Skocz do zawartości

Co pierwsze Kura czy Jajko? Co pierwsze Wzmacniacz czy Kolumny?


I.x.y.

Recommended Posts

Zacząłbym od kolumn, potem wzmacniacz. Najlepiej testowany w domu, w docelowych warunkach akustycznych. Dlaczego tak? Bo kolumny wnoszą największe zmiany w dźwięku. Jeśli jakieś kolumny ci spasują, to potem dobierasz sobie piecyk. Taki który dobrze poradzi sobie z graniem głośno, i co jeszcze ważniejsze, równie dobrze zagra cicho. Bo na co dzień słuchamy raczej cicho, średnio pomiędzy 0,1 do 0,5 wata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RLC2 napisał:

Ale wzmacniacz dostarcza ten dźwięk. 

Więc czemu kolumny pierwsze poważnie pytam..

Nie, no na pewno jedno i drugie jest ważne, zwłaszcza jak nie ma się ani wz wzmacniacza, ani kolumn 😉

A wszystkie wzmacniacze jak wiemy "grajom" tak samo 🤭 zatem wypada na kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, I.x.y. napisał:

Chyba mi nie powiesz że kupiłeś sony na mediaexpert za 1300zł i gra tak samo jak au-70 😇

Jeżeli to pytanie jest do mnie to odpowiadam nie kupiłem Sony za 1300zł nigdy też go nie słuchałem. Tak samo nie słyszałem Sansui au-70. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest tak samo ważny. Nie rozumiem ludzi, którzy piszą coś w stylu 80% kolumny, a 20% to wzmacniacz. Gdyby tak faktycznie bylo, prosta korekcja wysokie tony do niskich (regulowana w przykładowym wzmacniaczu) nie wywoływałaby tak drastycznych różnic brzmienia każdej pary zespołów głośnikowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, I.x.y. napisał:

Tak, nie ma na celu urażenia tylko daje porównanie

Mnie jest ciężko urazić 😁

Nigdy nie miałem sprzętu z marketu, ani też nie słyszałem Sansui, zresztą Sony też 😉

Koledzy wiedzą o co mi chodziło z tymi tak samo grającymi wzmacniaczami.

Za 1300zł, to ja se mogę co najwyżej dobrą wtyczkę kupić o czym też koledzy wiedzą 😆

Pozdrawiam i kibicuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Mnie jest ciężko urazić 😁

Nigdy nie miałem sprzętu z marketu, ani też nie słyszałem Sansui, zresztą Sony też 😉

Koledzy wiedzą o co mi chodziło z tymi tak samo grającymi wzmacniaczami.

Za 1300zł, to ja se mogę co najwyżej dobrą wtyczkę kupić o czym też koledzy wiedzą 😆

Pozdrawiam i kibicuję.

A jednak... A co pan by myślał skoro cały wątek stoi murem za kolumnami to czy b&w cm7 to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, I.x.y. napisał:

A jednak... A co pan by myślał skoro cały wątek stoi murem za kolumnami to czy b&w cm7 to dobry wybór?

Do jakiego wzmacniacza i jakiego pomieszczenia (metraż) ? 

P.S.

Nigdy nie przepadałem za B&W, dopiero nowa seria jest dla bardziej interesująca, nie wypowiem się na temat cm7, ale jest jakaś recenzja, więc można coś tam znaleźć, czy aby na pewno tego szukamy w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Do jakiego wzmacniacza i jakiego pomieszczenia (metraż) ? 

P.S.

Nigdy nie przepadałem za B&W, dopiero nowa seria jest dla bardziej interesująca, nie wypowiem się na temat cm7, ale jest jakaś recenzja, więc można coś tam znaleźć, czy aby na pewno tego szukamy w brzmieniu.

Musical fidelity m3i, 25m2 pokój 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, I.x.y. napisał:

Musical fidelity m3i, 25m2 pokój 

 

Skuteczność tych zespołów głośnikowych nie jest wysoka. Metraż spory. Moc Twojego wzmaka będzie na styk lub trochę za mała, ale z dużym prawdopodobieństwem zabrzmi to ładnie w tej konfiguracji.

Edytowano przez Ketrab78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ketrab78 napisał:

Skuteczność tych zespołów głośnikowych nie jest wysoka. Metraż spory. Moc Twojego wzmaka będzie na styk lub trochę za mała, ale z dużym prawdopodobieństwem zabrzmi to ładnie w tej konfiguracji.

Właśnie sobie poszukałem też miałem napisać, że cm7 nie grzeszą skutecznością, ale oszczędne na kopułce, zaś MF M3i nie skąpi wysokich, może to być dobre połączenie, wzmak wg tego co piszą wypluwa 130W przy 4 omach, a taką impedancję mają B&W cm7.

Nie powinien być za słaby raczej, dyskoteki z salonu chyba kolega robić nie będzie?  😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DiBatonio napisał:

Właśnie sobie poszukałem też miałem napisać, że cm7 nie grzeszą skutecznością, ale oszczędne na kopułce, zaś MF M3i nie skąpi wysokich, może to być dobre połączenie, wzmak wg tego co piszą wypluwa 130W przy 4 omach, a taką impedancję mają B&W cm7.

Nie powinien być za słaby raczej, dyskoteki z salonu chyba kolega robić nie będzie?  😉

Lubię ładne spokojne brzmienie dyskoteka w pokoju to ostatnie o czym myślę 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...