Skocz do zawartości

POLK AUDIO Reserve R700 a wzmacniacz


Martin Gora

Recommended Posts

Wybierasz wzmacniacz na podstwie rzekomej mocy co jest sporym błędem.

Podłączysz takowego w klasie D i przy przecietnym ale tez zaryzykuje glośniejsyzm graniu on będzie pobierał do 60W. I teraz pytanie kiedy uzyskasz 400?

JAk uzyskasz 400?

Parametr mocy kolumn kolumn, nie chce powiedzieć że jest martwy. ale nie jest kluczowy pod dobór wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To jeszcze trochę zamieszam: co sądzicie o wzmacniaczu Vincent Audio SV-237MKII ?

Miałem przyjemność chwilę posłuchać tego sprzętu i bardzo mi się podobało to co prezentuje, ale nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie.

Internet mówi że to Niemiecka marka, są opinie że marka Niemiecka, ale produkt "made in china".

Cenowo też inna liga niż myślałem, ale stać mnie na taki zakup pod warunkiem że sprzęt jest dobry. Nie wiem jak jest z dostępnością lamp, producent daje tylko 90 dni gwarancji na ten element.

Jedna rzecz która mnie niepokoi w tym wzmacniaczu to brak wejść XLR przez które chciałem podpiąć wzmacniacz pod EverSolo A8 lub A6, są zwykłe wejścia RCA - przejmować się tym czy to bez znaczenia?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Martin Gora napisał:

Jedna rzecz która mnie niepokoi w tym wzmacniaczu to brak wejść XLR przez które chciałem podpiąć wzmacniacz pod EverSolo A8 lub A6, są zwykłe wejścia RCA - przejmować się tym czy to bez znaczenia?

Ograniczenie się do wzmacniaczy zbalansowanych niestety skreśla zdecydowaną większość urządzeń. A na lipnych XLR-ach w niezbalansowanych konstrukcjach chyba Ci nie zależy? ;)

Ja bym się nie przejmował. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xlr-ami nie przejmował bym się zbyt mocno. Miałem fazę ekscytacji sprzętem naprawdę zbalansowanym, ale po zderzeniu go z niezbalansowaną lampą... Lampa została, a CD Yamaha cd-s2100, zbalansowany preamp lampowy WBA, wzmacniacz Yamaha a-s2100 znalazły nowych szczęśliwych właścicieli. Dobrej klasy sprzęt niezbalansowany w niczym nie ustępuje, a nawet może być lepszy. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Martin Gora napisał:

To jeszcze trochę zamieszam: co sądzicie o wzmacniaczu Vincent Audio SV-237MKII ?

Słuchałem i kompletnie nie podobało mi się to brzmienie, tak jak znam doskonale swoje numery to na tym wzmaku grały nienaturalnie, nie tak jak powinny, był mocny nacisk na wokal i przeciągający dolny bas, dodatkowo góry jest dużo i mnie męczyła taka prezentacja, ale to już kwestia gustu, bardziej podpytałbym użytkowników mających go u siebie o awaryjność tego urządzenia w necie spotkałem trochę nieprzychylnych informacji w tym temacie, ale jak to wygląda w rzeczywistości to nie wiem. Co do wzmaka to Unison ma fajną promocję, może warto przesłuchać.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: czy to normalne aby wzmacniacz był podatny na zakłócenia wywoływane przez inny sprzęt elektroniczny?
W dniu wczorajszym mój sprzęt grający zaczął emitować coś w rodzaju szumu, albo raczej dźwięku, coś w rodzaju tego co można było usłyszeć kiedy starty telefon GSM zostawiło się blisko głośnika - nie wiem czy pamiętacie te czasy, ale wtedy wiadomo było że telefon zaraz zadzwoni albo że przyjdzie SMS.
Wydaje mi się że to nowy problem, bo przez ostatnie dwa tygodnie tego nie słyszałem, a od wczoraj doprowadza mnie to do szału i jest nie do przeoczenia.
Ten dziwny "pikający" dźwięk jest emitowany niezależnie od ustawień głośności na wzmacniaczu, to jest może być na zero, a szum jest ciągle tak samo głośny, natomiast przy głośniejszym słuchaniu ginie w tle.
Metodą prób i błędów doszedłem do tego że dzieje się tak kiedy router wifi który mam w pokoju jest włączony.
Wyłączenie routera rozwiązuje problem szumu, natomiast powoduje brak internetu 🙂
I teraz pytanie: czy to normalne, czy po prostu mam kiepski wzmacniacz, i wymiana na inny model załatwi sprawę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj użyć kabli zasilających w pełni ekranowanych (100% i nie mniej). Ewentualnie spróbuj zmienić zasilacz routera na inny. Sam używam w pełni ekranowanych sieciówek i kondycjonera. Jego głównym zadaniem jest odcięcie od siebie  wpiętych do niego urządzeń i  filtrowanie zakłóceń pojawiających się w zasilaniu z powodu pracy tych urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Problem poniekąd rozwiązany - wyłączenie starszego pasma 2.5GHz  w routerze rozwiązało sprawę. Pasma 5GHz i 6GHz nie powodują zakłóceń.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ale szczęśliwie wszystkie moje domowe urządzenia obsługują już nowe standardy Wi-Fi i działają bez pasma 2.5...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Martin Gora napisał:

Dokładnie tak.

Problem poniekąd rozwiązany - wyłączenie starszego pasma 2.5GHz  w routerze rozwiązało sprawę. Pasma 5GHz i 6GHz nie powodują zakłóceń.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ale szczęśliwie wszystkie moje domowe urządzenia obsługują już nowe standardy Wi-Fi i działają bez pasma 2.5...

Najważniejsze, że po kłopocie, też nie toleruję żadnych zbędnych artefaktów w dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moz ja polece Gato Audio DIA 250s. Klasa D, mocy sporo na zapas - 2 x 250 (8 oHm) i 2 x 500 ( 4 oHm) Watt na kanal. Cena jak widze troche tylko wyzsza od Vincenta. Plus jesli nic sie nie zmienilo, Gato ma, po rejestracji na stronie producenta 5 lat gwarancji. Ja osobiscie jestem z niego zadowolony. Ma  tez troche inny ksztalt no i jest wazszy od wszystkich pelnowymiarowych klockow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur BrolTam bas jest taki jak opisują czy jak zwykle typowe pierdololonie mające nic wspólnego z realiami? 

„imponujący bas - rozciągnięty, soczysty i dynamiczny, wciąż z lekkim zaokrągleniem i zmiękczeniem, ale przy tym z imponującym rozciągnięciem, a także umiejętnością "lepienia" basowych dźwięków, kształtowania, wzajemnego pozycjonowania, ustawiania w tle lub na pierwszym planie”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂  Nie bede sie bawil czy udawal recenzenta, ktorego zasob slow jest wiekszy pewnie niz moj, tylko powiem ze dzwiek z polaczenia moich kolumn i wzmacniacza Gato jest bardzo przyjemny.  Oczywiscie inaczej to wyglada przy plycie Metallica a inaczej przy np. Katie Melua czy Allan Taylor. 

Opis ktory zacytowales, to wynik jaki recenzeny uzyskal z innymi kolumnami, prawdopodobnie innej klasy, wiekszymi i w innym pomieszczeniu. 

Podzielam jednak jego zdanie. Dlatego tez, moge Gato z czystym sumieniem polecic kazdemu , kto szuka wzmacniacza stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, S!N! napisał:

imponujący bas - rozciągnięty, soczysty i dynamiczny, wciąż z lekkim zaokrągleniem i zmiękczeniem, ale przy tym z imponującym rozciągnięciem, a także umiejętnością "lepienia" basowych dźwięków, kształtowania, wzajemnego pozycjonowania, ustawiania w tle lub na pierwszym planie”

Miałem rok. 8 mcy intensywnie używany. Krótki okres z 3 parami kolumn. Jedne kolumny podobno stworzone pod ten wzmak. Revelator 22cm jako woofer. 
Podpisuję się pod tym opisem. Zmiękczenie i zaokrąglenie bardzo duże. Nie dla audiofili.

Mikrodynamika w najniższym paśmie 3. W skali 1 do 10. Makrodynamika brzmienia z tego wzmaka na 8 a może nawet 9. 
Myślę, że koszt obudowy to minimum 90% całego wzmaka. 
Chciałbym, żeby każda obudowa moich klamotów miała zbliżony design.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...