Skocz do zawartości

Cambridge Audio evo 75 vs Marantz PM7000n


Artur78

Recommended Posts

Dzień dobry 

Taki dylemat przed zakupem: nowy Marantz PM7000N czy Cambridge Audio evo 75
proszę doradzić czy warto dołożyć do wzmacniacza Cambridge evo 75  obecnie spadek ceny do 7700 PLN 

używam głównie do streaming (YT music ) kolumny półkowe monitor audio silver 

z góry dziękuję , pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na Twpim miejscu rozważyłbym jeszcze nowy produkt od Yamahy, a mianowicie model RN800. Przedstawi inną charakterystykę, wniesie sporo dźwięku, przyjemną barwę i w dodatku sporo mocy dla przyszłych głośników :)

nie wspomnę już o świetnym systemie Musiccast. Zapraszamy na testy :)

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html

https://youtu.be/XY6TGm04dV4?si=7GOipsDChayMeHW7

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur78 napisał:

Dzień dobry 

Taki dylemat przed zakupem: nowy Marantz PM7000N czy Cambridge Audio evo 75
proszę doradzić czy warto dołożyć do wzmacniacza Cambridge evo 75  obecnie spadek ceny do 7700 PLN 

używam głównie do streaming (YT music ) kolumny półkowe monitor audio silver 

z góry dziękuję , pozdrawiam

Ja z tych dwóch  wybrał bym Evo 75 ( miałem ten model ) który z M.Audio się dogada. Dodatkowo masz złącze HDMI do połączenia z TV no i na bieżąco aktualizacje oprogramowania . Myślę że jak dobrze porozmawiasz z sprzedającym to uzyskasz lepszą cenę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur78 napisał:

Dzień dobry 

Taki dylemat przed zakupem: nowy Marantz PM7000N czy Cambridge Audio evo 75
proszę doradzić czy warto dołożyć do wzmacniacza Cambridge evo 75  obecnie spadek ceny do 7700 PLN 

używam głównie do streaming (YT music ) kolumny półkowe monitor audio silver 

z góry dziękuję , pozdrawiam

Wydaj te pieniądze na używkę, kupisz coś ciut lepszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy rozważasz tylko te dwie opcje? Ile ogółem chciałbyś wydać? :)

Tutaj, pomimo że uważam Evo 75 za lepszy sprzęt, tak do MA Silver lepiej pasuje moim zdaniem Marantz PM7000N. Warto też jednak sprawdzić Quada Artera Solus Play jako jedną z wielu opcji ;) Czy sprzęty bez streamingu też wchodzą w grę? 

W razie czego zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to jednak bardziej klasyczne urządzenie w porównaniu do małego all-in-one Cambridge. Jeden i drugi wzmacniacz może zagrać z tymi kolumnami dość jasno i lekko ale wybierając z tych dwóch Marantz powinien wypaść lepiej. Dopiero Cambridge Evo 150 zagrałby lepiej a temu z kolei blisko jest już do Nam Uniti Atom, który z Monitor Audio lubi się już zdecydowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stereo-typ napisał:

Dopiero Cambridge Evo 150 zagrałby lepiej a temu z kolei blisko jest już do Nam Uniti Atom, który z Monitor Audio lubi się już zdecydowanie

Tu się z Tobą zgadzam Evo150 to jest słyszalna różnica do Evo75 , ale pytający ma określony budżet jeżeli się nie mylę . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daniel09 napisał:

Tu się z Tobą zgadzam Evo150 to jest słyszalna różnica do Evo75 , ale pytający ma określony budżet jeżeli się nie mylę . 

No ma zdaje się na górze pisał o cenie 7700zł za Evo75(to ja na aukcjach w Niemczech w tej cenie, a czasem i niższej widziałem już Evo 150),a pyta się o porównanie do Marantza PM7000N, którego można kupić z amazonu polskiego za 3054zł,to jest 2,5 raza taniej niż za Evo75.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO gra bardziej liniowo. Ale różnica jest spora w cenie.

Faktycznie 7000n to kwota 3000 zł.

Evo 75 nawet jeśli dostaniesz rabat to pewnie razy 2.

Zalezy od kolumn. Jesli chcesz aby to one dawały wiecej od siebie to liniowy Cambridge. Tu cena 7000n powoduje że jest to na prawde bardzo solidny wybór.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...