Skocz do zawartości

Wiim Pro Plus vs Nuprime Omina Mini Streamer DAC


Recommended Posts

Dzień dobry,

proszę o podpowiedź, czy są jakieś argumenty zdecydowanie przeważające za jednym lub drugim z powyższego.

Założenia: potrzebny streamer z dac, w pierwszej kolejności i przede wszystkim do Spotify i Tidal, w drugiej kolejności i okazjonalnie do plików z NAS-a.

Dalej w torze jest Naim Nait 5si i Kefy Q150.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ProjectPi napisał:

Ta Omnia to, z tego co mi wiadomo, modul od Linkplay + DAC. Osobiscie wolalbym Linkplay po ich wlasna marka, czyli WiiM.

Moim zdaniem nie ma tu nawet dużej konkurencji.

Wiim Pro Plus ma więcej wejśc / wyjść, pilot, Chromecast, ogólnie długo by wymieniać.

Omnia ma moduł A97L, który na przykład nie obsługuje 5GHz, Wiim Pro Plus ma A98M

https://www.linkplay.com/modules-wifi

image.png.c46196f0021e8d8047cbcc551cb36be0.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem funkcjonalności Wiim wypada lepiej, jeżeli ktoś potrzebuje wejść na DACa, czy Chromecasta. Dźwiękowo natomiast NuPrime idzie w stronę większego dociążenia na dole pasma z utrzymaniem odpowiedniej kontroli, bardzo dobrej dynamiki w całym zakresie i średnie tony mocniej nasycone, góra bardziej wyważona, ale kiedy w nagraniu pojawią się mocniejsze akcenty potrafi też zagrać mocniejszymi wysokimi tonami. W razie chęci wypożyczenia i porównania zapraszam do kontaktu. Zobaczysz wtedy co z Twoim zestawem najlepiej zgra się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Z moich wniosków; "na papierze" Wiim wygląda lepiej, to wiedziałem od początku. Ale Omnia ma w necie kilka entuzjaztycznych recenzji w kwestii brzmienia, których Wiim nie ma - jest chwalony, ale nie aż tak. Wpis od rms.pl przekonuje mnie, żeby sprawdzić oba, bo przewagi funkcjonalne Wiima w moim przypadku wydają się bez znaczenia, podobnie jak różnica w cenie.

Dam znać co mi zagra lepiej i co wybrałem 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin Niewiadomski napisał:

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Z moich wniosków; "na papierze" Wiim wygląda lepiej, to wiedziałem od początku. Ale Omnia ma w necie kilka entuzjaztycznych recenzji w kwestii brzmienia, których Wiim nie ma - jest chwalony, ale nie aż tak. Wpis od rms.pl przekonuje mnie, żeby sprawdzić oba, bo przewagi funkcjonalne Wiima w moim przypadku wydają się bez znaczenia, podobnie jak różnica w cenie.

Dam znać co mi zagra lepiej i co wybrałem 🙂

Pozdrawiam

Jezeli liczba entuzjastycznych recenzji jest wazniejsza od obecnosci ethernetu czy wifi 5 GHz, to faktycznie. Mimo to raczej zorientowalbym sie, czy Omnia np. wspiera flace z Tidala po rozwodzie z MQA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ProjectPi napisał:

Jezeli liczba entuzjastycznych recenzji jest wazniejsza od obecnosci ethernetu czy wifi 5 GHz, to faktycznie. Mimo to raczej zorientowalbym sie, czy Omnia np. wspiera flace z Tidala po rozwodzie z MQA.

Od kilku lat słucham przez daphile z terminala z kartą wifi 2,4GHz i nie ma z tym problemu, więc kwestii ethernetu czy wifi 5GHz nie stawiałem na pierwszym miejscu. Może jestem w błędzie?

W recenzjach skupiłem się na brzmieniu, bo funkcjonalnie przy moich potrzebach (tidal/spotify/ew. pliki w sieci lokalnej->wzmacniacz z wejściami tylko analogowymi) oba są wystarczające. Jeśli różnica w brzmieniu jest taka, jak opisuje rms.pl, to są to sprawy fundamentalne. Jeśli u siebie to usłyszę, to raczej wezmę Omnię.

Wg Tidala jakość Max to flac 24bit/192kHz i Omnia wg specyfikacji takie parametry obsługuje. Mylę się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Niewiadomski napisał:

Od kilku lat słucham przez daphile z terminala z kartą wifi 2,4GHz i nie ma z tym problemu, więc kwestii ethernetu czy wifi 5GHz nie stawiałem na pierwszym miejscu. Może jestem w błędzie?

Nie wiem. Jezeli w twoim srodowisku nie stanowi to problemu, to nie ma tematu.

 

4 godziny temu, Marcin Niewiadomski napisał:

Wg Tidala jakość Max to flac 24bit/192kHz i Omnia wg specyfikacji takie parametry obsługuje. Mylę się?

Omnia zapewne obsluguje takie pliki w ogolnosci, ale to nie oznacza, ze obsluguje Tidal Max bez MQA. Obsluga po stronie streamera dla nowego formatu udostepnianego przez Tidal, wymagala stosownej aktualizacji oprogramowania. Czy takowa jest dla Omni, nie wiem, dla WiiM jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

W tym tygodniu potestowałem sobie w/w WIIM-a i Omnię.

Moje wnioski są takie, że na moim poziomie percepcji (a nie mam "złotych" uszu), oba grają tak samo dobrze i pod kątem brzmienia żadnego z tych urządzeń bym nie wyróżnił, choć bardzo chciałem usłyszeć, że Omnia jest lepsza 🙂

Wydaje mi się też, że mój Denon DCD 900ne gra dźwiękiem trochę pełniejszym niż oba te streamery, ale tak naprawdę może rzecz jest w trochę wyższym poziomie Vms na jego wyjściu.

Wobec różnicy w cenie i funkcjonalności na korzyść WIIM-a i braku argumentów brzmieniowych na rzecz Omnii, WIIM zostaje. Może za jakiś czas przećwiczę go z zewnętrznymi DAC-ami wyższej klasy, bo jestem ciekaw od jakiego poziomu będę w stanie poczuć różnicę 🙂

 

PS. Oprócz oczywistych różnic funkcjonalnych (wejścia/wyjścia, pilot) można dodać, że Omnia nie obsługuje Tidal Max, ostatnia aktualizacja firmware była wypuszczona chyba w 2022, a jej aplikacja do obsługi ze smartfona  jest słabsza funkcjonalnie.

Edytowano przez Marcin Niewiadomski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się podepnę, bo zaciekawiło mnie to porównanie. Mnie interesują te urządzenia wyłącznie jako źródło sygnału cyfrowego. DAC mam. Czy może być pomiędzy nimi jakaś różnica brzmieniowa, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko sygnał cyfrowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jeśli rozpatrujemy je tylko jako źródło sygnału cyfrowego, to z tych dwóch moim zdaniem na pewno WIIM i to niekoniecznie PRO PLUS, bo tu się dopłaca do DAC, z którego nie zamierzasz korzystać.

Istotne też jakie masz wejścia w DAC i co chcesz głównie streamować (Tidal, Spotify, inne serwisy, pliki z sieci lokalnej?)

Tu masz porównanie wersji WIIM-ów, powinno wyjaśnić temat.

https://www.q21.pl/blog/wiim-mini-pro-czy-plus-poradnik

Omnia ma wersję bez DAC, ale cena nadal zdecydowanie wyższa niż WIIM. Po tym co widziałem porównując modele jak w tytule, podejrzewam, że też będzie słabiej funkcjonalnie niż w WIIM (np. brak obsługi Tidal Max, a to już może przełożyć się na jakość brzmienia).

Można jeszcze przyjrzeć się TAGA HARMONY TWA-10B z tego typu tanich urządzeń.

Edytowano przez Marcin Niewiadomski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie Tidal, ale też Apple Music. W przypadku tego drugiego niestety jest problem z natywnym przesyłem trybu lossless. W zasadzie i tak trzeba działać przez Androida, bo Airplay kastruje jakość. 
DACa nie potrzebuję, bo mam cyfrowy wzmacniacz SMSL Q5 Pro, więc nie mam żadnego toru analogowego. Potrzebny mi tylko czysty cyfrowy streamer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...