Skocz do zawartości

zestaw stereo ok. 25-30tys.


mson

Recommended Posts

Na wstępie witam serdecznie na grupie.

Obecnie grają u mnie Yamaha R-N803d wraz z Kef q950. Jednakże apetyt rośnie w miarę jedzenia więc nosze się z zamiarem zakupu porządnego zestawu.

Przeczytałem chyba już wszystkie możliwe fora oraz testy na sieci. A teraz wartałoby umówić się na odsłuch. Tylko odsłuch czego? wszystkiego po kolei? W nawiązaniu do mojej "nauki z sieci" rozważam następujące opcje

1. Vincent svs-237mkII

2. Vincent svs-737 (zaleta duża to obsługa sieci - Spotify connect, Tidal ale już nigdzie nie doczytałem czy Tidal connect również)

3. Musical Fidelity m6si

4. Rega MK5

do tego:

1. Kef r7

2. Fyne Audio F502SP

3. Monitor Audio Gold 300 5G lub Silver

oraz:

wiim pro plus, eversolo, no i mój faworyt ze względu na posiadanie gniazda trigger oraz hdmi - nuprime omnia 2. Niestety niewiele o nim można poczytać, ludzie chwalą sobie v1 ale czy można go uruchomić poprzez aplikację tego nigdzie nie doczytałem.

Moje rozważania ukierunkowane są opiniami z sieci oraz wyglądem. Dużym znaczeniem jest również wygoda obsługi, stąd zależy mi na połączeniu trigger aby streamer automatycznie uruchamiał wzmacniacz. Ideałem byłoby brak użytkownia dodatkowych pilotów tak jak obecnie wygląda to w yamaszce i obsługą misicasta.

Proszę pomóżcie, doradzcie coś, abym mógł udać się na odsłuchy z założeniem co chce posłuchać i na co zwrócić uwagę.

Dodam że sprzęt gra w salonie ok 35m2, jedna z kolumn nie może stać dalej od ściany niż 40cm, druga około 1m - stąd bass refleks raczej z przodu lub dołu.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) 

Przede wszystkim, co chciałbyś zmienić względem obecnego zestawu audio? Czego Ci brakuje, czego Ci za dużo, co Cię cieszy, a co denerwuje w graniu obecnego sprzętu? 

Bez tego możemy strzelać w ciemno z propozycjami, chociaż widzę, że patrzysz na raczej cieplejsze wzmacniacze, niż masz obecnie, a także żywiej grające kolumny. 

Poszukując sprzętu maksymalnie uniwersalnego, na pewno sprawdziłbym takie opcje jak Cambridge Audio Evo 150, Naim Uniti Atom, czy Marantz Model 40n. Z kolumn opcji jest od groma, więc podrzucę po prostu nasz film, gdzie omawiamy sporo fajnych opcji :)

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy, na pewno coś fajnego się znajdzie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw był dla mnie ok dopóki nie usłyszałem u kolegi Roksan Black wraz z MA 300 gold. Jakbym się miał tak baaardzo czepiać to zdjąłbym delikatnie góry a dodał dołu. Stąd moje propozycje powyżej ktore mogą wlasnie tak zagrac. Od tego czasu jak włączę moją Yamaszke to mam wrażenie że słucham czegoś z tuby :-)

Co do propozycji jak Cambridge Audio Evo 150Naim Uniti Atom, czy Marantz Model 40n to również rozważalem. Ale wydaje mi się że raz dobra inwestycja w dobry wzmacniacz i dobre glosniki w czasie późniejszym powoli inwestować jedynie w nowszy technologicznie streamer jeśli będzie to potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od samych kolumn. Zobacz jak coś lepszego niż q950 zagra z Twoi amplitunerem.

24 minuty temu, mson napisał:

Yamaszke to mam wrażenie że słucham czegoś z tuby 🙂

To nie wina Yamaszki, a kolumn właśnie.

Porównywałeś granie kolumn za 2850 zł/szt z takimi za 13500 zł/szt........

I jesteś zdziwiony, że jest różnica w graniu.... No ciekawe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicsa nie brałem pod uwagę. Dzięki za info. Eversolo mocno teraz wbija się wśród konkurencji, ma wyświetlacz i to przyciąga uwagę. Na pewno muszę różnych streamerów posłuchać bo zdania na forum są podzielone, jedni mówią że szkoda inwestować i wystarczy wiim mini a inni słyszą różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kolumn. Wzmacniacz dobierzesz do nich.

Czy chcesz iść w rozwiniecie, jakby nie patrzeć mocne rozwinięcie brzmienia KEFa i faktycznie linia R Meta.

Czy jednak zmienić kierunek brzmienia

Fyne F502SP sa cieple na dole. Potezne w brzmieniu , fajnie rozdzielcze jaśniejsze w górnych rejestrach od KEFa.

Monitor audio Gold gra rowniej, wyraźnie ale ciepło. Tu trzeba solidnego piecyka aby pokazać kalsę tych kolumn.

Do Listy dopisał bym promocyjne obecnie ELACI Vela 407/408 / Amhion Argon 3/7LS

Czy inne bardziej liniowe brzmienie jak Spendor A7 / Dynaudio Evoke 30 czy ATC SCM 40

 

Wzmacnicz to będzie kolejny krok. Tu wybór jest.

Liniowe, naturalne, mocne EVO 150, NAD M10 , Lyngdorf

Cieplesze Moon ACE, 250, Musical Fidelity, Denon PMA 2500ne

Czy jaśniejsze w brzmieniu Primare na przykład.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info, zawsze myslałem najpierw należy wybrać wzmacniacz i dopiero odsłuchiwać na nim kolumny. 

Najbliżej chyba mi fo Fyne f502Sp. Podobno są znacznie lepsze od zwykłych bez "Sp". Miałem okazję posłuchać b&w 703 i f502 (beż sp) i te drugie moim zdaniem były lepsze. Grały przestrzenią ale i ładniejszym basem.

Co do wzmacniacza to rozważam jeszcze Moon oraz Unison Unise Due, podobno blisko mu do m6si i vincenta a nawet lepiej. To oczywiście trzeba odsłuchać. 

Czy ktoś miał do czynienia z nuprime omnia 2 ? Czy oprogramowanie jest dobrze dopracowane i w pelni mozna go obslugiwac z telefonu łącznie z wł/wył. Dużo jest testów eversolo czy wiim, a tego nuprime praktycznie zero.

Podoba mi się również opcją Vincenta 737. Ale jak z jego zdolnościami streamingowymi to informacji w sieci brak. Jakoś jest mało popularny choć na jakimś zagranicznym forum ludzie go chwalili za brzmienie a po instalacji jakiegos innego oprogramowania do obsługi streamingu niby chodził bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. łatwiej jest wybrac kolumny ktore ci pasuja a potemdo nich dobierac wzmacniacz.

To mozna tez już robic w domowych warunkach łatwiej.

Tak modele F502SP a F502 to inne kolumny. Rozmawialiśmy juz o tym. Szkoda że Fyne nie zdecydowało się wprowadzić innego oznaczenia jak na przykład F600 bo różnica jest spora a to nieco miesza. No ale..

Ale słuchałeś ich?

A ok. Słuchałes klasycznych 502. Bowersy za sterylne?

Omnia 2 to udany streamer w tym budzecie jednak Eversolo i CXN V2 / 851n wypadaja po prostu lepiej.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3434-vincent-sv-737

737 korzysta z LinkPlay, więc system jest ten co w Wiim

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W słuchałem zarówno model 6xx jak i 7 ale to nie moja bajka. Są zbyt równe jak dla mnie, już znacznie ładnie zagrały właśnie f502 które znajomy zakupił po odsłuchach.

Oczywiście będę umawiał się na odsłuch w lutym, ale moimi faworytami które pójdą w pierwszej kolejności to f502sp oraz MA gold lub silver. No i do tego jakiś wzmacniacz że streamerem ale tu zupełny mętlik. 

Z tym sv-737 to ciekawa opcja ale zdecyduje odsłuch. Z drugiej strony z czasem łatwiej będzie wymienić streamer niż cały wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

nie. łatwiej jest wybrac kolumny ktore ci pasuja a potemdo nich dobierac wzmacniacz.

Tak, ale z jednym "ale". ;) Łatwiej się jeździ do salonów (i prywatnych domów w przypadku rynku wtórnego) z własnym wzmacniaczem, niż z własnymi kolumnami. (No chyba, że to potwór powyżej 30kg). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mson napisał:

Unison Unise Due, podobno blisko mu do m6si i vincenta a nawet lepiej.

Unico Due do m6si bym nie porównywał jako podobne. Dla mnie to zdecydowanie inne granie. Dużo cieplej i "bliżej" gra Unico Due. Dla mnie to klimat klubu jazzowego.

M6SI jest bardziej "oddalony" i bardziej neutralny. Dla mnie to Teatr Wielki.

Vincentów nie słuchałem, więc się nie wypowiem.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał S napisał:

Tak, ale z jednym "ale". ;) Łatwiej się jeździ do salonów (i prywatnych domów w przypadku rynku wtórnego) z własnym wzmacniaczem, niż z własnymi kolumnami. (No chyba, że to potwór powyżej 30kg). :)

Zdecydowanie :-) Dlatego myślę że po wstępnych odsłuchach zakupie kolumny. Następnie wypożyczę wzmacniacz. 

Jakie wzmacniaczem proponowalibyście do f502sp oraz do ma 300 gold lub silver ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mson napisał:

Oczywiście będę umawiał się na odsłuch w lutym, ale moimi faworytami które pójdą w pierwszej kolejności to f502sp oraz MA gold lub silver. No i do tego jakiś wzmacniacz że streamerem ale tu zupełny mętlik. 

Z tym sv-737 to ciekawa opcja ale zdecyduje odsłuch. Z drugiej strony z czasem łatwiej będzie wymienić streamer niż cały wzmacniacz.

Jak F502SP to zdecydowanie GOLDy do porównania.

11 godzin temu, mson napisał:

Jakie wzmacniaczem proponowalibyście do f502sp oraz do ma 300 gold lub silver ?

A jaki budżet?

F502SP dobrze graly z Arcam SA30, więc będzie też dobrze z A25, Marantz PM 12, Moon ACE, Bladelius Brage

Do Goldów: Roksan Caspian M2 + Power AMP M2, BLAK, Karan KAI 180 MKII, Musical Fidelity M6 500i, Uzywany Mcintosh albo Accu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej jest kupić na początku, wzmak, czy kolumny? Są 2 szkoły.

Ja akurat jestem wyznawcą drugiej opcji, wychodząc z założenia, że zawsze lepiej jest przetestować cały system u siebie w domu, niż tachać swoje klamoty po salonach, gdzie jest i inna akustyka i inne sprzęty/akcesoria towarzyszące.

Wolę wypożyczyć sprzęt, choćby z przesyłką. A w takim przypadku wszelkie "operacje logistyczne" są dużo prostsze i tańsze w przypadku wzmacniacza, niż kolumn, zwłaszcza podłogowych. No, przynajmniej w 99% statystycznych przypadków. Dlatego uważam, że ze względów czysto praktycznych, łatwiej jest dobrać odpowiedni wzmacniacz do posiadanych kolumn, niż odwrotnie.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym, korzystając z uprzejmości jednego z grupowiczow facebooka, miałem okazję posłuchać zestawu Fyne Audio f502sp + Misical Fidelity M6si. Odsłuch był w domowych warunkach. Dzwiek mnie zachwycił, był taki... ciężko go okreslic słowami... ogromny, mocny i wyraźny. Miałem wrażenie że basu było aż nadto z drogiej strony aż chciało się go słuchać i nie zakłócał innych tonów. Aż nie mogę się doczekać umówienia na odsłuchy sklepowe innych zestawów, ciekawe co może zagrac lepiej lub podobnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałbym się szczególnie ELAC Vela 407 i 408 oraz KEF R7. Te ostatnie są w dziale sprzedam tego forum.

Dnia 24.01.2024 o 07:37, Piotr Sonido napisał:

To bardzo fajne kolumny. Wielka szkoda że Fyne tak mocno je sprowadziło do wygladu serii 500 a dźwiękowo do serii 700.

Nie wiem czy źle, bo 500-ko wyglądają b. dobrze. KEF poszedł tą samą drogą z kolumnami META i nie-Meta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Zainteresowałbym się szczególnie ELAC Vela 407 i 408 oraz KEF R7. Te ostatnie są w dziale sprzedam tego forum.

Fajne paczki

10 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Nie wiem czy źle, bo 500-ko wyglądają b. dobrze. KEF poszedł tą samą drogą z kolumnami META i nie-Meta.

Bo w KEFie to jest ta sama kolumna. W Fyne nie.

I SP sprowadzili do wyglądu 500tek. A cena jest znacznie wyższa. Widac że 700tki są z zenwnatrz inaczej wykonane. Patrzysz na nie i widzisz że są droższe.

W 502 i 502SP klienci się nieco gubią.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Fajne paczki

Bo w KEFie to jest ta sama kolumna. W Fyne nie.

I SP sprowadzili do wyglądu 500tek. A cena jest znacznie wyższa. Widac że 700tki są z zenwnatrz inaczej wykonane. Patrzysz na nie i widzisz że są droższe.

W 502 i 502SP klienci się nieco gubią.

 

Dzień dobry, pierwszy post na forum, witam wszystkich.

Chciałem napisać tylko (a potem się rozpisałem), że w kefie to NIE jest ta sama kolumna. Słuchałem przed kupnem r7 i r7meta (chciałem do kina po taniości), róznica jest chyba większa niż pomiędzy 502 i 502sp, w ogóle nie ma czego porównywać, brak tej separacji instrumentów z serii meta, dynamiki, sceny, nie ta barwa, wszystko jest inaczej.

Słuchałem też w sklepie 502sp w porónaniu do 703 i jest to podobne granie, ale w 703 więcej dynamiki, głębsze zejścia na basie, większa swoboda i naturalność, bardziej koncertowy, duży charakter. 

Mam porównanie tych kolumn bo mam teraz w domu fyne 703 do stereo i kef r7 meta do kina w drugim pokoju. Ale męczyłem je długo w jednym pokoju z ciekawości w stereo. Grają zupełnie inaczej, Fyne gra swobodnie, od niechcenia, głębokim i konturowym basem (ale musi mieć dużo watów wzmacniacz), kef bardziej rozdzielczo, lepsza separacja instrumentów, więcej szczegółów słychać, ale barwa dźwięku jakby chłodniejsza, bas też bardzo dobrze kontrolowany, słuchać dokładnie co gra, ale nie ma oczywiście tego zejścia i potęgi co fyne. Opisuje subiektywne wrażenia, ale wspólne dla kilku osób. W tych samych utworach inne instrumenty wychodzą na pierwszy plan, no zupełnie inaczej się słucha.

Słuchałem przed zakupami kilku innych kolumn hypeowanych na forach, w recenzjach i każda okazywała się dla mnie nie tyle gorsza, co z jakiegoś powodu nieporozumieniem. Warto pojeździć i posłuchać w tych samych warunkach jak najwięcej konstrukcji na dobrze znanych i różnorodnych utworach.

Obydwie klumny są ślicznie wykonane, choć w zupełnie innym stylu, podobno Fyne w Polsce ma robione skrzynki. Jedyna uwaga estetyczna - Kef ma brzydkie nóżki.

 

 

Edytowano przez Dzieńdoberek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...