Skocz do zawartości

70% muzyki, 30% filmów - co wybrać do 7000 zł?


Michal86

Recommended Posts

Cześć!

Chcialbym Was prosić o pomoc w wyborze zestawu grającego do mojego salonu połączonego z kuchnią. Pomieszczenie łącznie liczy około 25 m2 i ma wydzielony otwarty korytarz do przedpokoju. 
 

Miejsce na kolumny to boki obok szafki z TV - między nimi byłoby około 2,5 metra. Do kanapy od TV jest około 3 metrów. Niestety, po jednej stronie jest ściana oddalona od szafki z TV o jakiś 1 metr. 
 

Chciałbym podłączyć wzmacniacz (ampli?) do TV i gramofonu. Zależy mi również, by miał funkcje sieciowe. 
 

Jak napisałem w tytule, sprzęt będzie wykorzystywany głównie do muzyki (rap, jazz, elektronika, pop), ale weekendowo również do oglądania filmów i seriali (fajnie gdyby było hdmi lub optyk). 
 

Co możecie polecić w cenie 6000-7000 zł?

 

Klaniam sie

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM7000N https://amzn.eu/d/3DCIG7a

Polk Audio ES60 

https://www.q21.pl/polk-audio-signature-elite-es60-czarny.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=feec11c0-fa2e-1f51-b65b-1fba50881875

Avantree HAX05 - Konwerter audio HDMI ARC Dźwięk telewizyjny z funkcjami przejściowymi, optyczne i analogowe wyjście audio oraz obsługa CEC https://amzn.eu/d/hNQSlTk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6k:

legendarne kolumny Heco Aurora 700 zamiatajace rynek + chinski wzmak Wiim Amp i masz super zestaw do muzy i kina domowego ktory kladzie na łopatki przehajpowane zestawy za 2-3x tyle , wszystko nowiutkie z gwarancja, obsluga hdmi cec, wbudowany streamer, nawet nie trzeba dokladac suba bo po dwie niskotonowki na kolumne robia robote 😀 

+ gratis bezcenna pewnosc że żaden janusz-audiofil z alledrogo co mu cos w mózgu trzeszczy szukał Ch* do D* grzebiąc przy zwrotnicy i ukladach

 

oburzenie branży+dołóz 30k i kup przehajpowane XXX 3..2...1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, jackson napisał:

legendarne kolumny Heco Aurora 700 zamiatajace rynek + chinski wzmak Wiim Amp

hehe, nie no, oczywiście..

kolega z forum @T Z6  właśnie założył wątek na forum, dotyczący wymiany Auror na inne kolumny

Zmieniam Aurory i nie ma w ogóle tu o czym dyskutować.

Nie mówię, że to złe kolumny, ale zamiatające rynek to mocno przesadne określenie.

Są dobre jak na pieniądze, które trzeba za nie wydać.

Nic ponad to.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Ja zmieniam Heco.Miałem je od 2020 roku.U mnie sie nie sprawdziły.I tak dlugo sie u mnie uchowały.Moim zdaniem pomieszczenie minimum 30 metrów zeby to zagrało.Dudniący bas w malych pokojach plus jego charakter.Taki misiowaty i rozlazły.Aurory potrzebują jasnego wzmacniacza.U mnie grały z Yamaha RN803 ale to ampli o zbyt małym rozjaśnieniu.Teraz mam Monitor Audio Silver 500 7G.Mimo iz grają w pokoju małym 20 metrowym to nie slysze dudnienia ani innych złych rzeczy.Bas fajny, twardy bez przeciągania i mulenia.Góra czysta, bogata w detale, taka jaką lubie.Srednica na swoim miejscu.Ani schowana ani wypchnięta do przodu.Z Yamaha brzmi bardzo fajnie.Z Magnatem MR780 srednica lekko wysunięta do słuchacza.Planowo zakupie jeszcze goły wzmacniacz z wyzszej półki.Ale zrobie to po ostatecznym doborze kolumn.Czy Monitor Audio u mnie zostanie tego jeszcze nie wiem.Posłucham jeszcze innych kolumn.W małych pomieszczeniach niektóre duze kolumny zagraja dobrze a inne bedą sprawiać problemy.Czasem wybór własciwego sprzętu moze trwać latami.Nie jest to łatwe.

Heco jeszcze mam.Ale juz spakowane w kartony.Czekaja na chętnego do kupna.Pewnie długo poczekają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jackson napisał:

kolumny Heco Aurora 700 zamiatajace rynek + chinski wzmak Wiim Amp

Też bardzo spoko zestaw moim zdaniem. Tylko trzeba potem forum przestać czytać ,żeby nie gonić króliczka bez sensu :) powstrzymał bym się z legendarne i zamiatające rynek ale są bardzo fajne 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak - WiiM Amp albo Marantz PM7000N. Pierwszy kosztuje 1600 zł, czyli zostaje o jakieś 1500 zł więcej na kolumny, niż gdybym wybrał Marantza.

Heco Aurora 700, Polk ES60… Czy coś jeszcze? Bo pewnie skończę w jakimś salonie audio słuchając Waszych propozycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, opcji trochę jest w takim budżecie :) Z kolumn na pewno warto sprawdzić wspomniane Heco Aurora 700, Pylon Sapphire 25, może Monitor Audio Bronze 200, a także opcje z filmu, który wrzucam poniżej ;) Ze wzmacniaczy sprawdziłbym właśnie WiiM Ampa, Cambridge Audio AXR100, Audiolaba 6000A Play :) Do AXR dokupujesz WiiM Mini i masz bdb usługi sieciowe. To wszystko to wstępne opcje, w razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zakresie cenowym mając na uwadze to jakich gatunków muzycznych szukasz to Aurora 700 może być ciekawą opcją. Jeszcze nieco wyżej masz Monitor Audio Bronze 500 i do tego Cambridge Audio AXR100. To może być także fajną alternatywą. Jedynie tylko w tym przypadku musiałbyś dorzucić jakiś streamer typu Wiim Mini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówi się, że kasę rozkłada się 50/50, aby podobnej klasy sprzęt ze sobą łączyć ale nie ma reguły, szczególnie w tym budżecie.

Z nowych masz jeszcze dobry "kombajn" Yamaha RN600A i do tego fajnie sprawdzą się np. Polk es55. Ale mogą też być Monitor Audio czy nawet jakieś kolumny od Klipsch, te ostatnie zagrają najbardziej rozrywkowo i efekciarsko (mi się podoba). Na pewno Heco bym sobie odpuścił, dla mnie to dudnienie bez szczegółów.

Wiim Amp to mały, tani chiński sprzęt (nie mówię, że zły). Osobiście zamówiłem sobie go na testy jako ciekawostkę, jak się sprawdzi to zostanie do małego pokoju albo na działkę.

Jeśli ja miałbym wybrać Wiim Ampa za 1600zł i za resztę kolumny to wolałbym taką np. RN600A i za resztę kolumny.

Edytowano przez pablo83gt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Heco 700, łączyłem z różnymi wzmacniaczami. Obecnie grają z nad c389 i jestem w końcu bardzo zadowolony. Moje doświadczenie mówi, że sprawdzają się z wystarczająco mocnym wzmacniaczem. Wtedy nie dudni, nie jest nic zmulone i góra jest czysta. Trudno mi powiedzieć jak sobie Wiim Amp z nimi poradzi, jest dosyć mocny, ale nie nadzwyczajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj na odsłuchu słuchałem połączenia Wiim amp + aurora 700 i jest to moim zdaniem bardzo dobre połącznie. Na tyle mi się spodobało, że zamówię ten zestaw. Grało dynamicznie, basu było wystarczająco. Utwory, które zabrałem brzmiały tak jak powinny. 

Wiim amp też dobrze się spisał z Dali oberon 7.

Słabo z nim natomiast grały Audio monitor bronze 500. Brakowało dynamiki, energii i przede wszystkim dołu. A słuchałem ich jako pierwsze.

Później w innym sklepie bronze 500 grały już poprawnie ze wzmacniaczem Onkyo A-9150. Jednak w tych kolumnach brakuje mi niestety dołu, mimo, ze grają bardzo ładnie i równo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabar napisał:

Akurat wczoraj na odsłuchu słuchałem połączenia Wiim amp + aurora 700 i jest to moim zdaniem bardzo dobre połącznie. Na tyle mi się spodobało, że zamówię ten zestaw. Grało dynamicznie, basu było wystarczająco. Utwory, które zabrałem brzmiały tak jak powinny. 

Wiim amp też dobrze się spisał z Dali oberon 7.

Słabo z nim natomiast grały Audio monitor bronze 500. Brakowało dynamiki, energii i przede wszystkim dołu. A słuchałem ich jako pierwsze.

Później w innym sklepie bronze 500 grały już poprawnie ze wzmacniaczem Onkyo A-9150. Jednak w tych kolumnach brakuje mi niestety dołu, mimo, ze grają bardzo ładnie i równo. 

W jakim pomieszczeniu słuchałeś zestawów z Wiimem? Jakiej muzyki?

Jesli mógłbyś krótko porównać granie heco 700 z Oberonami na Wiimie to byłoby super. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal86 napisał:

W jakim pomieszczeniu słuchałeś zestawów z Wiimem? Jakiej muzyki?

Jesli mógłbyś krótko porównać granie heco 700 z Oberonami na Wiimie to byłoby super. 

To była sala odsłuchowa w sklepie Audioplaza w Poznaniu. 

Muzyka różna: Lee Ritenour - Wild Rice, Weeknd - The Hills, Drake - The real her, Kings of Leon - Work on me. Poza tym głównie elektronika: Stephan Bodzin, Camo & Crooked, Gorgon City, Disclosure, Mark Knight itp.

Każdy gatunek grał dobrze, tak jak przewidział to artysta. Wszystkie kicki i linie basowe grały tak jak powinny (szczególnie testowałem to na Drake i Weeknd, bo dokładnie wiem jak to ma brzmieć). Góra nie ostra. Środek jasny, otwarty. Miło się słuchało obu zestawów.

Oberony miały trochę lepszą, szerszą scenę i trochę bardziej punktowy, mniej rozlany bas. Nie mówię wcale, że Heco miały rozlany. Możliwe też, że środek i góra były ciut lepsze od Heco. Ale ponieważ są droższe i dużo, dużo brzydsze to wybieram Heco. Nie chce mi się już jechać kolejny raz 100km na porównanie w czasie rzeczywistym tych obu modeli, bo już nie zdążyłem tego zrobić wczoraj. Może wtedy bym usłyszał więcej różnic. 

Ja mam pokój 20m2, na twoje 25m2 też spokojnie wystarczy. 

Edytowano przez jabar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2024 o 16:59, Dario999 napisał:

Mam Heco 700, łączyłem z różnymi wzmacniaczami. Obecnie grają z nad c389 i jestem w końcu bardzo zadowolony. Moje doświadczenie mówi, że sprawdzają się z wystarczająco mocnym wzmacniaczem. Wtedy nie dudni, nie jest nic zmulone i góra jest czysta. Trudno mi powiedzieć jak sobie Wiim Amp z nimi poradzi, jest dosyć mocny, ale nie nadzwyczajnie.

Moglbys opisac w jakich warunkach graja? Jaka akustyka, odleglosc od siebie, od sciany, od sluchacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

AXR 100 bo gra lepiej od Wiima i Yamahy do tego Wiim mini bo ma lepszą sieć od Yamahy i Heco 700 albo 1000. Temat zamknięty.

:D

Wtedy robi sie 3000zl vs 1600zl i nie ma hdmi arc, ale razem z Heco 700 nadal miesci sie w budzecie autora 🙂 Trudne wybory 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jabar napisał:

Moglbys opisac w jakich warunkach graja? Jaka akustyka, odleglosc od siebie, od sciany, od sluchacza? 

W przybliżeniu trójkąt równoboczny o boku 3.5m. Pomieszczenie to salon nieduży 16m2, ale otwarty na kuchnię i przedpokój (nie wiem czy to pomaga czy utrudnia). Dosyć zagracone pomieszczenie, więc nie ma pogłosu itp., ale na pewno nie jest to idealnie akustycznie, do tego kolumny dość blisko ściany max. 20 cm. Jeden problem jaki zauważam to bas jakby uciekał w rogi vs. miejsce przeznaczone jako "idealne" na odsłuch. 

Jak dokupię za jakiś czas kartę mdc z Dirac to ciekawi mnie na ile korekcja da poprawę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dario999 napisał:

W przybliżeniu trójkąt równoboczny o boku 3.5m. Pomieszczenie to salon nieduży 16m2, ale otwarty na kuchnię i przedpokój (nie wiem czy to pomaga czy utrudnia). Dosyć zagracone pomieszczenie, więc nie ma pogłosu itp., ale na pewno nie jest to idealnie akustycznie, do tego kolumny dość blisko ściany max. 20 cm. Jeden problem jaki zauważam to bas jakby uciekał w rogi vs. miejsce przeznaczone jako "idealne" na odsłuch. 

Jak dokupię za jakiś czas kartę mdc z Dirac to ciekawi mnie na ile korekcja da poprawę. 

Przy nizszej glosnosci tez dobrze graja? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...