydatną dawkę wiedzy, za co dziękuję.

Oczywiście, dam znać, jak dokonam zakupu 🙂 Ustawię sobie w stopce ten zestaw + kable którymi będą połączone 😅

Edytowano przez Kam2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, odsłuch na żwyo własnymi uszami jest najlepszy. Ale nie mam 17 lat żeby mieć czas na po szkole na chodzenie po sklepach i słuchanie muzyki. Pewnie do konca stycznia, będę miał okazję urwać się na pół dnia i pojechać spokojnie sprawdzić sprzęt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawężaj poszukiwań tylko je rozszerzaj , postaraj się odsłuchać jak najwięcej klamotów za jednym zamachem :)Co do korekcji w wzmakach, też lubię , a jak ktoś ma z tym problem no to jak dla mnie ewidentnie wizyta u lekarza co nie @Q21 ?

 

Ktoś tam podpytywał o różnicę między d28, a mkII,  słyszałem, że jest jaśniej, poza tym zrobili suba do tego modelu, więc na logikę pewnie jest mniej basu, mam zamiar to zweryfikować na dniach, nie wiem mam wrażenie , że w jakieś dziwne strony idzie to audio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kam2 ja problem z niedostepnoscia sprzetu rozwiazuje w ten sposob. Tzn moze nie rozwiazuje ale probuje sobie pomoc. Bo tez, sklepy dosc daleko sa oddalone od miejsca gdzie mieszkam.

Poprostu, robie sobie liste sprzetu ktory mi sie podoba. Oczywiscie laduja na tej liscie klocki ktore moge zaplacic.

Klocki, ktore maja to co potrzebuje lub brak tego mozna przebolec lub tanio uzupelnic.

I probuje gdzies pozyczyc. Np. o Technicsa juz do 4 sklepow napisalem, tylko jeden mi nie odpisal jeszcze a pozostale, raczej nie pozyczaja. wiec czekam. Nie wypali z tym, sprobuje z innym. Znalazlem Gold Note IS 1000 classic. Tez koresponduje i kto wie, moze sie skusze. Oczywiscie, nie za oryginalna sume. Jest w przecenie. Juz pozyczalem sluchawki, kolumny raz i wzmacniacz sluchawkowy.

Coz jak sie ma daleko albo nie ma z kim jechac, trzeba kombinowac.

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Nie zawężaj poszukiwań tylko je rozszerzaj , postaraj się odsłuchać jak najwięcej klamotów za jednym zamachem :)Co do korekcji w wzmakach, też lubię , a jak ktoś ma z tym problem no to jak dla mnie ewidentnie wizyta u lekarza co nie @Q21 

 

Moze ktos nie ma problemu, tylko uwaza ze jak jest sprzet dobry , to nie potrzebuje korekcji 😃

Ja tak mysle, ale nie widze problemu jesli ktos wymaga korekcji dzwieku. Jesli sie podoba i lubi to dlaczego nie. Jego pieniadze i to on ma byc zadowolony.👍

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kam2 napisał:

To własnie tam masz teraz promocje na stare D28. Zadowolony z nich jesteś? Słuchałeś nowych mk2 ? 
Zastanawiam się, które są lepsze i cczy warto dopłacać 1500 zł do jednej kolumny. Zależy mi na dobrym basie. Może doradzisz?

Widze, że połaczyłeś D28 z Cambridge Audio Azur 351a, co dla połowy komentujaących jest śmiertelnym grzechem.

😉

Tutaj pisałem o nich więcej :

https://forum.audio.com.pl/topic/95200-dali-505-vs-pylon-diamond-28/

Jestem zadowolony. Nie słuchałem MK2.

Bas w mk1 jest bardzo dobry wg mnie, nie każdemu musi się podobać  , jest go dużo, mi na pewno podoba się to że np stare płyty CD z lat 80 nagle grają inaczej, bo mają podstawę basową, np. Genesis, Fletwood MAC, pierwsze płyty SADE.

Gorzej jest przy słuchaniu muzyki z Tidala pojawia się na dużej ilości płyt podbity bas. Ale to Tidal.

Na CD jest ok.

Jeśli chodzi o mojego Azura...  mogę być grzesznikiem nie ma problemu :))))) Nie przeszkadza mi to.

Ciekawe czy wszyscy komentujący słyszeli w ogóle takie połączenie :) D28 mają 90dB skuteczności co na pewno mu pomaga.

Myślałem że będzie gorzej, gra całkiem dobrze, jak na Azura oczywiście. Słuchałem ich np. z Magnatem MA900 i oczywiście zostawił Azura  daleko z tyłu. 

Następne co będę zmieniał to wzmacniacz , także spokojnie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomai napisał:

 

Ciekawe czy wszyscy komentujący słyszeli w ogóle takie połączenie :) D28 mają 90dB skuteczności co na pewno mu pomaga.

 

 

A Ty ile połączeń słyszałeś ? 

Że tak łatwo wyroki ferujesz. 

Pzdr 

Ps ktoś chciał w temacie  by swoje opinie wyrażać , czy nie swoje ? A zasłyszane 🤨

Więc się ludzie wypowiadają .

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur BrolMój post nie był skierowany do Ciebie tylko do osobników, którzy dostają zawału na sam widok korekcji.

@TomaiBas w Daimondach ulegnie jeszcze zmianie, pylony potrafią się dość długo wygrzewać i w moich warunkach oraz pokojowej akustyce po czasie trochę zaczęło im brakować kopa na średnim uderzeniu, ten dolny też był dla mnie za słaby co ciekawe ich granie bardziej podobało mi się jak je wyciągnąłem z pudła i było przyciemnione, na pewno nie są to kolumny dla kogoś kto by chciał poczuć wibrację na klacie tutaj dostajemy więcej finezji jak dla mnie mogliby przerzucić do nich bas z D30. D28 MkII to na pewno nie kolumna dla mnie, ale chciałbym sprawdzić to granie wraz  ich dedykowanym subem tylko nie wiem, kiedy on ma się pojawić oficjalnie w sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dedal napisał:

A Ty ile połączeń słyszałeś ? 

Że tak łatwo wyroki ferujesz. 

Pzdr 

Ps ktoś chciał w temacie  by swoje opinie wyrażać , czy nie swoje ? A zasłyszane 🤨

Więc się ludzie wypowiadają .

Spoko, pewnie zdecydowanie za mało.

Po prostu odniosłem się do stwierdzenia '' śmiertelny grzech"

Dla mnie to grzech nie jest skoro Azur pozwala cieszyć się muzyką w dużo większym stopniu niż  poprzednie Dali 505.

Mało tego, pokazuje różnice miedzy różnymi CD, streamingiem, jak i lepszym zasilaniem liniowym dla DACA.

Pokazał też negatywny wpływ lepszego zasilania liniowego dla streamera.

Jakby był taki straszny jak go malują to chyba byłoby obojętne co podłączę jako źródło.

Nie chcę żeby to zabrzmiało jakby to był najlepszy wzmacniacz do D28.  Jest po prostu ok, lepszy niż się spodziewałem, że będzie i wbrew stwierdzeniu " śmiertelny grzech"

Jak się pozbieram finansowo , jest to element który będę wymieniał, bo kolumny maja potencjał pokazania podłączenia lepszego wzmacniacza co słyszałem podczas odsłuchów.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S!N! napisał:

@Artur BrolMój post nie był skierowany do Ciebie tylko do osobników, którzy dostają zawału na sam widok korekcji.

@TomaiBas w Daimondach ulegnie jeszcze zmianie, pylony potrafią się dość długo wygrzewać i w moich warunkach oraz pokojowej akustyce po czasie trochę zaczęło im brakować kopa na średnim uderzeniu, ten dolny też był dla mnie za słaby co ciekawe ich granie bardziej podobało mi się jak je wyciągnąłem z pudła i było przyciemnione, na pewno nie są to kolumny dla kogoś kto by chciał poczuć wibrację na klacie tutaj dostajemy więcej finezji jak dla mnie mogliby przerzucić do nich bas z D30. D28 MkII to na pewno nie kolumna dla mnie, ale chciałbym sprawdzić to granie wraz  ich dedykowanym subem tylko nie wiem, kiedy on ma się pojawić oficjalnie w sprzedaży.

Nie odpisalem z mysla , ze to do mnie bylo. Wiem ze to bylo ogólnie. 

Tez tak  odpisalem, bez osobowo. Tak dla wszystkich. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S!N! napisał:

@Artur BrolMój post nie był skierowany do Ciebie tylko do osobników, którzy dostają zawału na sam widok korekcji.

@TomaiBas w Daimondach ulegnie jeszcze zmianie, pylony potrafią się dość długo wygrzewać i w moich warunkach oraz pokojowej akustyce po czasie trochę zaczęło im brakować kopa na średnim uderzeniu, ten dolny też był dla mnie za słaby co ciekawe ich granie bardziej podobało mi się jak je wyciągnąłem z pudła i było przyciemnione, na pewno nie są to kolumny dla kogoś kto by chciał poczuć wibrację na klacie tutaj dostajemy więcej finezji jak dla mnie mogliby przerzucić do nich bas z D30. D28 MkII to na pewno nie kolumna dla mnie, ale chciałbym sprawdzić to granie wraz  ich dedykowanym subem tylko nie wiem, kiedy on ma się pojawić oficjalnie w sprzedaży.

@S!N!To ciekawe co piszesz, czy to znaczy że z basem jeszcze coś się zmieni pomimo 115 godzin pracy kolumn ? W Pylonie powiedzieli mi że optimum będzie po 100 godzinach, ale przyjmuje do wiadomości że może być dłużej.

Akustyka może być u każdego inna, u mnie ( 25m) nigdy jeszcze nie powiedziałem że basu za mało jest.

Też widze że mamy inne wrażenia co do wygrzewania, bo ja bym powiedział że teraz średnica i wysokie są lepsze bo bardziej gładkie/ ułożone.

Ale może to różnica preferencji/ muzyki/ akustyki.

Dla mnie sub do stereo to jakieś fopła..... sub to do bagażnika w Golfie :)) 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomai napisał:

 

Nie chcę żeby to zabrzmiało jakby to był najlepszy wzmacniacz do D28.  Jest po prostu ok, lepszy niż się spodziewałem, że będzie i wbrew stwierdzeniu " śmiertelny grzech"

.

O Tym grzechu to nie moje słowa .

I...☝️ 

Akustyka słowo klucz .

Słuchałem tych samych  kolumn u siebie a później u innych i odczucia mogą być diametralnie różne więc , nie będę już nic dodawał . 

Tyle tylko ,że moja jest nie specjalna .

 Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaiTo poproś żeby Ci podłączyli porządnego suba przeznaczonego do stereo albo nawet dwa po obu stronach i wtedy zrozumiesz o czym pisze….U mnie 35m2 i na tym metrażu mam rela t9x plus jaspery, poza tym pisałeś o jakiś utworach z lat bodajże 80 czy coś takiego bo chyba tego słuchasz to tam zbytnio nie ma niewiadomo jakiego basu. Diamondy po czasie bardzo się otworzyły, górne rejestry były dla mnie męczące i dodawały coś od siebie trochę jakby czarowały i przez to dół zrobił się jakiś taki szczuplejszy, fajną rzeczą było to, że wokal nie wychodził na twarz. W rapie totalnie brakowało mi średniego wykopu tak samo jak w numerach rockowych, zaś w d30 basu było więcej w sumie wszystkiego było więcej , nie wiem ile dokładnie zajęło pełne wygrzanie. Jeśli masz fajna akustykę i u Ciebie gra to dobrze to pozazdrościć, Diamondy są też bardzo czułe na wszelkie zmiany kabli.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal napisał:

O Tym grzechu to nie moje słowa .

I...☝️ 

Akustyka słowo klucz .

Słuchałem tych samych  kolumn u siebie a później u innych i odczucia mogą być diametralnie różne więc , nie będę już nic dodawał . 

Tyle tylko ,że moja jest nie specjalna .

 Pzdr 

Spoko , dawaj Twoje odczucia. Nawet jeśli są kompletnie inne/gorsze.

Np sam Pylon łaczył je na AudioShow z wzmacniaczami innej polskiej firmy Fezz Audio ( lampowiec)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S!N! napisał:

@TomaiTo poproś żeby Ci podłączyli porządnego suba przeznaczonego do stereo albo nawet dwa po obu stronach i wtedy zrozumiesz o czym pisze….U mnie 35m2 i na tym metrażu mam rela t9x plus jaspery, poza tym pisałeś o jakiś utworach z lat bodajże 80 czy coś takiego bo chyba tego słuchasz to tam zbytnio nie ma niewiadomo jakiego basu. Diamondy po czasie bardzo się otworzyły, górne rejestry były dla mnie męczące i dodawały coś od siebie trochę jakby czarowały i przez to dół zrobił się jakiś taki szczuplejszy, fajną rzeczą było to, że wokal nie wychodził na twarz. W rapie totalnie brakowało mi średniego wykopu tak samo jak w numerach rockowych, zaś w d30 basu było więcej w sumie wszystkiego było więcej , nie wiem ile dokładnie zajęło pełne wygrzanie. Jeśli masz fajna akustykę i u Ciebie gra to dobrze to pozazdrościć, Diamondy są też bardzo czułe na wszelkie zmiany kabli.

o widzisz to masz 10m więcej, to jest na bank kompletnie inaczej.  Jestem w stanie uwierzyć że basu brakuje.

Jeśli chodzi o muzykę z lat 80 to po prostu tej półce z płytami D28 dodały basu, co jest po prostu przyjemne .

Różnej muzyki słucham , rapu też, bardziej starej szkoły Dr Dre, 2 PAC, tutaj absolutnie basu nie brakuje.

Do Twoich 35 m, to myśle  spokojnie D30. ...Ale jeśli masz Jaspery.....to nie mam pytań :))

U mnie proste rzeczy z akustyką, może śmieszne nawet, poduszki na gołej ścianie za mną, dywan na podłodze uspokoił/ułożył wysokie tony w pewnym stopniu.

Jeśli chodzi o kable, co polecasz lepszego niż moje obecne Kimbery 4PR ?

 

Jeśli chodzi o wokal na twarz... to myśle że żródło ma tu znaczenie. Przekonałem się o tym słysząc różnice miedzy CD Rotel 930ax a NAD C538.

Z tych dwóch wybieram NAD a ....ale jeśli chodzi o wokal na twarz to Rotel.

ps. Skoro basu mi nie brakuje , temat suba dla mnie nie istnieje.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co dla mnie dobre i na pewno nie są to D30, które męczą wysokotonowcem jeszcze bardziej niż D28 , pamiętam jak kiedyś natknąłem się na recenzje w sieci i właśnie słuchający również podkreślał ciągłą obecność tweetera pomimo wygładzenia, nigdy nie udało mi się jakoś tego uspokoić tak żeby mnie nie drażniło, ciekawe, że z tymi kolumnami są tak rozbieżne informacje w sieci (edi: w sumie znalazłem ją https://audiomuzofans.pl/pylon-w-danii/ )jeśli chodzi o wokal to akurat wszystko ma znaczenie, nie tylko źródło, nie napisałeś jaki lubisz dźwięk, więc ciężko Ci cokolwiek polecać co do suba nie zrozum mnie źle, ale rel czy svs są po prostu stworzone do stereo i nie grają jak kinowy sub z buczeniem, nieistotne czy Ci brakuje basu czy nie to tak jakbyś doprawił jakąś przyprawę, jak się dobrze ustawi to sub totalnie znika z pomieszczenia, nie gubi się w szybkiej muzyce, rewelacyjnie to brzmi. Użytkownicy dokładają nawet 2x rel do konkretnych setapów, sam rel ma stronkę, gdzie podajesz model kolumn, metraż i czy mają być to dwa czy jeden sub i sami Ci dobierają dopełnienie, akurat bazujesz tylko na opisach, więc sobie poczytaj, a jak kiedyś będziesz miał okazję to posłuchaj i dopiero wydaj opinię :)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...