Skocz do zawartości

All-in-one czy osobne urządzenia? Sprzęt pod Aria 926


sehar

Recommended Posts

Hej, w osobnym wątku o wzmacniaczach pod Arię 926 (kupione w PL w chyba normalnej cenie) otrzymałem rekomendacje, po odsłuchach (niestety osobno) zawęził mi się wybór do Atoll IN200 i Naim Atom. Generalnie chciałbym stworzyć możliwie dobry zestaw z Ariami, tak aby wzmacniacz i streamer nie był "ani za dobry, ani za słaby", jako docelowy system. Stąd osobny wątek i wątpliwości odnośnie całego systemu oprócz kolumn. Aktualnie mam Wiima Pro (nie plus), którego mogę bez żalu wystawić na aukcję. Lepiej będzie zaopatrzyć się w osobny streamer, DAC i wzmacniacz czy urządzenie pokroju Naim Atom w połączeniu z Ariami będzie całkowicie wystarczający? A może warto wziąć Atolla z dodatkową płytką z wejściami optycznymi/coax?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze SDA200 od Atolla.

All in one wygodniejszy, ale jak się zepsuje zostajesz z niczym. Nie zmienisz też jednego elementu układanki gdy Cię najdzie chęć. 

Jeśli będziesz pewny, że wybramy AiO to sprzęt, który nie ma słabych dla Ciebie punktów to ok. Jeśli coś tam Ci się nie spodoba to lepszy system dzielony. 

Ja tak to widzę, choć rok temu najchętniej wziąłbym jakiegoś AiO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sehar napisał:

Hej, w osobnym wątku o wzmacniaczach pod Arię 926 (kupione w PL w chyba normalnej cenie) otrzymałem rekomendacje, po odsłuchach (niestety osobno) zawęził mi się wybór do Atoll IN200 i Naim Atom. Generalnie chciałbym stworzyć możliwie dobry zestaw z Ariami, tak aby wzmacniacz i streamer nie był "ani za dobry, ani za słaby", jako docelowy system. Stąd osobny wątek i wątpliwości odnośnie całego systemu oprócz kolumn. Aktualnie mam Wiima Pro (nie plus), którego mogę bez żalu wystawić na aukcję. Lepiej będzie zaopatrzyć się w osobny streamer, DAC i wzmacniacz czy urządzenie pokroju Naim Atom w połączeniu z Ariami będzie całkowicie wystarczający? A może warto wziąć Atolla z dodatkową płytką z wejściami optycznymi/coax?

Witaj,

Tego typu sprzęt, -mały, dobry i wydajny, to Nadzik M10v2. Wysteruje Ci bez problemu Twoje kolumny, wniesie sporo kontroli i równowagi. Warto tego posłuchać w całości :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem Atoll + WiiM Pro Plus jako tymczasowy transport + iFi Neo iDSD 2 to będzie ciekawszy zestaw niż sam Naim, ale jeśli zależy Ci na kompaktowości, to spokojnie szedłbym w niego. Nie ma się czego wstydzić brzmieniowo ;) Zapraszamy do kontaktu, na odsłuchy i indywidualne wyceny :) 

Dzięki, a zamiast tymczasowego transportu co byście radzili docelowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifi ma dobre dźwiękowo transporty ale ich soft jest tragiczny.

Jeśli transport to Zen Stream polecam bardziej, jest dużo tańszy. Albo zostać przy Wiim albo Malina. A do tego Chord Mojo2. Świetny przetwornik. I masz w dobrej cenie bardzo dobre źrodło.

W cenie DMP A8 masz Chord Qutest + Malina albo ifi Zen Stream. A to gra lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

ifi ma dobre dźwiękowo transporty ale ich soft jest tragiczny.

Jeśli transport to Zen Stream polecam bardziej, jest dużo tańszy. Albo zostać przy Wiim albo Malina. A do tego Chord Mojo2. Świetny przetwornik. I masz w dobrej cenie bardzo dobre źrodło.

W cenie DMP A8 masz Chord Qutest + Malina albo ifi Zen Stream. A to gra lepiej.

Dzięki za propozycję, tylko jak to podpiąć? Wiima podłączam Mojo2 optykiem lub coaxialem, ale jak jego podpiąć do wzmaka? Przejściówką minijack do dwóch RCA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem różne opcje, poczytałem dużo wątków. Sam Atoll SDA200 mnie kusi, ale jest imo zbyt drogi, będę chciał rozbić sprzęt na poszczególne urządzenia, zwłaszcza że Wiim Pro już leży zakupiony. Zatem będę szedł najprawdopodobniej w Atoll IN200 + Wiim Pro + jakiś DAC. Zależy mi na tym, żeby sprzęty same się włączały poprzez złącze trigger lub żeby były cały czas włączone przy małym poborze prądu, tak jak Wiim Pro.

Na podstawie tego co wyczytałem, najbardziej kusi mnie Topping E70 Velvet lub D70 Pro Sabre, jest waszym zdaniem coś lepszego ze wspomnianymi wymaganiami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2024 o 15:26, sehar napisał:

Na podstawie tego co wyczytałem, najbardziej kusi mnie Topping E70 Velvet lub D70 Pro Sabre, jest waszym zdaniem coś lepszego ze wspomnianymi wymaganiami?

Co znaczy lepszego?

Jeszcze bardziej jasnego? Detalicznego?

Dnia 2.04.2024 o 01:56, DS3x6 napisał:

Masz na myśli że Chord Qutest z ifi zagra lepiej od A8? 

Pewnie że tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Co znaczy lepszego?

Jeszcze bardziej jasnego? Detalicznego?

Pewnie że tak.

 

Myślę, że szukam neutralnego grania, po przeanalizowaniu wszystkiego, wybór mi się skraca do Qutest i ifi neo 2 lub ich poprzedników. Nie udało mi się znaleźć nigdzie porównania na temat ifi, wiecie może Panowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne brzmienia, ciężko je porównać bez bezpośredniego odsłuchu. Ogółem moim zdaniem iFi jest lżejszy brzmieniowo, bardziej napowietrzony, scenę rysuje w sposób bardziej efektowny, ale mniej dokładny. Osobiście bardzo lubię taką sygnaturę. Chord ma lepszy detal, lekko ocieplony, bardziej wypełniony. 
W razie czego zapraszam do kontaktu, postaramy się podziałać z odsłuchem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2024 o 00:53, sehar napisał:

Myślę, że szukam neutralnego grania, po przeanalizowaniu wszystkiego, wybór mi się skraca do Qutest i ifi neo 2 lub ich poprzedników. Nie udało mi się znaleźć nigdzie porównania na temat ifi, wiecie może Panowie?

JAk my wszyscy :)

ale Ifi do czego bo nie rozumiem?

Dnia 4.04.2024 o 04:17, Q21 napisał:

Inne brzmienia, ciężko je porównać bez bezpośredniego odsłuchu. Ogółem moim zdaniem iFi jest lżejszy brzmieniowo, bardziej napowietrzony, scenę rysuje w sposób bardziej efektowny, ale mniej dokładny. Osobiście bardzo lubię taką sygnaturę. Chord ma lepszy detal, lekko ocieplony, bardziej wypełniony. 
W razie czego zapraszam do kontaktu, postaramy się podziałać z odsłuchem ;) 

Qutest do Neo ?

Nie no bądzmy poważni. Nawet jako dystrybutor iFi no trzeba tu powiedzieć że zakup tego urządzenia do momentu w którym firma nie da oprogramowania jest bezsensowny.

Brzmienie Qutest jest jednak znacznie lepsze.

Dnia 4.04.2024 o 11:18, marcinmarcin napisał:

Qutest może zagrać naprawdę fajnie, ale wrzucę jeszcze jedno zestawienie.

 

Tu się komuś kalibracja przydała.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

JAk my wszyscy :)

ale Ifi do czego bo nie rozumiem?

Qutest do Neo ?

Nie no bądzmy poważni. Nawet jako dystrybutor iFi no trzeba tu powiedzieć że zakup tego urządzenia do momentu w którym firma nie da oprogramowania jest bezsensowny.

Brzmienie Qutest jest jednak znacznie lepsze.

Tu się komuś kalibracja przydała.

 

A w czym przeszkadza oprogramowanie? Chcę żeby robił dokładnie to samo co chord, czyli po prostu grał bez dotykania czegokolwiek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Carmion napisał:

Arcam sa30 nawet dobrze się zgrywa z focal 

Bo to fajny sprzęcior jest, jak mineły problemy z oprogramowaniem, to teraz tylko przyjemność ze słuchania.

Nigdy nie słuchałem po Airplay jak na tym filmiku, dziwi mnie tylko dlaczego głośność jest aż na 50.

Ja chyba nigdy nie miałem ustawione niż 42 bo to już dla mnie zagłośno, a cicho i tak nie słucham.

Ale kupiłem nowego wzmaka i chyba będę musiał sprzedać Arcama ,żeby mieć z czego dołożyć do streamera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Bo to fajny sprzęcior jest, jak mineły problemy z oprogramowaniem, to teraz tylko przyjemność ze słuchania.

Nigdy nie słuchałem po Airplay jak na tym filmiku, dziwi mnie tylko dlaczego głośność jest aż na 50.

Ja chyba nigdy nie miałem ustawione niż 42 bo to już dla mnie zagłośno, a cicho i tak nie słucham.

Ale kupiłem nowego wzmaka i chyba będę musiał sprzedać Arcama ,żeby mieć z czego dołożyć do streamera.

Ja jak miałem to bez problemu działał. Jeszcze Dirac fajnie na mody basu zadziałał. Później miałem AVR 20 i też bez problemów chodził. Może te czasy minęły że oprogramowanie szwankowało. 

Teraz też jestem na etapie składania stereo tylko że u mnie kolumny będą ma Gold 200/300. No i myślę nad sa30 bo fajny uniwersalny kombajn i zaleta że ma HDMI. Jak sprzęt stoi w salonie i używa się Tv to spora zaleta. 

Ale z drugiej strony kusi mnie roksan Caspian M2 bo miałem i mi naprawdę się podobał. Tylko znów oddzielnie streamer z dac trzeba kupić i mniejsza wygoda użytkowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Carmion napisał:

Ja jak miałem to bez problemu działał. Jeszcze Dirac fajnie na mody basu zadziałał. Później miałem AVR 20 i też bez problemów chodził. Może te czasy minęły że oprogramowanie szwankowało. 

Teraz też jestem na etapie składania stereo tylko że u mnie kolumny będą ma Gold 200/300. No i myślę nad sa30 bo fajny uniwersalny kombajn i zaleta że ma HDMI. Jak sprzęt stoi w salonie i używa się Tv to spora zaleta. 

Ale z drugiej strony kusi mnie roksan Caspian M2 bo miałem i mi naprawdę się podobał. Tylko znów oddzielnie streamer z dac trzeba kupić i mniejsza wygoda użytkowania. 

Ja już wzmaka kupiłem(Qudral Aurum A9) i teoretycznie mogł bym go podłączyć z laptopem jako streamer, ale myślę o Eversolo DMP A8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2024 o 04:17, Q21 napisał:

Inne brzmienia, ciężko je porównać bez bezpośredniego odsłuchu. Ogółem moim zdaniem iFi jest lżejszy brzmieniowo, bardziej napowietrzony, scenę rysuje w sposób bardziej efektowny, ale mniej dokładny. Osobiście bardzo lubię taką sygnaturę. Chord ma lepszy detal, lekko ocieplony, bardziej wypełniony. 
W razie czego zapraszam do kontaktu, postaramy się podziałać z odsłuchem ;) 

Pięknie opisane, moje odczucia są bardzo zgodne. Dodałbym tylko jeszcze co przeczytałem, że qutest ma więcej "mięsa". Ogólnie mam wrażenie, że mięcho jest antagonistą wielkości budowanej sceny, to lub to. Jak zachowują się daci kilka razy droższe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...