Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

2 minuty temu, Palmos napisał:

Tak. Ale myślę że ma choć trochę większy sens niż mikrofonem z telefonu.

Nie wiem jak to ustrojstwo działa. Bo tak , jak nie pobiera żadnego pliku to równie dobrze można i telefonem. Jak pobiera jakoś automatycznie to mamy 50/50 %. Można zrobić pomiar mikrofonem " na wprost" , drugi " w sufit" i porównać. A'propos da się zapisać kilka pomiarów ?

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Ja tam wziąłem w ciemno

Nie wiem , czy się cieszyć , czy współczuć ? :) 

Taki żarcik. :) 

Wiem za to jedno , Wiim nie mógł trafić lepiej. :) Czekam na recenzję. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to inny trudny temat jest. Podobno nam nie potrzebny MAX, Disney, Netfilx, Prime Video, Player, Apple TV,  skyshowtime, UPC TV GO, tvn24 go bo mamy dekoder Polsatu. Mimo to dziewczyny korzystają codziennie z serwisów, a najczęściej wybierają filmy z płatnej oferty Rakutena 🤣

Dekoder nie przejdzie. Mam czas do soboty. Coś wymyślę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MariuszZ napisał:

coś i znowu będę "gwizdał" pół dnia

Nie wiem czy jest tyle opcji w rc wiima żeby je wszystkie "przegwizdać" aż w pół dnia ale może wyciśniesz z niego co się da 😁.

 

Za to peq jest zacne.

52 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem jak to ustrojstwo działa. Bo tak , jak nie pobiera żadnego pliku to równie dobrze można i telefonem. Jak pobiera jakoś automatycznie to mamy 50/50 %. Można zrobić pomiar mikrofonem " na wprost" , drugi " w sufit" i porównać. A'propos da się zapisać kilka pomiarów ?

Dla kogoś kto zjadł zeby na pomiarach w rew I dirac jak Ty może się wydawać to dziwne ale można usłyszeć głosy że to działa. Jak? Jeszcze nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, temp napisał:

Trigger odpada, bo Topping go nie obsługuje.

W inny wątku z Audiolabem kolega też ma problemy.

Jeszcze nie wiadomo gdzie lezy wina.

17 godzin temu, Palmos napisał:

Zdarza się, że niektórzy przedstawiciele branży odpisują w weekend i w nocy. Z tego co pamiętam to np. @Q21.

Nie czepiałbym się ale jak ktoś z branży pisze:

image.png.bd29789199c89634f86b89356e411c27.png

No to wydaje mi się że zobowiązał się uczestniczyć w dyskusji.

Moim zdaniem to po prostu słowa. Ładnie wyglądają pod postem czy filmem. nie skupiał bym się na nich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego Wiima Ultra - do pokoju odsłuchowego. Mam już Wiim Pro w sypilani i jestem zadowolona. 

Wobec powyższego mam pytania:

1) Czy dobrze zrozumiałam, że Wiim Ultra może działać jako transport po USB? (mam dobry DAC Pro-ject Pre Box S2 Digital ),

2) Czy on się jakoś wyłącza, czy tylko się usypia?

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Chyba Tobie, moj nie wie nic o tym ze pendrive jest, chyba ze jest jakas amgiczna opcja

Wpialem go w sumie 3 razy i za 3 zaskoczył. Pendrive z usb 3.0 16 GB odczytuje wszystko jak leci. Dziś zaciągnąłem najnowszy soft 5.2.627135

A więc tak pojedynek między:

Wiim Ultra vs CA MXN10

Funkcjonalność

Tutaj Wiim Ultra bije na głowę MXN10. Mamy pilot, wyświetlacz, eq. Według mojej opinii apka jednak jest bardziej intuicyjna. Działa szybciej. Mozliwosc personalizacji ekranu. Wyłączenie urządzenia. Lepszy widok obsługi plików audio. 

WiFi bez zbędnych antenek. Działa stabilnie na ten moment 2h słuchania i jest stabilnie. Pilot Działa dobrze, szybko. Inne jak presety i możliwości to już kwestia specyfikacji danego modelu. Także tutaj Wiim wygrywa według mnie i tego co ja oczekuje od takiego sprzętu.

Dźwięk i wbudowany DAC:

Na ten krótki odsłuch po około 2h każdy. Stwierdzam iż delikatnie mxn10 ma taki może bardziej czysty ale i też suchy dźwięk. Jednak to w zależności jaki utwór. Wiim ma delikatnie cieplejsze brzmienie. Miałem wrażenie że basy są delikatnie bardziej soczyste. Ale myślę że gdyby mi ktoś zrobił ślepy test to ciężko byłoby mi je rozpoznać który jest który. Dodam że na niektorych utworach na DACu Wiima miałem wrażenie że góra jest nieco wycofana względem środka.

Są to sprzęty w tych samym zakresie cenowym. Więc cudów i skoków między nimi nie ma. Testowałem na 3 różnych połączeniach tzn: optyk coaxial i rca rca. 

Wiem że porządne odsłuchy i porównania są robione o wiele wiele wiele dłużej w dłuższych partiach, natomiast uznałem że w tym przypadku nie ma co się rozwodzić i mam nadzieje ze ten mój krótki opis się komuś przyda.

Dodam iż nie jestem żadnym znawca, oceniam na tyle na ile mi pozwala moje ucho 😊  Wiim mnie zaskoczył bo nie byłem na niego nastawiony mega pozytywnie. A tutaj oferuje tyle za niewiele i dźwięk jest naprawdę "fajny". Przez cały czas teraz słucham mojego zestawu z Wiimem i naprawdę jest przyjemnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z dźwięku jestem zadowolony.

Zarówno jako transport po USB, jak i z wykorzystaniem jego DACA.

Ale wciąż... po np. 2 dniach , i chęci posłuchania YouTube z TV..... najpierw trzeba z poziomu apki zrobić REBOOT. Inaczej dźwięk przerywa. Słabe to .

Tutaj TAGA I FiiO sobie lepiej radziły.

Nie wiem czy problem jest w tym że słabo współpracuje z tv LG, czy soft niedomaga. Dobrze że Reboot pomaga , na szczęście to jest chwila.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie mialem jeszcze okazji łączyć z TV a też mam LG. W sumie jeśli połączę to tylko po optyku bo to sterowanie arc hdmi mnie irytuje xd

Używam obecnie po wyjściu liniowym i też spoko. Porównywałem z coaxial I chyba tu lepiej brzmi albo już totalnie przepadłem w tym dzisiaj 🫣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Doniu99 napisał:

To ja nie mialem jeszcze okazji łączyć z TV a też mam LG. W sumie jeśli połączę to tylko po optyku bo to sterowanie arc hdmi mnie irytuje xd

Używam obecnie po wyjściu liniowym i też spoko. Porównywałem z coaxial I chyba tu lepiej brzmi albo już totalnie przepadłem w tym dzisiaj 🫣

Oczywiście też mogę zrezygnować z HDMI ARC i połączyć po optyku tv. Tylko....po optyku mam  polaczone CD .... Zobaczymy, no HDMI ARC nie opanowane , na chwilę obecną, CD jest ok.

Dodam że po Reboot... wszystko działa bez problemu, tak na chwilę obecną sobie myślę...że jakby nie było głupiego usypiania , tylko normalne działanie ON/OFF to by nie było problemu.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, renoxd napisał:

Mnie denerwuje to, że pomimo wyłączenia wszystkich opcji wybudzania, gdy włączam TV albo Wiima, gdy którekolwiek z nich jest włączone, zawsze w TV mi się źródło przełącza na HDMI - a tego nie chce

Też tak miałem, i też mne to wkur....o.

Po skończeniu słuchania , trzeba w tv wybrać dźwięk - głośniki tv. Inaczej będzie tak się działo. Tv LG .

Tak żeby w tv nie było wybrane źródło dźwięku HDMI ARC.

18 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

We wszystkich popularnych sklepach internetowych z dostępnością jest cienko. 

Nie wiecie kiedy ta sytuacja może się zmienić? 

audioplaza.pl Poznań ul.Krzyzowa

Tam weszłem i wyszłem z ultra pod pachą, próbuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...