Skocz do zawartości

Awaria głośników średnio-niskotonowych w obu kolumnach Heco Aurora 300 jednocześnie


kapiszon

Recommended Posts

Druga strona medalu, moc nie rośnie równomiernie do pozycji pokrętła volume. Przy głośnym źródle, pełna moc wzmacniacza może być osiągnięta przy pozycji volume na 30% lub nawet niżej. Na granicy przesterowania głośniki mogą jeszcze nie charczeć, ale ich cewki mogą się już przypiekać. Bo część mocy dostarczonej ze wzmacniacza jest zamieniana właśnie w ciepło na cewkach głośników. To że wzmacniacz jest chłodny, nie znaczy że głosniki są bezpieczne. Warto zachować umiar, lub kupić mocniejsze kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, michaudio napisał:

Druga strona medalu, moc nie rośnie równomiernie do pozycji pokrętła volume. Przy głośnym źródle, pełna moc wzmacniacza może być osiągnięta przy pozycji volume na 30% lub nawet niżej. Na granicy przesterowania głośniki mogą jeszcze nie charczeć, ale ich cewki mogą się już przypiekać. Bo część mocy dostarczonej ze wzmacniacza jest zamieniana właśnie w ciepło na cewkach głośników. To że wzmacniacz jest chłodny, nie znaczy że głosniki są bezpieczne. Warto zachować umiar, lub kupić mocniejsze kolumny. 

Dzięki zaczynam coś rozumieć😀 wobec tego jaką moc kolumn powinienem  kupić ???  jaką moc byś rekomendował do Denona DRA 800H, który na tym forum uchodzi za słabiaka 😀 zwłascza przy 4 Omar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kapiszon napisał:

Serwis nie wyjaśnił na czym dokładnie polegała awaria, powiedzieli  mi, że nie demontują głośników na czynniki pierwsze, jeśli głośnik jest uszkodzony to wymieniają go na nowy. Kompletnie nie przekonuje mnie argumentacja o zbyt głośnym graniu i zniekształceniach generowanych przez amplituner , sadzę, że to wada fabryczna i słaba jakość niemieckiego produktu analogicznie jak z niemieckimi samochodami 😀😀

No to Ci tłumacze że jak najbardzije jest to możliwe.

Ale pytałem Ciebie. Czym się objawia ta awaria. Charczy?

12 godzin temu, kapiszon napisał:

Rzecz w niczym😀 chciałem zasięgnąć opinii fachowców i znawców tematu i dowiedziałem sie że moge słuchać tylko na 40% mocy 😀 a rano to nawet 20%😀 mimo wszystko dziękuje

nie tego się dowiedziałeś. Widać że jesteś zły. Rozumiem to. Uzyskałeś informację że 80% to dużo jak na ten amplituner.

 

58913-laboratorium-denon-dra-800h-audiocompl-fot3.jpg.787db3ca5f8997dea6f19c01620b3a85.jpg

Zobacz jaka jest różnica pomiędzy graniem czysto a przetserowanym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No to Ci tłumacze że jak najbardzije jest to możliwe.

Ale pytałem Ciebie. Czym się objawia ta awaria. Charczy?

 

Głośniki nie charczały, grały ładnie i swobodnie i w pewnym momencie niskotonowe przestały grać zaś wysokotonowe grały sobie dalej, nie zostały uszkodzone , według mnie powinny polecieć w pierwszej kolejności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią , że w necie nic nie ginie :) Od wczoraj próbuje znaleźć tabelkę z pomierzonymi kolumnami różnych marek i wykazem ich prawdziwej impedancji i .... zniknęła. Jeszcze w ubiegłym roku jak tylko wpisałem " test impedancji kolumn " to wyskakiwała. @Kraft Jarek , Ty jesteś dobry w te klocki , poszukasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na temat. Teoretycznie wszystko się zgadza. Aurory mają moc szczytową określoną na 150 W. Ten Denon przy odkręceniu gałki potrafi dostarczyć nawet więcej. Producent zatem przewidział i nawet ostrzegł, że w takim przypadku głośniki się spalą.

To, że nie spaliły się najpierw wysokotonowce może być spowodowane tym, iż Heco stosuje w nich magnesy ferrytowe o dużej pojemności cieplnej.

Na koniec pytanie. Czy słuchałeś direct, czy np. z gałką bass na plus?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne. Chodzi raczej o to,  że z prawdziwymi ośmioomówkami każdy wzmacniacz ma lżej. W tej sytuacji OSOBIŚCIE SĄDZĘ, że końcówka mocy dra800h będzie stabilniejsza przy 8 omach (141W), więc grając głośniej, będzie trudniej ją przesterować. A podejrzewam że to właśnie przester przy ograniczonej sztucznie do 57 Wat/4omy mocy spalił, dość wysoko cięty (3,3kHz) midwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

@kapiszon a mnie zastanawia jakim metrażem dysponujesz, skoro aż tak musiałeś odkręcać głośność wzmaka, może tu tkwi problem ze masz za duże pomieszczenie w stosunku do sprzętu?

Kwadratowy salon 22m ze słabą akustyką , nie mieszkam w bloku więc lubię i mogę głośniej posłuchać , potańczyć z dzieciaczkami  😁, zaczynam wpędzać się w poczucie winy😄 bo lubie głosniej a powinienem jak wytrawny audiofil do 40% mocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Weż lepiej wypij te 40%, to może przejdzie ci poczucie winy. 😉

A audiofilem to ja się nie czuję.

Cześć Tomasz 😀 fajnie że jesteś zapraszam Cię do mnie wypijemy razem te 40% 🤣, potańczymy i posłuchamy dobrej muzy 😉 moja żonka super gotuje😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kapiszon napisał:

Cześć Tomasz 😀 fajnie że jesteś zapraszam Cię do mnie wypijemy razem te 40% 🤣, potańczymy i posłuchamy dobrej muzy 😉 moja żonka super gotuje😆

Dzięki za zaproszenie, szkoda że teraz w Niemczech przebywam, to i muszę odmówić.

Ale może kiedyś, kto to wie.

Pozdrawiam i miłego słuchania życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Dzięki za zaproszenie, szkoda że teraz w Niemczech przebywam, to i muszę odmówić.

Ale może kiedyś, kto to wie.

Pozdrawiam i miłego słuchania życzę.

Dziękuje, nie daj się Niemcom 😀 pozdrowienia z Międzyzdrojów , woda cieplutka kompałem się dziś😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kapiszon napisał:

Głośniki nie charczały, grały ładnie i swobodnie i w pewnym momencie niskotonowe przestały grać zaś wysokotonowe grały sobie dalej, nie zostały uszkodzone , według mnie powinny polecieć w pierwszej kolejności

A może zworki wypadły? Albo kabel się odpiął? Weż wyjmij przetworniki i zobacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kapiszon napisał:

kompałem się dziś😀

Kąpałem się😊😊 łoo Matko Bosko jaki wstyd przepraszam

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A może zworki wypadły? Albo kabel się odpiął? Weż wyjmij przetworniki i zobacz.

 

To na pewno nie kabel, poza tym sprzęt na gwarancji został naprawiony w serwisie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...