Skocz do zawartości

Jaki znacie najbardziej analityczny i rozdzielczy wzmacniacz?


Ketrab78

Recommended Posts

2 godziny temu, Ketrab78 napisał:

Budżet 8000pln jeśli nowy

Przemnóż razy 3 a  dostaniesz customowe kolumny o   brzmieniu tak detalicznym, analitycznym aniżeli kiedykolwiek mogłeś sobie wyobrazić. I niezwykle muzykalnym. Plus a raczej zacznij od obniżenia pogłosu do 250 max 300 ms. 
 

 

2 godziny temu, Ketrab78 napisał:

Nasłuchałem się ciepłego grania przez większość życia

Mnie ciepłe granie się nie podoba, ponieważ lubię, gdy każdy utwór „gra” inaczej i ma mnie zawsze zaskakiwać. Barwą instrumentów, wokali, rytmiką, dynamiką, ilością informacji. 
Audiofilizm pełną gębą. 
A raz w tygodniu na koncert bez prądu. Co Ty na to?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AudioTube napisał:

 

A raz w tygodniu na koncert bez prądu. Co Ty na to?

 

 

A czemu bez prądu akurat? :)

w moim mieście jeśli raz na rok przyjedzie zespół lub artysta, których to twórczość mi się podoba to jest dobrze  :)

sam też trochę gram i nagrywam , ale ma to się wszystko nijak do sprzętu jaki konfiguruję sobie w pokoju  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ketrab78 napisał:

Nasłuchałem się ciepłego grania przez większość życia. Powoli układam plan na drugi wzmacniacz, który posiadał by cechy jak w tytule.

Co z kolumnami? Ktos tutaj moze Ci zaproponowac wzmacniacz, ktory u niego gra tak, jak jemu sie akurat podoba, ale u Ciebie, na innych kolumnach, w innym pomieszczeniu bedzie inaczej (gorzej/lepiej). Czesto mnie zastanawia to polecanie. Moze akurat, w tym budzecie, zmiana kolumn wniesie Ci wiecej? Rozumiem, ze chcesz kolumny zostawic, a dokupic druga elektronike i to w sumie jest jakis sposob, zeby zweryfikowac, czy warto inwestowac we wzmacniacz, czy moze jednak go zostawic, a zmienic kolumny.

19 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Od razu będziesz wiedział czy materiał został dobrze nagrany i zrealizowany.

Skad bedzie wiedzial? Biorac pod uwage, ze ludzie maja rozne kolumny i cala reszte systemu, w tym miejsce, gdzie sluchaja, to skad pewnosc, ze wzmacniacz wszystko pokaze? Podobne zdania utwierdzaja ludzi w przekonaniu, ze mozna kupic takiego Quadrala i jest szok, a to czesto nieprawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, no_i_fajnie napisał:

 

Skad bedzie wiedzial? Biorac pod uwage, ze ludzie maja rozne kolumny i cala reszte systemu, w tym miejsce, gdzie sluchaja, to skad pewnosc, ze wzmacniacz wszystko pokaze? Podobne zdania utwierdzaja ludzi w przekonaniu, ze mozna kupic takiego Quadrala i jest szok, a to czesto nieprawda.

Będzie wiedział. Był słuchany z bardzo dużą ilością kolumn i tylko na takich bardzo ciepłych kluchach inaczej pisząc zamulaczach nie było tego efektu o którym wspomniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
28 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Co z kolumnami? 

Zostawiłem trzy komplety o różnej charakterystyce:

elac carina 243.4 - ciepłe z głębokim basem, 

Isophon HSB 5600 - jasne, bardziej detaliczne, przeciwienstwo Elac'ów 

Technics SB 3030 - brzmieniowo w połowie drogi między tymi powyżej. 

Pokój 17m2, amatorsko dość dobrze zaadoptowany, dywan, obraz akustyczny na przeciwko systemu, po bokach zawieszone półki, gitary , które w praktyce pełnią rolę dyfuzorów. Bardzo przyjemnie słucha mi się w nim muzy.

Wzmacniacz to hybryda Advance Paris A10. Teraz się zastanawiam czy może skombinować jakiś przedwzmacniacz tranzystorowy, detaliczny żeby ominąć ten pre lampowy w A10 . Może to lepszy pomysł?

Najtańszą opcją byłaby wymiana lamp w pre ok 500zl, ale boję się że nie da to takiej zmiany jaką bym oczekiwał  ...

Edytowano przez Ketrab78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ketrab78 napisał:

Zostawiłem trzy komplety o różnej charakterystyce:

elac carina 243.4 - ciepłe z głębokim basem, 

Isophon HSB 5600 - jasne, bardziej detaliczne, przeciwienstwo Elac'ów 

Technics SB 3030 - brzmieniowo w połowie drogi między tymi powyżej. 

Pokój 17m2, amatorsko dość dobrze zaadoptowany, dywan, obraz akustyczny na przeciwko systemu, po bokach zawieszone półki, gitary , które w praktyce pełnią rolę dyfuzorów. Bardzo przyjemnie słucha mi się w nim muzy.

Rozumiem, ok. Czyli masz trzy zestawy kolumn i jeden wzmacniacz. Potrafisz opisac, co slyszysz. Wzmacniacz jest jeden, a kolumn trzy rozne zestawy, to chyba ciezko ocenic, jak gra wzmacniacz. Jesli podepniesz inny, do tych samych kolumn i zmieni Ci sie odbior dzwieku (a moze nie), to jednoczesnie zmieni sie to, co napisales o kolumnach, czyli tez bez sensu. Wedlug mnie, roznice po zmianie wzmacniacza beda niewielkie, bo podlaczysz czwarty zestaw kolumn do tego, co masz i znowu uslyszysz wiecej/mniej. Ja bym tutaj szukal rozwiazania :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ketrab78 napisał:

A czemu bez prądu akurat? :)

bo raz w tygodniu wyłączają prąd? - sorry, nie mogłem się powstrzymać ;)

jak to sie mówi, klasyczny wzmacniacz posiada przedwzmacniacz i końcówkę mocy. co ma większy wpływ na to co w tytule?

no więc dzisiaj sobie zamówiłem pre pasywne. zobaczymy. no dobra to pre też ma opcję aktywną z buforem lampowym. w ramach eksperymentów...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2024 o 21:42, Ketrab78 napisał:

Nasłuchałem się ciepłego grania przez większość życia. Powoli układam plan na drugi wzmacniacz, który posiadał by cechy jak w tytule. Raczej tranzystor, ale może być też coś na modłę lampową. Budżet 8000pln jeśli nowy. 4000pln jeśli coś vintage. 

Poczytaj o tym Creeku, może się wpisywać w Twoje oczekiwania:

https://m.olx.pl/d/oferta/creek-destiny-2-wzmacniacz-zintegrowany-CID99-IDZz1CE.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2024 o 21:42, Ketrab78 napisał:

Nasłuchałem się ciepłego grania przez większość życia. Powoli układam plan na drugi wzmacniacz, który posiadał by cechy jak w tytule. Raczej tranzystor, ale może być też coś na modłę lampową. Budżet 8000pln jeśli nowy. 4000pln jeśli coś vintage. 

Za 8k wypróbowałbym Hegla - w Tophifi można wyrwać H120 w tym budżecie - wypożyczyć nie zaszkodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Niedawno opublikowaliśmy film, w którym przedstawiamy wzmacniacze takich, jakich szukasz :) Do nich dopisałbym w Twoim budżecie jeszcze Fezza Silver Lunę EVO jako lampę, a także wyższy model Arcama niż w filmie, czyli Radia A25 :) Zapraszam na odsłuchy i do kontaktu, z cenami też zawsze można podziałać :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...