Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Bautek

Recommended Posts

Nic nie zabezpieczy sprzętu, gdy blisko budynku, czy bezpośrednio strzeli piorun. Możesz się przestać łudzić. Nie ma żadnego urządzenia że 100% skutecznością, to mit. Nawet jeśli nic nie przejdzie przez zasilanie, to w czynnej elektronice mogą się zaindukować napięcia, które  ją usmażą.

Edytowano przez michaudio
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Slawko69 napisał:

Z tego co widzę Matrix nie ma ochrony przeciwprzepięciowej a tę chyba warto mieć. Niechciałbym po burzy się zdziwić

Co byś nie kupił,  czy z zabezpieczeniem w listwie, czy nie i tak się mozesz zdziwić.

Do tego to służą zabepieczenia w skrzynce rozdzielczej tzw.odgromniki/ograniczniki przepięć i instalacja odgromowa, a nie listwa z warystorkiem.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slawko69 napisał:

Niby tak. Ale wiesz jaki jest stan instalacji elektrycznych w bloku z połowy lat 80. W tym roku zrobili nową odgromówkę ale lubię dmuchać na zimne. Fakt przez 17 lat nic się niestało. I oby tak pozostało

Jak jest instalacja TV kablowej, to zabezpieczenia odgromowe muszą być,  także ten...

Listwa z filtrami czasem się sprawdza z dakiem, ale ogólnie do systemu pasywka, a ta WW  Matrix 2 jest w pip lepsza o Tagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 1000 godzin tyrałem na zestaw audio. Chciałbym go mieć do końca jego lub mojego. 
Zestaw mam podpięty do sieci i neta tylko podczas odsłuchu. To tylko dwie wtyczki. 5 sekund zajmuje. 
 

Kolejne 5 sekund to zerknięcie na apkę prognoza pogody/burze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2024 o 08:08, AudioTube napisał:

Kolejne 5 sekund to zerknięcie na apkę prognoza pogody/burze.

Zeszłego lata trzykrotnie złapała mnie w terenie burza. Za każdym razem sprawdzałem wcześniej prognozy w dwu serwisach (podających trochę inne informacje) i o burzy ani słowa. :)

Może macie w NL lepsze prognozy, ale szczerze mówiąc - wątpię. Przecież wszystko pewnie i tak jest z tych samych modeli pogodowych (GFS i ECMWF).

(Oczywiście nie zamierzam nikogo straszyć, myślę, że ryzyko jest znikome, a w razie czego ochrona ze strony listwy - ograniczona, jak już zauważyli koledzy.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, prognozy burzowe to takie wróżenie i często zaskoczenie. Tutaj także.
Przy upalnych miesiącach prawdopodobieństwo większe.
Przedwczoraj niedaleko mnie/ 15km wyładowania uszkodziły kilka domów/dachy/pożary. Aż mnie zmroziło ze strachu. Spałem jak nieprzytomny, nic nie słyszałem.

Piszemy tutaj o listwach. Mam i ja. Kupiłem, ponieważ brakło mi gniazdek i taka estetyczna i po prostu ładna, jak dla mnie. Około 1200 zł/z upustem. Mam drewnianą podłogę i pasują do siebie. Jest duża, trochę waży.
Przepraszam za reklamę. Nie jest to moją intencją. Działa już 4 rok. Bezawaryjnie. 

B906F2DD-0A4C-4FAC-A739-7C1B0DF10770.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2024 o 10:38, michaudio napisał:

Nic nie zabezpieczy sprzętu, gdy blisko budynku, czy bezpośrednio strzeli piorun. Możesz się przestać łudzić. Nie ma żadnego urządzenia że 100% skutecznością, to mit. Nawet jeśli nic nie przejdzie przez zasilanie, to w czynnej elektronice mogą się zaindukować napięcia, które  ją usmażą.

A jak np. szpitale mają porobione odgromy, zabezpieczenia, to co? A mają przecież mnóstwo sprzętu i elektroniki.

Dnia 2.05.2024 o 11:47, AudioTube napisał:

Przedwczoraj niedaleko mnie/ 15km wyładowania uszkodziły kilka domów/dachy/pożary. Aż mnie zmroziło ze strachu. Spałem jak nieprzytomny, nic nie słyszałem.

Idę o zakład, że żaden nie miał prawidłowo, a najpewniej to, w ogóle zainstalowanego odgromu.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpitale to inny wyższy stopień  wielopoziomowych zabezpieczeń. Tu rozsądny inwestor nie oszczędza, w końcu chodzi o ludzkie życie. Można to sobie skopiować w domu, włącznie z zasilaniem awaryjnym z agregatu prądotwórczego. Pozostaje pytanie, czy tak wysokie nakłady mają sens ekonomiczny? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, smutny widok. Instalacji odgromowej nie widać.  A instalacja odgromowa chroni przede wszystkim właśnie przed takimi skutkami (pożarami) jak właśnie widać na zdjęciu. Ściąga większość ładunku do ziemi. 

W czasie budowy, to też miałem rozterki czy zakładać, bo na forach te "trole" dziwne rzeczy piszą, że np. lepiej nie zakładać, bo przyciąga pioruny. 3-4 lata temu (przed inflacją) materiał z robocizną ok. 4k PLN. Igły w ziemię na 12m (bo suchy grunt) sam wbijałem oraz sam spinałem instalację. Do tego zabezpieczenie w skrzynce elektrycznej przeciwprzepięciowe w razie uderzenia pioruna, to elektryk zainstalował w cenie ok. 500zł. 

Czy to duży koszt, to już każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie. Dużo, czy mało - 5k PLN?

Dodatkowo przełącznik do zasilania agregatem ok. 100zł (raczej nie skorzystam, bo po przekalkulowaniu kosztów utrzymania agregatu, to nie opłacalne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2024 o 18:33, Amarok napisał:

Ja bym dodam jeszcze wygodnictwo...znam to z autopsji. 😀

Hmm tylko czy to nie idzie w parze?

Bo na przykład rozumiem adjustowanie poziomu głosu z pilota. Bo podchodząc do sprzetu no możesz go mieć blizej wiec nie ustawisz tak jak w miejscu odsłuchu. Ale włączanie na przykład?

Tu już jakby jedno idzie w parze z drugim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...