Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

28 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Chętnie bym takie cos przygarnął jest to chyba najlepsze Streamer Dac do 10.000 na rynku.

Do tego Dac tu to jest najlepszy chip AKM AK4499EX

No ja jestem zajebiś..e zadowolony.

Nie dość że ładne, bardzo funkcjonalne, bo wszystko się bardzo łatwo obsługuje, no i jak załadujesz dysk ssd 1TB to i 1000 płyt zmieścisz zgrać, a brzmią zgrane lepiej niż streaming z Qobuza. Do zgrania wystacza zwykła nagrywarka komputerowa.

To i gra rewelacyjnie tak jak pisałeś w zakresie do 10 tys zł, a nawet ci goście z angielskich filmików mówili , że to powinien być pierwszy wybór do 5 tys  funtów.

Wimm Ultra no fajny, ale tu podejścia miał nie będzie, wiadomo cena też inna, ale jako transport może się dobrze sprawdzić.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sławomir Unknown napisał:

Dac Eversolo Z8 powiedzmy 3000 zł

Wiim Ultra 1700 zł

Do Eversolo DMP A8 brakuje ponad 4 tysiące .

Może kiedyś kupie używkę, narazie starczy mi co mam i tak w następnym roku powrót do winyla planuje.

Jak kupisz w okolicy tego co ja zapłaciłem czyli 7300 to tylko 2600dopłaty. Osobiście nie słuchałem Z8, ale koledzy nawet z tego forum , którzy mieli z nim doczynienia  i z A8 , mówili mi że jednak różnica na plus grania A8 jest bardzo duża.

Mój wzmak ma dośyć dobrego daca na Burr Brownie, ale jednak wolę słuchać analogowo z daca A8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet będzie miał problem jak dostanie zlecenie na reckę następcy przedmiotowego Wiima. Co on wtedy wymyśli? Nie będzie spał tydzień z wrażenia czy miesiąc? No, ale na rozruch nowego produktu, dobra jest taka recenzja. Pewnie jeszcze z 10 podobnych w ciągu miesiąca wyjdzie. Potem na świat przyjdzie nowy Ever i wszystko zacznie się od nowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, mimo wszystko, WiiM Ultra, garść informacji z frontu:

USB audio wydaje się być przy końcu testów beta i powinno stać się oficjalne niebawem.

Wszystkie WiiMy utraciły wysyłanie poprzez AirPlay, dodatkowo Ultra nie potrafi AirPlay odbierać. Na razie nic się tu nie zmienia.

Są wciąż problemy z Chromecast, Google wymusilo nowe SDK dla nowych urządzeń i nie działa to tak, jak by się oczekiwało.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ProjectPi dzięki za info.

Ja podpytam jeszcze co do RC na Androida. Widziałem,że beta jest dostępna i potwierdzałeś ,że działa z UMIK-1.

Mikrofon musi być podłączony do urządzenia z androidem czy może jest planowane żeby dało się bezpośrednio podłączyć go do USB w Ultra ? 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

W takim razie warto sprawdzić też iFi Zen Streama, jak było wspomniane wyżej ;) 

Odrzucają mnie problemy które są  szeroko opisywane z tym streamerem na drugim forum...temat ma 161 stron....dzięki nara.

11 godzin temu, ProjectPi napisał:

Dla zainteresowanych, mimo wszystko, WiiM Ultra, garść informacji z frontu:

USB audio wydaje się być przy końcu testów beta i powinno stać się oficjalne niebawem.

Wszystkie WiiMy utraciły wysyłanie poprzez AirPlay, dodatkowo Ultra nie potrafi AirPlay odbierać. Na razie nic się tu nie zmienia.

Są wciąż problemy z Chromecast, Google wymusilo nowe SDK dla nowych urządzeń i nie działa to tak, jak by się oczekiwało.

 

 

Wiem Ultra można już kupić, rozumiem że jak podłącze go pod wzmacniacz poprzez USB, tak jak to teraz robię z laptopem, to będą jakieś problemy z sterowaniem z telefonu z Androidem?

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra już zamówiony w przedsprzedaży. Czekać na niego będą monobloki od Fosi wraz z subem REL HT1205 Mk2  i Aurorki 700. Już się nie mogę doczekać, aby zobaczyć jak to będzie grało. Najbardziej mnie chyba cieszy zarządzanie tym basem przez Wiima, ARC i całościowa korekcja akustyki.

Mój REL trochę się wzbudza w miejscu odsłuchowym przy 50-60hz. Kolumny podobnie. Jako że nie mam high pass filtra, to się trochę dubluje pasmo i wychodzi.. róznie. Nie mówie, że bardzo źle... bo jako fan basu lubię często jego nadmiar, ale w niektórych kawałkach jest on przesadzony. 

Aby puszczać dźwięk z PC, bede podpinał się przez SMSL PO100 PRO do Wima po optyku. Już kupiony i przetestowany. Dźwięk trochę, ale zauważalnie gorszy niż bezpośrednio z mojego DACa DX7 Pro. Nie ma to jednak większej różnicy, bo dźwięk z kompa będzie tylko do potencjalnego grania w FIFE czy jakieś inne audio bezpośrednio z PC, których chromecastem się nie uda przesłać.

Następna rzecz to sterowanie głośnością, chociaż według wszelakich badań i pomiarów (tak wiem, pomiary nie grają), nic na jakości dźwięk nie straci przy korzystaniu z Wima jako pre amp. Nawet przy całkiem cichym graniu. Trochę mnie martwi jednak brak dodatkowych zabezpieczeń, aby nagle jak się zresetują ustawienia, żeby mi głośność nie wskoczyła na 100% i żeby mi sprzetu / uszu nie wywaliło w kosmos.

Jedyna rzecz która mnie zastanawia, to czy ten Wiim ze swoim DAC na pokladzie + te monobloki, dobrze się zgraja z HECO 700. W sumie kolumny te nie są na pewno jasnymi kolumnami.. ciepłymi tez niekoniecznie. Takie całkiem neutralne, bez wyostrzeń. W najgorszym wypadku liczę na zaawansowany korektor, i że trochę podbije gdzie trzeba i obniże gdzie trzeba jakby coś nie pasowało. 

No nic, zobaczymy :) 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ProjectPi napisał:

Q21 nie miało przypadkiem nieuzasadnionego optymizmu na drugą połowę lipca?

Zawsze bazujemy na informacjach od dystrybutora :) Na ten moment planowane dostawy są na sierpień. 

 

15 godzin temu, renoxd napisał:

Jedyna rzecz która mnie zastanawia, to czy ten Wiim ze swoim DAC na pokladzie + te monobloki, dobrze się zgraja z HECO 700. W sumie kolumny te nie są na pewno jasnymi kolumnami.. ciepłymi tez niekoniecznie.

Zależy od brzmienia WiiMa, ale w razie czego wbudowany korektor powinien dać radę ;) Daj znać, gdy całość już przybędzie i się osłuchasz z zestawem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja i porównanie do innych, ( do IFI Zen np.... wydaje się " nie sponsorowana" ale nie znam gościa i niewiadomo.

 

Jest to człowiek z USA i co ciekawe w 12 min. mówi że USB out u niego nie działa , i nawet pisał do Wiim'a w tej sprawie , ale wie że w Europie działa...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...