Skocz do zawartości

Ocieplenie brzmienia DACiem lub odtwarzaczem sieciowym


JacekWoy

Recommended Posts

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

To trzeba przesłuchać, bo rzadko komu podchodzi, gdy brakuje basu i góra przytłumiona.

Na pewno trzeba posłuchać, ma swój charakter który się spodoba lub nie. Mnie nie brakuje basu, tego niskiego jest niewiele i nie każdy będzie potrzebował zanurzania się do głębin. Góra nie jest przytłumiona, jest lekko wycofana i na tle całości może się wydawać nieco w cieniu.

6 minut temu, Artur Charicki napisał:

I do tego często słychać trafo

Miałem M3si trafo nie brumiało, ale był szum na "biegu jałowym". Obecnie mam M2si który jest cichutki i bez szumów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rajdek napisał:

 

Miałem M3si trafo nie brumiało, ale był szum na "biegu jałowym". Obecnie mam M2si który jest cichutki i bez szumów.

Ok M2si czy M3si to jeszcze można polecić bo w klasie swojego budżetu grają ok, ale na przykład M5si to dla mnie straszna porażka, a już kosztuję sporo więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

M5si to dla mnie straszna porażka

Nie słuchałem tego pieca, ale tyle skrajnych opinii słyszałem że nie ogarniam, ciepły, bardzo ciepły, neutralny, chłodny, gra głównie średnicą, średnica sucha i koścista, góra wycofana, bardzo jasny, mocny/słaby na basie. Z tą marką jest tak że albo się kocha albo nienawidzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z Was okazję posłuchać Unison Research Simply Italy? Z tego co wyczytałem to ktoś z forum szukał wzmacniacza tranzystora do pylon audio diamond 28, a koniec końców kupił właśnie te lampę bo tak mu podpasowała. Z tego co pisał to preferuje takie brzmienie jak ja. Chyba jutro spróbuję wypożyczyć i zobaczę jak się zgra z kefami. O niskie tony się nie martwię bo mam suba rel t7x. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacekWoy napisał:

A miał ktoś z Was okazję posłuchać Unison Research Simply Italy? Z tego co wyczytałem to ktoś z forum szukał wzmacniacza tranzystora do pylon audio diamond 28, a koniec końców kupił właśnie te lampę bo tak mu podpasowała. Z tego co pisał to preferuje takie brzmienie jak ja. Chyba jutro spróbuję wypożyczyć i zobaczę jak się zgra z kefami. O niskie tony się nie martwię bo mam suba rel t7x. 

Tak, mam ten wzmacniacz od marca właśnie z Diamond 28. Lepiej gra po wymianie lamp na RFT.

Ale to kwestia preferencji.

Polecam pożyczyć i przetestować, nie każdemu podpasuje lampa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale mówisz tak bo go masz?

Nie rozumiem? Mam go i tak oceniam. Szukałem pieca do 5k, wszystkich nie przesłuchałem, jak usłyszałem Musicala to od razu wiedziałem że to mój dźwięk i zakończyłem na nim. Z pośród tych co słuchałem żaden nie budował sceny w tak spektakularny sposób. Nie jestem audiofilem, może dla innych ten piec jest badziewny, żeby ocenić należy samemu posłuchać. Nie będę nikogo przekonywał że to najlepszy piec dla niego.

 

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Holografii? Czyli realnie co ?

Odbieram to jako tworzenie dźwięku trójwymiarowego, który ma swoją szerokość, głębokość i wysokość. Do tego na tyle swobodny że mogę zlokalizować i skupić się na poszczególnych składowych dźwiękach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rajdek napisał:

Z pośród tych co słuchałem żaden nie budował sceny w tak spektakularny sposób. Nie jestem audiofilem, może dla innych ten piec jest badziewny, żeby ocenić należy samemu posłuchać. Nie będę nikogo przekonywał że to najlepszy piec dla nieg

Ok rozumiem, dzieki!.

21 godzin temu, rajdek napisał:

Odbieram to jako tworzenie dźwięku trójwymiarowego, który ma swoją szerokość, głębokość i wysokość. Do tego na tyle swobodny że mogę zlokalizować i skupić się na poszczególnych składowych dźwiękach.

kumam.

21 godzin temu, rajdek napisał:

@Piotr Sonidoto pytanie o holografię to tak na poważnie? Jeśli znasz wzmacniacz do 3k który pod tym względem jest lepszy to jestem bardzo ciekaw. Pozdrawiam.

Właśnie Musical gra dość spokojnie dlatego o holografię to bym go nie posądzał. W szerz świetną scenę buduje Primare, Cyrus, w głąb promocyjny obecnie Marantz PM 7000n. ale mówie spoko. Tylko pytałem.

Tobie się ma podobać jest ok :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

w głąb promocyjny obecnie Marantz PM 7000n

Porównywałem bezpośrednio, jest szybszy, ale dźwięk ściśnięty między kolumnami głębia bardzo płytka, wysokość mizerna. Brak emocji w odtwarzaniu nie da się wyłapywać i skupiać na składowych dźwiękach. Widzę że jest teraz popularny ale przez niską cenę. Dla mnie klasę niżej od M2si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rajdek napisał:

Porównywałem bezpośrednio, jest szybszy, ale dźwięk ściśnięty między kolumnami głębia bardzo płytka, wysokość mizerna. Brak emocji w odtwarzaniu nie da się wyłapywać i skupiać na składowych dźwiękach. Widzę że jest teraz popularny ale przez niską cenę. Dla mnie klasę niżej od M2si.

No ok rozumiem. Ja wolę. Dlatego świat audio jest takie piekny i róznorodny :)

36 minut temu, rajdek napisał:

Spokojnie? Tzn. wolno i gładko. Co to ma wspólnego? Takie granie ogranicza holografię?

absolutnie nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2024 o 23:06, JacekWoy napisał:

Wypożyczyłem nuprime dac 9 i ani ja ani żona różnicy nie słyszymy. Może nastawiałem się na zbyt spektakularne elekty, a może ten dac w Redze jest po prostu dobry.

Szczerze mówiąc ja mam podobne obserwacje jeśli chodzi o Regę. Osobiście lubię polecać lepsze wzmacniacze i tańsze transporty bo w mojej ocenie to zwykle zdaje najlepszy egzamin jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Często słuchałem na dac`u Regi i faktycznie gra on na prawdę fajnie. Z drugiej jednak strony Eversolo to wybitny sprzęt pod wieloma względami. Sam sobie w mojej ocenie gra trochę ciepło, ale to co go szczególnie wyróżnia to bardzo fajne korektory, których nie musisz się bać. Zwłaszcza graficzny to jest mega zabawka i można zdziałać nim cuda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2024 o 23:06, JacekWoy napisał:

Wypożyczyłem nuprime dac 9 i ani ja ani żona różnicy nie słyszymy. Może nastawiałem się na zbyt spektakularne elekty, a może ten dac w Redze jest po prostu dobry.

To znaczy, że i DAC w Rega ma bardzo dobry, a także ma styl grania przesunięty w cieplejsze rejony. W takim razie nie ma sensu kombinować z konwerterami, a ewentualnie tak jak już koledzy wspomnieli sprawdzić inny wzmacniacz. Wtedy tylko do testów też dobrze mieć DACa grającego cieplej jak NuPrime DAC-9, iFi Audio ZEN One lub np. starszego Rega DAC-R. Myślę, że wspomniane wzmacniacze MF warto sprawdzić, na listę dopisałbym też Vincent SV-237 MKII czy Advance Paris A10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...