Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Rozumiem. Słuchałes ich przed modyfikacją czy od razu tam pojechały? Co się w Twoim mniemaniu zmieniło?

 

Mialem je dlugo zanim zdecydowałem sie na modyfikacje.Wkurzaly mnie glownie slabsze nagranie metal rock.Gralo to chudo ostro i jazgotliwie.Dzwieki ze srednicy jak zza koca.

Teraz jest mega poprawa zupelnie inne kolumny.Wysokie tony wybrzmiewaja a nie sycza i cykaja czasmi to nawet ich brakuje.Srednica jest na miejscu nic nie brakuje.Helicony przy bezposrednim porownaniu pokazaly oczywiscie wyzszosc wysokich(wiecej szczegolow, smaczkow, bardziej rozdzielcze) ale pojawila znow sie chudosc dzwieku przesuniecie w gore.Klipsch gra cieplo teraz,masywnym dzwiekiem.Bas przy cichym odsluchu fajnie mruczy i go czuc.Ale chce cos lepszego jesli chodzi o srednice i gore(wiecej jakosci, dzwiekow) ale zeby dalej bylo masywnie i cieplo.

Do sprawdzenia mam ;

Diamond 30mk2,dynaudio emti 50,polk r700 jesli nic nie podejdzie bede szukal dalej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ufo27 napisał:

Wkurzaly mnie glownie slabsze nagranie metal rock.Gralo to chudo ostro i jazgotliwie.Dzwieki ze srednicy jak zza koca.

Aaaaaa Klipsch :)

Z drugiej strony to czemu je wybrałeś w takim razie?

Kto robił modyfikację?

21 godzin temu, ufo27 napisał:

Do sprawdzenia mam ;

Diamond 30mk2,dynaudio emti 50,polk r700 jesli nic nie podejdzie bede szukal dalej 

Myślę że na start do sprawdzenia. Z czasem lista się poszerzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem bo szukalem rowniez kolumn do kina domowego tam sprawadzaja sie bardzo dobrze mialem wtedy pelne 5.1 na rp.

Bas w nich mi sie podobal byl piekielnie szybki perkusja podwojna stopa napieprza jak z karabinu.Nawet baaaardzo glosno nic sie nie gubi bas fajnie nisko schodzi.Dlatego oddalem je do Wilk Audio to jeszcze z poczatku jego dzialalnosci bo potem roznie czytalem o nich ze komus cos tam nawet spieprzyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No firma spotyka olbrzymia krytykę ostatnio.

Także teraz ja bym tam kolumn nie oddał.

Dobrze że u Ciebie  siadło.

ok,

Moze z początku sie starali teraz to juz nie wiem.U mnie dzwiekowo i wykonanie super (zagladalem do środka po modyfikacji).Ale na dzien dzisiejszy wolalbym kolumny od poczatku grajace pode mnie i nie modyfikowane.Akurat mi siadlo ale co jesli modyfikacja nie pyknie wydamy kase a nie podejdzie dzwiekowo roznie to bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chmarski napisał:

I jak? Masz już to czego szukałeś, czy dalej będziesz poszukiwał?

Sam wiesz, że zawsze tli się z tyłu głowy iskierka, iż można lepiej, obecnie nie stać mnie na przeskoczenie takowego zestawu jaki posiadam i tak ciężko było zdobyć to co mam, oczywiście człowiek by coś poprawił i pokusa zostaje, pewnie jest jakiś ideał…Tak naprawdę należałoby każdą kolumnę i każdy wzmak z wyższego pułapu brać do domu na testy co jest raczej niewykonalne :) Odpowiadając na Twoje pytanie w sumie sam nie wiem, niedługo będę się przenosił do 20m2 ze swoich 35m2 i ciężko przewidzieć jak nowa akustyka wpłynie na dźwięk całości, może się okazać, że obecne paki się tam nie odnajdą. Wzmaka już nie zmieniam, ewentualnie na a110 jak już to tylko kolumny, na pewno przy jakiejś okazji będę  odsłuchiwałem i sprawdzał polecane modele jak się trafi coś z super referencyjnym, mocnym basem od góry do dołu, gdzie ma przyjemną barwę i go nie brakuje oraz reszta pasm jest taka jak na moich słuchawkach to nawet się nie będę zastanawiał z wymianą, na ten moment jest dobrze i jeśli ktoś szuka mocnego kopa z subowym zacięciem to jasper i denon mu to zapewni  :)


Ogólnie z czym macie spięte swoje denki, jakie paki są rekomendowane oraz sprawdzone do 2500ne? Słyszałem, iż dali niezbyt się z nim zgrywa, ale coś mi się wierzyć nie chce bo często takie zestawy widziałem w ich salonanach, jednak nie miałem okazji posłuchać połączenia Duńczyków z najwyższym modelem denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli Jaspery ci się nie sprawdzą w 20m2 to możesz mieć problem z doborem kolumn , które będą grały z takim basem jak lubisz. W większych pomieszczeniach jest z tym dużo lepiej bo może podpasować większa ilość kolumn.

Ja mam 21,5m2 i też musiałem sporo kombinować z kolumnami, z tym że dla mnie ta duża ilość basu nie jest potrzebna.

Myślę jednak że Jaspery dadzą radę, ale będziesz trochę musiał zadbać o adaptację akustyczną, aby ten bas ci się za bardzo nie wzbudzał ani nie uciekał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:


Ogólnie z czym macie spięte swoje denki, jakie paki są rekomendowane oraz sprawdzone do 2500ne? Słyszałem, iż dali niezbyt się z nim zgrywa, ale coś mi się wierzyć nie chce bo często takie zestawy widziałem w ich salonanach, jednak nie miałem okazji posłuchać połączenia Duńczyków z najwyższym modelem denona.

Dla przykladu, Dali Rubicon 6, Klipsch RP 280F, B&W 702 s2, YAMAHA-NS200M. Z Youtube to wzialem.

Kazdy z czyms innym to polaczy, zalezy od majetnosci i posiadanego wolnego miejsca .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Artur Brol napisał:

Dla przykladu, Dali Rubicon 6, Klipsch RP 280F, B&W 702 s2, YAMAHA-NS200M. Z Youtube to wzialem.

Kazdy z czyms innym to polaczy, zalezy od majetnosci i posiadanego wolnego miejsca .

702s2 nie mają mocnego basu...

Jest go mniej a niż w 703s2. W 702 bass jest krótki i bardzo dobrze kontrolowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Nie mowilem ze ktore kolwiek z nich mocny czy slaby bas maja. Tylko podalem przyklady z czym tego Denona ktos uzywa.

Na marginesie, zadne z tych kolumn sie chudo nie zaprezentowaly. Wiem Youtube, ale nawet na Youtube mozna wychwycic roznice.

Ok,w tym kontekście to można się zgodzić. Akurat Integra 2500 ma ten bass mocny, a to pomoże dla kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No jeżeli Jaspery ci się nie sprawdzą w 20m2 to możesz mieć problem z doborem kolumn

Wtedy w ostateczności pójdę w 18 na standach, kumpel ma i rekomenduje, iż grają mu pięknie, tego modelu akurat nie testowałem, a to trochę inna sygnatura, niż mk2, mimo to jest to ta sama oaza spokoju oraz różnorodność basowa, może jeszcze coś pylon dorzuci w swojej ofercie na poziomie Jasperów, czekam również na recenzję @ufo27 odświeżonych diamondów- raczej do półtora miecha będę już wiedział jak się spisze cały system i znowu od nowa ustawiania, przestawianie oraz skręcanie :D

 

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

Dali Rubicon 6, Klipsch RP 280F, B&W 702 s2

Dali jeszcze jako tako można testować, ale jak się spiszą na dłuższą metę to nie wiem, ale pamiętam, że w salonie tak na pierwszy rzut oraz na szybko grały po prostu przyjemnie i tyle, a  klipsch oraz b&w to nie dla mnie taka męczarnia.

 

Taka ciekawostka: Wczoraj byłem w kinie w imaxie i tak się dość skupiłem na magii tego dźwięku oraz całego systemu imaxowego i szczerze napisze, że jak wlatywał jakiś podkład muzyczny to zdarzało się , iż był męczący, fakt, że efekty basowe dostaje się na klatę lub pod tyłek przy różnorodnych wybuchach, uderzeniach, etc cetera, oczywiście taki zabieg zapiera dech w piersiach, ale za to w muzie basik przytłaczał i zamazywał całość,, nie zawsze, ale przykładowo leciała w trailerze "Madonna - Like A Prayer" to bardziej buczało, niż ukazywało klarowność basu, jakoś to mi się rzuciło dość mocno w uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S!N! napisał:

Dali jeszcze jako tako można testować, ale jak się spiszą na dłuższą metę to nie wiem, ale pamiętam, że w salonie tak na pierwszy rzut oraz na szybko grały po prostu przyjemnie i tyle, a  klipsch oraz b&w to nie dla mnie taka męczarnia.

Masz 100% racji !!! Mialem helicon 400mk2 ktore sa wyzej od rubicon.Graj milo dla ucha i tyle nie ma tam tego powera.

Co do pozostalych granie na 5min.Co do klipsch tam odrazu trzeba by bylo troszke sciszyc ta tube.Bas maja fajny i potrafia zagrac extremalnie glosno.Kolega ma je z yamaha as2000 i jeszcze podkreca wysokie ale on lubi takie granie.W tej cenie to bardzo dobre kolumny dla odbiorcy ktory preferuje takie brzmienie.

W pracy mamy stara wieze schneider z equalizerem i zawsze ustawiony jest usmiech dyskoteki duzo ludzi jednak lubi takie granie jak glosno cyka i wali basem a klipsch to robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27Też mam takiego znajomego, który podkręca cykacze w aucie na full oraz oczywiście bas  - to się chyba nazywa granie V jak dobrze pamiętam, ale oczywiście masz rację klipscha nie da się słuchać dłużej przez to ich tubowe granie (przynajmniej dla mnie jest męczące), a dali przyjemne, lecz tak jak podkreśliłeś bez tego powera, po prostu brakuje jajec hehe.

@RegaNo właśnie jak wróciłem do domu z imax (wroclawia) i jak sobie włączyłem u siebie to miałem dokładnie zbliżone wrażenie do Twojego, wiadomo, że brzmienie nie było tak potężne bo jednak sala kinowa jest ogromna, ale jak na taką technologię to trochę napisałbym , że jakość moim zdaniem mnie nie powaliła, czasami odwiedzam jakieś mniejsze kino w małym miasteczkach dookoła mnie i szczerze napisze, że zdarzało się, iż nagłośnienie w starym kinie bardziej mi się podobało, grało naprawdę dobrze oraz rozdzielczo (przykładowo kino Odra , Oława ):) Akurat z tego co udostępniałeś to posiadasz dużo fajnego sprzętu, masz jakiś swój ulubiony zestaw - kolumny plus wzmak, który sprawia Ci najwięcej frajdy oraz przyjemności ze słuchania? :)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

"Męczarnia" bierze się z niewłaściwego dopasowania najczęściej.

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, niektóre kolumny grają dla mnie, aż nazbyt  jasno oraz chudo i nie da się ich w ogóle słuchać takowym modelem jest np. monitor audio silver czy też focale, męczą już po kilku minutach i jakoś różne połączenia nie powodują tego, aby chciało mi się ponownie do nich wracać, wystarczy postawić jakieś pylonki obok i basik w tych wymienionych jest mizerny, B&W bym nigdy nie kupił i raczej nie rekomendował ,granie nie dla mnie  łączone z tym co macie.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S!N! napisał:

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, niektóre kolumny grają dla mnie, aż nazbyt  jasno oraz chudo i nie da się ich w ogóle słuchać

Nie musisz się zgadzać, akurat już większość czytających twoje pierdy o basie doszła dawno do wniosku, że lubisz basiszcze jak w kinie, ma jebnąć,  żeby jelito cienkie zadrżało. 

Dlatego większość kolumn będzie dla ciebie grać za chudo i za jasno, ewidentnie masz jakieś skrzywienie na tym tle. Z dyskotek, czy innych imprezek ?

Później oczekujesz, żeby w tym basie były wyczuwalne faktury, wibracje i inne wybrzmienia basu bez przykrywania innych zakresów. Bardzo wątpię, czy wiesz jak powinen w konkretnej muzyce wybrzmiewać bas. Tym bardziej, że jak twierdzisz adaptacja akustyczna nie jest ci potrzebna. Brawo!

Niestety, czy tobie się podoba, czy nie, dopasowanie elektroniki do kolumn ma znaczenie, może nie tak kluczowe jak kolumn do akustyki pomieszczenia, ale jednak.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ufo27 napisał:

To nie sa pierdy tylko prawda teraz wszystko tak gra chudo, jasno, jazgotliwie a bas gówniany jak kijem w karton.

I tu nie chodzi o dyskotekowe nawalanie !! Jak ktos pisze o slabym basie to zaraz jest atakowany ze lubi przewalony bas itp 

 

To są pierdy i co mi zrobisz.

Podstawa basowa jest ważna, ale jak się was czyta, to innego wrażenia niż to o którym pisałem nie można mieć.

Postarać się o prawidłowe ustawienie kolumn, poprawę akustyki, nie łączenia gówna za 2-3tys z kolumnami za kilkanaście tys. 

Poza tym czego Wy tam słuchacie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DiBatonio napisał:

To są pierdy i co mi zrobisz.

Podstawa basowa jest ważna, ale jak się was czyta, to innego wrażenia niż to o którym pisałem nie można mieć.

Postarać się o prawidłowe ustawienie kolumn, poprawę akustyki, nie łączenia gówna za 2-3tys z kolumnami za kilkanaście tys. 

Poza tym czego Wy tam słuchacie? 

 

Jak Cie spotkam to kij w oko Ci wsadze ;)

A tak na poważnie czyli zeby uslyszec bas musze zapalic kadzidło, zapewnic odpowiednia gestosc i temperature powietrza co tam jeszcze ? Moze jakies modly do boga basu ? Kable i podstawki pod kable no i pewnie kabel zasilajacy !!! 

Nie mam gowna za 2-3 tys.

Moze Ty sluchasz trąbek albo skrzypiec wiec basu Ci nie trzeba?

Ja nie slucham rapu,techna i disco a basu brakuje w dzisiejszych kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...