Skocz do zawartości

Czy można uzyskać taki sam dźwięk w kolumnach jak ze słuchawek?


S!N!

Recommended Posts

1 godzinę temu, S!N! napisał:

jak u was wygląda odgięcie? Widzicie ścianki boczne kolumn?  Głośniki skierowane prosto na uszy ?

U mnie obecnie krzyżują się za mną, czyt. Widze delikatnie wewnetrzna ściankę kolumn

Było to ustawiane różnie, ale takie wlasnie ustawieni mi najbardziej pasuje. Pozatym kazde kolumny moga być inaczej ustawione.

Ps: u mnie im blizej siądę kolumn i bardziej dognę do wewnatrz, tym jakby mniej słyszę wpływ odbić, ale wiadomo.. kompromisy ;)

W ustawieniu jak wyzej plus wysuniecie kolumn, plus oddalenie od tylnej sciany miejsca odsłuchu serwuje sobie gdy chce sie w 100% zanurzyć w muzykę, w pozostalych sytuacjach po prostu gra to ustawione bardziej w wnękach (sluchanie do "kotleta w tle") co nie znaczy że jest źle. Wciaz mam moze nie zjawiskową, ale wciaz dobrą scene 3D plus głębszy bas. To wszystko sprawia ze nie mam ochoty na poszukiwania innego systemu audio :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem sofę w spokoju. Znalazłem sweet spot. Tam działa dsp na pasmo w którym jest potrzeba, by działało. Tam stawiam fotel. 2.5mtr w równobocznym. 

Odsłuchy po 4-5 godzin co 3 dzień, więc fotel odjeżdża do sypialni. Ja nasycony, rodzina używa sofę. 
Kiedyś miałem wiele kolumn gdzie dogięcie nie było aż tak ważne. Często zmieniałem, poprawiałem, doginałem itp.

”dziś” mam między innymi drivery kompresyjne a z nimi łatwo nie miałem. Jest tylko jedno dogięcie , gdzie jest mega fajnie. Takie ustawienie już dwa lata i tak zostanie. 
Ktoś miał okazję przyłożyć uszy do kolumn z kompresyjnymi driverami? Ten zapewne wie, jakie różnice w odbiorze, gdy uszy 10cm w prawo czy lewo się rozjadą. Ale wiedziały gały, co brały.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do diagnozy problemu... W przypadku gdy wokal ucieka np. W lewo, zamiana kanałów (nie kolumn) mowa o kablach (najlepiej na wyjsciu wzmacniacza), i ponowny odsluch pozwala wytypować gdzie jest problem. Po takim zabiegu, wokal znów moze uciekać w lewo, lub uciekać w prawo lub być stabilnie na srodku sceny, w zależności czy mamy uszkodzony system, czy tez akustyka miesza, a może nakłada sie jedno na drugie. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio38 napisał:

Latem pewnie jest piekło.

Na górze bywa bo mniejsze możliwości wietrzenia niż dołu. Swoje robi też blachodachówka.

W salonie nie narzekam. Otwieram okna w kuchni i salonie i się fajnie wietrzy. Dom jest drewniany, więc ściany nie oddają w nocy tyle zebranego w ciągu dnia ciepła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84To akurat robiłem na początku jak tylko coś mi nie pasowało z dźwiękiem i sprzęt ok, muszę odszukać złoty środek z ustawieniami, ale zauważyłem, iż Pylony grają dość szeroko i trochę rozciągają mi ten dźwięk, mamy np. wałek „Planbe- Stały ląd” i jest tam delikatny cykacz, który wybrzmiewa w lewej oraz prawej kolumnie od 0,16 i u mnie znajduje się on bardzo daleko po obu stronach. Co do wokalu byłem w salonie i również wokal szedł delikatnie na lewo w niektórych numerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...