Skocz do zawartości

Gato Audio FM-8 czy KEF LS50 czy Usher S-520 na 12 m.kw. + wzmacniacz klasy D ??


Tweeter2016

Recommended Posts

Wiitam forum!

Chciałem zapytać czy ktoś miał okazję porównać - przynajmniej 2 z 3 - kolumn: Gato Audio FM-8 , KEF LS50 (nie-Meta) i Usher S-520?

Słuchałem LS50 krótko, podobały się (ale zupełnie w innych warunkach akustycznych i z drogim wzmacniaczem). Ushery miałem przez miesiąc - bardzo się podobały, poza bassem, ale i tak super kolumienki. Gato Audio dużo dobrego o nich słyszałem, ale nigdy nie miałem okazji zapoznać się bliżej z nimi. Ushery są wyraźnie tańsze, jeśłi bym się zdecydował na duńskie kolumny, to używane (wiem, są na forum).

Chciałbym kolumny połączyć z klasą D (jakiś tańszy NAD, może C 368 lub SABAJ A30A). Ma to grać w prostokątnym pokoju, mniej więcej 4 x 3 m. Muzyka chillout, jazz, czasem deep house, progressive house, POP, itp. Ogólnie spokojna, bez metalu, grunge i hard rocka.

Nie zależy mi na dużej ilości bassu, lepiej by był lepszej jakości, niż słaby w nadmiarze. Najbardziej zależy mi na "żywym graniu", dobrych, wiernych wokalach i takim samym oddaniu instrumentów. Więcej wymagań nie mam, zdaje sobię doskonale sprawę, że od małych kolumienek trudno wiele wymagać i budżet też nie za wysoki.

Które kolumienki wydają się Wam być optymalne / najciekawsze z tej trójki? Czy połączenie ich z wymienionymi wzmacniaczami to dobry pomysł?

Dzięki!

T.

 

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie monitory są fajne, masz już 3 typy, wzmacniacze też. 

Najprościej sprawdzić samemu u siebie ze swoją, czy wspomnianą elektroniką i przede wszystkim we własnym docelowym pomieszczeniu.

Akustyka jest wredna u każdego ten sam zestaw może zagrać zupełnie odmiennie niż u Ciebie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to trzy różne kolumny :) Nie da się moim zdaniem obiektywnie określić, które z nich są najlepsze. Ja np. wybrałbym Gato, ale to tylko ja ;) Pod wierność i jakość basu poszedłbym w KEF LS50, ale jeśli jest opcja, to wersję Meta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura do poczytania. 

 

 

 

 

19 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Jeszcze zastanawiam się nad wzmacniaczem, nigdy nie miałem klasy D.  Zdecydowanie więcej jest zwolenników A i AB.

Pytaj bardziej doświadczonych kolegów ja za mało jestem osłuchany 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne są Meta, jakoś trzeba usprawiedliwić o 33-35% wyższą cenę.  Ale faktem jest że je poprawili i pewnie, jeśli się zdecyduję na KEF, to będę musiał odżałować kolejnego tysiaka.

Sabaj A30A + Kef ls50 Meta to podobno dobre połączenie, na sąsiednim forum mocno je wychwala i szeroko promuje Piopio.

Zacząłem od czytania ostatniego testu (testu porównawczego "supermonitorów") i jest kłopot - muszę rozszerzyć listę faworytów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko małym żuczkiem na początku wyboistej audiofilskiej drogi 😉

Dla mnie ten zestaw brzmi bardzo dobrze. Słucham go w bliskim polu. Kolumny są rozstawione na jakieś 180 cm. Odległość odsłuchowa to ca 120 cm. Pokój ca 15 m. Z tyłu za kolumnami panele wytłumiające, na podłodze wykładzina. Wzmacniacz ma pewne irytujące mnie wady:

-W stanie standby pobiera sporo bo ca 20 W (mierzyłem miernikiem). W przypadku krótkiego braku prądu, po jego przywróceniu wzmacniacz włącza się i nie gaśnie po pewnym czasie. Przed każdym dłuższym wyjazdem muszę go wyłączyć wyłącznikiem głównym.

-Internauci skarżą się również na współpracę z subwooferem.

Mimo tych pewnych wad jestem z tego zestawu bardzo zadowolony. Dźwięk jest bardzo przestrzenny, jest doskonała identyfikacja miejsca grania instrumentów. Wspomniany wyżej Piopio jest wielkim fanem tego zestawu - porównuje go z kilkukrotnie droższymi. Ważne jest także, że można zrezygnować z DAC. Sygnał z PC poprzez USB podawany jest bezpośrednio do Sabaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tweeter2016 

14 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Ciesze się, że ktoś potwierdził, to co od dawna zachwala kolega Piopio.

Szukasz potwierdzenia wyboru.  
Better?

Dnia 31.01.2024 o 22:34, Tweeter2016 napisał:

Które kolumienki wydają się Wam być optymalne / najciekawsze z tej trójki?

Czy Ty naprawdę chcesz wydać ciężko zarobione pieniądze na podstawie opinii? Jest mi trudno w to uwierzyć. 

Zachęcam i apeluję do zatrzymania się w tym toku myślenia. Audio to nie wyższa matematyka. Dasz radę.
Namawiam do wzięcia odpowiedzialności w swoje ręce.  Kolumny do siebie i oprócz muzyki/brzmienia posłuchaj siebie. Podoba się-nie podoba się.

pozdro

Adam


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RLC2 napisał:

@Kraft z tego co pamiętam to miałeś u siebie Usher S-520 i Kef LS50 skrobnij coś jeżeli jeszcze pamiętasz ich różnice w dźwięku 🙂

Obie konstrukcje tak mi się spodobały, że chcę je mieć. Na obu można słuchać muzyki z przyjemnością. Do ustawienia blisko ścian wybrałbym KEF-y. Mam wrażenie, że lepiej się tam odnajdują niż Ushery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AudioTube napisał:

Zachęcam i apeluję do zatrzymania się w tym toku myślenia. Audio to nie wyższa matematyka. Dasz radę.
Namawiam do wzięcia odpowiedzialności w swoje ręce.  Kolumny do siebie i oprócz muzyki/brzmienia posłuchaj siebie. Podoba się-nie podoba się.

O właśnie to jest chyba najlepsza rada 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AudioTube napisał:

Czy Ty naprawdę chcesz wydać ciężko zarobione pieniądze na podstawie opinii? Jest mi trudno w to uwierzyć. 

Zachęcam i apeluję do zatrzymania się w tym toku myślenia. Audio to nie wyższa matematyka. Dasz radę.

Chciałem wybadać Wasze zdanie, opinie o sprzęcie i ew. zredukować liczbę faworytów do przesłuchania a także czy wzmak będzie dobry do tych maluchów.

Zdaję sobie sprawę, że sprzęt trzeba przesłuchać u siebie w domciu, tam gdzie będzie grał (co w przypadku używek jest często utrudnione) i tak zrobię. Ale po to jest forum by się poradzić czy posłuchać co inni mają do powiedzenia na temat danych paczek czy konkretnego klocka.

To co napisał diBatonio w pierwszej odpowiedzi - to oczywiście święta prawda, ale czasem doświadczenia innych też są cenne. Inaczej wszelkie testy., recenzje i porównania trzeba by wyrzucić do kosza, a Wasz kolega Kraft (i inni) przecież sporo pracy włożyli w swoje "recki".

 

Powyżej kolega Kraft napisał 2-3 zdania - ale cenne, ważne. Ja przykładowo napaliłem się na KEF R3 META, ale szybko.....wybito mi je z głowy (ze względu na gabaryty pomieszczenia i fakt że nie mógłbym ich odsunąć od ścian).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Inaczej wszelkie testy., recenzje i porównania trzeba by wyrzucić do kosza

 

Co chcesz kupić?

Kolumny i swoje wrażenia?

Czy iluzję czytając czyjeś/moje testy?

11 minut temu, Tweeter2016 napisał:

ale czasem doświadczenia innych też są cenne

Twoje doświadczenie jest najlepszym nauczycielem. Kosztuje drogo, ale dobrze tłumaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

OK, to moje (głupie) przyzwyczajenia - jak kupuję elektronikę czy inne gadżety to zasięgam opinii innych.  Ale zgadzam się, że to zła droga w przypadku audio :D 

Dobra wrócę tu z bardziej szczegółowymi pytaniami, a nie będę zadawał pytań "co wybrać" czy "co lepsze" ;)

Macie racje, ja jestem niereformowalny.

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tweeter2016 Ja Ciebie potrzebuję, byś w dziale muzyka wrzucił tytuł płyty dobrze zrealizowanej, bo na kiepskie szkoda mi czasu.

Albo w dziale koncerty polecił mi coś na początek maja, najlepiej w Trójmieście, albo Olsztyn.

A jak masz ochotę na Sea Jazz w Rotterdam w 12-14 lipiec to daj mi znać na pw. Pomogę z biletem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2024 o 20:48, AudioTube napisał:

A jak masz ochotę na Sea Jazz w Rotterdam w 12-14 lipiec to daj mi znać na pw. Pomogę z biletem. 

W lipcu będę daleko od Holandii, ale dzięki za propozycję!

Z tymi płytami, to masz na myśli fizyczne płyty CD, SACD, winyle czy "e-płyty" z serwisów streamujących?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tweeter2016 napisał:

"e-płyty" z serwisów streamujących?.

Tak. Jeśli w trakcie odsłuchu uznasz, że ta właśnie słuchana płyta jest bardzo dobrze zrealizowana. Tzn czyste, klarowne, zróżnicowane barwowo brzmienie, to wklej tytuł, czy okładkę tej płyty w zakładkę muzyka/czego słuchasz i ja przeczytam i posłucham. 

Ja wyjątkowo tutaj wkleję zrzut płyty, którą już 3 tydzień słucham. No nie mogę się wgryźć, tyle wglądu mam w nią, tak mnie się podoba. 
Ja słucham wszystko, absolutnie co popadnie, oby tylko nagrana muza była nieprzyzwoicie dobrej jakości. 

70CEFE2A-1C69-467B-8B59-520225F35F8D.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Ja słucham wszystko, absolutnie co popadnie, oby tylko nagrana muza była nieprzyzwoicie dobrej jakości. 

Mam Zenka Martyniuka w plikach high-res......................................................................................................................................................................................................................................................................... ;) Żartuję !

Czegoś poszukam, przypomnę sobie to wrzucę. Obecnie (od kilkunastu tygodni :) ) przerabiam SADE - wróciłem do starych przebojów, bo mało jest dobrych nowości.

Mnie musi podobać się muzyka, sama dobra jakość, wysoki bitrate i DSD nie pomoże.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...