Skocz do zawartości

Amplituner + subwoofer do 10K


luxus

Recommended Posts

Witam,

Planuje zakup nowego amplitunera av + subwoofer.

Budżet najlepiej jakby nie przekraczał 10k ale w razie czego mogę dopłacić.

KD/Stereo 70/30.

Salon z otwartą kuchnią 36m2.

Obecnie posiadam:

Yamaha rx-v667

2 x Yamaha ns-777

2 x Yamaha ns-333

Yamaha ns-c444

Wiem że głośniki nie są najwyższych lotów ale na chwile obecną muszą zostać. Ogólnie jako tako jestem z nich zadowolony ale przy stereo brakuje basu( o KD nie wspomnę bo sub to mus) tak więc myślę że sub po części rozwiąże problem. Druga sprawa to gdy już słucham muzyki( przeważnie trance/house) to słucham jej głośno i tutaj kłania się obecny ampli który na wysokim poziomie głośności często się wyłącza więc domniemywam że brakuje mu mocy. Ns777 mają tylko 89 db skuteczności.

Moje typy to:

Yamaha RX-A4A, Onkyo TX-NR7100, Pioneer VSX-LX305

REL HT1205 MK II, SVS SB-2000 PRO,

Proszę więc o jakieś propozycję i podpowiedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, luxus napisał:

Druga sprawa to gdy już słucham muzyki( przeważnie trance/house) to słucham jej głośno i tutaj kłania się obecny ampli który na wysokim poziomie głośności często się wyłącza więc domniemywam że brakuje mu mocy.

A gdzie stoi amolituner? Ma zapewnioną wentylację? Jak masz ustwiony selektor impedancji?

9 minut temu, luxus napisał:

Ns777 mają tylko 89 db skuteczności.

Jeśli podają realne dane to 89dB wcale nie jest słabą wartością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - SB-3000 + amplituner budżetowo X3800 z Amazona (ok 4500 PLN), trochę drożej ale z Diraciem na pokładzie RZ50. Jeżeli na przykład bardziej stawiasz na kino to kup amplituner i zobacz czy kalibracja/ustawienia pomogą Ci wydobyć oczekiwane niskie tony w stereo. W takim przypadku zamiast SB-3000 popatrzyłbym w stronę Klipscha z nowej serii np. RP-1200SW. 

Oprócz tego co napisał @Butler spróbuj jeszcze inaczej ustawić głośniki albo sam pochodź po pomieszczeniu, jeżeli w innym miejscu basu będzie więcej to kwestia ustawienia głośników (tutaj odpowiednio umiejscowiony sub też pomoże).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luxus napisał:

Druga sprawa to gdy już słucham muzyki( przeważnie trance/house) to słucham jej głośno i tutaj kłania się obecny ampli który na wysokim poziomie głośności często się wyłącza więc domniemywam że brakuje mu mocy. Ns777 mają tylko 89 db skuteczności.

To głośne słuchanie i wyłączanie amplitunera-czy grasz wtedy tylko na frontach (w stereo), czy puszczasz na wszystkie kolumny?

Pozdrawiam 

PS. O prawidłową wentylację i ustawioną imopedancję pytał już Butler-i czekamy na Twoją odpowiedź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o amplituner stoi na komodzie tak więc wentylacji mu nie brakuje. Co do selektora to czy jest ustawiony na 8 czy 6 ohm ta sama sytuacja. Dzieje się tak przy stereo i multi.

Kwestia kabli wyeliminowana bo podmieniane wielokrotnie. Myślałem o REL-u ze względu na stereo ale mówicie że BR lepsze rozwiązanie? A jakie macie zdanie na temat NS-777?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Na pewno zainteresowałbym się właśnie Yamahą RX-A4A, Pioneerem VSX-LX505, Denonem AVC-X3800H 🙂 W kwestii subwoofera, to jeśli planujesz go używać też do stereo, to sprawdziłbym na pewno REL HT1205, SVS SB-2000 Pro. Jeśli jedynie kino, to fajnie sprawdzą się nowe Klipsche, np. RP-1200SW 🙂 W razie czego zapraszam do kontaktu i na indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4a gra lepiej od Onkyo 7100 ale ten ma Diraca. Z kolei Yamaha jest dużo wydajniejsza, gra na prawde potężnym kinowym dźwiękiem.

Mozna rozważyć Onkyo RZ50 albo Arcama AVR5.

4 typy.

Co do suba ja jestem zwolennikiem REL HT1205. Ale SVS szczególnie po wydaniu wersji PRO tez ma swoich zwolenników. Do kina może warto pomyśleć o wersji PB jednak albo nowe Klipsch 1400

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie :) . Co do kwestii subwoofera wybór padł na RELa HT1205 MKII. Jeśli chodzi o amplituner to mam już taki mętlik w głowie, że szkoda gadać... Ostatecznie mam 3 typy: A4A, VSX-LX505 I RZ50. Proszę o podpowiedź co zagra lepiej w kinie a co w stereo? Który jest realnie mocniejszy i jak wygląda sprawa sterowania-streamu muzyki w Pionku i Onkyo (musiccasta znam)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry subwoofer.

Ale czemu mętlik?

22 godziny temu, luxus napisał:

Ostatecznie mam 3 typy: A4A, VSX-LX505 I RZ50.

No to już masz 2. Bo Pioneer i Onkyo to praktycznie to samo. Jedna różnica funkcyjna w menu.

22 godziny temu, luxus napisał:

jak wygląda sprawa sterowania-streamu muzyki w Pionku i Onkyo

Dokładnie tak samo. Moim zdaniem nieco gorzej od Yamahy działa ta apka ale Spotify Connect też maja.

22 godziny temu, luxus napisał:

Proszę o podpowiedź co zagra lepiej w kinie a co w stereo? Który jest realnie mocniejszy

 

Yamaha ma nieco wiekszy zasilacz 980W vs 870W. Moca bym się nie sugerowal.

Mają bardzo pdoobne brzmienie i w kinie i stereo.

Onkyo i Pioneer ma nieco lepsza kalibracje

Yamaha jest tańsza

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha przede wszystkim jest nieco jaśniejsza, ale przy tym ma moim zdaniem bardziej naturalny styl prezentowania brzmienia. Nieco spokojniejszy. Pioneer i Onkyo to bardziej rozrywkowe granie. W razie czego zapraszam do kontaktu, przygotujemy wycenę i może to pod tym kątem zapadnie ostateczna decyzja ;) Swoją drogą, bardzo dobry wybór subwoofera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...