Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

Akurat nie slucham rapu to zupelnie nie moja muzyka.Ale tam faktycznie wystepuje sporo napompowanego basu.

Ale do rocka i metalu znaleźć kolumny to cieżka sprawa.

Ja bym tylko chcial zebyście rozgraniczyli osoby ktore szukaja mocnego basu poteżnego ale nie kosztem srednicy itd. od osob ktore lubia i szukaja grania typu V. 

Po co te docinki, naśmiewanie, dosrywanie ? A nawet jeśli ktos lubi granie V to ma prawo nie ? Ma sie tej osobie podobac i wchodząc na forum staramy sie pomoc, doradzic....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Może ktoś ułożyć listę paczek jakie do tej pory udało się posłuchać?

Widzę :

1. Kinowego Klipscha modowanego przez speca - Wilk Audio, który wg ludzi z krajowej sceny DIY jest zwykłym .... Można poczytać na As

 

 

Moze ja bo to mojej osoby sie tyczy....

Wyczuwam duzo uszczypliwości i takiego pokazania mi ze chyba żal wogole czytac to co napisze bo chyba jestem gluchy jak podobaja mi sie klipsche ktore modował jakis ktos a przeciez pewnie spieprzyl robote....

A co te wszystkie guru sceny DIY to tacy super tak ? oni jak zrobia cos to mucha nie siada ?

Na as mozna wiele poczytac ale nikt normalny nie łyka wszystkiego jak pelikan na poważnie.

Wilk zrobil z moich paczek swietnie brzmiace kolumny ktore teraz moge sluchac bez zmeczenia.Jakościowo rowniez jest wszystko cacy.

Ty jestes jakims autorytetem dobrego brzmienia ? Bedziesz ocenial, sadził, negowal ? 

Dnia 30.06.2024 o 20:40, AudioTube napisał:

Chłopaki, nadzieja umiera ostatnia. Jak ten kawałek gra na słupkach? Czy także chudziutko na basie? Jeszcze 22giej nie ma. Dajcie czadu i oczywiście znać😉💪

8F439F41-293D-4B1B-AB90-8C699F0B7E23.jpeg

W 14s pojawia sie fajny niski bas ktory czuje w podlodze.Potem od 18s caly czas jest obecny no u mnie jest mega moc fajnie.Wokal idzie jakby na zewnatrz szeroko z 2 glosnikow slysze nie jak zwykle ze środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Po co ta mowa nienawiści... 

Już więcej nie pytam. I nie przeszkadzam.

Nie ma tu nienawiści daj spokój ale przyznaj ze z przekąsem to wszystko napisałeś ?

Moze oddzielmy to wszystko gruba kreska a nie jak pis-po jedno zło.

Nie odchodz dajmy wszyscy na luz bo temat fajny szkoda marnowac na przepychanki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeTak jeszcze dodam, iż w piątek wypuścił nowy album Ostry we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, stworzył album umiejscowiony w czasie w latach 20. ubiegłego wieku - bardzo fajny.

@kaczadupaDenon 2500ne, nie słucham przez dac/ streaming tylko z  Cd playera.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S!N! napisał:

 

Słuchaleś moze monitor audio gold ? Tak sie zastanawiam czy mocno odbiega od silver.

Mam jeszcze pytanie czy w pylonach bas jest szybki na tyle ze jak podwójna stopa wchodzi to slychac pojedyncze uderzenia i nie efektu zlewania sie? Duzo kolumn ma ten problem ze jak nisko to i wolno... Tak mysle czy nie uderzyc odrazu w jaspery ? Chcialbym tez srednice i gore miec dobra a diamond a jasper to jednak chyba duzy przeskok w kazdym paśmie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

Nie znam mk2 albo ich nie rozrozniam. Nie idź tą drogą. Brak szybkosci, różnicowania, rozdzielczosci, konturu. Kolumny do plumkania.

Mam wlasnie w planach na urlopie wypozyczyc diamond 30mk2 mialem co do nich duze nadzieje.Bas z klipscha jest fajny jak trzeba zejdzie nisko a i szybko potrafi uderzać.Basowka rowniez ladnie wybrzmiewa.Reszta pasma poprawnie sa jakies kolumny ktore maja taki bas a reszte pasma duzo lepiej niz klipsch?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27Odsłuchaj i oceń czy Ci pasuje do Twoich gatunków mk2 poprawili więc może być fajnie, mam rapsy na punk rockowych bitach, gdzie uderza podwójna stopa to nie było problemu tak samo w drumach, gdzie są totalnie połamane biciory, ale w wersji 1 imo za słabo to latało mowa o 28 (trzeba też mocny piecor do tego) i tak było lepiej, niż w tych pakach co tutaj polecali. goldów nie słuchałem dałem sobie spokój po tragicznych silverach. Tutaj gościu opisał dźwięk pierwszej wersji 28 to w sumie tak samo go odebrałem https://audiomuzofans.pl/pylon-w-danii/

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Tyle razy to czytalem, wiec zapytam, co to jest szybki bas?

Roznicowanie, rozdzielczosc, kontur?

Moze na przykladach, bym sie doszkolił .

Nie zgodze sie ze Diamondy sa do plumkania. Moje zdanie. 

 

 

Jakbys chciał walic z karabinu maszynowego ale chcesz uslyszec mocne glebokie pojedyncze uderzenia ktore jednoczesnie szybko wygasaja bum,bum,bum ... a nie buuuuummm... 😂😂

Kolumny ktore mialem gdzie wchodzi szybka perkusja ten bas sie zlewa ciagnie nie ma pojedynczych uderzen zwyczajnie nie nadąrzaly...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artur Brol napisał:

 

Chodzi o takie szybkie uderzenia nie bede tu zaśmiecal moja muzyka ale na tym filmie gosciu pokazuje o co mi chodzi zobacz sobie

Troche gada ale potem juz gra 👍

10 minut temu, S!N! napisał:

@ufo27 30 mk2 wypożyczał tutaj jeden użytkownik i porównywał do heco revolution musiałbyś poszukać wątku i napisać do niego :)

znalazlem

 

 

Na pewno je poslucham glowa bedzie spokojniejsza 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2024 o 08:15, ufo27 napisał:

Moze z początku sie starali teraz to juz nie wiem.U mnie dzwiekowo i wykonanie super (zagladalem do środka po modyfikacji).Ale na dzien dzisiejszy wolalbym kolumny od poczatku grajace pode mnie i nie modyfikowane.Akurat mi siadlo ale co jesli modyfikacja nie pyknie wydamy kase a nie podejdzie dzwiekowo roznie to bywa.

Modyfikacja zawsze niesie za sobą ryzyko.

Nie wiadomo jak ktos to zrobi no i problem z odsprzedażą

 

1 godzinę temu, ufo27 napisał:

Słuchaleś moze monitor audio gold ? Tak sie zastanawiam czy mocno odbiega od silver.

Mocno. To inne brzmienie.

W każdym aspekcie pasma.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Pylony dimond absolutnie nie nadaja sie do szybkiego basu. I to bawiam sie, ze z zadnym wzmacniaczem.

Agree

28 minut temu, ufo27 napisał:

Jakbys chciał walic z karabinu maszynowego ale chcesz uslyszec mocne glebokie pojedyncze uderzenia ktore jednoczesnie szybko wygasaja bum,bum,bum ... a nie buuuuummm... 😂😂

Kolumny ktore mialem gdzie wchodzi szybka perkusja ten bas sie zlewa ciagnie nie ma pojedynczych uderzen zwyczajnie nie nadąrzaly...

Tak graja PMC Twenty 26, Heco Revolution 9, Cantony reference ale trzeba dobrze dobrać wzmacniacz, sa podatne, Monitor Audio Silver 500 czy Gold 300 na przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur Brol napisał:

No nie wiem, słucham właśnie tego filmiku, i słyszę wyraźne przerwy w uderzeniach. Nawet w tych naprawdę szybkich.

Pewnie się jednak mylę, bo Pylony to z żadnym z wzmacniaczy tego nie potrafią pokazać. Nadają się tylko do plumkania w tle 😏

Wiesz to tylko filmik pogladowy o co mi biega.

W ciezkich brzmieniach gdzie masz caly natlok wszystkiego a nagrania tez bywaja roznie nagrane jest mocno inaczej.

Przed chwilą, ufo27 napisał:

Wiesz to tylko filmik pogladowy o co mi biega.

W ciezkich brzmieniach gdzie masz caly natlok wszystkiego a nagrania tez bywaja roznie nagrane jest mocno inaczej.

Ja zlego nic o pylonach nie pisze bo ich nigdy nie slyszalem, wydam opinie jak ich poslucham.

 Fajnie gitare basowa slychac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Artur Brol napisał:

No nie wiem, słucham właśnie tego filmiku, i słyszę wyraźne przerwy w uderzeniach. Nawet w tych naprawdę szybkich.

Ale też nie jesteś jakimś specjalnie wybrednym i wymagającym użytkownikiem. Odpowiada Ci twoja akustyka, nie przeszkadzają różnice we wzmacniaczach, nie słyszysz transportów i kabli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

co to jest szybki bas?

Porównanie do aut😉 i nie chodzi o max szybkość. Nie używam aut, więc nie ciągnę tego porównania.

Artur, dobrze jest odsłuchać tak że 20 różnych kolumn. Na tym samym utworze. Myślę, że różnice w ich brzmieniu rzuciłyby więcej „światła” w obszarze szybki bas.

Na moje ucho to, gdy szybko się kończy, prowadzi się równo, ale i zawiera objętość i swoje waży. 

Nie był bym sobą, gdy nie zawezwał konstruktora kolumn. Z doświadczeniem, umiejętnościami i szczyptą geniuszu. „Oni” umieją czytać info na driverach, mierzą je, projektują/obliczają zwrotnice i na życzenie dostaniesz/dostałem szybki bas. Przydaje mi się np gdy słucham double bass, kotłów, gitarki, elektroniki, naszej ukochanej stopy. 
Czy jedzie z nami jakiś kumaty konstruktor?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...