Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Ja wszystkie muszę z palucha włączyć i to nie koniec świata 🤗

Ja nawet lubię włączać przyciskiem na obudowie, chociaż nie muszę. Pilot służy mi tylko do regulacji głośności i przełączania utworów na CD - bez tego byłoby ciężko, bo czasem słucham w pozycji horyzontalnej. :) 

Sorry za offtop. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafał S napisał:

Ja nawet lubię włączać przyciskiem na obudowie, chociaż nie muszę. Pilot służy mi tylko do regulacji głośności i przełączania utworów na CD - bez tego byłoby ciężko, bo czasem słucham w pozycji horyzontalnej. :) 

Sorry za offtop. 

Nie mam takiej opcji, tylko paluch .

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Yamaha, ponieważ 2500 tańsza od Evo, oraz posiada 3 letnią gwarancję a Evo 2 letnią.

 

 

Mi akurat nie leżą wyżej wymienione 🤷🏿‍♂️.

Miała być opinia znawców , nie uważam się za znawcę jednak kilka gratów słyszałem 🙂 . Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zbierając do kupy wszystko co napisano powyżej, przejdę się do jakiegoś sklepu i sprawdzę:

Kolumny:

  • Pylon DIAMOND 28 mk2
  • Pylon DIAMOND 28 (stary na podobno lepszy bas) i można go już kupić za 3 500 PLN

Wzmacniacze:

  • Yamaha R-N800A
  • CXA81
  • Marantz PM7000N

 

Osobiście chciałbym aby się okazało że Yamaha ze starymi pylonami D28 mnie oczaruje :D 

 

 

 

Edytowano przez Kam2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AudioTube napisał:

@Kraft by zakończyć już ten wątek, zechciałbyś w jednym złożonym zdaniu o dsp. Do czego może się przydać?

Może zniwelować mody na basie. Choć u mnie akurat niewiele wskórał (w modelu 803). Ma za to bardzo dobrze działający cyfrowy loudness. Przy cichych odsłuchać dźwięk bardzo zyskuje. Dobrze działa też cyfrowy balans (połączony z kalibracją). Można siedzieć z boku a DSP i tak "wyprostuje" scenę stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kam2 napisał:

Zbierając do kupy wszystko co napisano powyżej, przejdę się do jakiegoś sklepu i sprawdzę:

Kolumny:

  • Pylon DIAMOND 28 mk2
  • Pylon DIAMOND 28 (stary na podobno lepszy bas) i można go już kupić za 3 500 PLN

Wzmacniacze:

  • Yamaha R-N800A
  • CXA81
  • Marantz PM7000N

 

Osobiście chciałbym aby się okazało że Yamaha ze starymi pylonami D28 mnie oczaruje :D 

 

 

 

To może Diamond 28 , pierwszy model nie byłby złym pomysłem, chwalony i dużo taniej. 

Sprawdź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kam2 napisał:

Zbierając do kupy wszystko co napisano powyżej, przejdę się do jakiegoś sklepu i sprawdzę:

Kolumny:

  • Pylon DIAMOND 28 mk2
  • Pylon DIAMOND 28 (stary na podobno lepszy bas) i można go już kupić za 3 500 PLN

Wzmacniacze:

  • Yamaha R-N800A
  • CXA81
  • Marantz PM7000N

 

Osobiście chciałbym aby się okazało że Yamaha ze starymi pylonami D28 mnie oczaruje :D 

 

 

 

Diamond 28 za 3500?????? Gdzie?????

Bez jaj. Trochę polowałem .

Kupiłem 2 tygodnie temu to akurat znam temat.  W używce nie widziałem taniej niż 5000 pln

Moje są nowe za niewiele więcej.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to do D28 CXA 81...nieee. Słuchałem w sklepie takiego zestawu, MAGNAT MA900 rozlozył go na łopatki a to przecież nie jest jakiś wyrafinowany sprzęt. Różnica była w wykopie basu i ogólnej dynamice dźwięku.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomai napisał:

Diamond 28 za 3500?????? Gdzie?????

 

Też mnie to zastanawiało. ale ok.

Jeśli ktoś szuka jakiegoś taniego zalążka lampy oraz tranzystora to Magnat może się podobać i jest możliwość modyfikacji tylko jego wykonanie trochę woła o pomstę do nieba. niby drobnostki, ale jednak... Podczas odsłuchów w salonie bądź gdziekolwiek proszę zwrócić uwagę na jego potencjometry, żaden nie jest zamontowany prosto (przynajmniej ja na takiego nie trafiłem) z bliska wygląda trochę tandetnie. Ogólnie autor tematu nie określił zbytnio jakiego poszukuje brzmienia i chyba sam do końca nie wie, chociaż z drugiej strony ja nienawidzę wychodzącego wokalu bo brzmi to karykaturalnie chociażby w rapie i jasności to i tak mi polecali takie sety w sklepach, jedynie własne uszy najlepszymi doradcami.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dedal napisał:

Ps jedno mnie nurtuje jeszcze , po co reklama tych salonów ? 

W Krakowie nie ma gdzie posłuchać i dobrych cen wynegocjować 🤔

Z tym drugim jest problem. Ale wszystko zalezy od konkretnych marek które nas interesują.

21 godzin temu, Rafał S napisał:

Marek, pełna zgoda,  że CXA81 nie pasuje do wielu kolumn (choćby do MA Silver wspomnianych w innym wątku). Ale akurat z tymi Pylonami może mieć sens, Znam Diamondy tylko w wersji podstawkowej (ciemniejsze i cieplejsze granie niż MA Silver) i pamiętam, że całkiem przyjemnie brzmiały z CA. Ja bym go w ciemno nie skreślał.

Też tak uważam. z ciemnymi Pylonami gra na prawdę spoko.

 

18 godzin temu, Kubus72 napisał:

Marantz zagra najlepiej z tych trzech.

Nie, chyba że to będzie 8006

7 godzin temu, Tomai napisał:

Diamond 28 za 3500?????? Gdzie?????

Bez jaj. Trochę polowałem .

Kupiłem 2 tygodnie temu to akurat znam temat.  W używce nie widziałem taniej niż 5000 pln

Moje są nowe za niewiele więcej.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to do D28 CXA 81...nieee. Słuchałem w sklepie takiego zestawu, MAGNAT MA900 rozlozył go na łopatki a to przecież nie jest jakiś wyrafinowany sprzęt. Różnica była w wykopie basu i ogólnej dynamice dźwięku.

Na Pylony dostaje się rabat rzędy 35% a ja słyszałem o takim powyzej 40 nawet. Jak byłem w branży.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomai napisał:

Diamond 28 za 3500?????? Gdzie?????

Bez jaj. Trochę polowałem .

 

Uważam, że na tym forum znajdują się własnie sklepy, które mają zmowy cenowe, pilnują żeby nikt inny nie schodził z ceną poniżej pewnego poziomu, dlatego mając na uwadze to co pisali koledzy powyżej (reklamy sklepów) nie podam Ci linka bezpośrednio do tej oferty, ale dam Ci wskazówkę. Poszukaj w internecie i na allegro i olx PYLON DIAMOND 28 i najlepiej skontaktuj się telefonicznie. Oni oficjalnie nie mogą ich tak tanio ofertować, ale przez telefon już dostaniesz spoko cenę.

A jak sobie nie poradzisz to napisz priv.

🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kam2 napisał:

 

Uważam, że na tym forum znajdują się własnie sklepy, które mają zmowy cenowe, pilnują żeby nikt inny nie schodził z ceną poniżej pewnego poziomu, dlatego mając na uwadze to co pisali koledzy powyżej (reklamy sklepów) nie podam Ci linka bezpośrednio do tej oferty, ale dam Ci wskazówkę. Poszukaj w internecie i na allegro i olx PYLON DIAMOND 28 i najlepiej skontaktuj się telefonicznie. Oni oficjalnie nie mogą ich tak tanio ofertować, ale przez telefon już dostaniesz spoko cenę.

A jak sobie nie poradzisz to napisz priv.

🙃

To tak tylko napisze że D28 już mam od Sylwestera, kupione właśnie z OLX ,rabat był, sprzedawca to sklep Media Max z Wrocławia, pojechałem na odsłuch i kupiłem. A dodatkowo w rozliczeniu wzięli moje Dali 505. Wyjechałem z domu z starymi kolumnami a wróciłem z  nowymi, co jest dla mnie bardzo wygodnym rozwiązaniem 😎.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

To tak tylko napisze że D28 już mam od Sylwestera, kupione właśnie z OLX ,rabat był, sprzedawca to sklep Media Max z Wrocławia, pojechałem na odsłuch i kupiłem. A dodatkowo w rozliczeniu wzięli moje Dali 505. Wyjechałem z domu z starymi kolumnami a wróciłem z  nowymi, co jest dla mnie bardzo wygodnym rozwiązaniem 😎.

To własnie tam masz teraz promocje na stare D28. Zadowolony z nich jesteś? Słuchałeś nowych mk2 ? 
Zastanawiam się, które są lepsze i cczy warto dopłacać 1500 zł do jednej kolumny. Zależy mi na dobrym basie. Może doradzisz?

Widze, że połaczyłeś D28 z Cambridge Audio Azur 351a, co dla połowy komentujaących jest śmiertelnym grzechem.

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do autora nie do Ciebie 😎 .

Jeśli dobrze czytałem to od soboty u autora powinny stać pylony  kupione w sklepie , a jak w sklepie to i odsluchane z CXA81 albo innym .

Jednak nic się nie wydarza 🤷🏿‍♂️ 

Tylko usilne promowanie CA .

Ja swoje już napisałem a wy bawcie się dalej 😂 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...