Skocz do zawartości

Zmiana kolumn


Joker1103

Recommended Posts

Cześć, rozważasz też kolumny podstawkowe? :) Jeśli tak, to na pewno warto byłoby z nich sprawdzić tańsze Pylon Audio Diamond 18, nieco droższe niż zakładany budżet Monitor Audio Gold 100, System Audio Legend 5.2, może Sonus faber Sonetto I;) Ciekawą opcją mogą też okazać się Gato FM-8. Opcji jest sporo, ale to są moim zdaniem opcje warte sprawdzenia celem sprawdzenia odpowiedniego kierunku :) Zapraszam do kontaktu i umówienia się na odsłuch, sprawdzisz je i porównasz na własne uszy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak niedużym pomieszczeniu nie ma chyba sensu iść w duże podłogówki. Diamond 25mk2 to już może być nawet przesada ale dobrze zgrają się z Audiolabem. Będzie dużo bardziej soczyście i głęboko, dużo lepszy detal niż w dość ciemnych Heco. Audio Physic Classic 8 też zagrają fajnie i klasowo znacznie wyżej (tylko znów gabaryt komuny na granicy dla 14m2). Może Audiovector QR3? Myślałeś w ogóle o monitorach czy chcesz typowe podłogówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi większymi kolumnami do mniejszego pokoju to bym polemizował tak samo jak z trójkątem równobocznym podczas odsłuchu ( u mnie się to nie sprawdza) Zawsze byłem przekonany, że muszą być niewielkie kolumny do małego metrażu, ale jak się przekonałem to tylko stereotyp, zdarzyło mi się słuchać dużych w małych saleczkach i bez problemu dawały radę i nie męczyły jak i zarówno w pokoikach, znam wiele osób co posiada duże podłogówki w blokach i nie narzekają, kwestia znalezienia odpowiednio dla siebie dźwięku. 
 

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu sprawdził bym Gold 100. Zagrają lepiej niż podłogowe diamond.

Tylko nie wiem czy tu znowu Audiolab nie będzie ograniczeniem. Ale sprawdził bym to zestawienie.

Dobra opcją nie przesadzoną będa także KEF R3 Meta i ELAC Vela 403

10 godzin temu, Joker1103 napisał:

Jak najbardziej w grę wchodzą kolumny podstawkowe. Na odsłuch nie dam rady wpaść niestety bo pracuję za granicą i wracam tylko na weekend. A wiadomo kiedy wejdą do sprzedaży pylon monitor 18 mk2?

Wyżej wymienione zagrają lepiej niż Pylony. Odsłuchaj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Joker1103 napisał:

Jak najbardziej w grę wchodzą kolumny podstawkowe. Na odsłuch nie dam rady wpaść niestety bo pracuję za granicą i wracam tylko na weekend. A wiadomo kiedy wejdą do sprzedaży pylon monitor 18 mk2?

Według Pylona czas oczekiwania na premierę już jest w dniach, a nie tygodniach ;) 
KEF R3 Meta to też dobre rozwiązanie, nie wiem czemu o nich nie wspomniałem 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Joker1103 napisał:

Ogólnie wydają mi się zbyt ciemne. Basu jest pod dostatkiem ale brakuje mi w nich średnicy. Były to moje pierwsze kolumny teraz chcę spróbować czegoś klasę wyżej.

Harbeth 7ES-3, przedostania wersja, tylko używki. W takim malutkim pokoiku basior nie powinien zalać reszty pasma. A reszta pasma w tych monitorach to muzykalność, tak podkreślana i uznawana wśród audiofili. 

Idź w używki.

Atc 11/19

A może …telefon do YB Audio😃 Za 10kzł niewielki monitorek o hiendowym brzmieniu.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Joker1103 napisał:

Nie dopisałem że w grę wchodzą tylko nowe. Zastanawiam się mocno nad monitorami kef ma pylon. Ciekaw jestem jak wypadną z basem te monitory w porównaniu z aurorą. Tam jest go mogę powiedzieć że nadmiar 

Nie zapomnij przetestować tej Opery.

Swego czasu porównywałem ją z Kef R300 i Opera podobała mi się o wiele bardziej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W takim pomieszczeniu sprawdził bym Gold 100. Zagrają lepiej niż podłogowe diamond.

Tylko nie wiem czy tu znowu Audiolab nie będzie ograniczeniem. Ale sprawdził bym to zestawienie.

Dobra opcją nie przesadzoną będa także KEF R3 Meta i ELAC Vela 403

Myślę identycznie. Obstawiam MA Gold 100 i Elaka Velę. Jeśli Vela 403 pozostawi niedosyt ilości dźwięku, to do sprawdzenia też 404 (w promocji - na granicy budżetu). Ale posłuchałbym najpierw 403.

Co do używek, osobiście bałbym się wciskać do 14m2 Harbetha 7ES-3 - jest ryzyko, że się udusi. No i nie wiem, jakie są możliwości tego Audiolaba. Harbethy zdecydowanie potrzebują pieca z nerwem. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Co do używek, osobiście bałbym się wciskać do 14m2 Harbetha 7ES-3 - jest ryzyko, że się udusi.

Z metkowców, ten model jest mi najbliższy, ponieważ słucham go w wielu kombinacjach/pokojach.

Najczęściej z integrą Passa 25W A klasową w 20 metrach. To gra wybitnie, dźwięki latają po pokoju. Zwiewnie, bez tego często A klasowego podbarwiania. Ale i z lampą Unisona a także w malutkim pokoiku z Dayensem. To kolumny, które mają wprost życzliwy przebieg impedancji i jest im i mnie obojętne, gdzie je ustawimy. Trochę szukania miejsca na fotel i za max 1500€ brzmienie conajmniej bardzo, bardzo przyzwoite. Dla kolegi od Passa chyba ostateczne/już ponad 4 lata.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker1103 Sonus Faber wlasnie niedawno wprowadzil odmiane serii Lumina, teraz to Lumina Amator. Opor 4 Ohm , wymagania co do wzmacniacza pomiedzy 30 a 150 watt, 86 dB skutecznosc. Wygladaja nawet zachecajaco.

Co do Sonetto 2, ktos wczesniej wspomnial, bardzo przyjemne brzmienie. Sluchalem kilka minut w jednym ze sklepow. Ciekawostka, od razu mowie ze nie wiem co tam sie stalo, ale po tych Sonetto 2 wlaczyli Sonetto 3, oczywiscie oczekiwalem troche wiecej basu, a co otrzymalem , no cos co sprawilo ze pobieglem prawie do sprzedawcy by mi je na nastepne kolumny wymienil. Zero basu. Te same kable i elektronika. Do dzisiaj nie wiem jak to mozliwe.

 

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Joker1103 napisał:

Nie dopisałem że w grę wchodzą tylko nowe. Zastanawiam się mocno nad monitorami kef ma pylon. Ciekaw jestem jak wypadną z basem te monitory w porównaniu z aurorą. Tam jest go mogę powiedzieć że nadmiar 

To jest inny bas.

Moim daniem warto sprawdzić Monitory u ciebie. Wyższej klasy kosztem podłogowych niższej.

Pomieszczenie na to pozwala.

16 godzin temu, Rafał S napisał:

Myślę identycznie. Obstawiam MA Gold 100 i Elaka Velę. Jeśli Vela 403 pozostawi niedosyt ilości dźwięku, to do sprawdzenia też 404 (w promocji - na granicy budżetu). Ale posłuchałbym najpierw 403.

Co do używek, osobiście bałbym się wciskać do 14m2 Harbetha 7ES-3 - jest ryzyko, że się udusi. No i nie wiem, jakie są możliwości tego Audiolaba. Harbethy zdecydowanie potrzebują pieca z nerwem. :)

Tak. Vela z Niemiec.

I model 404 gra trochę inaczej. To po sprawdzeniu 403 może trafić na liste

Gold 100 na pewno nie będzie za mały.

16 godzin temu, Joker1103 napisał:

Ma gold 100 boję się że audiolab może być dla niech trochę za słaby patrząc na opinie mówiące o tym że lubią mocne wzmaki. Fajnie się prezentuje te kefy r3 meta. Maj stęż 4 ohmy więc będzie je łatwiej wysterować. 
 

Audiolab 7000A do wszystkich może nie być optymalny. To kestia podłączenia i posłuchania.

Jaki dzwięk lubisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

Do dzisiaj nie wiem jak to mozliwe.

Jest kilka wytłumaczeń. Albo kilkanaście.

Miałem kilka takich razów, że inne kolumny stały dalej, szerzej/wężej/sweet spot. Często inny spl. Inna skuteczność kolumn. Czasem moje rozproszenie. Oczywiście inne strojenie kolumn wchodzą w grę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...