Skocz do zawartości

Wzmacniacze w funkcją Loudness


S!N!

Recommended Posts

Czasami zdarza się, iż użytkownicy poszukują wzmacniaczy z funkcją loudness, która dobrze sprawdza się wieczorową porą, sam bym sobie nawet przetestował niektóre modele :) Proszę o zamieszczanie w tym temacie konkretnych przykładów wszystkich wzmaków, które znacie i posiadają takową funkcję. Od siebie dodam: Magnat Ma900.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

Czasami zdarza się, iż użytkownicy poszukują wzmacniaczy z funkcją loudness, która dobrze sprawdza się wieczorową porą, sam bym sobie nawet przetestował niektóre modele :) Proszę o zamieszczanie w tym temacie konkretnych przykładów wszystkich wzmaków, które znacie i posiadają takową funkcję. Od siebie dodam: Magnat Ma900.

Starsza seria Marantz ma na pewno.

Loudness ma to do siebie ze podbija niskie i wysokie. Jesli ktoś uważa ze za bardzo, można sie ratować obniżając barwę.

U mnie fajny efekt daje loudness a do tego ustawienie niskie (-2), wysokie (-1). 

Ps: jesli już używam takich "poprawiaczy". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Loudness ma to do siebie ze podbija niskie i wysokie.

Ta funkcja zawsze tak działa ? Bo mam jakieś radio samochodowe pionka i jak właśnie włączę loudness to basik robi się mega przyjemny, nie przysłania innych pasm, ale jeśli chodzi o wysokie to nie odczuwam żadnych zmian chyba, że są takie delikatne :)

Przypomniałem sobie, że Pioneery też miały ten bajer a-40 / 50 / 70

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S!N! napisał:

Czasami zdarza się, iż użytkownicy poszukują wzmacniaczy z funkcją loudness, która dobrze sprawdza się wieczorową porą, sam bym sobie nawet przetestował niektóre modele :) Proszę o zamieszczanie w tym temacie konkretnych przykładów wszystkich wzmaków, które znacie i posiadają takową funkcję. Od siebie dodam: Magnat Ma900.

Cześć,

Wspomniane wcześniej amplitunery sieciowe Yamaha: 

RN800 - https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html

RN1000 - https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n1000a.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S!N! napisał:

jeśli chodzi o wysokie to nie odczuwam żadnych zmian chyba, że są takie delikatne :)

W moim modelu z całą pewnością wysokie tez są "podniesione" chociaż pewnie nie tak jak najniższe ( stwierdzone na ucho) ;)

Natomiast jesli mowa o barwie to u mnie regulacja wynosi +/-10dB dla niskich w zakresie 50hz, a dla wysokich 15khz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich modeli jest masa.

Ale faktycznie w Yamaha idzie na plus bo tam jest płynna mozna regulować poziom.

Fajna opcja.

Ja grałem tylko na loudnesie z moim pierwszym? No nie wiem czy pierwszym ale jednym z Sony TAF. Grał jasno, co mi nie pasowało. Z loudnessem miał juz bardziej przyjemną vkę.

12 godzin temu, S!N! napisał:

Ten model jest po jaśniejszej stronie? 
 

Tak. Aczkolwiek zalezy do czego porównujesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...