Skocz do zawartości

Test Chińszczyzny czyli Wiim ultra oraz Fosi V3 mono z Dynaudio x34


Szymek3392

Recommended Posts

Jeżeli będzie możliwość wypożyczenia kompletnego systemu to z przyjemnością postaram się usłyszeć różnice między Heglem a Fosi. Oczywiście wynik będzie z tych - poczytaj mi mamo - bo akustyka nie zrobiona ale resztę da się jakoś pomierzyć i ustawić a nawet zakryć przed słyszącymi oczami audiofila  :)

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jeszcze zrobić test jednej końcówki czy monobloków z choćby dwoma preampami, to daje mocno do myślenia. Preamp ma największy wpływ na brzmienie, potrafi je mocno zmienić, zdominować końcówki.

Miałem kiedyś Arcama A18, do niego w bi-ampingu końcówkę Arcama P85. Grało na swój sposób, wokale rewela, ale przy rozrywce brakowało basu. Gdy zastąpiłem A18 preampem Nad 1130 kopara mi opadła, bo basu było aż nadto. Na tych samych kolumnach.

Kolejne porównanie: lampowa integra Lm518ia, na swoim preampie czaruje na całego. Jako końcówka mocy sterowana z wyzerowanego rme adi-2 pro fs, gra totalnie neutralnie, jak ten ad-dac. Kompletnie nie przypomina żadnej lampy. Spróbujcie sami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michaudio napisał:

Preamp ma największy wpływ na brzmienie, potrafi je mocno zmienić, zdominować końcówki.

Pełna zgoda, dwoma rękoma się podpisuję. Przerobiłem.
 

 

23 minuty temu, michaudio napisał:

lampowa integra Lm518ia, na swoim preampie czaruje na całego

Czy miałeś okazję odsłuchiwać tą integrę przy różnych kolumnach? Czy zawsze słyszałeś te czary?

25 minut temu, michaudio napisał:

Kompletnie nie przypomina żadnej lampy.

Mój zestaw kompletnie nie przypomina tzw „lampy”. Jej, tej tzw typowej lampy granie mnie dusi, klei, ja się pocę, jestem przegrzany, czerwony itp.

To nie temat o lampach, przepraszam. Uważam, że, o ile to technicznie możliwe, to warto odpuścić volume analogowe a zaoszczędzoną kasę dołożyć do kolumn, które będą nam lepiej „leżeć”. To one w ostateczności brzmią.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, renoxd napisał:

Ja mam DX7 Pro od Toppinga. Od kilku tygodni już gram bezpośrednio na Wiimie Ultra, który robi jako PRE, ale na dniach przełączę się na Toppinga i nim posteruje głośnością, omijając Wiima. 

Tylko nie wiem co tutaj miałbym sprawdzić, bo przecież nie Fosi. Ewentualnie sprawdzę na ile DAC w DX7 Pro oraz jego PRE jest lepsze od tego w Wiimie :) 

edited.. 

Duzej roznicy jakiejs sie jednak nie spodziewam... nie dlatego ze Fosi "dławi" każde PRE, a bardziej dlatego, że oba to bardzo transparentne przetworniki

 


Pobawiłem się trochę

Jak gram bez Wiima, czyli za DACa i za PRE robi DX7 Pro, to jednak ten dźwięk wydaje mi się bardziej swobodny, rozdzielczy, aniżeli jak gram tylko Wiim + Fosi. Także jak widać, monobloki V3 nie tłumią wszystko, a jedynie podkreślają resztę toru. 

Muzyka była puszczana z YT Music, ale w różny sposób

1. W przypadku DX7 Pro, z PC po USB do DACa i do Fosi 
2. W Przypadku Wiima Ultra, poprzez WiFi (Chromecast) do Fosi  - wyłączyłem całkowicie RC i jakiekolwiek EQ

Jak dla mnie wynikają z tego dwa wnioski

1. Albo DAC w DX7 Pro + jego implementacja jest na tyle lepszy od tego w Wiimie, że po prostu czuje różnice w rozdzielczości. Niby obydwa są transparentne.. ale jakby nie patrzeć, sam DX7 Pro kosztuje ponad 3k

2. Albo Chromecast w tym Wiimie jest mega do dupy, i dlatego DX7 Pro brzmi mi lepiej. 
(Chociaż tutaj spodziewałbym się, że skoro pobieram źródłowy plik bezpośrednio z YT Music, i mój PC go nie obrabia po swojemu i nie wysyła do DACa po USB, to że powinno być nawet lepiej, niż gorzej? To że w PC mam ustawine 32 bit 48khz , to przeciez nie pomaga)



 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jeszcze jak będzie w dwóch wariantach, podłączajac po USB Wiima do DX7 Pro, aby pominąć DAC w Wiimie

1. Ustawiając Wiima na Bit Perfect i sterując głośnościa w DX7Pro w trybie PRE
2. Sterując volume Wiimem, a DX7Pro odpalając w trybie Pure DAC

Tak czy siak.. Fosi V3 Mono pozwalają zagrać inaczej, zależnie od pozostałej konfiguracji. Wczoraj poprosiłem żonę, aby poprzełączała kable, wchodziłem na ślepo i na 5 razy, za każdym razem zgadłem kiedy grał Wiim, a kiedy DX7 Pro.

Dodam jeszcze, że głośność była wyrównana. Zmieniłem jednak miejsce odsłuchu. Kolumny oddalone od siebie o 2 metry (czyli tak jak wcześniej), ale ja się przysunąłem do nich na 120cm w linii prostej od środka między nimi. Łatwiej mi w ten sposób ocenić sytuacje

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, renoxd napisał:

1. Albo DAC w DX7 Pro + jego implementacja jest na tyle lepszy od tego w Wiimie, że po prostu czuje różnice w rozdzielczości. Niby obydwa są transparentne.. ale jakby nie patrzeć, sam DX7 Pro kosztuje ponad 3k

2. Albo Chromecast w tym Wiimie jest mega do dupy, i dlatego DX7 Pro brzmi mi lepiej. 
(Chociaż tutaj spodziewałbym się, że skoro pobieram źródłowy plik bezpośrednio z YT Music, i mój PC go nie obrabia po swojemu i nie wysyła do DACa po USB, to że powinno być nawet lepiej, niż gorzej? To że w PC mam ustawine 32 bit 48khz , to przeciez nie pomaga)

Jak dla mnie, to oba są słuszne. Dx7 Pro to bardzo fajny DAC, mimo że przetworniki od Toppinga nigdy nie czarowały przedwzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, renoxd napisał:

Zobaczę jeszcze jak będzie w dwóch wariantach, podłączajac po USB Wiima do DX7 Pro, aby pominąć DAC w Wiimie

1. Ustawiając Wiima na Bit Perfect i sterując głośnościa w DX7Pro w trybie PRE
2. Sterując volume Wiimem, a DX7Pro odpalając w trybie Pure DAC

Tak czy siak.. Fosi V3 Mono pozwalają zagrać inaczej, zależnie od pozostałej konfiguracji. Wczoraj poprosiłem żonę, aby poprzełączała kable, wchodziłem na ślepo i na 5 razy, za każdym razem zgadłem kiedy grał Wiim, a kiedy DX7 Pro.

Dodam jeszcze, że głośność była wyrównana. Zmieniłem jednak miejsce odsłuchu. Kolumny oddalone od siebie o 2 metry (czyli tak jak wcześniej), ale ja się przysunąłem do nich na 120cm w linii prostej od środka między nimi. Łatwiej mi w ten sposób ocenić sytuacje

Ciekawy jestem tego porównania. Mocno stawiam na przedwzmacniacz Toppinga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Ciekawy jestem tego porównania. Mocno stawiam na przedwzmacniacz Toppinga.

Mam nadzieje, że przy tym samym DACu, różnicy nie będzie prawie żadnej. Jak się okaże, że PRE w DX7Pro jest zauważalnie lepsze, to trochę kicha dla mnie. Jestem skazany na używanie PRE w Wiimie ze względu na SUBa (który jest odłączony na czas testów).

 

4 godziny temu, ProjectPi napisał:

Nie lubię tak mocnych słów, ale póki co Chromecast tu nie ma nic wspólnego z bit-perfect, jest resampling na poziomie protokołu cast i mam nadzieję, że da się to w końcu naprawić.

Hmm. W takim razie następnym razem zgram sobie jakieś kawałki FLAC na kompa i puszcze po DLNA do Wiima, zamiast korzystac z Chromecast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...