Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe do 5000zł


Backfrointer

Recommended Posts

Myślę , że na forum może znajdzie się jedna osoba , która będzie mogła pochwalić się referencją w kinie i napewno nie będę nią ja . 

Kiedyś jak studiowałem , miałem w akademiku zestaw Creative podbity pod kompa. " Głośniki " podobnych gabarytów i nawet "subwoofer " był w zestawie . No fajnie to grało jak na tamte czasy i okolicznosci . Jak widzę te pudełeczka na ścianie,  to zawsze przypominają mi się studenckie , świetne czasy .Tylko tyle i aż tyle .

Dziękuję za zaproszenie , ale czasu braknie . W kolejce już Butler czeka ,który również zaprosił mnie do siebie na odsłuch 😉

Sorry , że się czepiam , ale ja tego jakoś nie widzę.  Przerabiałem już kiedyś tego typu pudełeczka i jestem sceptycznie nastawiony do tego typu pomysłów. 

To pudełeczko robi za centralny ? - wybacz , ale nie przekonasz mnie do tych "głośników" .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluid81 napisał:

Myślę , że na forum może znajdzie się jedna osoba , która będzie mogła pochwalić się referencją w kinie i napewno nie będę nią ja . 

Kiedyś jak studiowałem , miałem w akademiku zestaw Creative podbity pod kompa. " Głośniki " podobnych gabarytów i nawet "subwoofer " był w zestawie . No fajnie to grało jak na tamte czasy i okolicznosci . Jak widzę te pudełeczka na ścianie,  to zawsze przypominają mi się studenckie , świetne czasy .Tylko tyle i aż tyle .

Dziękuję za zaproszenie , ale czasu braknie . W kolejce już Butler czeka ,który również zaprosił mnie do siebie na odsłuch 😉

Sorry , że się czepiam , ale ja tego jakoś nie widzę.  Przerabiałem już kiedyś tego typu pudełeczka i jestem sceptycznie nastawiony do tego typu pomysłów. 

To pudełeczko robi za centralny ? 

A co sądzisz o tym zestawie infinity co tam podlinkowałem kilka komentarzy wcześniej? Czy mógłbym np. zrobić zestaw 5.1.2 i zrobić na FL/FR te 40mm kolumny, i surround 50mm kolumny. Czy to głupi pomysł? Nie znam się. Lepsze będą te 20 na FL/FR, czy liczy tu się tylko rozmiar, czy np. te 20 będą lepsze do grania z przodu z jakiegoś powodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Backfrointer napisał:

A co sądzisz o tym zestawie infinity co tam podlinkowałem kilka komentarzy wcześniej? Czy mógłbym np. zrobić zestaw 5.1.2 i zrobić na FL/FR te 40mm kolumny, i surround 50mm kolumny. Czy to głupi pomysł? Nie znam się. Lepsze będą te 20 na FL/FR, czy liczy tu się tylko rozmiar, czy np. te 20 będą lepsze do grania z przodu z jakiegoś powodu?

Nie mnie pytaj o takie rzeczy .

Ja tutaj częściej pojawiam się w roli podobnej do Twojej 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciek72 napisał:

To w sumie mało widziałeś i mało słyszałeś , a masz TYLE do powodzenia.

Odważny jesteś :)

Miłego dnia 

Właśnie odwrotnie .

To Ty jesteś odważny,  że zdecydowałeś się na takie pudełeczka , ustawienie subwooferów w jednej lini .Mega odważny,  że za głośnik centralny obrałeś coś takiego , coś co ledwo na zdjęciu można uchwycić.  

Nie masz bladego pojęcia co w życiu widziałem i słyszałem, więc milcz w tym temacie , bo wyjdziesz tylko na durnia.

Również życzę Ci miłego dnia . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bora902 napisał:

gdzie jest moderator ?

dyskusja od samego poczatku w tym topiku nie idzie z najlepsza wiedza techniczna  a pytajacy swiezak jest wpuszczony w tzw.maliny  przez forumowe grono "eksperckie" 

tak nie wolno robic panowie bo wyszedl belkot a nie porada

Wyszły mocno różne opinie, a nie bełkot! A poza tym już kiedyś prosiłem o stosowanie polskich znaków i stosowanie wielkiej litery w odpowiednim miejscu-np. na początku zdania.

Jeśli masz jakieś merytoryczne propozycje dla autora tego wątku to śmiało napisz.

Na razie już kilka konkretów się pojawiło -choćby amplitunerów kd, również kolejne informacje od autora-np. o preferencjach i podwieszanym suficie.

Pozdrawiam 

PS. A przy okazji -proszę kilku piszących tu Kolegów o unikanie wycieczek osobistych i nadmiernych złośliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 

Sony 930 , Dvd 725 , Mission 773 , 77c , 77 DS  , Yamaha SW 320

Harman Kardon AVR 370 , Klipsch F 30 i resztę tej serii RF 62 II , RC 62 II , RS  52 II , SW 110 , 

Onkyo Rz 900 , 1100 , Klipsch RP 280 , C 540 , RS 52 II , 2 x SW 115 , 4 x Magnet IC 82

Marantz NR 1608 , Tannoy Hts 101 xp  plus drugi Tannoy TS 2.8

Denon AVC 6700 , te same maluchy , SVS SB 1000 x 2

Denon AVC 8500  te same maluchy , SVS SB 2000.

Yaqin ML 100 , Ayon CD 1s , M2Tech , Studio 16 hz  Aries Reference

Oppo 105 , 203 , Cambridge Audio CXUHD 

Projektor BenQ W 1400 , Sony HW 55 , HW 65 , JVC DLA -X 500

Tona kabli 

Mission 704 , 701 , 700 , 70C2 , 70C3 

Gale Monitor III , Tannoy M 2 , M2.5 i kupa innych 

Edytowano przez maciek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Miałem 

Sony 930 , Dvd 725 , Mission 773 , 77c , 77 DS  , Yamaha SW 320

Harman Kardon AVR 370 , Klipsch F 30 i resztę tej serii RF 62 II , RC 62 II , RS  52 II , SW 110 , 

Onkyo Rz 900 , 1100 , Klipsch RP 280 , C 540 , RS 52 II , 2 x SW 115 , 4 x Magnet IC 82

Marantz NR 1608 , Tannoy Hts 101 xp  plus drugi Tannoy TS 2.8

Denon AVC 6700 , te same maluchy , SVS SB 1000 x 2

Denon AVC 8500  te same maluchy , SVS SB 2000.

Yaqin ML 100 , Ayon CD 1s , M2Tech , Studio 16 hz  Aries Reference

Oppo 105 , 203 , Cambridge Audio CXUHD 

Projektor BenQ W 1400 , Sony HW 55 , HW 65 , JVC DLA -X 500

Tona kabli 

Mission 704 , 701 , 700 , 70C2 , 70C3 

Gale Monitor III , Tannoy M 2 , M2.5 i kupa innych 

Tona kabli mnie przekonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanKlor napisał:

Bardzo zły pomysł. Amplituner powinien mieć zapewnione chłodzenie. Subwoofer nie wiadomo czy dobrze zagra w konkretnym miejscu a dodatkowo powinien stać na ziemi a nie trząść szafką.

Można zamontować od dołu i od góry kratkę wentylacyjną jak do AGD naprzyklad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2024 o 16:30, lion napisał:

Korzystając z okazji zapytam kto przechodził z 5.1 na 5.1.2  ? czy montaż  dwóch dodatkowych głośniczków opłacił się/ czy po fakcie ktoś uznał, że niepotrzebnie drapał sufit? (mile widziana szczerość)

Ja przechodziłem i warto. Oczywiście jeżeli będziesz korzystał ze ścieżek Atmos, DTS-X i prawidłowo zamontujesz / odseparujesz dolną i górną warstwę. Teraz jestem na etapie kompletowania "zabawek" do 7.1.4 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkurencyjne na rynku jednak jesli patrzac na budowe  ich podzespolow ( np. PCB ) z jakich sa wykonane to denon x2800h stoi na wyzszym poziomie technicznym i ma sporo wiekszy zasilacz niz yamaha V6A 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w takim wypadku zawsze nalezy rzucic okiem jak prezentuja sie oba zasilacze tj.jakie maja wymiary  zewnetrzne  oraz inne cechy ktore sa podane na ich obudowie

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bora902 napisał:

teraz pokaz PCB  i bedziemy w domu 🤣

zasilacze roznia sie w zaleznosci od wersji a najmniejszy w V6A to 360W

To jest pobór średni. Już o tym rozmawialiśmy nie jeden raz. Yamaha podaje inaczej niż Denon. A MAX to MAX. Masz jasno pokazane.

8 godzin temu, Butler napisał:

Yamaha od dawna podaje moc zasilacza wg. innych norm. Jak ktoś bierze się za porównanie to zawsze inne marki mają w tym przypadku teoretyczną przewagę.

Dokładnie

 

2 minuty temu, bora902 napisał:

 

dlatego w takim wypadku zawsze nalezy rzucic okiem jak prezentuja sie oba zasilacze tj.jakie maja wymiary  zewnetrzne  oraz inne cechy ktore sa podane na ich obudowie

 

Zatem poprosimy o konkrety teraz. Bo moc zasilaczy jest wyższa w Yamaha. Idźmy zatem krok dalej.

Wyciągnij je i zbadaj dla nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...