Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod Wiim Amp?


Cadi

Recommended Posts

Dnia 17.05.2024 o 10:59, Chmarski napisał:

Ja bym jedna porównał WiiM Amp z Arylic H50 przed zakupem. Tym bardziej,  gdyby to miało być do plumkania w tle. 

Mocy mniej, ale ma wejście Phono i wyświetlacz na froncie... no i to wszystko za 400PLN mniej niż WiiM Amp.

Tylko on nie ma takiej sieci jak Wiim. No i do plumkania w tle z winyla?

To wejscie phono w nich to tak chyba do zapchania panelu.

Dnia 18.05.2024 o 00:58, renoxd napisał:

Jeszcze niczego. Póki co czekam na Wiima aż wypuści nowe modele

Po co?

Co mają czego nie mają obecne?

 

16 godzin temu, tomjab napisał:

Gdzie w Poznaniu lub ewentualnie we Wrocławiu można przesłuchać WiiM ampa z kolumnami podstawowymi w tym poście wymienionymi? Może ktoś podrzuci lokalizację jakiegoś salonu audio. 

Amazon

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Po co?

Co mają czego nie mają obecne?


Wiim Amp - TPA3255, ESS 9018 K2M -> SNR 98 dB, THD 92dB
Wiim Amp Pro - TPA3255 z filtrem PFFB , ESS 9038 Q2M -> SNR 128 dB, THD 105dB

Takze duzo lepszy singnal to noise ratio. Biorac pod uwage ze to tylko 120 W przy 4 Ohm, bo moc wersji Pro sie nie zwiekszyla, a szkoda... to warto aby przy wiekszych poziomach glosnosci gral czysto. 

Ma jeszcze lepszy BT bo 5.3 z 5.1 i Wifi 6 - ale to juz jak dla mnie kosmetyka. Ewentualnie Wifi sie przyda tym co ich router obsluguje + mieszkaja w bloku i maja duzo sieci dookola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Szczególnie dla wzmacniaczy o niespecjalnie wysokiej mocy, gdzie masz mało efektywne kolumny, i całkiem duży pokój do nagłośnienia. 

Osobisćie, jeżeli mam poczekać kilka miesięcy i kupić ulepszoną wersję PRO, to czemu nie. Nawet dla świętego spokoju wole zaczekać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THD mierzy się w procentach. Wzmaki tranzystorowe mają go zazwyczaj niski, ułamki procenta. I dobrze, bo tranzystory i lampy push-pull mają na ogół podbitą trzecią(nieparzystą) harmoniczną, którą potocznie odbieramy jako nieprzyjemną. Lampowce typu set, paralel set mają momentami kilka procent THD (na ogół od 1do 5%), ale tu chodzi o drugą (parzystą) harmoniczną odbieraną przez ogół jako to przyjemne dopalenie, wypełnienie dźwięku, to właśnie ten wskazywany przez ludzi, typowy czar lamp.

Edytowano przez michaudio
Rozszerzenie treści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, renoxd napisał:


Wiim Amp - TPA3255, ESS 9018 K2M -> SNR 98 dB, THD 92dB
Wiim Amp Pro - TPA3255 z filtrem PFFB , ESS 9038 Q2M -> SNR 128 dB, THD 105dB

Takze duzo lepszy singnal to noise ratio. Biorac pod uwage ze to tylko 120 W przy 4 Ohm, bo moc wersji Pro sie nie zwiekszyla, a szkoda... to warto aby przy wiekszych poziomach glosnosci gral czysto. 

Ma jeszcze lepszy BT bo 5.3 z 5.1 i Wifi 6 - ale to juz jak dla mnie kosmetyka. Ewentualnie Wifi sie przyda tym co ich router obsluguje + mieszkaja w bloku i maja duzo sieci dookola.

Z tym że sporo osób potiwerdza że on i tak nie gra głośno. Właśnie o to chodzi że to wszystko sa dane papierowe. A potem przy odsłuchu sięokaże czy to będzie słyszalne i na ile.

19 godzin temu, renoxd napisał:

Chyba tak. Szczególnie dla wzmacniaczy o niespecjalnie wysokiej mocy, gdzie masz mało efektywne kolumny, i całkiem duży pokój do nagłośnienia. 

Osobisćie, jeżeli mam poczekać kilka miesięcy i kupić ulepszoną wersję PRO, to czemu nie. Nawet dla świętego spokoju wole zaczekać. 

Zmierz pobór prądu podczas grania głośnego na tym wzmacniaczu.

Zobaczysz czy ma wysoką moc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2024 o 06:43, Piotr Sonido napisał:

Tylko on nie ma takiej sieci jak Wiim. No i do plumkania w tle z winyla?

To wejscie phono w nich to tak chyba do zapchania panelu.

Plumkanie z winyla? A czemu nie. Są tanie gramofony, a do WiiMa musiałbyś dodatkowo dorzucić przedwzmacniacz. To by juz robiło różnicę większą niż 400PLN pomiędzy wzmakami.

Nie wiem co rozumiesz przez sieć WiiMa i czego tej Arylicowej brakuje. Mnie aplikacja WiiMa za bardzo nie kupiła, ale wiem, że potrafi obsługiwać również inne sprzęty. Kto wie, może i Arylica da radę tym pogonić. A może wyświetlacz na froncie jest dla kogoś ważniejszy?

Jest jakiś produkt, który może w jakimś tam stopniu rywalizować z WiiM Amp. Nie wiem na ile to konkurencyjne sprzęty są, ale nie podejmę się powiedzieć, że ten jest wyraźnie gorszy.

Sam do siebie rozważałem Arylica S50 Pro+ a ostatecznie stanęło na WiiM Pro. Bo podobno lepsza aplikacja, Tidal Connect ale był przede wszystkim tańszy. Po dokupieniu pilota różnica już nie była taka duża. Wybierając w salonie wzmacniacze do moich kolumn odsłuch był właśnie z Arylica i nie narzekałem ani na obsługę sprzętu z tabletu, ani na jakość dźwięku. Żadnej przewagi WiiMa, z której faktycznie bym korzystał nie zauważyłem.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chmarski napisał:

Plumkanie z winyla? A czemu nie. Są tanie gramofony, a do WiiMa musiałbyś dodatkowo dorzucić przedwzmacniacz. To by juz robiło różnicę większą niż 400PLN pomiędzy wzmakami.

Gramofony to wiem. Szkoda by mi było kasy na kolekcję płyt.

13 godzin temu, Chmarski napisał:

Nie wiem co rozumiesz przez sieć WiiMa i czego tej Arylicowej brakuje. Mnie aplikacja WiiMa za bardzo nie kupiła, ale wiem, że potrafi obsługiwać również inne sprzęty. Kto wie, może i Arylica da radę tym pogonić. A może wyświetlacz na froncie jest dla kogoś ważniejszy?

Arylic ma juz Tidal connect?

7 godzin temu, tomjab napisał:

Chyba będę wybierał między tymi kolumnami do Wiim amp: Monitor Audio 6G Silver 100 lub KEF LS50. Teraz za parę około 3000. MA Silver troszkę droższe. Tylko jakie kable głośnikowe do jednego i drugiego zestawu? 

Dwie skrajnie rózne propozycje.

LS50 małe, nastawione na deliaktne granie w średnicy i wokalu.

Silver duże, rockowe, z mocnym basem. Skąd takie typy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomjab napisał:

Chyba będę wybierał między tymi kolumnami do Wiim amp: Monitor Audio 6G Silver 100 lub KEF LS50. Teraz za parę około 3000. MA Silver troszkę droższe. Tylko jakie kable głośnikowe do jednego i drugiego zestawu? 

Mam teraz te Kefy z Wiimem i powiem Ci, że średnio się zgrywają, na pewno można lepiej coś dobrać. Szukam innego wzmaka, mam jeszcze tydzień na zwrot. Po za tym te Kefy ostatnio podrożały i 2999 złotych to są ceny za sztukę 🙃 i raczej nadają się do mniejszych pomieszczeń, u mnie grają na 16 m²

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Arylic ma juz Tidal connect?

W przypadku H50 tak podają.

Kolejna przewaga nad WiiM Amp to oddzielne wejście po USB-C do pracy jako USB DAC. Są też zewnętrzne anteny do komunikacji bezprzewodowej.

image.png.027899cefc5af251a2d723f5137fa1b0.png

 

Nie wiem jak najważniejsze, czyli porównanie dźwięku, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomjab napisał:

Pierwsza opinia odnośnie MA, że do rockowego grania. Takich mi potrzeba. Tylko czy wiim amp da radę je napedzić? I jakie kable do tych monitorów? 

Moim zdaniem tak sobie. W sensie dzwiek będzie się wydobywał. Ale kolumny mogą zagrac dużo lepiej.

Ale dokładnie to samo będzie przy KEFach

14 minut temu, Chmarski napisał:

W przypadku H50 tak podają.

Kolejna przewaga nad WiiM Amp to oddzielne wejście po USB-C do pracy jako USB DAC. Są też zewnętrzne anteny do komunikacji bezprzewodowej.

image.png.027899cefc5af251a2d723f5137fa1b0.png

 

Nie wiem jak najważniejsze, czyli porównanie dźwięku, 

Aaaa ok to jakas aktualizacja softu musiaała być. Ja kiedyś miałem jakieś ich urządzenie to nie specjalnie się w sofcie zaprzyjaźniliśmy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie zrob liste kolumn na ktore Cie stac. Z tych wybierz ktore bys chcial w domu miec, z tych ktore mozesz w okolicy przetestowac. Sprawdz te ktore mozesz i pewnie wsrod nich cos sie znajdzie.

W zasadzie kolumny sa do wszystkiego i wspolpracuja z kazdym wzmacniaczem.

Tylko wynik tej wspolpracy nie zawsze nam odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hanna Nowak napisał:

Mam teraz te Kefy z Wiimem i powiem Ci, że średnio się zgrywają, na pewno można lepiej coś dobrać. Szukam innego wzmaka, mam jeszcze tydzień na zwrot. Po za tym te Kefy ostatnio podrożały i 2999 złotych to są ceny za sztukę 🙃 i raczej nadają się do mniejszych pomieszczeń, u mnie grają na 16 m²

Z tego co widze KEFy które masz (na pewno masz te LS50?) mają taką samą efektywność jak LS II 50 Meta, czyli wersja ulepszona. Da się w ogóle w miare głośno na Wiimie zagrać z nimi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, renoxd napisał:

Z tego co widze KEFy 

Mam wersję z dopiskiem "Meta".  Zagrać głośno pewnie można, tylko, że mieszkam w bloku, szanuję swoich sąsiadów, dlatego kupiłem kolumny ze słabszym basem, żeby im nie przeszkadzać. Słucham muzyki na umiarkowanych poziomach głośności i tutaj z Wiimem jest słabiej niż z np. Bluesound Powernode. Ponadto sprzęt jest nowy, z tego co można poczytać tu na forum powinno się przez kilkanaście godzin wygrzewać kolumny poprzez ciche granie, a nie rozkręcanie gałki na full 🤔

Edytowano przez Hanna Nowak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...