Skocz do zawartości

Nieszczęsne Arcamy


MASX

Recommended Posts

Jako "fanatyk" Arcama i też jego posiadacz zastanawiam się dlaczego tyle jest niepozytywnych wpisów na ich temat na forum w ostatnim czasie.
Nawet zacząłem myśleć, że faktycznie są takie złe... W testach są złe od zawsze...
A w testach rzadko zdarza się żeby coś było złe.
W prawie każdym temacie gdzie pojawia się Arcam, jest że przepłaciłeś i dla tego uważasz, że jest dobry. A tak na prawdę to gra kiepsko... gorzej niż X3800.
Proszę o propozycje amplitunerów pod MA Silver 500 6G do 20k, przez które spakuję Arcama do pudełka i wystawię na olx.
Proszę nie brać mojego tematu za nawoływanie do jakiejś burzy. Po prostu chcę sprawdzić czy jestem w aż takim wielkim błędzie, że AVR uważam za dobrze grający ampli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fanatyk to w cudzysłowie był. Po prostu jestem z niego zadowolony (na tle tego co miałem wcześniej).
Ale na prawdę zacząłem się zastanawiać czy on na prawdę jest taki zły jak piszą.
I stąd moja chęć przygarnięcia nowego klocka z innej stajni do domu.
Po za tym AVR10 mam już dwa lata, a to w moim przypadku dość długo.
Dodam, że nigdy sprzętu nie wypożyczałem i byłbym żywo zainteresowany jakby branża zaproponował wypożyczenie na test X8500 lub pokrewnych.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MASX napisał:

Ten fanatyk to w cudzysłowie był. Po prostu jestem z niego zadowolony (na tle tego co miałem wcześniej).
Ale na prawdę zacząłem się zastanawiać czy on na prawdę jest taki zły jak piszą.
I stąd moja chęć przygarnięcia nowego klocka z innej stajni do domu.
Po za tym AVR10 mam już dwa lata, a to w moim przypadku dość długo.
Dodam, że nigdy sprzętu nie wypożyczałem i byłbym żywo zainteresowany jakby branża zaproponował wypożyczenie na test X8500 lub pokrewnych.
 

W cudzyslowiu czy nie, podoba ci sie i tyle. Nie szukaj . Ciesz sie tym co masz.

Jesli jednak chcesz, to musialbys podac cene jaka jestes w stanie zaplacic, czy potrzebujesz do kina domowego czy tym razem stereo. Moze jakies inne zyczenia. 

Szczerze jednak, zostal bym z tym co masz - zerknalem na to i wyglada na niezly kombajn. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość końcówek mi odpowiada bo nie potrzebuję więcej jak 7.
Po prostu naszło mnie, że dawno nic nie zmieniłem bo były inne cele. 
Pomysł był na wymianę Silver na Gold ale poległ przez natłok pracy zawodowej.
Ostatnio zastanawiałem się nad albo dołożeniem PA240 albo wymianą AVR10 na AVR30.
Ale chętnie przetestuję inne marki.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

zerknalem na to i wyglada na niezly kombajn

Też tak zerknąłem na ten kombajn. Prawdziwy zestaw żniwiarza melomana. 

1 godzinę temu, MASX napisał:

Ale chętnie przetestuję inne marki.

Najlepiej coś wypożycz i w domu zrobisz sobie na spokojnie porównanie odsłuchowe. I daj znać jak Ci poszło.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetknąłem się z narzekaniem właścicieli Arcama na awaryjność niektórych egzemplarzy/modeli amplitunerów kina domowego (oraz na wysokie ceny), a nie na to jak grają.

Jeśli u Ciebie w Arcamie wszystko działa jak należy-to po co zmieniać? Choć argument o konieczności zmiany "stajni" w Twoim przypadku to jest niewątpliwie silna motywacja-przynajmniej po to, by porównać z innymi firmami 😎

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2020 o 19:00, Stolarz napisał:

Ja tu nie widzę sensu wydawać takie pieniądze w takim pomieszczeniu i z takimi pomysłami. Dwa miejsca odsłuchowe? Główne 90-130cm od frontu a drugie 200cm? Będziesz potem wszystko przestawiał jak będziesz chciał oglądać z narożnika? Co z Atmosami w tej sytuacji? Do ich umieszczenia są wytyczne. Nie ma wytycznych dla różnych miejsc odsłuchowych.

Sprzęt w który celujesz (Klipsch) nie rozwinie tu skrzydeł. Głównie przez mało miejsca z przodu. Jeszcze jakby szafy głównej nie było.

Klipsch RP-440c ma 66cm szerokości. Patrząc na Twoje rysunki fronty byłyby około 10-15cm od centralnego. Serio?

Ja rozumiem marzenia ale nie na wariata i na siłę. 7.1.4? Abstrakcja. Sorry.

Idź lepiej w jakiś system 5.1 oparty na małych kolumnach a jak chcesz mieć do tego atmosa 5.1.2 to tylko jak dojrzejesz do jednego miejsca odsłuchowego. I na pewno nie do tego bliżej bo wtedy nie wiem gdzie dasz atmosy.

Oczywiście zawsze możesz olać rady i zrobić sobie pseudo kino domowe na wytycznych z powietrza. Twoje pieniądze.

 

Przed chwilą, Maykel napisał:

 

Na twoim miejscu bym zmienił. Nie to że inni mają Arcamy ale bym zmienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że Arcam jest uniwersalny bo jak na amplituner AV to radzi sobie  również dobrze w stereo. Brat  odradzał mi zakup Arcama, a jak kupiłem i dałem mu na testy AVR 20.  To się rozgląda za AVR 30 lub planuje właśnie AVR 10 +  końcówkę mocy Roksan Caspian M2. A ma Yamahę Rx a6a.  Oraz zestaw z monitor audio gold i sub rela. 

Osobiście gdybym miał fundusze to bym wymienił na AVR 30. Bo między innymi w stereo gra jak sa30. A jak testowałem u siebie AVR 20 pomiędzy sa30 to różnica była całkiem spora.

Ale u mnie filmy i Muzyka to 50/50. Także wybór Arcama był trafny i nie żałuję kompletnie że porzuciłem stereo. Tylko się trochę martwię że amplitunery av szybko się starzeją i za kilka lat będzie już bezużyteczny bo wejdą jakieś nowe kodeki 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AutoPirat napisał:

Też tak zerknąłem na ten kombajn. Prawdziwy zestaw żniwiarza melomana. 

Najlepiej coś wypożycz i w domu zrobisz sobie na spokojnie porównanie odsłuchowe. I daj znać jak Ci poszło.

Nie wiem jak to się ma do tematu.
Tak lubię kombajny żniwiarza melomana...

 

IMG_1725.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MASX napisał:

Proszę o propozycje amplitunerów pod MA Silver 500 6G do 20k, przez które spakuję Arcama do pudełka i wystawię na olx.

W takim razie realnie się zastanówmy jakie masz alternatywy. W tym przedziale cenowym prym wiodą tak naprawdę trzy marki. Acam, Anthem oraz NAD. Można próbować przywołać jeszcze topowe Denon, Onkyo oraz Yamaha, ale one mają trochę inną filozofę grania.

NAD T 778 miałem niedawno styczność, wygrał batalię a Arcam AVR30 mimo sporo niższej ceny. Był bardziej muzykalny, lepiej dociążony dołem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

A jaką mają filozofię?

Arcam, Anthem, NAD to przedstawiciele angielskiego grania. Uproszczając, Japończyki mają charakter trochę płaski, cyfrowy, uproszczony. Mało finezji w nich jest. Angielska szkoła to lekkie ocieplenie i hmm... spowolnienie. Ale to kultura absolutnie w granicach normy. Świetna średnica i kontrola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T778 kiedyś chodził jak suszarka. Bardzo mi się podobał ale odpuściłem. Ale z tego co czytałem na jakimś zagranicznym forum to poprawili pracę wentylatorów. Tylko że to Top… zawsze czuję się tam niechciany🤣 ale postaram się go dorwać i sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2024 o 22:53, Maykel napisał:

 

Na twoim miejscu bym zmienił. Nie to że inni mają Arcamy ale bym zmienił.

A tak na serio sam niedawno kupiłem Arcama tylko że avr5. Narazie nie mam wykupionej kalibracji. Ale mogę powiedzieć że w porównaniu do wcześniejszych amplitunerów tj. Denon i Yamaha różnica w brzmieniu i jakośći dźwięku jest bardzo duża. Nawet seriale czy filmy na Netflix czy Prime video ogląda się z przyjemnością. Jest moc dynamika rozdzielczość. Nie mówię już o samym stereo gdzie różnica jest ogromna. Wcześniej miałem system podzielony na kino i stereo. Do słuchania muzyki miałem Magnat mr780 i był całkiem spoko. Ale Arcam na pewno nie gra gorzej od niego a w moim odczuciu jest lepiej. No i to co odróżnia go od innych amplitunerów to tidal connect z mqa. I już nie potrzebuje nawet streamera. Co do samego użytkowania to trochę obawiałem się przed zakupem po przeczytaniu paru opinii w internecie. Jednak albo soft został na tyle poprawiony albo mam szczęście bo nic się niepożądanego nie dzieje. A kupiłem nowego w cenie poniżej 7k a więc taniej niż Rz50 czy Yamaha a6a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maykel napisał:

A tak na serio sam niedawno kupiłem Arcama tylko że avr5. Narazie nie mam wykupionej kalibracji. Ale mogę powiedzieć że w porównaniu do wcześniejszych amplitunerów tj. Denon i Yamaha różnica w brzmieniu i jakośći dźwięku jest bardzo duża. Nawet seriale czy filmy na Netflix czy Prime video ogląda się z przyjemnością. Jest moc dynamika rozdzielczość. Nie mówię już o samym stereo gdzie różnica jest ogromna. Wcześniej miałem system podzielony na kino i stereo. Do słuchania muzyki miałem Magnat mr780 i był całkiem spoko. Ale Arcam na pewno nie gra gorzej od niego a w moim odczuciu jest lepiej. No i to co odróżnia go od innych amplitunerów to tidal connect z mqa. I już nie potrzebuje nawet streamera. Co do samego użytkowania to trochę obawiałem się przed zakupem po przeczytaniu paru opinii w internecie. Jednak albo soft został na tyle poprawiony albo mam szczęście bo nic się niepożądanego nie dzieje. A kupiłem nowego w cenie poniżej 7k a więc taniej niż Rz50 czy Yamaha a6a.

Cena bardzo dobra, w PL kupowałeś ? RZ50 po rabacie też sporo poniżej 7 tys, można kupić.

Edytowano przez Yacko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Pl w sklepie Audioformat ale to było na BF więc nie wiem czy teraz taka cena do dostania. Wszystko zależy od dystrybutora. Ogólnie to kilka sklepów dało mi cenę poniżej 7k. Co do Onkyo to nie mam porównania. Ale to dosyć spory klocek z tego co widzę. Ma dwa kanały wzmocnienia więcej ale też przetwarza 11 tak jak Arcam. Mi ma dzień dzisiejszy wystarczy 7 kanałów a w razie czego kupię Emotiva Basx4 i zrobię sobie 7.1.4 ale narazie na to nie mam warunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie niepotrzebnie się przejmujesz opiniami. To tylko opinie. Często w dodatku... a, to może przemilczę. ;)
Generalnie: jakbym się miał przejmować czy podążać za opiniami ludzi, to nie dość, że wydałbym mnóstwo kasy na nic nie znaczące audiobzdety, to w dodatku pewnie miotałbym się na rynku sprzętu jak ślepiec. To ma Tobie odpowiadać, Tobie się podobać, Tobie służyć według potrzeb cała funkcjonalność i tak dalej. Jeżeli wiesz czego Ci potrzeba, to nieistotne Ci są opinie. Pamiętaj, że bardzo często te rzekomo "lepsze" oznacza nic innego, jak tylko "inne". Tyle, że lepiej wpasowujące się pod czyiś gust.
Poza tym, jak się spotykam raczej z pozytywnymi opiniami na temat Arcamów. Więc pod tym kątem tak nie panikuj. ;)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było modele w histori które był faktycznie bardziej awaryjne. Ale od serii 5/10/20 i tak dalej nie słyszałem o tym.

To te numerki 3 cyfrowe jeszcze.

Arcamowi się obrywa bo w ASR wypada słabo. A coraz wiecej ludzi bierze to forum i wyniki w ciemno. Przeczytają i potem zamieszcza 20 postów ze jest źle.

Tak samo dostalo się X3800, że jest gorszy od 3700.

Tak samo dostało się RZ50 że ma spadek mocy z lab. A okazuje sie ze nikt kompletnie tego wcześniej nie słyszał.

Arcam gra pełno, nasyconym dzwiekiem, głębokim. Nie świdruje górą przez co wyniki SINAD nie ma najlepszych. To jest troche taka statystyka że

fajnie jak samochód ma mniejsza emisję CO2 i na siłe łączysz to z komfortem. A tak na prawdę jedn oz drugim średnio idzie w parze.

Komfortowy jest Ford 1500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...