Skocz do zawartości

Jakie kolumny pod Wiim Amp?


Cadi

Recommended Posts

Ok. Na szybko.  Z danych technicznych, bas schodzi do 32Hz...ciekawe. Polk audio es20 do 44Hz. Polk zabija basem każde kolumny,  które testowałem ( testuję). Co do góry,  jest ok. 

Wg mnie ( póki co)  Polk es20 miał największy ( najpotężniejszy będzie lepszym określeniem)  bas ale zarazem najjaśniejszą górę.  Z tych "kłujących ". Elac - góra mniej kłującą ale basik słabszy.  Heco póki co basem potrafi "zagrać ", góra spokojniejsza. 

Do następnego wpisu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że testowałem ES20 na Wiim Amp i Denon PMA-900NHE. Denon zagrał lepiej, ale nie na tyle lepiej, żebym do niego dopłacił. Nawet do używki nie uważam, że warto. Bez bezpośredniego porównania ciężko stwierdzić, że Wiimowi czegoś brakuje, za to wyglądem, gabarytem i funkcjonalnością deklasuje Denona. Gra czysto do końca skali, a bas wali w klatę, byłem w szoku, co potrafi z tych małych kolumienek wycisnąć. Wcześniej testowałem SMSL SA300 i AO300 (klon Loxje A40) i nie radziły sobie z tymi kolumnami. Pierwszy trzeszczał przy większej głośności, ale generalnie oba grały słabo i im głośniej, tym dźwięk się zlewał w jeden hałas.

Wiim na pewno zostanie ze mną, jak przyjdzie czas na coś lepszego, po prostu pójdzie do sypialni (ma funkcję budzika z Tidal/Spotify)

Testowałem też Heco Aurora 300 i ELAC B6.2, niestety tylko na SMSL, więc nie wiem czy nie wyglądało by to inaczej na Wiim, ale oba zagrały gorzej. Za bardzo brakowało mi dołu, a ES20 jednak robią tutaj robotę. Dzięki fajnemu portowi BR można je dosunąć do samej ściany. Heco przez papierowe membrany brzmiały jakbym słuchał muzyki z kartonowego pudła. Zamówiłem je, ze wględu na deklarowane pasmo od 32Hz, ale nie mają nawet startu do Polków. ELAC grał czyściej niż Polk i gdyby miały tylko trochę więcej dołu, to bym je poważnie rozważał.

Testowałem też Polk ES20 + subwoofer Polk HTS10 i muszę powiedzieć, że Wiim robi tutaj robotę dzięki filtrowi high-pass, można odciążyć głośniki z dolnego pasma. Ustawiałem crossover na 72Hz, tak mi wyszło z odsłuchu. I uwaga, odesłałem subwoofer, bo był droższy niż ES20, a nie wiele wnosił. Same ES20 tak dobrze sobie radzą z basem, że 90% utworów nie praktycznie różnicy z subwooferem czy bez, oczywiście ustawiając subwoofer na podobnym poziomie głośności co kolumny, bo wiadomo, że na maksa podkręcony to wywoływał trzęsienie ziemi. Może do kina domowego, czy jak ktoś słucha głównie elektroniki to ma sens, ale u mnie nie miało.

Testowałem również w jednym salonie, też na Denon PMA-900NHE kolumny Polk ES20 / Dali Oberon 1 / Canton GLE20 i też wygrał u mnie Polk, może nie był tak szczegółowy, ale grał za to całym pasem i po prostu słuchało się go najprzyjemniej.

Podsumowując polecam Polk ES20, jako nie najbardziej szczegółowe, ale najprzyjemniejsze i najbardziej uniwersalne z kolumn podstawkowych, które testowałem. Da się obejść bez subwoofera. Chociaż doliczając cenę subwoofera, można się już rozejrzeć za ES55 😉 Ostatecznie, każdemu pasuje co innego, więc i tak najlepiej odsłuchać wszystko osobiście 🙂

Edytowano przez Brute4C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2024 o 21:01, maderos napisał:

Ok. Na szybko.  Z danych technicznych, bas schodzi do 32Hz...ciekawe. Polk audio es20 do 44Hz. Polk zabija basem każde kolumny,  które testowałem ( testuję). Co do góry,  jest ok. 

Wg mnie ( póki co)  Polk es20 miał największy ( najpotężniejszy będzie lepszym określeniem)  bas ale zarazem najjaśniejszą górę.  Z tych "kłujących ". Elac - góra mniej kłującą ale basik słabszy.  Heco póki co basem potrafi "zagrać ", góra spokojniejsza. 

Do następnego wpisu...

Ilość basu nie musi iść w parze z jego zejsciem. Wrecz przeciwnie. Niski bas jest mniej słyszalny.

 

Polk 20 to były popularne i na prawdę często wybierane modele jeszcze od czasu pierwszej odsłony E20

20 godzin temu, Brute4C napisał:

Polk ES20 / Dali Oberon 1

Oberon 1 jest przy nich za mały. Sprawdziłeś też 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam suba REL HT 1205 MK2 i chciałbym sobie wymienić HECO 700 z NADem 356 na Wiim Amp Pro + jakies podstawkowe, które mogą stać blisko ściany, to jakie tutaj najlepsze można by wybrać? 

Ważne dla mnie aby wysokie tony nie były tak schowane (co czynił NAD, bo HECO grały raczej linowo na środku/ górze), ale żeby nie były też wyeksponowane. Celowo też wspominam, że mam SUBa. Podstawki wtedy nie muszą chyba być oparte na niskich, a bardziej na środku i górze.

Myślałem że kupie sobie Purifi albo Hypexa, ale jak mam tego suba, to może tai mocny amp mi nie potrzebny. Wiim Amp Pro ma też korekcje pomieszczenia i inne rzeczy, które mi się przydadza + jest mały. Trochę mnie kusi ta opcja. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2024 o 20:33, renoxd napisał:

Jeżeli mam suba REL HT 1205 MK2 i chciałbym sobie wymienić HECO 700 z NADem 356 na Wiim Amp Pro + jakies podstawkowe, które mogą stać blisko ściany, to jakie tutaj najlepsze można by wybrać? 

Ważne dla mnie aby wysokie tony nie były tak schowane (co czynił NAD, bo HECO grały raczej linowo na środku/ górze), ale żeby nie były też wyeksponowane. Celowo też wspominam, że mam SUBa. Podstawki wtedy nie muszą chyba być oparte na niskich, a bardziej na środku i górze.

Myślałem że kupie sobie Purifi albo Hypexa, ale jak mam tego suba, to może tai mocny amp mi nie potrzebny. Wiim Amp Pro ma też korekcje pomieszczenia i inne rzeczy, które mi się przydadza + jest mały. Trochę mnie kusi ta opcja. 

A co jest źrodłem? Może to kwestia Twojej akustyki. Generalnie pod kątem samego wzmacniacza NAD 356 brzmi lepiej.

 

Jesli wymiana i jedno i dugie to Wiim AMP z Tannoy DC6, XT6 stare konstrukcje

Monitor audio Silver 100

Taniej może QAcustic 3030i?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2024 o 18:01, maderos napisał:

Nie kłuły Ci uszu sopranami? Ja z tego powodu je oddałem.  Bas i średnie- rewelka, ale góra za ostra. Nie robiłeś czasem koretk eq? 

Na płasko nigdy nie było za dużo góry. Czasami bawię się EQ w Wiim i jestem pod wrażeniem, jak ES20 dobrze reagują na equalizer. Presety w Wiim są mocno przesadzone, ale profil Rock tylko z wartościami o połowę mniejszymi bardzo ożywia głośniki. Wiadomo, że to jest krok w stronę Vki, Także nawet na lekkim +2db podbiciu góry słuchać jeszcze więcej szczegółów. Głośniki mam na (dużym) biurku i słucham ich z dość bliska, tweetery na wysokości uszu i jest ok. ELACi bardziej kuły mnie w uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2024 o 19:02, Piotr Sonido napisał:

A co jest źrodłem? Może to kwestia Twojej akustyki. Generalnie pod kątem samego wzmacniacza NAD 356 brzmi lepiej.

 

Jesli wymiana i jedno i dugie to Wiim AMP z Tannoy DC6, XT6 stare konstrukcje

Monitor audio Silver 100

Taniej może QAcustic 3030i?

Źródłem jest Topping Dx7 Pro. Źródło nie jest problemem. Gdy skorzystałem ze wzmaka z Hypexem, góra się pokazała. Także NAD  ją ucina. No ale tak grają przecież stare NADy -> środkiem i dołem bardziej. 

Co do kolumn podstawkowych, dzięki za propozycje, ale monitorki muszą być szerokie nie bardziej niż 25cm jedna. Wiem, że to głupio brzmi, ale muszą się zmieścić na komodzie, po bokach telewizora. Pomińmy fakt, czy będą dobrze grać na komodzie czy nie, tutaj nie ma innej opcji.

Wiim Amp Pro jest / będzie trochę lpepszy od normalnego 

image.png.68098ad240a93b46ecbbb3772cdd4c2e.png

Szkoda, że nie dali więcej mocy

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2024 o 12:21, renoxd napisał:

Źródłem jest Topping Dx7 Pro. Źródło nie jest problemem. Gdy skorzystałem ze wzmaka z Hypexem, góra się pokazała. Także NAD  ją ucina. No ale tak grają przecież stare NADy -> środkiem i dołem bardziej. 

Prawda. Z tym że akurat model 356 był też z nich najbardziej jasny.

Dnia 14.05.2024 o 12:21, renoxd napisał:

Co do kolumn podstawkowych, dzięki za propozycje, ale monitorki muszą być szerokie nie bardziej niż 25cm jedna

Realnie co wchodzi w takim razie w gre? Jaki research zrobiłeś? co odsłuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2024 o 22:32, Brute4C napisał:

Na płasko nigdy nie było za dużo góry. Czasami bawię się EQ w Wiim i jestem pod wrażeniem, jak ES20 dobrze reagują na equalizer. Presety w Wiim są mocno przesadzone, ale profil Rock tylko z wartościami o połowę mniejszymi bardzo ożywia głośniki. Wiadomo, że to jest krok w stronę Vki, Także nawet na lekkim +2db podbiciu góry słuchać jeszcze więcej szczegółów. Głośniki mam na (dużym) biurku i słucham ich z dość bliska, tweetery na wysokości uszu i jest ok. ELACi bardziej kuły mnie w uszy.

Muszę uzupełnić swoją opinię, bo o ile wszystko co napisałem, jest prawdą, to tylko do średniego-wyższego poziomu głośności. Przy naprawdę głośnym słuchaniu rzeczywiście kłuje w uszy i męczy już po paru minutach słuchania. Muzyka w wyższych partiach zlewa się w całość i po prostu nieprzyjemnie hałasuje. Tylko to nie jest problem głośników. Miałem okazję przetestować je jeszcze raz w salce odsłuchowej znowu na Denonie PMA-900HNE i Wiim Amp, ale tym razem dłużej, głośniej i jeden po drugim. Denon praktycznie do końca możliwości moich uszu grał czysto i nawet żona stwierdziła, że Rammstein brzmiał przyjemnie! Wiim Amp po prostu nie sobie nie radził przy większej głośności. Problem jest jednak taki sam jak w SMSL i Loxje, tylko przesunięty trochę dalej w skali głośności.

Dalej uważam że, Wiim Amp jest super jak za swoją cenę, ale trzeba wiedzieć, że ma ograniczenia. Do cichego słuchania w tle, oglądania TV i po prostu cichego wygodnego słuchania w tle jest nie do pobicia. Jednak jak ktoś oczekuje wrażeń koncertowych to niestety trzeba dołożyć do lepszego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się  do All In One ograniczyć to faktycznie konkurencji za dużej w tej cenie nie ma. Byłby pewnie najlepszy nawet gdyby był produktem podłym. Może dlatego, że niespecjalnie w tej cenie all in one można znaleźć.

Jeśli jednak dopuścimy do siebie myśl, że z tyłu za wzmakiem wrzucimy sobie WiiMa Mini (lub jakiś inny tani streamer), a TV po optyku do wzmacniacza, to trochę opcji się pojawia.

Arylic A50+,Taga Harmony 1000CD v3, Denon RCD-M41DAB+, Denon RCDN-10, Onkyo TX-8220, czy nawet outletowy Magnat MC200 (za 1899 PLN w Q21),

Możliwość porównania i wyboru czegoś innego istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo z tego co widzę to tylko Arylic + Streamer się zbliża do Wiim Amp, Nie wiem jak A50+ ale Arylic B50 brzmiał na moje ucho dużo gorzej niż Wiim. Najbliżej Wiim'a powiedziałbym, że ląduje Denon RCDN-10 i rzeczywiście jak ktoś może te parę stówek dołożyć to pewnie zagra lepiej niż Wiim, ale dalej Wiim ma lepszy software i parę innych bajerów, których w konkurencji nie ma. Dalej jest już chyba Bluesound Edge, ale wtedy już wychodzi 1000zł więcej niż Wiim.

Jak ktoś nie może po prostu wydać więcej i koniecznie chce nowy sprzęt, to dalej nie widzę alternatywy. Szukałbym prędzej aktywnych kolumn ze streamerem albo Wiim Mini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Brute4C napisał:

Muszę uzupełnić swoją opinię, bo o ile wszystko co napisałem, jest prawdą, to tylko do średniego-wyższego poziomu głośności. Przy naprawdę głośnym słuchaniu rzeczywiście kłuje w uszy i męczy już po paru minutach słuchania. Muzyka w wyższych partiach zlewa się w całość i po prostu nieprzyjemnie hałasuje. Tylko to nie jest problem głośników. Miałem okazję przetestować je jeszcze raz w salce odsłuchowej znowu na Denonie PMA-900HNE i Wiim Amp, ale tym razem dłużej, głośniej i jeden po drugim. Denon praktycznie do końca możliwości moich uszu grał czysto i nawet żona stwierdziła, że Rammstein brzmiał przyjemnie! Wiim Amp po prostu nie sobie nie radził przy większej głośności. Problem jest jednak taki sam jak w SMSL i Loxje, tylko przesunięty trochę dalej w skali głośności.

Dalej uważam że, Wiim Amp jest super jak za swoją cenę, ale trzeba wiedzieć, że ma ograniczenia. Do cichego słuchania w tle, oglądania TV i po prostu cichego wygodnego słuchania w tle jest nie do pobicia. Jednak jak ktoś oczekuje wrażeń koncertowych to niestety trzeba dołożyć do lepszego sprzętu.

No nie to nie jest problem kolumn. Wiim gra jasniej i juz było pisane wiele razy że nie gra najlepiej glośniej. Polk to potęguje.

Denon faktycznie tu lepiej pasuje.

17 godzin temu, Artur Charicki napisał:

A to dziwne bo mój Arcam Solo Uno ma 2x mniej mocy i w połowie skali głośności łupie jak szalony bez jakichkolwiek zniekształceń. 

Też prawda. Mimo prze dziwnego wykresu on potrafi.

11 godzin temu, maderos napisał:

Poproszę o rozwinięcie wypowiedzi.  Zaproponuj inne urządzenie typu allinone w podobnej cenie.

Solo Uno :)

 

Ale Wiima na Arylica bym nie wymienił.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2024 o 19:27, Piotr Sonido napisał:

Prawda. Z tym że akurat model 356 był też z nich najbardziej jasny.

Realnie co wchodzi w takim razie w gre? Jaki research zrobiłeś? co odsłuchałeś?

Jeszcze niczego. Póki co czekam na Wiima aż wypuści nowe modele. Teoretyzuje sobie na głos i szukam jakichś wskazówek.

Zastanawiam się nad KEF LS50 Meta. Podoba mi się w nich, że wysokie są takie czyste i niekłujące zarazem. Przyda mi się to dodatkowo do dialogów w filmach.  Z tym że one teoretycznie wymagają trochę więcej miejsca o ściany. U mnie będzie tak z 55 cm, licząc od przodu kolumn, które mają 28 cm głębokości. Wydaje mi się, że wystarczy. Będą miały swobodę po bokach.

Biorę też pod uwagę, że jednak te podstawki (czy którekolwiek inne), nie będą grały z Wiim Amp Pro, a z Wiim Ultra + 2x Fosi v3 mono. Także przy wyborze kolumn tutaj nie martwię się o potencjalny problem z ich napędzeniem w  pokoju 27-30m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...