Skocz do zawartości

Monitory B&W 707 S3 vs Audiovector QR1SE


kaczadupa

Recommended Posts

Wysoki poziom „ubowersowienia” dzieci świadczy o tym, ze jednak to marka popularna wśród (nie)audiofili - ich rodziców w sensie.
A co do posiadania B&W przez prawdziwych nie-audiofili, czyli ludzi którzy kupują sprzęt audio podobnie jak telewizor czy tablet, to sprawa jest dość oczywista, rozpoznawalność marki, spora sieć dystrybucji i aktywność samego dystrybutora, przyzwoite ceny, uniwersalny wygląd (niekontrowersyjny), brzmienie tez dość efektowne w pierwszym kontakcie (a oni się tam potem nie wgłębiają w niuanse, czasem przez tydzień nawet nie włączą sprzętu) - to wszystko razem decyduje o popularności.

Edytowano przez majkel74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie żartobliwe słowotwórstwo z mojej strony w kontekście posiadania m.in. przez córkę Tomka monitorów B&W.

Corka ma to, co wcześniej miał tata po prostu, moja młodsza córka tez sobie nie wybrała swojego systemu, sam jej go złożyłem, aczkolwiek uczestniczyła aktywnie i jest bardzo zadowolona (Rega Brio + Apollo z Dynaudio Focus 110).

A muszę tu powiedzieć ze brałem pod uwagę dla niej Bowersy 607 anniversary, m.in. z racji ich przyjemnej aparycji, dobrej ceny w promocji i dobrych opinii wśród sporej rzeszy posiadaczy i osób ich słuchających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułowe monitory B&W za 1000€ można już kupić. Tu gdzie mieszkam. Model S2 za połowę tej ceny. Na marktplaats lokalnym 700 ogłoszeń wisi od B&W. Jest w czym wybierać. Rynek zalany. I to dobrze. Wklikałem na YouTube i tam też od groma.

Przypomina mi to sytuację z decathlon. Jak mam potrzebę, to zawsze wyjdę zadowolony. I nie chodzi tylko o €. Choć także. 
Córka musi mieć Air Jordan w nazwie i raz w tygodniu szczoteczką je pucuje, a ja mam to gdzieś. Karcherem oblecę i prima.


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

I mam takie przeczucie, że Twoja latorośl nie przesiaduje na forach audio?

Nie. Ten Nad to też nie przypadek. Bydle ciężko zniszczyć. Gniazda RCA ma tak zrobione , że możesz wyszarpywać wtyki dowolną ilość razy i nawet nie drgną. Panie , kiedyś to robili ? :) Z B&W faktycznie nieźle się zgrał. 

Ale, po świątecznym odsłuchu mojego systemu i tak stwierdziła , że ..... jej radio w kuchni gra jakby lepiej , i funkcjonalność , i prostota .....:) Nie wiem co o tym myśleć :) 

To to coś :

radio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ale, po świątecznym odsłuchu mojego systemu i tak stwierdziła , że ..... jej radio w kuchni gra jakby lepiej , i funkcjonalność , i prostota .....:) Nie wiem co o tym myśleć :) 

Jedź 100m i w prawo, następnie 500m i w lewo. 3km i zjazd na A1, 150m i dotrzesz do celu.

Z kobietą jest inaczej...

Jak zobaczysz różowego misia (na billboardzie), to w prawo, następnie przy sklepie zoologicznym w lewo. Po paru minutach, zaraz za wielkim parkingiem w prawo i przy domu z czerwonej dachówki zatrzymaj się.

 

...moja żona twierdziła podobnie, małe radyjko na blacie w kuchni :D  ...zamiast BT, to dokupiłem jej oddzielne radio do starego wzmaka. Wciska 2 przyciski ON i stwierdziła, że teraz gra fajnie

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafał S napisał:

Pierwsza wydaje się oczywista - bo odnaleźli szczęście i fora nie są im potrzebne. 

Owszem zadowolenie jest, ale do szczęścia daleko :)  Nie ma dnia, abym nie zaglądnął na forum. Z przyjemnością śledzę wpisy forumowiczów, a szczególnie tych, których miałem zaszczyt poznać osobiście.  

7 godzin temu, Rafał S napisał:

To o niczym nie świadczy. Też nie jestem audiofilem. Chłopaki, widział tu ktoś jakiegoś audiofila? 

Kto ma sygnaturę taką jak niżej, może jest ?:) 

20 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Tak sobie myślę, że ich właścicieli nie ma zbyt wielu na forach poświęconych audio. 

Ja mogę "robić" za trzech, ponieważ mam już trzecie Bowersy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...