Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

6 minut temu, ProjectPi napisał:

Dąży do odwzorowania zamysłu tego, kto z niej korzysta.

Fajnie i celnie, według mnie, to ująłeś. Po jednej stronie potrzeby, po drugiej wiedza i umiejętności a nad tym wszystkim nasz „słuch”/wrażenia. Dwie pierwsze to stałe. Trzecią można dowolnie zmieniać/presety itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michaudio napisał:

Bo użycie dsp powinno się sprowadzać do kontroli basu, do mniej więcej 150Hz. Resztę możemy z powodzeniem opanować zwykłym wystrojem wnętrza. Pokój powinien być trochę żywy akustycznie, przetłumiony jest zwyczajnie niezdrowy.

Zgadzam się z Tobą 👍

No ale ten zakres nie wpływa na to by średnica była gęsta kolorowa dopalona a góra nie ostra ale z dużą ilością informacji .

Tak ja bym chciał .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym cały czas piszę, jeśli ktoś spłaszczył sobie dźwięk w pomieszczeniu przy pomocy dsp, to nie dziwię się, że ten dźwięk mu się nie spodobał. Chodzi o to by dźwięk w pomieszczeniu tak wykrzywić, żeby płaski zrobił się dopiero w naszej głowie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać u zwolenników wszelkiej maści korekcji to wiara, że korekcja ta „naprawi” dźwięk. Niestety nie naprawi. Jak kolumna / wzmacniacz ma słaby bas, bezbarwną średnicę czy upośledzoną dynamikę, to żadna korekcja tego nie zmieni. Coś podbije, coś przyciszy i tyle. 
To jak z kobietą, jak naturalnie piękna, to i bez makijażu każdy to widzi, jak piękna inaczej, to żaden mejkap czy plastyka tego nie naprawi 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michaudio napisał:

O tym cały czas piszę, jeśli ktoś spłaszczył sobie dźwięk w pomieszczeniu przy pomocy dsp, to nie dziwię się, że ten dźwięk mu się nie spodobał. Chodzi o to by dźwięk w pomieszczeniu tak wykrzywić, żeby płaski zrobił się dopiero w naszej głowie. 

Przy czym percepcyjny efekt krzywych F-M słabnie z czasem przy dłuższym odsłuchu, przynajmniej u mnie, po wyłączeniu brzmienie jest nie do zniesienia, po czym z czasem wrażenia się poprawiają. Tak czy siak mózg dokłada jeszcze swoje DSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michaudio napisał:

O tym cały czas piszę, jeśli ktoś spłaszczył sobie dźwięk w pomieszczeniu przy pomocy dsp, to nie dziwię się, że ten dźwięk mu się nie spodobał. Chodzi o to by dźwięk w pomieszczeniu tak wykrzywić, żeby płaski zrobił się dopiero w naszej głowie. 

Jeszcze jedna ☝️ kwestia .

To co w Twojej to nie w mojej 😉 głowie.

I to by było na tyle .

Wszystkim miłego weekendu 🍻

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedal jeśli chcesz taką średnicę i górę, to polecam lampę. Mam line magnetica lm-518, A klasowy set na lampie 845. Zaraz ktoś powie, że badziew, że kiepsko się mierzy, i ma kiepski bas. Do tego szybkie kolumny z tweeterem amt. Góra jest perlista i napowietrzona, średnica podgrzana, pięknie podkreśla chrypkę w wokalach, na bas nie narzekam, pomieszczenie mi go nadrabia z nawiązką, opanowany niepraktycznym na codzień rozstawem kolumn, stereofonia jest najlepsza jaką dotąd słyszalem. Ten piec pogonił z mojego seta Yamahę a-s2100 zasilaną również w pełni zbalansowanym preampem Wba Firebird. Yamaha+WBA grała całkiem nieźle, ale wyłącznie dla mnie lampa pozamiatała.

Majkel74, jak widać kocham korekcję z powodu kiepskiego sprzętu, ewidentnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mózg jest swoistym dsp, ale jego możliwości są z jednej strony ograniczone, a z drugiej nieuświadomione. Dlatego potrafi robić psikusy.

Dedal, przynajmniej spróbuj, posłuchaj choćby w salonie audio, potem będziesz mógł powiedzieć że dokonałeś świadomego wyboru. Miałem lampowy preamp WBA z tranem, i wierz mi że pełna w miarę dobra lampa, to całkiem inny poziom. 

Majkel74 korekcja nie naprawi kiepskiego sprzętu, natomiast na w miarę przyzwoitym poziomie stanowi tą szczyptę przyprawy, która daje ten jedyny dla nas smak. Nie wyobrażam sobie gotować bez przypraw, tak samo odrobina korekcji jest mi niezbędna, choćby z powodu różnej jakości samych nagrań.

14 minut temu, Dedal napisał:

Lampa odpada z przyczyn ode mnie nie zależnych .

Używam hybrydy .  

A jeśli to nie tajemnica, to z jakich przyczyn lampa odpada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm  ,no nie jest tajemnicą 😊

Mój jeden z  synów ,Alan jest dzieckiem niepełnosprawnym no i niestety mam 100% pewności że byłaby zniszczona zalana , w sumie Bóg wie co jeszcze .

Trochę rzeczy mi zniszczył więc nie ma co ryzykować 😉

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProjectPi zdaję sobie sprawę z tego, że nasz mózg się szybko adaptuje, średnio po 15 sekundach, uznajemy nowy dźwięk za swój. Dlatego teraz porównuję sprzęt wyłącznie przełączając raz po raz.

Z racji wrodzonego lenistwa 😜 wolę mieć stale dźwięk wygodny dla moich uszu, by móc rozkoszować się muzyką. O innych możliwościach naszego mózgu nie wspomnę. Jako ofiara ślepych testów, doczytałem się później wielu ciekawych rzeczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michaudio napisał:

 

Dedal, przynajmniej spróbuj, posłuchaj choćby w salonie audio, potem będziesz mógł powiedzieć że dokonałeś świadomego wyboru.

Michał , ja sporo w życiu słyszałem i wiem co lubię 🤗

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal napisał:

Hm  ,no nie jest tajemnicą 😊

Mój jeden z  synów ,Alan jest dzieckiem niepełnosprawnym no i niestety mam 100% pewności że byłaby zniszczona zalana , w sumie Bóg wie co jeszcze .

Trochę rzeczy mi zniszczył więc nie ma co ryzykować 😉

Rozumiem, wszystko jasne, przepraszam, dopiero teraz dotarła do mnie twoja stopka. I w żadnym wypadku nie chcę ciebie, ani nikogo pouczać. Po prostu dźwięk który opisaleś pasuje do mojego.

Edytowano przez michaudio
Rozszerzenie treści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dedal napisał:

by średnica była gęsta kolorowa dopalona a góra nie ostra ale z dużą ilością informacji .

Powtarzam za kimś. Wiedzą nie sięgam mu do kostek.

Przytoczone przez Ciebie wymogi/potrzeby/życzenia najłatwiej, „najtaniej”, najszybciej osiągnąć poprzez dobór driverów, odpowiednią charakterystykę częstotliwościowa/strojenie i zamknięcie tego w odpowiednią budę. Będę miał coś takiego na poddasze. Jeśli pozwolisz, wyrazisz zainteresowanie, to zorganizuję transport, byś mógł przyłożyć ucho. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, michaudio napisał:

I w żadnym wypadku nie chcę ciebie, ani nikogo pouczać. Po prostu dźwięk który opisaleś pasuje do mojego.

Absolutnie tego tak nie odebrałem .

Chciałem tylko, żebyś wiedział , że krowie  spod ogona nie wypadłem 😁

Pzdr 

27 minut temu, AudioTube napisał:

Powtarzam za kimś. Wiedzą nie sięgam mu do kostek.

Przytoczone przez Ciebie wymogi/potrzeby/życzenia najłatwiej, „najtaniej”, najszybciej osiągnąć poprzez dobór driverów, odpowiednią charakterystykę częstotliwościowa/strojenie i zamknięcie tego w odpowiednią budę. Będę miał coś takiego na poddasze. Jeśli pozwolisz, wyrazisz zainteresowanie, to zorganizuję transport, byś mógł przyłożyć ucho. 

Jeśli mi to pomoże i nie będzie czyniło dużo kłopotów , to myślę że tak😉

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to oficjalna prasówka to miłe zaskoczenie z cenami :)

Cytat

Both devices are due in Q3 2024, for the price of $329 for the Ultra and $369 the Amp Pro.

Nie jestem pewien czy nowy Amp powienien nazywać się Pro ale w sumie nie ma tu za dużo info.

/edit

ok, już znalazłem info na innym forum.

Cytat

The key differences between the Amp and Amp Pro include an upgraded DAC, PFFB support, the latest Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 technologies, and Dolby Audio support. Thank you!

image.png.93f8f26dd3776cd1f264a7e29ded5208.png

image.png.30253af486601516af6a23fd78c8f2a4.png

image.png.0c2973668873eb460eca3c8e4787e847.png

image.png.d6e7dcff850c39b5301d8bd8142623c5.png

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...