Skocz do zawartości

Wzmacniacz klasy AB zamiast Bluesound Powernode - który?


tomasz1w

Recommended Posts

Dnia 5.06.2024 o 09:17, AutoPirat napisał:

:D:D :D 

I są tu osoby na forum, które nie wyobrażają sobie "życia" bez SUBa lub wieluuu SUBów.

Pewna historia "rolnika"": Wszedł kiedyś do salonu samochodowego chłop w gumiakach, z reklamówką w ręce. W końcu, jak go ktoś zapytał, co tu robi, to powiedział, że:

- chce auto kupić, tylko nie wie, czy mu pieniędzy wystarczy?

Na pytanie ile ma (jaki budżet), odpowiedział z

uśmiechem :) , że:

- całą reklamówkę! 

Może podchodzę zbyt drastycznie. A może, to wynik tego, że w trakcie budowy domu spotkałem się z takimi "mistrzami majstrami", że obecnie tylko i wyłącznie rozmawiam ze sprzedawcami z polecenia, albo oczekuję niestandardowego podejścia, które musi mnie odpowiadać. Jak trafiam na coś innego, to jest mi "źle" i idę dalej. Niestety i taki @Top Hi-Fi & Video Design, który ma monopol na pewne produkty i mocno gdzieś tam, tego klienta. To bardzo mnie i wielu innych klientów wkurza. Dlatego takie rzeczy powinny być napiętnowane.

 

Natomiast z tych milszych spotkań,, to owszem poznałem paru nie pasjonatów, a wręcz mega pozytywnie zakręconych fanatyków :)  Organistę, P. Michała z Nautilusa oraz konstruktora głośników, Jarka z AncientAudio, oraz Simon1977 z drugiego forum. Rozmowy i wiedza, którą uzyskałem od nich, sprawiają, że gdybym był młodszy, to bym może z tymi urodzonymi w głowie pomysłami wszedł w ten biznes. Póki co, to zza okna zagląda, ale emerytura :/ 

Nie mierz wszystkich jedną miarą. To, że jesteśmy siecią i mamy dużą obsadę, to nie oznacza, że wszędzie będziesz źle potraktowany. Jeśli spotkałeś się z sytuacją, którą opisujesz powyżej, napisz proszę na priv, rozwiążemy sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2024 o 13:40, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie mierz wszystkich jedną miarą. To, że jesteśmy siecią i mamy dużą obsadę, to nie oznacza, że wszędzie będziesz źle potraktowany. Jeśli spotkałeś się z sytuacją, którą opisujesz powyżej, napisz proszę na priv, rozwiążemy sprawę.

To proste. Skoro ja straciłem 2-3h czasu, żeby przyjechać i dowiedzieć się (i to z udawanym żalem), że głośniki się sprzedały, i tym samym, nie ma możliwości odsłuchu - to zapraszam do siebie. Wystarczy, że przyjedziecie i powiecie np: -"przepraszam". @Top Hi-Fi & Video Design, co Wy na to?

....i jak coś, ale to Wy możecie do mnie napisać priv na PW ...i może rozwiążemy sprawę! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AutoPirat napisał:

To proste. Skoro ja straciłem 2-3h czasu, żeby przyjechać i dowiedzieć się (i to z udawanym żalem), że głośniki się sprzedały, i tym samym, nie ma możliwości odsłuchu - to zapraszam do siebie. Wystarczy, że przyjedziecie i powiecie np: -"przepraszam". @Top Hi-Fi & Video Design, co Wy na to?

....i jak coś, ale to Wy możecie do mnie napisać priv na PW ...i może rozwiążemy sprawę! 

Dobrze, mówimy o jednej sytuacji, więc odbiega to od oczerniania całej sieci i wszystkich ludzi, którzy w niej pracują.

"Skoro ja straciłem 2-3h czasu, żeby przyjechać i dowiedzieć się" - aż tyle czasu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dobrze, mówimy o jednej sytuacji, więc odbiega to od oczerniania całej sieci i wszystkich ludzi, którzy w niej pracują.

"Skoro ja straciłem 2-3h czasu, żeby przyjechać i dowiedzieć się" - aż tyle czasu? 

Nie oczerniam, ale przedstawiam fakty - umówione spotkanie, brak sprzętu. I całe mnóstwo negatywnych opinii na necie o tym  sklepie. Pech widocznie chce, że jest więcej sklepów pod tą nazwą? To tak już jest, że najsłabsze ogniwo stanowi o sile całej grupy. A, że tworzycie jedną sieć, jedną markę, więc też opinia "rozlewa się" na całą grupę.

"Aż tyle czasu?" - a co to jest 1h na dojazd do ścisłego centrum miasta? A dodatkowo jeszcze z okolic? 

Nie znam Cię człowieku, ale dziękuję, że przynajmniej zainteresowałeś się. I żeby nie było, że tylko wady dostrzegam, to szacunek mam, i to duży, za to, że wypowiadasz się jako: - oficjalny sprzedawca audio. Tzn. nie kryjesz się za "profilem zwykłego forumowicza/użytkownika audio".

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AutoPirat napisał:

Nie oczerniam, ale przedstawiam fakty - umówione spotkanie, brak sprzętu. I całe mnóstwo negatywnych opinii na necie o tym  sklepie. Pech widocznie chce, że jest więcej sklepów pod tą nazwą? To tak już jest, że najsłabsze ogniwo stanowi o sile całej grupy. A, że tworzycie jedną sieć, jedną markę, więc też opinia "rozlewa się" na całą grupę.

"Aż tyle czasu?" - a co to jest 1h na dojazd do ścisłego centrum miasta? A dodatkowo jeszcze z okolic? 

Nie znam Cię człowieku, ale dziękuję, że przynajmniej zainteresowałeś się. I żeby nie było, że tylko wady dostrzegam, to szacunek mam, i to duży, za to, że wypowiadasz się jako: - oficjalny sprzedawca audio. Tzn. nie kryjesz się za "profilem zwykłego forumowicza/użytkownika audio".

 

Widzę gdzie leży problem i również staram się do Ciebie podejść jak człowiek, a nie tylko "nicku" który świeci się na liście forum.

Wspomniałem Ci już wcześniej, że zajmiemy się tym tematem, aby poprawić jakość tego konkretnego salonu.

Tak, czy owak. Nie przekreślaj proszę pozostałych, zawsze możesz zadzwonić do tak doświadczonych salonów jak Tophifi Sopot czy też Katowice aby wesprzeć się bądź rozpocząć współpracę. Zapraszam! :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

z tych dwóch jednak głos na 2500ne.

No tak, tylko, że katalogowa cena tego Denona to mniej więcej 2 razy więcej, niż za Rotela. Taki drobny szczegół;)

 

2 godziny temu, S!N! napisał:

Ekspozycja, ale niby jak nowy, się zobaczy i na pewno coś napisze jak wygrzeje :)

Daj znać koniecznie!

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
5 godzin temu, AutoPirat napisał:

Pech widocznie chce, że jest więcej sklepów pod tą nazwą? To tak już jest, że najsłabsze ogniwo stanowi o sile całej grupy. A, że tworzycie jedną sieć, jedną markę, więc też opinia "rozlewa się" na całą grupę.

Cześć. Z całym szacunkiem, ale mam inne zdanie. Może dlatego, że pracuję prawie 30 lat w sprzedaży B2B, ale z końcowymi użytkownikami też mam czasami przyjemność (albo i nie) porozmawiać. Dam może głupi przykład, Orlen, tankuję średnio 2 razy w miesiącu. Ścieżki, którymi się poruszam pozwalają mi prawie codziennie zatankować na jednej z 4 stacji w moim mieście. Tę największą, najnowocześniejszą, z największym kibelkiem, omijam, bo jest bezduszna i obsługa jest typu "stone faces", zero emocji. Zajeżdżam na taką średnią, gdzie większość chłopaków z obsługi zazwyczaj zagada, zażartuje, zapyta o auto. Dziewczyny przy kasie uśmiechnięte, profi rzęsy i paznokcie (sorry, ale nie mogłem się powstrzymać). Ale przyjemny dzień się robi, jak takie widoki z rana. Panowie w mundurach, co przyjeżdżają rano po kawę też mnie znają z widzenia, zapytają czasami czy trzeba sprawdzić alkomatem;) Ale jak przyjechałem kiedyś mocniejszym autem, to wsiedli i do mojego auta, pogadaliśmy też co tam u nich najmocniejszego jeździ (akurat wtedy był to Lancer Evo!). Trafiły się jednakże jakieś ameby, dwukrotnie, na innych Orlenach, ale to przecież nie oznacza, że cała sieć jest do skreślenia, prawda? To jak z każdą firmą, organizacją, wspólnotą, zawsze znajdą się, przepraszam za wyrażenie, mendy, ale to nie oznacza że całość jest zła. I przepraszam za przytoczenie przykładu Orlenu, tu nie ma drugiego dna:) Bo to trudny temat ostatnimi czasy.

Osobiście odnośnie Top Hi-Fi, to przyjedź do Białegostoku i zostaniesz Pan odpowiednio zaopiekowany:) Bo pewien poziom jest poza wszelkimi szkoleniami, jak nie ma się tego we krwi. A tutaj możesz czuć się, jak w domu. Dlaczego to piszę? Czasami wystarczy tylko jedno magiczne słowo, które dzisiaj u nich usłyszałem, po w sumie dość symbolicznym zakupie... Bardzo to szanuję i doceniam, to są niby niewielkie rzeczy, ale w tym obsranym świecie moim zdaniem coraz bardziej się liczą. Na pewno nie jestem złotym klientem, ale bardzo polecam ten salon i pewnie jeszcze wydam tam jakieś złotówki:)

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomasz1w napisał:

i zostaniesz Pan odpowiednio zaopiekowany:)

...brrrr...😑

Ale tak poza tym, to również uważam, że nie należy generalizować, bo sporo tych salonów mają. I sądzę, że na przykład w kieleckim - w dość kameralnej atmosferze, obsługa również nie jest "standardowa", ale w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Ja osobiście nie przepadam za kontaktem z dwoma dżentelmenami z pewnego sklepu, ale no cóż... mają spory wybór 🤫.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Osobiście odnośnie Top Hi-Fi, to przyjedź do Białegostoku i zostaniesz Pan odpowiednio zaopiekowany:) Bo pewien poziom jest poza wszelkimi szkoleniami, (...) w tym obsranym świecie moim zdaniem coraz bardziej się liczą. Na pewno nie jestem złotym klientem, ale bardzo polecam ten salon i pewnie jeszcze wydam tam jakieś złotówki:)

Naprawdę nie interesowałem się wcześniej światem audio. Ten sklep znalazł się na mojej liście, bo miał 2 z 5 głośników z mojej wstępnej listy. I tak naprawdę, to B&W były na 1. miejscu. Nawet nie wiedziałem, że to taka duża ogólnopolska sieć. Serio! Dopiero z czasem, i teraz już wiem, że chyba w każdym większym mieście mają placówkę. Wiem doskonale, że w tym "obsranym" padole łez są ludzie, którzy nie podzielają, tak jak ja filozofii "dzielenia się wiedzą/informacją". Tam nic się nie dowiedziałem, żadnej fachowej porady nie otrzymałem. Jak sięgnę wstecz pamięcią, to nigdzie, w jakimkolwiek i żadnym innym sklepie nie spotkałem się z taką "bufonadą". Do tego polityka, która dolała oliwy pt: brak możliwości wypożyczenia. A tam nie chciało się przebywać, żeby na miejscu dłużej odsłuchać. 

Dziękuję @tomasz1w - i też myślę o przemodelowaniu KD, bo w moim wyobrażeniu będę potrzebował 6. sztuk przesadnie czystych i przesadnie klarownych i czarujących monitorów. A więc znowu na celowniku są B&W 707 S3. Ale to najwcześniej w przyszłym roku, ...tylko, no właśnie - jak i gdzie je odsłuchać?

Póki co, to jeszcze nie wiem co będzie. W tym moim nowym KD, gdzie ponoć obowiązkowo powinien być SUB, a przy okazji znalazł się gramofon. To okazało się coś zupełnie odwrotnego. Teraz w 95% leci muzyka z tegoż gramofonu (czasem nawet i w systemie 5.0.2), a pozostałe 5% to filmy. 

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

akurat wtedy był to Lancer Evo!

...no właśnie, fajna zabawka to EVO. Może na stare lata (w co wątpię) zamówię u znajomego brykę, na którą ma jakiś pomysł i chciałby zrealizować z silnikiem 1000KM, ale jak żona to usłyszała, to powiedziała, że: - go "zabije" :D , ...więc nie chcąc mieć nikogo na sumieniu, to wracając na ziemię....

31 minut temu, Rafał S napisał:

@tomasz1w Tomek, pięknie to napisałeś, ale nie łudź się, że z tego powodu wymigasz się od relacji, jak gra Rotel z Dynkami. Jest nas tu zwarta grupka i będziemy Cię cisnąć. ;)

Nie to żebym też cisnął, natomiast delikatnie pisząc, to coś ociągasz się! ;) 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bo0M napisał:

Sam Denona użytkuję ponad rok a Jaspery mnie mocno kuszą.

Śmiało możesz iść w Jaspery, osobiście nic lepszego nie słyszałem pod moje preferencje, reszta polecanych i przewijanych na forum mnie męczyła wysokimi lub wokalem, przetestuj i będziesz miał czarno na białym - dla mnie grają super( mi zostało jedynie jeszcze dynaudio do testów i jakieś ewentualnie mnie znane marki ) właśnie podłączyłem 2500ne i czuć, że ten wzmak to potwór, nie jest jeszcze wygrzany bo śmierdzi taką nowością z środka jak się rozgrzał, basik świetny, no nie powiem ma to niezłego powera oraz ta gała na środku jest jednym słowem jebitna, wysokie mnie na ten moment w ogóle nie męczą, zobaczymy jak trochę pogra i jak się zmieni całość i jak wypadnie na różnorodnych albumach:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonioKwestia preferencji, mojego znajomego 1600ne męczył jak połączył go z silverami 500.
 

Jeden minus, który irytuje w niektórych modelach denka to regulacja głośności z pilota, 800ne ma, wręcz ją idealną, nie ma żadnych skoków, można dopasować głośność wzorcowo, zaś w dwóch wyższych oraz niższym modelu, niestety skoki są dość duże i trzeba czasami podchodzić do pieca, żeby idealnie ustawić volume, dziwne, że tylko w 800 było takie fajne zastosowanie  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S!N! napisał:

zobaczymy jak trochę pogra i jak się zmieni całość i jak wypadnie na różnorodnych albumach:)

Koniecznie napisz!

 

19 godzin temu, AutoPirat napisał:

Nie to żebym też cisnął, natomiast delikatnie pisząc, to coś ociągasz się! ;) 

Bluesound Node jest, Rotel A14 MKII stoi w bagażniku, jeszcze nie rozpakowany, kabelki są... Ale jeszcze czekam na kolumny, także proszę o wyrozumiałość:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

@DiBatonioKwestia preferencji, mojego znajomego 1600ne męczył jak połączył go z silverami 500.
 

Jeden minus, który irytuje w niektórych modelach denka to regulacja głośności z pilota, 800ne ma, wręcz ją idealną, nie ma żadnych skoków, można dopasować głośność wzorcowo, zaś w dwóch wyższych oraz niższym modelu, niestety skoki są dość duże i trzeba czasami podchodzić do pieca, żeby idealnie ustawić volume, dziwne, że tylko w 800 było takie fajne zastosowanie  :)

Dokładnie, jeden stopień do góry jest odczuwalny. Z czasem się przyzwyczaiłem do tego. 

Fajnie, że Ci się podoba dźwięk i zgadzam się, niezły potwór z tego naszego Denonka 😄

Jaspery przetestuję na bank, ale jeszcze trochę czasu minie, zanim się przeprowadzę i będę miał wolną kasę. Spróbuję w międzyczasie w salonie audio posłuchać :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...