Skocz do zawartości

All-in-one czy osobne urządzenia? Sprzęt pod Aria 926


sehar

Recommended Posts

U mnie Qutest za pierwszym razem połączony z Arcam A29 zagrał słabo. Ostro, plastikowo,  zupełnie mi nie podszedł. Drugim razem wziąłem bo kumpel sprzedawał i z innym wzmacniaczem mam zupełnie inny odbiór. Nasycony, szybki, ze swietną separacją i przy tym bardzo naturalny dźwięk. Z Arcam miałem wrażenie że jednocześnie zaokrągla i rozmywa a przy tym wyostrza. Z Sugden gra tak dobrze ze kończę poszukiwania.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 20:15, Piotr Sonido napisał:

Nie no bądzmy poważni. Nawet jako dystrybutor iFi no trzeba tu powiedzieć że zakup tego urządzenia do momentu w którym firma nie da oprogramowania jest bezsensowny.

Jakie znaczenie ma soft przy DACu? :) Mowa była o Neo iDSD 2, nie Neo Stream. 

Dnia 6.04.2024 o 22:26, sehar napisał:

Pięknie opisane, moje odczucia są bardzo zgodne. Dodałbym tylko jeszcze co przeczytałem, że qutest ma więcej "mięsa". Ogólnie mam wrażenie, że mięcho jest antagonistą wielkości budowanej sceny, to lub to. Jak zachowują się daci kilka razy droższe?

Bardzo różnie ;) Ogółem "mięso" może sprawiać wrażenie mniejszej dokładności sceny, bo źródła pozorne są wtedy zazwyczaj większe, ale szerokość, głębokość i pozycjonowanie może być lepsze niż w przetwornikach grających chudziej i dokładniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2024 o 11:38, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Niech posłucha kolega, to się przekona. Naszym zdaniem nie czuć jasności w M10. 

Kiedy i gdzie słuchałeś NADa z Focalem?

Dnia 7.04.2024 o 11:45, Kraft napisał:

A czy ten NAD nie gra przypadkiem tak, jak się go ustawi? Może ciemno, może jasno. Dirac może wszystko!

A to inna sprawa że można go ustawić.

 

Dnia 8.04.2024 o 09:31, Q21 napisał:

Jakie znaczenie ma soft przy DACu? :) Mowa była o Neo iDSD 2, nie Neo Stream. 

A to przepraszam. Wydawało mi się że kolega pytał o Neo Stream.

4 godziny temu, sehar napisał:

Udało mi się przesłuchać ifi neo w wersji 1 oraz qutesta, rzeczywiście mają zupełnie inny sposób grania, bardzo podoba mi się scena w ifi, a w quteście dociążenie dźwięku. Jest szansa, że znajdę daca, który będzie miał jedno i drugie?

Nie w tym budzecie. Ale sprawdź Denafrips

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Kiedy i gdzie słuchałeś NADa z Focalem?

A to inna sprawa że można go ustawić.

 

A to przepraszam. Wydawało mi się że kolega pytał o Neo Stream.

Nie w tym budzecie. Ale sprawdź Denafrips

Zdarzało się. Nie mówię, że NAD nie  ma pozbawionej blasku góry, ale z pewnością nie jest krzykliwy i drażniący w zakresie góry. Jest bogaty w zakresie wysokich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 21:42, sehar napisał:

A w czym przeszkadza oprogramowanie? Chcę żeby robił dokładnie to samo co chord, czyli po prostu grał bez dotykania czegokolwiek 

Wiem przepraszam pomyliłem z Stream :)

Dnia 6.04.2024 o 16:29, Tomasz Kluczynski napisał:

ale myślę o Eversolo DMP A8.

Co cie skierowało w tą stronę?

 

19 minut temu, sehar napisał:

Pontus II? A Gustardy? Widziałem, że jest bardzo dużo porównań tych sprzętów

Na przykład.

Posłuchaj.

8 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zdarzało się. Nie mówię, że NAD nie  ma pozbawionej blasku góry, ale z pewnością nie jest krzykliwy i drażniący w zakresie góry. Jest bogaty w zakresie wysokich.

Zgadzam się.

"Jest bogaty w zakresie wysokich."

I żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie uważam że to wina NADa za zbyt jasną czy krzykliwą górę w połączeniu z Focale,. Obwiniam za to francuzów. Po prostu wpomniane bogactwo, może, nie musi, nieco boleć na górze z czasem.

Takiego połączenia wypadało by posłuchac dłużej aby wyciągnąć wnioski.

Inna sprawa to jego ustawienia i tu zgoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Wiem przepraszam pomyliłem z Stream :)

Co cie skierowało w tą stronę?

 

Kupiłem w świetnej cenie dobrego wzmaka,ale to nie jest allonine, a nie chcę do niego podłączać laptopa do streamu, więc Eversolo A8 mi do niego najbardziej pasuje.Gra bardzo dobrze ,jest efektowne, ma dobrego daca, a nie chcę za dużo klocków i nie zamierzam tego rozdzielać na transport i dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Kupiłem w świetnej cenie dobrego wzmaka,ale to nie jest allonine, a nie chcę do niego podłączać laptopa do streamu, więc Eversolo A8 mi do niego najbardziej pasuje.Gra bardzo dobrze ,jest efektowne, ma dobrego daca, a nie chcę za dużo klocków i nie zamierzam tego rozdzielać na transport i dac.

No i rozumiem. Nie jest też tani dlatego pytam. Ale rozumiem kryterium wyboru :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No i rozumiem. Nie jest też tani dlatego pytam. Ale rozumiem kryterium wyboru :)

 

No fakt ,tani nie jest , ale o 2tys zł można go wytargować taniej niż oficjalna cena w salonach.Co prawda trzeba jeszcze dokupić dysk ssd no i kabelki XLR.

A arcama sprzedam to duża część się zwróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

W Niemczech robią już takie oferty indywidualne?

Nie ,w Polsce,pierwszy sklep do ,którego napisałem, podał mi dobrą dla mnie cenę.Co prawda jest to model wystawowy, ale one dość dobrze schodzą ,to te wystawowe sprzedają po około 50 godzin grania.

W Niemczech normalna cena to 1980 euro,czasem jest zniżka 2 % przy wpłacie przelewem co da 1940euro. Za to ciężko jest się targować.Taki egzemplarz wystawowy czy ze zwrotu to można upolować w okolicy 1600-1700 euro.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślę jaki wezmę dac, ale myślę żeby wziąć od razu kable RCA, może w zestawie będzie jakiś fajny rabacik. Coś polecacie w tym przedziale cenowym mojego zestawu? Lepiej jest mieć dłuższy kabel coaxial czy RCA? Chętnie bym schował streamer lub dac do szafki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2024 o 17:43, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie ,w Polsce,pierwszy sklep do ,którego napisałem, podał mi dobrą dla mnie cenę.Co prawda jest to model wystawowy, ale one dość dobrze schodzą ,to te wystawowe sprzedają po około 50 godzin grania.

W Niemczech normalna cena to 1980 euro,czasem jest zniżka 2 % przy wpłacie przelewem co da 1940euro. Za to ciężko jest się targować.Taki egzemplarz wystawowy czy ze zwrotu to można upolować w okolicy 1600-1700 euro.

Rozumiem, dzieki!

4 godziny temu, sehar napisał:

Jeszcze myślę jaki wezmę dac, ale myślę żeby wziąć od razu kable RCA, może w zestawie będzie jakiś fajny rabacik. Coś polecacie w tym przedziale cenowym mojego zestawu? Lepiej jest mieć dłuższy kabel coaxial czy RCA? Chętnie bym schował streamer lub dac do szafki.

Analogowy.

Streamer tez sięmoże grzać weź to pod uwagę. Nawet jak wyłączysz wyswietlacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Update z mojej strony, skończyło się na Atollu IN200 Signature + Gustard R26.

Żaden DAC mi nie podchodził, Chord Qutest, który znowu podrożał, po optyku był olbrzymim rozczarowaniem (wiem, że najlepiej gra po USB, ale nie chciałem zmieniać streamera), a Gustard nie dość że fajnie brzmi, wygląda, to jeszcze ma pełno wejść, streamer, bardzo uniwersalny sprzęt. 

Całość moim zdaniem całkiem fajnie ze sobą współgra, chętnie przesłucham tego zestawu z innymi kolumnami, ale to za jakiś czas. Na pewno zestaw w tym momencie brzmi dużo, dużo lepiej niż z Uniti Atom, jeśli kogoś nie przeraża ilość klocków i zajętego miejsca, to szczerze polecam swoim laickim głosem. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...