Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

1 minutę temu, Gargan napisał:

Chcesz usprawiedliwić swój nałóg wskazując osobę w późniejszym stadium? 😀

......  bo  w  Polsce  nie  kazdy  rodzi sie  ......  audioholikiem .... Uwielbiam   stereo   a  kiedys    KD   I  znów  stereo  a  jak  doszedł  winyl  znów   nałóg  sie  odezwał   ,  brak  szans   na  wyleczenie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GarganMój nałóg trwa nieprzerwanie od piećdziesięciu lat i raczej już nie przejdzie w późniejsze stadium. Poza tym, nie mam czego usprawiedliwiać. Mój pokój odsłuchowy znajduję się w wydzielonym miejscu domu i nikomu nie wadzi. Jest tak wytłumiony, że nawet dość głośne słuchanie nie daje żanych efektów w pozostałej części domu. Wyjątkiem są kolumny Altec Lansing 816, które oprócz drżenia elementów szklanych mebli, również są niesłyszalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

A mnie wczoraj , ktoś nazwał zbieraczem🤔, przy pięciu systemach.

   Tez  bym   wyselekcjonował  pieć  dobrze  lub  bd  grajacych , ale   tylko   wg   mojej  subiekt  oceny ,  ostatnio   przeszedłem  na  plumkanie i   babki  z  operetek    nagranych  na  płytach  z     szwabskich  smietników ,  ale  za  to  jak  nagrane   !!! szkoda  ze   Panstwo  tego   nie  słyszą !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, desmodronik napisał:

......  bo  w  Polsce  nie  kazdy  rodzi sie  ......  audioholikiem .... Uwielbiam   stereo   a  kiedys    KD   I  znów  stereo  a  jak  doszedł  winyl  znów   nałóg  sie  odezwał   ,  brak  szans   na  wyleczenie .

Mnie chodzi nie o rozbudowywanie zestawu o nowe funkcjonalności, ale o zbieranie kolejnych zestawów. 

Wiesz, nie rozumiem po co komu kilka kompletów kolumn w tym samym pomieszczeniu albo 15 wzmacniaczy zintegrowanych? To tak wygląda, jakby tak naprawdę ktoś był niezadowolony z żadnego z nich, ale wewnętrzny sknerus nie pozwalał się z tymi gratami rozstać. 

Kiedyś od kogoś takiego kupiłem wzmacniacz Yamaha. Jeden pokój w domu miał jak magazyn w sklepie audio. W końcu żona się wkurzyła, bo zaczął zajmować kolejne pokoje i musiał pozbyć się tych najmniej lubianych rupieci. Właściwie to tę Yamaha to ona mi sprzedała, bo on by się chyba nie zdecydował 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AudioTube napisał:

Zechciałbyś podzielić się tytułami tych nagrań?

przepraszam , że wtrącę.

Właśnie zrobiłem mały teścik.

Przesłuchałem na tranzystorze St. James Infirmary - The Stimulators , a następnie na lampie. Zgadnijcie co u mnie wygrało ? :) 

https://www.youtube.com/watch?v=OLCE70jefkc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gargan - Tu nie chodzi o ilość i zbieractwo. Już Ci pisałem, ze NIE MA zestawu uniwersalnego, nadającego się do słuchania wszystkiego. Z uwagi na to, ze słucham szerokiego spektrum muzyki, więc siłą rzeczy, aby uzyskać jak najlepsze brzmienia w różnych rodzajach muzyki, używam kilku zestawów. Np słuchanie muzyki poważnej i metalu nijak nie da się pogodzić na tym samym sprzecie. Słuchałem kilkudziesięciu wzmacniaczy i ponad stu kompletów kolumn. Nie udało mi się trafić na uniwersalne. Może słuchałem za mało lub mam jakieś zbyt wyuzdane oczekiwania wobec sprzętu. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gargan napisał:

Mnie chodzi nie o rozbudowywanie zestawu o nowe funkcjonalności, ale o zbieranie kolejnych zestawów. 

Wiesz, nie rozumiem po co komu kilka kompletów kolumn w tym samym pomieszczeniu albo 15 wzmacniaczy zintegrowanych? To tak wygląda, jakby tak naprawdę ktoś był niezadowolony z żadnego z nich, ale wewnętrzny sknerus nie pozwalał się z tymi gratami rozstać. 

Kiedyś od kogoś takiego kupiłem wzmacniacz Yamaha. Jeden pokój w domu miał jak magazyn w sklepie audio. W końcu żona się wkurzyła, bo zaczął zajmować kolejne pokoje i musiał pozbyć się tych najmniej lubianych rupieci. Właściwie to tę Yamaha to ona mi sprzedała, bo on by się chyba nie zdecydował 😄

       A  własnie   zagineła   mi  kiedys    stara  yamaha -  zart  -  niemam  Zony - moj  pokój  wyglada  jak  z  opisu  wyzej   ,   Ale  ,   jest  jedno   ''ale'' ,  powiem  krótko    kosztowało   mnie  to    ''troche'''  mamony    ale   w  zamian  wiem jak   brzmi   dobrze  znana  wszytkim   570 ES    ,  jakis   rotel   i   słynny  1560pma    ,  nie  kupujac  ich   nie  mia  bym  porownania   a   uzywek  nikt  nie   wypozycza  -      Teraz  przynajmniej  wiem    jak  DUZE    znaczenie   ma   uzyty  w  systemie   wzmacniacz .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gargan napisał:

Mnie chodzi nie o rozbudowywanie zestawu o nowe funkcjonalności, ale o zbieranie kolejnych zestawów. 

Wiesz, nie rozumiem po co komu kilka kompletów kolumn w tym samym pomieszczeniu albo 15 wzmacniaczy zintegrowanych? To tak wygląda, jakby tak naprawdę ktoś był niezadowolony z żadnego z nich, ale wewnętrzny sknerus nie pozwalał się z tymi gratami rozstać. 

Kiedyś od kogoś takiego kupiłem wzmacniacz Yamaha. Jeden pokój w domu miał jak magazyn w sklepie audio. W końcu żona się wkurzyła, bo zaczął zajmować kolejne pokoje i musiał pozbyć się tych najmniej lubianych rupieci. Właściwie to tę Yamaha to ona mi sprzedała, bo on by się chyba nie zdecydował 😄

To co napisałeś jest totalnie bez sensu. Czyli wszyscy hobbyści mają wywalić wszystkie monety, znaczki, wędki, samochody itd bo jakoś random nie rozumie pojęcia hobby i podciąga to pod zbieractwo.... Pomijam już fakt, że nie ma systemu do każdego rodzaju muzyki i chociażby z tego powodu można mieć kilka zestawów. Jasne dałeś do zrozumienia że to nie jest Twoje hobby tylko chwilowa fanaberia. Wczoraj karty graficzne i LEDy w PC dziś audio, a jutro motyle. Można i tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

przepraszam , że wtrącę.

Właśnie zrobiłem mały teścik.

Przesłuchałem na tranzystorze St. James Infirmary - The Stimulators , a następnie na lampie. Zgadnijcie co u mnie wygrało ? :) 

https://www.youtube.com/watch?v=OLCE70jefkc

 

stawiAm  100 do jednego  ze  na lampie  było wspaniale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Zgadnijcie co u mnie wygrało ?

Na szybko i tylko na słuchawkach. Perełka. Za dużo jest takich nagrań. Za krótko żyjemy. A gdzie jeszcze takie ponucić, w teksty się wgryźć a już kiedy przy nich się poruszać. 
Mnie takich płyt to z dziesięć wystarczy. I chwilo trwaj. 
A kiedy kartofle naskrobać, na emeryturę zarobić…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rega napisał:

@GarganMoże słuchałem za mało lub mam jakieś zbyt wyuzdane oczekiwania wobec sprzętu. 

Dziwne, mnie udaje się słuchać wszystkiego na jednym zestawie 🤔

Metal i klasyka mają takie same wymagania co do jakości zestawu audio. Tak samo wysokie. Więc nie wiem jak możesz to rozdzielić?

31 minut temu, desmodronik napisał:

       A  własnie   zagineła   mi  kiedys    stara  yamaha -  zart  -  niemam  Zony - moj  pokój  wyglada  jak  z  opisu  wyzej   ,   Ale  ,   jest  jedno   ''ale'' ,  powiem  krótko    kosztowało   mnie  to    ''troche'''  mamony    ale   w  zamian  wiem jak   brzmi   dobrze  znana  wszytkim   570 ES    ,  jakis   rotel   i   słynny  1560pma    ,  nie  kupujac  ich   nie  mia  bym  porownania   a   uzywek  nikt  nie   wypozycza  -      Teraz  przynajmniej  wiem    jak  DUZE    znaczenie   ma   uzyty  w  systemie   wzmacniacz .

Pumpurek chyba wypożyczał używany sprzęt, albo raczej pozwalał zwrócić w rozsądnym terminie. Kolega tam wymieniał Denona na Marantz po dwóch dniach od zakupu. Z resztą nie dziwię się. Marantz to Marantz. Nawet coś tam kiedyś od gościa kupiłem. Czymś tam się wymieniłem. Jego żonę kiedyś udało mi się wkurzyć 😁 Tak, że ogólnie pozytywnie 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę, i to bardzo. Tak mam. Tu jest jeszcze jeden aspekt - słuchać , a  dobrze słyszeć detale i wybrzmienia to dwie różne sprawy.

Mojej żonie wystarczają głośniki wmontowane w tv. Nawet oglądając najbardziej wyrafinowane sceny z rozbudowanym audio. Rzecz w tym, czego się oczekuje i na co zwraca uwagę. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Muzyka    klasyczna   i     czesciowo   wspołczesna  to    dla  mnie  rodzaj  sztuki  przez  duze  ''S''   i  tylko   w   systemie   z  brzmieniem    synergicznym   wywołuje   silne   emocje   ktore   tę  sztuke    pozwola  docenic , tzn  przygotowanie   i  kunszt  techniczny   muzyków  i  wokalistow ... Tak  jak  juz  wspomniano  wyżej    ,   trudno   lub   bardzo  trudno    jest  łozyc  system   do  jednego  rodzaju   muzyki dlatego  np   lampa  wspaniale  zagra   koncert  smyczkowy  -- najlepiej  z  winylu ---  a  tranzystor  z  przytupem   zagra   koncert   Rolingstonsów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wing0 napisał:

Pomijam już fakt, że nie ma systemu do każdego rodzaju muzyki i chociażby z tego powodu można mieć kilka zestawów.

Ale to nie wiem, plik z muzyką operową nie uruchomi się na odtwarzaczu do bluesa? A może salsa nie będzie miała wysokich tonów na wzmacniaczu do rocka? Serio pytam, bo to dla mnie nowość te systemy audio dedykowane do konkretnego rodzaju muzyki 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gargan napisał:

systemy audio dedykowane do konkretnego rodzaju muzyki 🤔

Mało tego, nawet na tej samej płycie, tego samego wykonawcy trafiają się kolejne  utwory, których najchętniej słuchałbym na różnych systemach. Wiem , dla wielu może to zakrawać na zboczenie, ale tak mam, tak mogę i często tak słucham, bo kto mi zabroni słuchać tak jak lubię?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gargan napisał:

Metal i klasyka mają takie same wymagania co do jakości zestawu audio. Tak samo wysokie. Więc nie wiem jak możesz to rozdzielić?

  Bardzo  prosto  i  skutecznie -----niestety   utwory  dynamiczne  metal  -  a  utwory   m  klasycznej to  inna   bajka  i   [ niestety nie  słucham   metalu ]  ,  a  klasyka     jest  stworzona  pod   lampy ze  wzgledu  na    barwe  instrumentów   akustycznych.  a  ich prawidlowe  odtworzenie     to juz  jest    soniczny   majstersztyk .  Dla  mnie   np   wspominane   skrzypce brzmia   najpiekniej   z  winylu   i  lampy . oczywiscie   nie  mialem  okazji  posłuchac  na  drogim  sprzecie    np   makintosz   leben   itp  wiec   to  tylko  moje  skromne  zdanie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Mało tego, nawet na tej samej płycie, tego samego wykonawcy trafiają się kolejne  utwory, których najchętniej słuchałbym na różnych systemach. 

OK. To już jest naprawdę zabawne 😁

Proponuję switch sterowany pilotem i przełączanie kolejnych utworów pomiędzy zestawami 😁

Robicie mi dzień panowie 😁

Producenci audio-gratów powinni zrobić dla Was karty lojalnościowe 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gargan napisał:

Ale to nie wiem, plik z muzyką operową nie uruchomi się na odtwarzaczu do bluesa? A może salsa nie będzie miała wysokich tonów na wzmacniaczu do rocka? Serio pytam, bo to dla mnie nowość te systemy audio dedykowane do konkretnego rodzaju muzyki 🤔

odtworzy  sie  na  obu    ,  tylko    ze   na  zestawie    lampowym   efekt  dla  słuchajacego    bedzie  owiele bardziej  emocjonujacy ,  wchodzimy   w   sfere    gustów  upodobań   ,  ktos  kto  nie   ma  kilku  systemów   nie   moze  chyba  twierdzic   ze  ktory  mu  najlepiej  odpowiada ...to  troche  jak  z  samochodami   TIREm  na  zakupy  tez  mozna  jezdzic .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, desmodronik napisał:

  Bardzo  prosto  i  skutecznie -----niestety   utwory  dynamiczne  metal  -  a  utwory   m  klasycznej to  inna   bajka  i   [ niestety nie  słucham   metalu ]  ,  a  klasyka     jest  stworzona  pod   lampy ze  wzgledu  na    barwe  instrumentów   akustycznych.  a  ich prawidlowe  odtworzenie     to juz  jest    soniczny   majstersztyk .  Dla  mnie   np   wspominane   skrzypce brzmia   najpiekniej   z  winylu   i  lampy . oczywiscie   nie  mialem  okazji  posłuchac  na  drogim  sprzecie    np   makintosz   leben   itp  wiec   to  tylko  moje  skromne  zdanie .

Bardzo się mylisz. Metal nie jedno ma imię i wymaga bardzo dużo od sprzętu audio. 

Metal na lampach stoi, podczas gdy muzyka klasyczna nie ma z lampami nic wspólnego. A instrumenty klasyczne na moim tranzystorze brzmią bardziej prawdziwie niż na lampiaku, który oszukuje!

Zobacz sobie link poniżej. To nagranie najlepiej pokazuje ile wspólnego mają ze sobą metal i muzyka symfoniczną. Od razu mówię - na byle jakim sprzęcie to nie brzmi jak powinno. Jeśli masz dobry zestaw, to metal i klasyka zagrają równie przekonująco. 

 

 

 

4 minuty temu, desmodronik napisał:

odtworzy  sie  na  obu    ,  tylko    ze   na  zestawie    lampowym   efekt  dla  słuchajacego    bedzie  owiele bardziej  emocjonujacy ,  wchodzimy   w   sfere    gustów  upodobań   ,  ktos  kto  nie   ma  kilku  systemów   nie   moze  chyba  twierdzic   ze  ktory  mu  najlepiej  odpowiada ...to  troche  jak  z  samochodami   TIREm  na  zakupy  tez  mozna  jezdzic .

To już zbyt daleko idące porównanie. 

Do TIR'a możesz porównać jakieś profesjonalne nagłośnienie stadionu. 

Problem w tym, że ja dobieram sprzęt do pomieszczenia, a Wy próbujecie dobierać sprzęt do muzyki. Dlatego się nie zrozumiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gargan napisał:

OK. To już jest naprawdę zabawne 😁

Proponuję switch sterowany pilotem i przełączanie kolejnych utworów pomiędzy zestawami 😁

Robicie mi dzień panowie 😁

Producenci audio-gratów powinni zrobić dla Was karty lojalnościowe 🤣

   na  mnie  by   jie  zarobili   --  kupiłem  tylko   przez  10  lat   kilka  metrów  kabelka  do  głosników.

Audio    to   chyba  jednak  powazna  sprawa  -   tak  jak  napisał  Kol  Rega  ---  ja   np  ma  dwa wydania  płyt te   same  oczywiscie    tylko  jedna  jest  winyl  druga   cd  ,  kto  remasterował    te  cd   to  wole   nie  wiedziec ,to wstyd by  cd tak brzmiało.     Czarny  krazek  mimo  swoich    wad  zaprezentował tak  znakomicie    nagranie   ze  nie  ma  o  czym  mówić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...