Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

3 godziny temu, Q21 napisał:

Jest i nasz film, zachęcam do obejrzenia :)

Paweł, zobacz lepiej co u somsiadów z Topa się pokazało. A może zrobisz film na jednorazowym wyjeździe do konkurencji o nowym Node ICON? 

To by było coś! 

I nie musiałbyś czekać na ICONA a zwyczajnie tego z filmu zabrałbyś już do siebie, tak w ramach podziękowania :)

@Top Hi-Fi & Video Design co Wy na to? Zaprosicie Pawła na plan filmowy o ICON?.

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ProjectPi napisał:

Masz je podpisane pod spodem. Tłumacz, i gotowe.

Widże że przechodzisz na level w górze z czarnym dowcipem. :D

Ale wiesz czy nadal udajesz?

20 godzin temu, Tenfilip napisał:

Zwroc uwage, ze domyslne RC odciete jest na 4000 Hz (i chyba 40 Hz), wiec dlatego powyzej 4k masz spojne Predicted z Measured, a Equalization jest na zero. Mozna zmienic zakresy. 

Co to jest Predicted?

 

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Paweł, zobacz lepiej co u somsiadów z Topa się pokazało. A może zrobisz film na jednorazowym wyjeździe do konkurencji o nowym Node ICON? 

To by było coś! 

I nie musiałbyś czekać na ICONA a zwyczajnie tego z filmu zabrałbyś już do siebie, tak w ramach podziękowania :)

@Top Hi-Fi & Video Design co Wy na to? Zaprosicie Pawła na plan filmowy o ICON?.

 

nie no jak ? Film o produkcie którego się nie ma w ofercie?

Jaki w tym biznes mają?

Top zrobi swój film o tym na pewno.

Ale takie połączenie sił? O kurde! Nie wierze ale to by było coś faktycznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

nie no jak ? Film o produkcie którego się nie ma w ofercie?

Przecież żartuję z tym filmem..., chociaż nie jestem przekonany, że Paweł jest na stałe związany z jakimś konkretnym salonem audio w kraju, a zwłaszcza z największym, więc teoretycznie... wszystko jest możliwe :)

Druga sprawa. Staram się delikatnie przypominać  dla Topa, że mają tańszą konkurencję (WiiM), żeby czasem do końca roku ICON w kraju nie kosztował już tyle co droższa wersja DMP A6.

Po trzecie. Trzeba się brać za robotę bo już po ósmej a nie pisać na forum. Pisaniem na forum nie zarobię na nowe zabawki.

 

 

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ProjectPi napisał:

Czemu miałbym nie wiedzieć? To żadna zaawansowana wiedza, nie oceniaj innych wedle siebie.

Dobra to ostatnie pytanie. Proszę o wytłumaczenie tych krzywych.

Rozumiem że jak nie napiszesz to nie wiesz i koniec zabawy w przedszkole z Twojej strony. Bo nie sprowadzisz mnie do swojego poziomu.

Jak podejmiesz się to od razu mówie dziękuje ;)

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Przecież żartuję z tym filmem

Wiem ale to by było ciekawe w sumie.

5 minut temu, kaczadupa napisał:

chociaż nie jestem przekonany, że Paweł jest na stałe związany z jakimś konkretnym salonem audio w kraju, a zwłaszcza z największym więc teoretycznie wszystko jest możliwe :)

Kto jest największym salonem? Nie no jest. to jest Pracownik Q21 tak rozumiem.

Tu mamy transfer na linii Q21 -> Top

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dźwięk przy korzystaniu z zewnętrznego DACa DX7 Pro z ES9038 pro, po USB Out, jest trochę lepszy, aniżeli gdy korzystam z wewnętrznego DACa Wiima Ultra. Chcę się jednak upewnić, czy po prostu mi się tylko nie wydaje. Będę musiał zatrudnić żonę do testów A/B. Na pewno będzie przeszczęśliwa, że będzie musiała przełączać kable. 

Subiektywne odczucie jest takie, że przy korzystaniu z samego Wiima, dźwięki są jakby bardziej sklejone ze sobą. Fajnie to gra, bo odbiór muzyki jest przyjemny, ale trochę mniej rozdzielczo, niż jak korzystam z zewnętrznego DACa. W sumie nie powinienem się dziwić chyba, DX7 Pro kosztuje 3k.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczadupa napisał:

Paweł, zobacz lepiej co u somsiadów z Topa się pokazało. A może zrobisz film na jednorazowym wyjeździe do konkurencji o nowym Node ICON? 

Pawła na forum nie uświadczysz, jedynie na YT i czasem z prywatnego konta na FB ;) A taki pomysł to cóż, wątpię, że okaże się możliwy do zrealizowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ProjectPi napisał:

Wiesz, dla mnie odczuwane czysto subiektywne różnice są niemal na progu mojej percepcji przy o wiele droższym DACu i przy wykorzystaniu wzmacniacza słuchawkowego.

Dlatego właśnie chce skorzystać z pomocy żony i zrobić ślepy test

Przy okazji... te wtyki RCA w Wiimie mogłyby być trochę głębsze. Płytkie są. Czuje jakby kable się ledwo co trzymały na nich. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ProjectPi napisał:

Wartości filtrów nie muszą się pokrywac,

No tu się nie zgodzę. Jeśli "target" jest ten sam to filtry muszą się pokrywać w jakimś stopniu. W przeciwnym razie pomiary pomiary są różne czyli któryś musi być błędny (albo oba).

Myślę też że nie trudnym (a na pewno nie niemożliwym) było by wykonanie w rc wiim pomiarów po założeniu filtra i sprawdzenie rzeczywiście jak zadziałał (tak jam można zrobić w rew)

Czemu to nie zostało zrobione 🤔 zastanaiające. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, renoxd napisał:

Dlatego właśnie chce skorzystać z pomocy żony i zrobić ślepy test

Przy okazji... te wtyki RCA w Wiimie mogłyby być trochę głębsze. Płytkie są. Czuje jakby kable się ledwo co trzymały na nich. 

Czekam na wyniki testów. Jestem bardzo ciekawy takiego pojedynku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...