Skocz do zawartości

Taga hormony htr1000vc2


Recommended Posts

Witam,posiadam jak w tytule amplituner taga hormony oraz kolumny indiana linę nota260, chciałbym zrobić małą zmianę w kwocie ok 3000 zł a mianowicie wzmacniacz Yamaha s701 lub kolumny tesi 561 ewentualnie 661 . Ogólnie słucham muzyki popularnej i elektronicznej.Co poradzicie wymienić w pierwszej kolejności 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Czego brakuje Ci obecnie w brzmieniu? Ogółem też wymieniłbym kolumny na start, ale warto będzie przemyśleć zmianę wzmacniacza w przyszłości. 

Indiana Line Tesi 661 to ciekawy kierunek, do posłuchania też na pewno są Pylon Pearl 25, System Audio Saxo 40, czy Magnat Monitor S70 :) W razie czego zapraszam do kontatku i na odsłuch ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Zbigniew Swiercz napisał:

Powiem tak,mam problem z basem a mianowicie słychać go tylko dobrze w jednym miejscu, wtedy słychać że schodzi nisko i jest go dużo jak na tę kolumny,nie pomaga odstawieni od ściany nawet do metra.Mozna by było zainwestować w suba ale nie o to mi chodzi.

Witaj,

W tej sytuacji, problem może dotyczyć przede wszystkim akustyki.

Jednakże warto posłuchać chociażby wzmacniacza Yamahy AS 701 lub Rotela A12mk2 żebyś ocenił ile zmieniło to, w zakresie basu z obecnymi kolumnami lub też

Proponuję Ci rozważyć już nową serię Tesi, Tesi 5 lub 6. Brzmią zauważalnie lepiej a niż poprzednicy. Spore zmiany zaszły również w zakresie basu.

Zapraszamy na odsłuchy i porównania jeśli nie masz daleko do naszych salonów :)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-a12-mkii.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-5.html

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-6.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słuchałem Saxo 40 ze 2 lata temu, słuchałem też Pearl 25 dosyć często u kolegi, Tesi 561 też słyszałem. Z tej trójki zdecydowanie wybrałbym Saxo 40. Fajna rozdzielczość, detalicznie grają, ciekawe kolumny. Z wad to na pewno ten ich filigranowy, trochę zabawkowy wygląd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zbigniew Swiercz napisał:

Witam ponownie,zaintrygowały mnie kolumny system audio saxo40,ale mało informacji w necie czy mógłbyś coś więcej o nich, powiedzieć,jak wypadają w porównaniu z tesi lub pylon Pearl 25, na razie muszą grać z tagą

W budżecie Tesli 561 masz najnowszy model Tesi 5 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-5.html

Brzmi jeszcze ciekawiej, jest bardziej rozdzielcza, otwarta i miła dla ucha. Na pewno stanowi poważną propozycję, koniecznie posłuchaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2024 o 11:26, Zbigniew Swiercz napisał:

Witam ponownie,zaintrygowały mnie kolumny system audio saxo40,ale mało informacji w necie czy mógłbyś coś więcej o nich, powiedzieć,jak wypadają w porównaniu z tesi lub pylon Pearl 25, na razie muszą grać z tagą

Saxo 40 są z tego grona kolumną grającą najbardziej neutralnie, z fajnym detalem i przestrzenią. Bardzo wdzięczne pod kątem wzmacniaczy, a także muzyki. Fajne i uniwersalne, do tego obecnie w naprawdę genialnej cenie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbigniew Swiercz napisał:

Dziękuję za przybliżenie tematu , może uda się pojechać na jakiś odsłuch (najbardziej Wrocław), jeżeli dojdzie do zakupu dam znać, pozdrawiam.

Do Pabianic, czyli do nas, jest w razie czego wygodna droga, a wybór mamy naprawdę duży na miejscu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2024 o 10:59, Zbigniew Swiercz napisał:

Powiem tak,mam problem z basem a mianowicie słychać go tylko dobrze w jednym miejscu, wtedy słychać że schodzi nisko i jest go dużo jak na tę kolumny,nie pomaga odstawieni od ściany nawet do metra.Mozna by było zainwestować w suba ale nie o to mi chodzi.

Ciekawe rzeczy piszesz o Notach. Jak dla mnie to one w ogóle nie mają basu ;) Aż dziwne, że nikt nie polecił Heco Aurora 700. Wszak to kultowa konstrukcja mająca wszystko. A co do akustyki to skoro na Note`ach jest już problem to ciekawy jestem jak sytuacja będzie wyglądała z jakimiś podłogówkami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2024 o 10:59, Zbigniew Swiercz napisał:

Powiem tak,mam problem z basem a mianowicie słychać go tylko dobrze w jednym miejscu, wtedy słychać że schodzi nisko i jest go dużo jak na tę kolumny,nie pomaga odstawieni od ściany nawet do metra.Mozna by było zainwestować w suba ale nie o to mi chodzi.

To co opisujesz brzmi trochę jak zwisko dudnienia, gdzie ze względu na akustykę pomieszczenia niskie zbierają się w jednym, czasem dość zaskakującym miejscu pomieszczenia. I ten nie za duży bas z Not po prostu tak robi. Subwoofer nie zniweluje tego zjawiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavello napisał:

To co opisujesz brzmi trochę jak zwisko dudnienia, gdzie ze względu na akustykę pomieszczenia niskie zbierają się w jednym, czasem dość zaskakującym miejscu pomieszczenia. I ten nie za duży bas z Not po prostu tak robi. Subwoofer nie zniweluje tego zjawiska.

Dokładnie tak jak piszesz, przerabiałem to z soundbarami,miałem dwa i podobne zjawisko, czy podłogowe kolumny chociaż trochę zmienią to zjawisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ci żadne inne kolumny nie pomogą, jeśli całkiem nie zmienisz miejsca odsłuchowego i ustawienia sprzętu, lub w obecnym nie zrobisz adaptacji akustycznej.

Masz po prostu mod basowy ze względu na akustykę.

Miałem podobnie i gdy przeniosłem wszystko z krótkiej ściany na długą i ustawiłem wszystko w trójkącie równobocznym(wszystko od siebie w okolicy 230cm), to problemy całkowicie ustąpiły, i bas pojawił się w miejscu odsłuchowym taki jaki być powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Heco Aurora 700. Wszak to kultowa konstrukcja mająca wszystko

:D Wszystko, kultowa? Na prawdę wszystko i kultowa? :D To ironia mam nadzieję.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Ciekawe rzeczy piszesz o Notach. Jak dla mnie to one w ogóle nie mają basu

Mają bass, nawet z dobrym uderzeniem i kontrolą, niestety rzeczywiście tylko jak dobrze je podkręcimy, przy większej mocy. Przy cichym słuchaniu rzeczywiście go trochę brakuje.

9 minut temu, Luk Pl napisał:

Mają bass, nawet z dobrym uderzeniem i kontrolą, niestety rzeczywiście tylko jak dobrze je podkręcimy, przy większej mocy. Przy cichym słuchaniu rzeczywiście go trochę brakuje.

Wróć, nie było tematu, o innych kolumnach pisałem, coś mi się popie....... :| 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Tutaj ci żadne inne kolumny nie pomogą, jeśli całkiem nie zmienisz miejsca odsłuchowego i ustawienia sprzętu, lub w obecnym nie zrobisz adaptacji akustycznej.

Masz po prostu mod basowy ze względu na akustykę.

Miałem podobnie i gdy przeniosłem wszystko z krótkiej ściany na długą i ustawiłem wszystko w trójkącie równobocznym(wszystko od siebie w okolicy 230cm), to problemy całkowicie ustąpiły, i bas pojawił się w miejscu odsłuchowym taki jaki być powinien.

A czy zmiana kolumn z otworem bas refleksu z przodu lub z dołu też nic nie zmieni, niestety przemeblowanie nie wchodzi w grę,żona itd😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zbigniew Swiercz napisał:

Z magnata jak już to s70

Ale najpierw trzeba posłuchać bo skrajne opinie o nich 

Modele o których pisze to znacznie wyzsza pólka

17 godzin temu, pavello napisał:

To co opisujesz brzmi trochę jak zwisko dudnienia, gdzie ze względu na akustykę pomieszczenia niskie zbierają się w jednym, czasem dość zaskakującym miejscu pomieszczenia. I ten nie za duży bas z Not po prostu tak robi. Subwoofer nie zniweluje tego zjawiska.

Dokkladnie tak.

1 godzinę temu, Zbigniew Swiercz napisał:

A czy zmiana kolumn z otworem bas refleksu z przodu lub z dołu też nic nie zmieni, niestety przemeblowanie nie wchodzi w grę,żona itd😀.

To nic nie zmieni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbigniew Swiercz napisał:

A czy zmiana kolumn z otworem bas refleksu z przodu lub z dołu też nic nie zmieni, niestety przemeblowanie nie wchodzi w grę,żona itd😀.

To tylko zostaje ci spróbować zrobić adaptacje akustyczna. Dobrze gdybyś wstawił zdjęcie jak to u ciebie wygląda. W rogach za kolumnami zainstalować pułapki basowe, a za kolumnami panele absorbujace. Takie można dostać i bardzo ładnie wykonane to może żona nie będzie miała nic  przeciwko. Na początek spróbuj w rogi pomieszczenie poukładać jakieś grube poduchy poukładać i sprawdź czy się nic nie zmieni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zbigniew Swiercz napisał:

A czy zmiana kolumn z otworem bas refleksu z przodu lub z dołu też nic nie zmieni, niestety przemeblowanie nie wchodzi w grę,żona itd😀.

Zamiast zmieniać podłogówki, które możliwe, że są za duże na Twoją akustykę zastanowiłbym się nad wypróbowaniem dużych kolumn podstawkowych, które na twojej powierzchni powinny sobie spokojnie poradzić - np. Monitor Audio Silver 100. Kupiłbym, potestował i ew. zwrócił.

Uderz też do sprzedawców Tagi z forum np @Q21  - może oni Ci doradzą z jakimi kolumnami się dogaduje jeśli chodzi o bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...