Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

Drodzy koledzy, z lekka zniecierpliwiony przepiąłem przewody i są teraz podłączone liniowo bez podbicia sopranu i jeśli chodzi o cięcie po uszach jest lepiej,jednak wolę jak jest tego cykania mniej  , (może ja w ogóle wolę cieplejsze brzmienie ,sam już nie wiem ?),za małe mam doświadczenie z tym "dzisiejszym" sprzętem.No dobra,ale do rzeczy, zaraz po przepięciu przewodów włączam sobie coś co powie mi o wokalu coś więcej,a mianowicie Chris Rea "Looking for the summer",tutaj już nie ma "przebacz" jego wokal jest jak papierek lakmusowy dla jakiegokolwiek sprzętu bez żadnych wywodów typu akustyka itd. ,w każdym bądź razie włączam i co słyszę ? No rzeczywiście jest chrypka,nawet poznaję,że to on 🙂,ale chyba nałykał się helu gdzieś na jarmarku,bo w takim wydaniu jakoś mnie nie przekonał,a może zmienił dietę,lecz nie mnie tego dochodzić.Po chwili żona uświadamia mnie,że mamy przecież głośnik bluetooth "Murshall Tufton" , więc  przynoszę go i włączamy znowu Chrisa ,ten sam utworów i co się okazuje,ano więcej "mięska", lepszy bas ,co prawda ogólna jakość brzmienia o wiele gorsza ,ale wokal jeśli nie "grubszy " to na pewno nie "cieńszy " i spójność tonów o wiele fajniejsza,przy czym wspomnę,że nie potrzebował wygrzewania ,od nowości brzmiał dobrze (bas też) ,oczywiście jakość i detale są gorsze ,ale spójności niczego nie brakuje.Nawet ustawiałem go w różnych miejscach i podnosiłem do sufitu,stał w rogu i na środku i uważam ,że wszędzie brzmi ok.,to znaczy chcę przez to powiedzieć,że akustyka ma duży wpływ,ale to słychać kiedy to ona ma wpływ a kiedy to ze sprzętem jest coś nie halo.Dobra niech się grzeją skrzynki zobaczymy co dalej będzie, będę zdawał relacje na bieżąco,a tymczasem prosiłbym bardzo kolegów o odniesienie się bo na ten moment jedyne co wiem,to to,że nic nie wiem🙂

20 minut temu, River napisał:

Przynajmniej oko będą cieszyć :)

No tak oko już na pewno cieszą,jeszcze gdyby ucho doszło byłby komplecik 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Heco wygrzewały się? ....... niestety, ale było to dwa tygodnie + ..... w trzecim tygodniu byłem już pewny ze bas przestał się zmieniać.

Czasami będzie pusty jak uderzanie w garnek, czasami będzie spowalniał i nie nadążał za muzyką będą też przebłyski ze jest lepiej a kolejnego dnia znów denerwował ze nie ten co powinien.  Musisz uwzględnić obecne temperatury magazynowe które nie służą papierowym membraną.

PS.  Też jestem wychowany na muzyce DM ale osobiście tego albumu nie lubię, nie używam tez Tidala tylko Qobuz ale DM to tylko na CD i pare płyt jest. Memento Mori czeka w koszyku na CD Japan ale jednej płyty nie opłaca się ściągać wiec tak czeka aż coś dokooptuje ciekawego do koszyka.

Musisz uzbroić się w cierpliwość a kolumny mają grać 24h nawet po cichu nocą.

Tak, black piano, wielkość i ciężar robią wrażenie., to nie są przeciętne kolumny.

Ostatnia rzecz .... wzmacniacz ....  wiele osób tu uważa ze kolumny są ważniejsze od piecyka ja uważam inaczej, nasłuchałem się niejednego już sprzętu i wiem ze słabe kolumny pokażą więcej, gdy zasila je topowy wzmacniać niż odwrotnie. Chodzi mi po to, że jeśli poważnie myślisz o zmianie wzmacniacza to nie szukaj teraz dźwięku docelowego a nie chce w tej chwili zakłócać wątku pisaniem o wzmacniaczach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację,wiem,że muszą się wygrzać, chociaż w poniedziałek mam je oddać,tak obiecałem, chociaż Pan z Q21  ( bardzo miły z resztą, pozdrawiam 🙂)powiedział,że wtorek,środa też może być,tylko mnie najbardziej interesuje czy głośniki niskotonowe mają wpływ na wokale,to znaczy ich wielkość,bo w 9-kach są przecież większe,czy wpływ ma na to podział zwrotnicy i jeszcze jakieś inne rzeczy o których pojęcia nie mam ? Narazie co najbardziej mi nie pasuje to ta chudość średnich i być może wysokich,poprostu nie ma tej mocy w wokalach są za delikatne,bo bas wiem,że się poprawi.Przecież w tych kolumnach o dużych wooferach np.12 bądź 15 cali głosniki średnio i wysokotonowe są tak małe jak w mniejszych kolumnach,a jednak środek i góra brzmią potężniej czyli wpływ muszą mieć niskotonowe lub jakiś podział zwrotnicy,no bo co innego ?

A odnosząc się do płyt masz rację Bogusław,płyta to płyta,też mam tego sporo, tylko narazie nie mam odtwarzacza (stare słabe dvd sonego,czyli nie mam) a wzmacniacz to na pewno będą zmieniał,ale to za parę miesięcy,bo na samych focalach straciłem dużo i jeszcze suba kupiłem 3 miesiące temu,za dużo na raz,jak tak dalej pójdzie to z tym głosniczkiem Marshalla ,żona za drzwi mnie wystawi,mimo tego,że jest bardzo tolerancyjna🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pablo11 napisał:

Tak masz rację,wiem,że muszą się wygrzać, chociaż w poniedziałek mam je oddać,tak obiecałem...

Wyluzuj. Nie musisz ich kupować. Możesz szukać dalej (a na koniec ewentualnie do nich wrócić;). Decyzję podejmiesz w poniedziałek. Teraz po prostu sobie słuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Wyluzuj. Nie musisz ich kupować. Możesz szukać dalej (a na koniec ewentualnie do nich wrócić;). Decyzję podejmiesz w poniedziałek. Teraz po prostu sobie słuchaj.

Tak wiem,że nie muszę tych,tylko jeśli nie te,to, które są zbliżone do wokalu bardziej w skali 1:1 niż 1:3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posłuchałem tych twoich kawałków ,które wymieniłeś czyli Depech Mode z płyty  "Songs of faith and devotion" i Chrisa Rea z utworu "Looking for the summer".Słuchałem poprzez UPnP aplikacji Mconnect bo to brzmi mi lepiej niż przez  Tidal Connect czy Qobuz Connect, na apce od razu mam wgląd w jakość co potwierdza mi wyświetlacz na wzmaku.

Czy to płyta Depeszy czy Chris Rea idą tylko po 44.1kHz 16 bit i nie przekraczają 900kbps.

Dlatego to też nie są nagrania na których możesz osiągnąć satysfakcjonujące brzmienie.

Podobnie jak Bogusław 66 uważam że większość nagrań brzmi lepiej z Qobuza niż z Tidala, ale nawet grając z Tidala jest sporo nagrań , które brzmią dużo lepiej,pewnie zostały lepiej nagrane.

Może to nie twoje ulubione gatunki ale sprawdz na przykład Nirvana "Nevermind",która na Qobuzie (możliwe że na Tidalu tak samo)24bit,96kHz/3170kbps

podobne wartości ma Amy Winehouse z płyty "Back To Black"24/96.0/3087

to samo Metallica z płyty "S&M" 24/96/2900

a album Princa to już mistrzostwo "Purple Rain Deluxe" 24/192/5700

Próbuj poszukać lepiej nagranych płyt.

rea biały.jpg

rea zielony.jpg

metallica.jpg

depech.jpg

prince.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego sprawdzę, lubię to co zaproponowałes Metallicę, Nirvanę ,mam duży rozrzut,możliwe ,że tak jest ,bo akurat ,"Songs of faith and devotion" już wiedziałem,że jest średnio z TIDALA,tylko mnie chodziło o taki wyjściowy zarys brzmienia tych głośników ,bo jeśli chodzi o bardziej szczegółową ocenę to masz rację,poprostu tak włączyłem na pierwszy ogień.

Mnie pytasz kolego Kraft ?

 

2 minuty temu, Kraft napisał:

Ja: Jakiej muzyki lubisz słuchać? 

On: 3170kbps. 

Mnie pytasz kolego ?

Kiedyś czytałem,że najlepiej szukać głośników do muzyki klasycznej czy poważnej a takie, które są w stanie odtworzyć organy kościelne,takie zagrają wszystko,tylko ciekawe czy takie istnieją i ile kosztują ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,czyli musiałbym tylko słuchać 3170kbps 🙂 Tylko wiecie jak to jest, człowiek  wraca z pracy i najdzie go raz sonatę księżycową,lub tango el choclo a innym razem na Leibach,to musiałby mieć 5 abonamentów i pamięć absolutną,gdzie co jest w jakiej jakości.Ja czasem,rzadko bo to kicha ,ale z YouTube sobie puszczę,a tak to TIDALA,nie będę wariował ,życie sobie trzeba ułatwiać a nie komplikować.Chodzi o to jak wyjściowo grają dane kolumny,np moja stara mini wieża  gra na różnych stacjach,nawet nie raz w lato jakąś płytę wrzuciłem ,ale wiem jak ona gra,bo to ,że gra gorsze źródło to słychać,ale rodzaj grania się nie zmienia,ona gra poprostu równo,nie ma cofniętych wokali i czy ja włączę płytę czy radio  to  jest bez zmian, czyściej tylko będzie,a mnie chodzi o to,że te heco właśnie ( przynajmniej na razie) grają wąsko wokal i wątpię,żeby źródło zamieniło je w potężne brzmienie, cudów nie ma,chyba,że wygrzanie pomoże trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo11 napisał:

Narazie co najbardziej mi nie pasuje to ta chudość średnich i być może wysokich,poprostu nie ma tej mocy w wokalach są za delikatne

Spakować, odesłać, szukać dalej. Po wygrzaniu się kolumn możesz usłyszeć poprawę, ale z grubsza w ramach tego stylu grania, który prezentują już teraz. Nie licz na radykalną zmianę ich charakterystyki, bo ona nie nastąpi. U Ciebie te paczki tak brzmią z resztą toru, Tobie to nie pasuje i tyle. Jeśli je kupisz, będziesz się z nimi męczył, a w końcu i tak sprzedasz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie i do rzeczy piszesz i intuicja mi też to podpowiada,tylko ciekaw jestem tak jak pytałem wcześniej czy wpływ na wokal i jego wybrzmiewanie mają niskotonowe czy coś innego,bo pamiętam jak słuchałem w salonie w bezpośrednim porównaniu focal theva,aria 926, aria 936 jednego kawałka co chwila przełączając to wydawało mi się,że w tej właśnie kolejności grały coraz grubiej tylko za krótko to wtedy trwało bo ja nie byłem umówiony na odsłuch tylko tak grzecznościowo bardziej,z kolei jak czytam test arii 936 to piszą,że w porównaniu z arią 948 mogliby napisać to samo,że góra brzmi tak samo oprócz niskich tonów ,no i właśnie teraz nasuwa mi się ciągle pytanie czy heco rev. 9 będą tak samo "chudo" brzmiały jak 7-ki ,a różnią się tylko basem,czy w ogóle to muszą być zupełnie inne paczki z innym np. podziałem zwrotnicy i takimi tam technicznymi sprawami,bo zamiast odsłuchiwać po kolei wszystkie kolumny ,mógłbym zawęzić krąg poszukiwań.No bo zwróćcie uwagę,że np. Aria 936 proponowana jest do 25-30 m²,a Aria 948 do 35-40 czyli co jednak brzmią potężniej,chyba nie chodzi tylko o bas ? Co ma wpływ na potęgę i wybrzmiewanie średnich i wysokich tonów w końcu ,skoro najczęściej wydajniejsze głośniki,proponowane do większych pomieszczeń mają tylko wieksze dolne przetworniki a średnie i wysokie są bez zmian nawet jakichś wewnętrznych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kluczynski nie wiem ja chyba nie bardzo umiem słowami wyrazić o co mi chodzi,ale jeszcze raz spróbuję,( a tak w ogóle basik zaczyna być lepszy minęło jakieś 10 godzin grania od wczoraj,zaczyna pojawiać się mięsko,ale narazie cielęce 🙂) Kolego jeśli chodzi o pozycję wokalu jest ok. nie chciałbym ,żeby wokal był wysunięty czy w ogóle średnica do przodu,pozycję tonów mi odpowiadają,chodzi mi o to,że to tak jak byś słuchał bezpośrednio z telefonu no to słychać,że brzmi wąsko tak "cieniutko" prawda ? No więc właśnie dla mnie wokale brzmią za wąsko,za delikatnie,ale ich pozycja jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja Arii żadnych nie słuchałem, ale z tego co wiem to modele 936czy 948 to dobrze grają dopiero po profesjonalnym modzie zwrotnicy.

Za to jeden z kolegów kupił ostatnio ten nowy model Evo 2 czyli odpowiednik 926 i gra w 40m2 i jest zachwycony. On wcześniej grał na Tannoyach xt8 i sprawdził bardzo dużo różnych kolumn. Nie porównywał bezpośrednio z 926, ale z innymi Focalami z lini Theva i mówi że ta nowa seria sporo na plus.On zapłacił 12 tys zł gra to u niego z Atolem IN200 i jest z tego płączenia bardzo zadowolony.

Jest też trochę negatywnych opini o tej nowej serii Evo słyszałem, ale podobno mają od 926 lepszą spokojniejszą górę i dół pasma też się lepiej prezentuje.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław 66 napisał:

Poczekaj do poniedziałku, jak nic się nie zmieni trzeba szukać dalej i tyle w temacie.

Wiem,może nawet do wtorku lub środy się uda , muszę mieć pewność większą,bo narazie jest to na wpół niesprawiedliwa ocena,ale już leciutkie tło basowe zaczyna się pojawiać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wiesz ja Arii żadnych nie słuchałem, ale z tego co wiem to modele 936czy 948 to dobrze grają dopiero po profesjonalnym modzie zwrotnicy.

Za to jeden z kolegów kupił ostatnio ten nowy model Evo 2 czyli odpowiednik 926 i gra w 40m2 i jest zachwycony. On wcześniej grał na Tannoyach xt8 i sprawdził bardzo dużo różnych kolumn. Nie porównywał bezpośrednio z 926, ale z innymi Focalami z lini Theva i mówi że ta nowa seria sporo na plus.On zapłacił 12 tys zł gra to u niego z Atolem IN200 i jest z tego płączenia bardzo zadowolony.

Jest też trochę negatywnych opini o tej nowej serii Evo słyszałem, ale podobno mają od 926 lepszą spokojniejszą górę i dół pasma też się lepiej prezentuje.

Wiesz ,na mnie te arie na początku działały dobrze,tak samo jak ktoś przyszedł na chwilę to pełna fascynacja,ale przy dłuższych odsłuchach,raz ,że delikatną, bez kopa i jeszcze ta średnica,ona były dobre do lekkiej i zwiewnej muzyki filmowej ,albo symfonicznej brzmiały przepięknie jak ich nazwa,ale do instrumentalnej tylko,bo jak pojawiał się wokal to była lipa,te heco ogólnie brzmią znacznie lepiej,a już instrumenty strunowe, odtwarzają cudownie ,np. gitara klasyczna na nich jest bardzo realna taka 1:1 jak dla mnie oczywiście,gdyby wokal był potężniejszy, taki namalowany grubszą kreską to super by było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem użytkownikiem D30, a focali słuchałem w salonach i to brzmienie totalnie mi nie siadło, ja je odbierałem jako męczące i zbyt sterylne oraz takie chude. Diamondy mają piękne wokale, bas podchodzi momentami pod subwooferowy, mają podkreślony wysoki ton i są otwarte w górnych rejestrach, nie wiem jak brzmi odnowiona wersja, na pewno będę chciał odsłuchać co pozmieniali, ogólnie można kupić mk1 i mk2 mimo wszystko to kolumny, które mają coś w sobie co przyciąga po pierwszym odsłuchu i są jednymi z ciekawszych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka mam słabego, będę wymieniał,ale nie teraz,za kilka miesięcy,narazie muszę poczekać,Denon PMA 900hne.Ja nie chcę ziarna niezgody tutaj zasiewać,ale gdybym teraz do domu przywiózł infinity kappa 8.2 po tych ariach 936 lub focal utopia to chyba nie znalazłbym osoby ,która by tego nie odróżniła,a ze wzmacniaczem będzie ciężej rozróżnić, choć nigdy nie próbowałem,ale w głośnikach będzie większy rostrzał ,głośniki komputerowe,a estradowe 🙂Jedne i drugie głośniki,dlatego zaczynam od głośników,bo mogę przetargać jak będzie trzeba ,używane duże skrzynki i nie ma siły,że nie znajdę potężniej brzmiących,a wzmacniacz z definicji ma wzmacniać a zmienianie barwy to chyba jakiś jego efekt uboczny albo dodatkowa funkcja,bo geneza powstania wzmacniacza jest zupełnie inna niż np. zwrotnicy w głośnikach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i takie Kappy to było by świetne rozwiązanie, bo jest wielu zachwyconych właścicieli. Tylko do tego trzeba by od razu jakąś małą elektrownię dokupić, bo 900za słabo by sobie z nimi poradziła.

Ja Kapp bym nie kupił ze względu na wygląd i wielkość mojego pomieszczenia.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał odsłuchać tych diamondów,dużo osób chwali zobaczymy czy mi podpasują,szkoda tylko,że teraz nie mam tych 9-tek zamiast 7-ek bo taki niedosyt pozostanie,ale jeszcze jest trochę modeli do wzięcia pod uwagę 

Kiedyś słyszałem je tylko z przedpokoju u kogoś przez chwilę,jest ich kilka na olx w Warszawie,nawet odnowionych,a w Łodzi u nas są,ale jakiś inny model ,bo dzwoniłem,żeby ich posłuchać, jakiś mniejszy model za 8.500 chyba,mnie chodziło o to,że głośnikami więcej osiągnę więcej niż wzmacniaczem i podałem takie przykłady.

Tylko problem z takimi starymi jest taki,że jak będzie się miało pecha,to gdzie to naprawić, kiedyś przerabiałem ten temat z kimś, weź sobie 60 kg noś i jedź z tym nie wiadomo gdzie,kto Ci to naprawi,kolega mówił mi,że np. u nas w Łodzi był jakiś konkretny fachowiec od takiego sprzętu,ale już go chyba nie ma,albo już nie naprawia,no i ten wygląd też trąca myszką ,no i 30 lat to też szmat czasu jednak ryzyko jest jakieś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...