Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 18mkw


Recommended Posts

7 godzin temu, Karol64208 napisał:

najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wypożyczenie kolumn na odsłuch domu, masz na pewno w pobliżu sklepy branżowe, czy tez komisy.

Jak masz już jakieś typy , czy też przemyślenia na tema jakiś kolumn, to ewentualnie wstaw link a posiadacze takich kolumn na pewno coś podpowiedzą.

Kryteria znasz, powodzenia.

Pozdr.

 

Bardzo dużo mi pomogłeś dziękuję że mnie nie odwiodles od takich kolumn jak np:Dali 850 i tym podobne bo to raczej max i opitmum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Proste poproszę ładnie dobre kolumny z lepszym basem niż moje do 6000zl.Ok💕

Tu masz ciekawą propozycję:

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-monitor-audio-gold-gx200-CID99-IDTfAcG.html?ad_reason_recommended_items=878528414,816412570,902927819,837960041,819926920,720139030,933562121,931423355,927296966,896254353,872117454,902406286,488985851,924749338,920212276,825698033,897276911,875590296,896077683,929340870,928194494,932522589,926142707,902882621,926495969,652784054,868985350,900354901,809482152,902886585&reason=ip|maria

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/364-monitor-audio-gx200

Bedzie dobry bas i detal, MA powinny się z lampą polubić.

Bas reflex dostrojony do 40Hz czyli dołek w pomieszczeniu trochę podbije, przy 30Hz już spory spadek - korzystnie dla górki z kolei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

Tak możliwe.

wybrał bym do pierwszego testu:

https://www.olx.pl/d/oferta/jvc-nivico-sk-15a-konfesjonaly-vintage-CID99-ID115Vkz.html

JVC.webp.3f203979524a53772eddc62cb1935c08.webp

do słuchania jazzu i elektroniki.

Słuchałem ich u kolegi, w małym pokoju w bloku, ale było to 30 lat temu, gdybym był zbieraczem sprzętu to na pewno bym je łyknął 😉.nie miały mocnego basu, ale za to ładnie schodziły w dolne pasmo.

Może niektóre szczegóły się zamazały z czasem ,ale wrażenie pozostawiły.

Dużo ciekawych jest propozycji w Pl. i okolicach, nie to co na wyspie, posucha.

@Radek Kostrzewski masz duży wybór, ale pamiętaj; sprawdzaj i testuj a następnie kupuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Karol64208 napisał:

Na pewno można dogadać się ze sprzedającym

 

@Radek Kostrzewski zawsze sprawdzaj też czy są oryginalne przetworniki i części czy nie były modyfikowane.

 

W praktyce to nie takie proste. Jedziesz do sprzedawcy ze skrzykną narzędziową i rzeczoznawcą? Czy może inny pomysł?😉

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomasz1w napisał:

Czy może inny pomysł?😉

nie wiem jak to obecnie działa w Pl, można poprosić sprzedawcę o wystawienie na eBay czy innej platformie, która gwarantuje zwrot kasy w przypadku wad ukrytych i nie opisanych modyfikacji.

 

Istnieje chyba prawo handlowe, rękojmia czy też gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

nie wiem jak to obecnie działa w Pl, można poprosić sprzedawcę o wystawienie na eBay czy innej platformie, która gwarantuje zwrot kasy w przypadku wad ukrytych i nie opisanych modyfikacji.

 

Istnieje chyba prawo handlowe, rękojmia czy też gwarancji.

Na eBayu czy ebay Kleizingien jak kupujesz używane to nie masz żadnej gwarancji ani możliwości zwrotu, no chyba że sprzedajacy ci ją da. Pod prawie każda aukcja jest taka informacja o braku gwarancji i zwrotu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasz1w napisał:

Ale nie dotyczy to sprzedaży używanych sprzętów przez osoby fizyczne.

@Tomasz Kluczynski,oj 😌dotyczy wszystkich towarów zakupionych przez internet, jedynie możesz ponieś koszt wysyłki zwrotu.

Tu przepisy które wyraźnie wskazują na prawa kupującego.

Na eBay od ponad 20lat sprzedaję i kupuję i nigdy nie zdarzyło mi się zostać z niechcianym towarem, nawet gdy sprzedawca odmawiał przyjęcia to i tak otrzymywałem zwrot kasy a czasami w takich przypadkach zostawał ten towar u mnie 🙂

Tak że warto zapoznać się w/w przepisami.

 

@Radek Kostrzewski ważne rzecz przy testach, musisz przyzwyczaić swój słuch do nowego brzmienia zwłaszcza po zmianie z małych przetworników na duże.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karol64208 napisał:

@Tomasz Kluczynski,oj 😌dotyczy wszystkich towarów zakupionych przez internet, jedynie możesz ponieś koszt wysyłki zwrotu.

Tu przepisy które wyraźnie wskazują na prawa kupującego.

Na eBay od ponad 20lat sprzedaję i kupuję i nigdy nie zdarzyło mi się zostać z niechcianym towarem, nawet gdy sprzedawca odmawiał przyjęcia to i tak otrzymywałem zwrot kasy a czasami w takich przypadkach zostawał ten towar u mnie 🙂

Tak że warto zapoznać się w/w przepisami.

Czysta teoria, jak wiele innych przepisów unijnych w zakresie gwarancji i rękojmi. Tak, sklepy tak działają, ale w przypadku osób fizycznych... życzę powodzenia w razie czego. O ile ebay ma raczej sprawne mechanizmy ochrony kupujących, to np. takie allegro już niekoniecznie. OLX praktycznie wcale. I w razie czego pozostaje sprawa w sądzie z powództwa cywilnego.

Dlatego wielu Niemców świadomie sprzedaje używane sprzęty przez ebay Kleizingien (które ma już zupelnie inne zasady, niż ebay), żeby uniknąć problemów z upierdliwymi kupującymi, bo i to niestety się zdarza.

Dlatego proponuję zachować zdrowy rozsądek i być ostrożnym, bo przytoczone przepisy w praktyce nie działają.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

 

11 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

Tak się zapytam proponowaliście mi subower ale jaki ? No i jak można podłączyć do wzmacniacza lampowego 

 

Wzmacniacz nie taki słaby to jest 2×32watt przy 8ohm.Moje kiepskie Dali450 są 4ohm i podłączone na 4ohm.Mozliwe że wtedy wzrasta moc wzmacniacza,albo się mylę 

Przyznam się bardzo lubię Hansa Zimmera i tu mamy duży bas Tego się dobrze głośno słucha.Bas tu potrzebny daje lepsze wrażenia ,jest bas.... niski .Z tym że dla moich potrzeb jest potrzebny większe natężenie, dlatego wspomniałem o suboferze a i bym ,załatał tą dziurę na 45hz.... A kolumny nowe to już swoją drogą. Ja sam nie bardzo wiem co tych rozwiązań najlepiej.

 

Screenshot_20240731-181341_Chrome.jpg

Edytowano przez Radek Kostrzewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2024 o 07:08, Piotr Sonido napisał:

Klipsche RF83!

JAk znajdziesz w tej cenie to do lampy rewelacja!

To dużo lepsze granie id modelu 82 który ma obecnie swoję nastepstwo w postaci RP8000 MKII.

Ewentualnie Klipsch Ale model Ikon. Ale te

Tu bas jest mniejszy ale ma wyjatkowo ciekawa barwe

bQIctFk.jpg.be75f935a7d8a1c4e00da29d793c8406.jpg

Te klipisch rf83 mają 99db!!!. Tu by można powalczyć!!!!!!!!!!!

Ciekawy jestem czy w innym kolorze mają przetworniki.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% subwooferów ma własny wzmacniacz. Także moc Twojego nie ma znaczenia, nie będzie dodatkowo obciążony.

Powtórzę, przy Twoim budżecie spróbowałbym REL'a T9/x. Podłączasz go za pomocą kabla, który jest w zestawie z subem, pod zaciski głośnikowe wzmacniacza (pod te same, pod które masz podłączone Dali). Tak ma być, to normalne, także spokojnie, nie będzie żadnego sprzężenia:)

image.png.0f96055a2fe562af5787714c4296850b.png

7 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

Ciekawy jestem czy w innym kolorze mają przetworniki.....

Chyba jednak Klipsch z tymi membranami złotymi to trochę jak złote zęby... przepraszam za prymitywny skrót myślowy. Więcej kombinacji kolorystycznych to jednak większe koszty produkcji.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomasz1w napisał:

99% subwooferów ma własny wzmacniacz. Także moc Twojego nie ma znaczenia, nie będzie dodatkowo obciążony.

Powtórzę, przy Twoim budżecie spróbowałbym REL'a T9/x. Podłączasz go za pomocą kabla, który jest w zestawie z subem, pod zaciski głośnikowe wzmacniacza (pod te same, pod które masz podłączone Dali). Tak ma być, to normalne, także spokojnie, nie będzie żadnego sprzężenia:)

image.png.0f96055a2fe562af5787714c4296850b.png

Chyba jednak Klipsch z tymi membranami złotymi to trochę jak złote zęby... przepraszam za prymitywny skrót myślowy. Więcej kombinacji kolorystycznych to jednak większe koszty produkcji.

Coś mi nie pasuje na tym schemacie. Gdzie jeszcze minus z prawego kanała na tym kablu do wzmacniacza?.Jak nazywa się ten kabel aby go znaleźć w sieci, dziwe  bo kabel musi pewnie być na chinczach tylko gdzie ma jeszcze jeden chinch?

A ktoś pisał że muszę mieć osobny przedwzmacniacz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Radek Kostrzewski napisał:

Coś mi nie pasuje na tym schemacie. Gdzie jeszcze minus z prawego kanała na tym kablu do wzmacniacza?.Jak nazywa się ten kabel aby go znaleźć w sieci, dziwe  bo kabel musi pewnie być na chinczach tylko gdzie ma jeszcze jeden chinch?

Weź nie wnikaj, wiesz lepiej, niż REL? Tak ma być, a kabel masz w zestawie, odpal kilka filmów na YT i wszystko będzie jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...