Skocz do zawartości

E-bike zdrowszy niż audio


Recommended Posts

37 minut temu, MMarek napisał:

Tyle masz pięknych terenów w swojej okolicy, a więc po kiego tam jeździsz i ryzykujesz. Nienawidzę jeździć po drogach samochodowych.

Swój człowiek. Tylko lasy jak są możliwości. Jelenia jakiegoś można zobaczyć(tak jak dziś), ptaków posłuchać. Nie patrzeć za siebie że ktoś w tyłek wjedzie. 

IMG_20240508_134532.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MMarek napisał:

Tyle masz pięknych terenów w swojej okolicy, a więc po kiego tam jeździsz i ryzykujesz. Nienawidzę jeździć po drogach samochodowych.

Ten kawałek trzeba przejechać, żeby dotrzeć do buszu ;)

Tak, okoliczna przyroda jest uzależniająca, każda pora roku, każdy dzień jest przyjemnością. Od 5 lat może 20 dni mi uciekło, zawsze tam jestem, nawet skrajnie zmęczony, tam żyję. Chciałbym się cieszyć pięknem tych miejsc jak najdłużej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie dokopałem mój 18 letni rower, poza siłownia jak jest ciepło to myślę że cardio warto na zewnątrz robić :). Wczoraj siłownia i 37 km, dziś z rana 60. Muszę go dać na przegląd bo lekko strach, ale śmiga jak na pełnoletniego weterana. :) średnia słaba, ale nogi muszą się przyzwyczaić, a i na takiej kozie ciężko raczej krecia średnio powyżej 25 km/h

Screenshot_20240519-090615.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, wiem jak to brzmi. Zrobiłeś stówę, a jak tam Twoja dupa?

Jak często jeździsz?

Jak się czujesz zaraz po zejściu z siodła?

Zachęcam Cię do wejścia pod zimny prysznic. Mam więcej lat, zauważyłem, że pomaga mi zimno. W „naprawie”. 
Dziwne, jakoś mi się zimno zrobiło, gdy to napisałem😃
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie 4 jazda po 15 latach :). Rower stał u kumpla, ja długo nic nie ćwiczyłem. Od roku siłownia i cardio tam, a ostatnio na rower mnie wzięło. Zad oki, jak zawsze bolą mięśnie tam gdzie kości dobijają w siodło, ale idzie się przyzwyczaić jak do wszystkiego. Muszę deko pojeździć żeby do 100 dojść ponownie, choć myślę że te 80 spokojnie bym dziś dokręcił. Tu koło Buska nie ma jakiś wielkich wzniesień ot podjazdy na 3-5 min max kręcenia. Koło Kielc było ciekawiej za młodu górki świętokrzyskie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2024 o 12:20, Chmarski napisał:

Dobrze by było gdyby to działało również w drugą stronę. Wielu rowerzystów nie ma pojęcia jak to jest gdy się jedzie autem i jakie możliwości reakcji ma kierowca gdy rowerzysta "wytnie" jakiś numer na drodze. 

W Holandii jest to baardzo widoczne. Dosłownie jak święte krowy. Po prostu tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adi777 napisał:

ale widzę

Uważaj, bo tu z tym widzeniem, może być jak u Nas ze „słyszeniem”😊

Adi, 

20 minut temu, Adi777 napisał:

Nie wszyscy oczywiście, ale przeginają

Domyślam się o czym piszesz i jestem podobnego zdania. 

Gdy jadę na 8-9tą do pracy a tu grupka młodzieży do szkoły sobie jedzie. Dość swobodnie jedzie😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adi777 napisał:

W Holandii jest to baardzo widoczne. Dosłownie jak święte krowy. Po prostu tragedia.

W Holandii są jak święte krowy w Indiach. To prawda. 

Tyle, że w Holandii kierowcy są do tego przyzwyczajeni. U nas kierowcy (ogół) na ten poziom jeszcze nie weszli.

Są takie filmiki pokazujące ruch na skrzyżowaniach w Azji, gdzie lokalni dają radę, a ja patrząc na te filmy kompletnie nie mam chęci nawet próbować czegoś takiego.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to mały kraj, a ludzi dużo, ale to nie ma znaczenia. Wypadałoby jeździć prawidłowo, czyli mieścić się w swoim pasie, a to nie jest trudne, tylko trzeba chcieć.

W ogóle holenderscy kierowcy mają swój świat. Muły bagienne. Mniej zioła palić i będzie lepiej.

Niekoniecznie jak najszybciej, bo to nie jest wyścig, ale kurczę, nic mnie tak nie irytuje w tym kraju jak kierowcy i rowerzyści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi777 napisał:

czyli mieścić się w swoim pasie, a to nie jest trudne,

Czysta spekulacja😃Adi nie jeździ rowerem.

 

6 minut temu, Adi777 napisał:

holenderscy kierowcy mają swój świat

Dostało się zatem  i kierowcom. To kolejny dowód, że w naturze równowaga ostateczna jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wing0 napisał:

W moim wieku w ogóle wyjście z domu to już wyczyn

No to kurna jest nas dwóch :) 

Witaj w klubie :) 

Dzisiaj byłem na siłowni . Miałem przerwę ze względu na oczy , więc zwiększyłem teraz liczbę treningów do czterech w tygodniu. Wiem , że nie nadrobię ,ale ...... po prostu brakowało mi tego. Była dzisiaj dziewczyna ,która startuje w Crossfit. Michał powiem Ci tak , obserwuje ją od dwóch lat i wiem jedno. 99% jak nie 100 gości ,którzy przyłażą na siłownie , łącznie ze mną , umarli by po 5 minutach ,gdyby robili to co ona. :) Normalny trening siłowy , zero przerw , to znaczy w przerwie między seriami robi pady , pajacyki , skłony itd. Tempo zajebiste , a waży może 40 kg. , zero tłuszczu , plecy umięśnione tak , że mogę tylko pomarzyć. 

A My ? Kurde , dobrze , że chociaż ten rower został :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest jedna taka agentka. Mogli by ją jako model na uczelnię wziąć do nauki mięśni dla studentów.... Ale to trzeba od dziecka trenować, niektórych rzeczy się nie nadrobi. Ja na siłownię chodzę 3 razy obecnie też po 3 tyg przerwy (choroba wredna). Teraz siłowe robię żeby coś tam klaty mieć a cardio wolę na zewnątrz spacer szybszy czy rower. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wing0 napisał:

szybszy czy rower. 

Nabijałem się z Ciebie , ale to przez zazdrość. Od półtora m-ca nie wsiadłem na rower. Samochodem jeżdżę od dwóch dni , bo zacząłem lepiej widzieć. A jak samochodem to ..... rowerek już też można odpalić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...