Skocz do zawartości

Monitory B&W 707 S3 vs Audiovector QR1SE


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć,

Pytanie odnośnie monitorów (różnic) jak w temacie. 

Uściślając:

- które zagrają bardziej konturowym i dynamicznym basem a które bardziej miękko, swobodnie;

- które są gładsze, mniej podkreślają głoski syczące, odpowiedź - żadne z ww też mile widziana jeżeli faktycznie oba monitory mają tendencję do syczenia i trzeba to (mocno) brać pod uwagę przy doborze reszty toru;

- które mają pełniejszą/równiejszą średnicę (brak odchudzenia dolnego środka/brak osłabienia wyższego środka ale też w drugą stronę czyli  pogrubiona średnica czy emfaza (dzwonienie, krzykliwość, nerwowość) na górnej średni);

- które mają bogatszą paletę barw na wysokich a nie tylko jednostajnie metalicznie dzwonią bez opamiętania i które mają bardziej lotną górę pasma.

Interesują mnie tylko dwa przedmiotowe monitory, nic innego.

Dziękuję za pomoc. 

Adam.

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment odświeżona seria QR se jest na tyle nowym tematem, że pozostanie ci jedynie wycieczka i odsłuchy. Jako użytkownik audiovectorów dwóch typów, (w tym przypadku QR5) mogę ci podpowiedzieć jedno, starsza seria QR jest bardzo przejrzysta, przez to dla mnie uniwersalna, mało wnosi od siebie, pokazuje za to dość dokładnie możliwości i brzmienie towarzyszącej elektroniki. Z suchym źródłem i tranzystorem zagra chudo, z barwną lampą zagra barwnie. QR-y nie mają jakiejś określonej maniery, jeśli usłyszysz sybilanty, to dlatego że podkreśla je wzmacniacz czy źródło. W łagodniejszym zestawieniu ich nie będzie, w dobrym zestawieniu usłyszysz sybilanty tylko wtedy, gdy pojawią się w nagraniu. Ogólnie wolę je z lampą set, dla mnie to połączenie bardziej synergiczne, niż na przykład  Yamahą a-s2100, z którą grały wczesniej, i przez kilka miesięcy naprzemiennie. Tak że nie zostanie ci nic innego, niż sprawdzić nowe QR 1 se u siebie w domu. Tylko pamiętaj, że powiedzą ci sporo o elektronice. Seria QR miała różne opinie, sądzę że spowodowane dość przypadkowymi konfiguracjami sprzętu towarzyszącego. Trzeba tylko pamiętać że są dość "prawdomówne", więc czasami można z nich usłyszeć coś nieprzyjemnego, więc miej świadomość, że wymagają już co nieco od reszty toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Adam, proponuję abyś założył osobny wątek, jeżeli jesteś zainteresowany (i nie wiesz, jasne... ;) )  jak masz poznać, kiedy bas jest konturowy, twardy, miękki, swobodny, podgrzany, przeciągnięty w czasie, zróżnicowany, ujednolicony itd., itd. Można też ten temat omówić posiłkując się studyjnym torem słuchawkowym, żeby było jak najbardziej pro. 

Oczywiście na końcu i tak wyjdzie z tego ku..pa bo posiadacz lampy czy miłośnik wszechobecnej miękkości stwierdzi tak jak ostatnio redaktor W.P., że aż "wqurwia" go, gdy usłyszy z systemu X wyraźne  kontury i twardość. Myślę, że zaliczasz się do tych osób. 

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że wracamy do rozmowy o monitorach Bowers & Audiovector :) .

Dwóch ww producentów, których celowo  przywołałem w temacie, również a może głównie? pod kątem precyzji niskich rejestrów oraz ich zróżnicowania. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego utworu/odsłuch oceniam jak „twardy” i „dynamiczny” jest bas/jego określony zakres.

U mnie brzmi to konturowo, mega dynamicznie i twardo. Podoba mi się, ponieważ jest barwny aż do granic barwności. Wqrwia mnie jak w ujednolicony sposób gra to na 702 S3. 

 

 


 

C9FEAB7E-767C-403A-B6D4-E43BDF65DC5F.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Może doprecyzuję w kontekście przywołanych przez Adama konstrukcji. Mówimy o małych  monitorach, pytanie brzmiało :

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

które zagrają bardziej konturowym i dynamicznym basem a które bardziej miękko, swobodnie;

a jak wiadomo, idealnie na basie z takich maluchów nie będzie. Chodzi o wskazanie różnic, który z nich bardziej  idzie w kierunku konturu, twardości, precyzji a który bardziej stawia na miękkość, swobodę, podgrzanie basu itp.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21Nie ukrywam, że liczyłem iż jak nie od klientów to sami prywatnie sprawdzacie, słuchacie najciekawszych i popularnych serii głośników od konkurencji bo przecież i tak czasami jest. W końcu nie samym asortymentem Q21 audiofil żyje, nawet jak jest największy w kraju. No nic, dziękuję za odpowiedź.

Zostaje rzut monetą, które sprawdzić chociaż @MMarek chyba mi nie wybaczy jak ślepy los wskaże Audiovectory ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne nie grają bardziej miekko.

Chodź tu deliaktna przewaga audiovector

W pozostałych apsektach nie wiem które by delikatnie wygrywały.

Wybrałes dwie bardzo ale to bardzo podobne kolumny.

Tu musisz sam odsłuchać i to koniecznie w tym samym pomieszczeniu bo akustyka to będzie grac pierwsze skrzypce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z Bowersami 707, natomiast miałem czas jakiś 706s2 i to były monitory o mocnym, ale bardzo jednostajnym basie. Różnicowania barwy niskich tonów ja nie stwierdziłem. Do tego ten bas wcale nisko nie schodził. A słuchałem ich z dwoma wzmacniaczami z bardzo ciekawymi niskimi tonami, niestety nawet Gryphon nic tu nie poradził. Bas mocno ale jednostajnie łupał i tyle.

Oczywiście jest szansa, że mniejsze 707 są pod tym względem lepsze…

Edytowano przez majkel74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Nawet jak Audiovectory bardziej audiofilskie? 

A są takie?  :) 

5 minut temu, Kraft napisał:

@kaczadupa, Bowersy są na tyle ciekawe, że na jakimś etapie kariery audiofilskiej wypada je posiadać. Zatem, jak nie miałeś, to kup. Będziesz miał z głowy. 

Słuchaj Jarka, on dobrze prawi, nie to co np........., ach, nie będę wymieniał :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

Tak, to jest silny argument ale Jarek nie testował żadnego  Audiovectora a to mogłoby wręcz zburzyć  jego ranking monitorów do 10kzł. 

W sklepie porównawczo odsłuchiwałem QR3, ale to się nie liczy. 

Przyjmij, że będziesz miał w karierze i jedne i drugie. Wtedy zejdzie ciśnienie. Rzuć monetą, które kupisz pierwsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

@kaczadupa, Bowersy są na tyle ciekawe, że na jakimś etapie kariery audiofilskiej wypada je posiadać. Zatem, jak nie miałeś, to kup. Będziesz miał z głowy. 

Coś w tym jest, ja już mam z głowy i dobrze mi z tym 😉

Choć cały czas mam gdzieś z tylu tejże głowy monitory serii 805 wiec nie wykluczam że jeszcze raz wejdę do tej rzeki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaczadupa napisał:

@Q21Nie ukrywam, że liczyłem iż jak nie od klientów to sami prywatnie sprawdzacie, słuchacie najciekawszych i popularnych serii głośników od konkurencji bo przecież i tak czasami jest. W końcu nie samym asortymentem Q21 audiofil żyje, nawet jak jest największy w kraju. No nic, dziękuję za odpowiedź.

Słuchać Bowersa to słuchaliśmy, ale tu chodzi o bardziej bezpośrednie porównanie jednak :) No i QR 1 SE też jeszcze u siebie nie mieliśmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Audiovectory zdecydowanie. Bo Bowers gra dla mnie technicznie, seperując instrumenty. Nie lubię takiego brzmienia.

Rozumiem jednak jeśli ktoś świadomie słownie za to je wybierze.

 

Mamy podobny gust ?? Dziwne  :)

Chociaż Jarek i większość tu piszących osób jest za Bowersem to ja poczekam, aż specjalna wersja QR1 wjedzie do Q21. 

A od 9 maja audiofilskie święto i baaaardzo dużo premier na każdą kieszeń. Będzie się działo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Mamy podobny gust ?? Dziwne  :)

Chociaż Jarek i większość tu piszących osób jest za Bowersem to ja poczekam, aż specjalna wersja QR1 wjedzie do Q21. 

A od 9 maja audiofilskie święto i baaaardzo dużo premier na każdą kieszeń. Będzie się działo. 

Być może. Kto wie.

Znajomemu Bowersy także doradzałem. I jest zadowlony. Ale on miał takie oczekiwania. Seria 600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...