Skocz do zawartości

Zmiana Daca Eversolo Z8 na Gustard R26


Sławomir Unknown

Recommended Posts

Czy warto zmieniać Dac Delta Sigma Eversolo Z8 na R2R Gustard R26.

Do Roksan Caspian M2 ,Pylon Diamond 28. 

Eversolo gra technicznie tak  trochę cyfrowo choć fachowcy na tym forum i w necie piszą że lekko ocieplony nie tak ostry jak wiekszosc ESS Sabre

Gustard R26 to jeszcze więcej ciepła ale detalu przestrzeni nie brakuje z tego co czytam na forach.

Najwiekszą wadą Eversolo jest zasilacz impulsowy 

Kupiłem lepszy kabel ale przy impulsowym zasilaniu to nic nie daje.

Czy Gustard R26 będzie dobry do rocka,metalu, elektroniki bo w tych gatunkach Eversolo jest bardzo dobry

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za bardzo ci nie pomogę bo nie sluchałem żadnego z tych daców.

Na YouTube jest gość, który świetnie opowiada i nie lukruje tylko mówi tak jak jest naprawdę.

Ma w swoich testach film z porownania dwóch Gustardów A26 i R26.

 

W innym filmie o Eversolo DMP A8 (ktory z tego co slyszalem jako dac gra lepiej od Z8) porownuje daca A8 z R26. Oczywiście lepszy jest R26,choc nie jest to ogromna przewaga.

Dla nie znających języka angielskiego można włączyć napisy i w ustawieniach włączyć język polski.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Eversolo gra technicznie tak  trochę cyfrowo choć fachowcy na tym forum i w necie piszą że lekko ocieplony nie tak ostry jak wiekszosc ESS Sabre

tacy fachowcy  

chyba najostrzejszy i najbardziej technicznie i cyfrowo grający dac jaki miałem...

szczerze mówiąc to cięzko mi sobie wyobrazić jaki zamulony na amen system miałoby to teoretycznie ożywiać...

nie chce się zarzekać, bo może gdzieś to się komuś zgra, ale dla mnie fatalnie to grało

niby ostro grający Qutest grał przy tym jak baranek z głębią i dociążeniem, nie wspominają że o wiele naturalniej i prawdziwiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Mam CA DaC Magic 200 gra podobnie do tego Eversolo tak samo dac wbudowany w Wiim Ultra wszystkie ESS Sabre.

Nic zbieram kase na Gustard 26. Zobacze jak to sie zgra z Caspianem i Pylonami.

Ciężko bedzie sprzedać Cambridge i Eversolo w rozsądnych pieniadzach bo to nie streamery tylko same daci.

W Cambridzach liniowy zasilacz pomógł na to suche cyfrowe granie , niestetyEversolo ma wbudowany zasilacz impulsowy . Z tego co wiem tylko w DMP A6 da sie wymienic zasilanie na liniowe.

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Ciężko bedzie sprzedać Cambridge i Eversolo w rozsądnych pieniadzach bo to nie streamery tylko same daci.

Wszystko teraz ciężko sprzedać 😃 mam świetnie grające Volumio Primo i stoi od kilku miesięcy bo nie nazywa się Eversolo czy Wiim 🙃

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ProjectPi napisał:

Po prostu takie świetne wcale nie jest. Zwłaszcza uwzgledniajac cenę.

Gra świetnie, działa w pełni stabilnie, i ma dobrą jakość dźwięku nawet z fabrycznym zasilaczem. I nawet jako nowe kosztuje niewiele drożej od słabo grającego Eversolo Z8 (miałem oba naraz i Z8 przy Primo brzmi jak zepsute).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak to cieplejsze granie tam siedzą dwa chipy AKM Velvet i zasilanie liniowe wiec będzie przyjemnie tylko ta cena troche przesadzona.

Sam przez chwile myślałem nad tym Eversolo DMP A8 idzie wyrwaćgo za 7 -8 tysiecy ale Gustard 26 jak ktoś już ma streamer  z pewnych zródeł tańszy i ciut lepszy jako DAC.

Piszą że najlepiej gra przez Lan a ja bede  go łączył USB z Wiim Ultra i może być  wtedyniewiele lepiej niz z Eversolo Z8 na Sabre.

Wstrzymuje sie na razie z zakupem.

 

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Piotr wspomnial o Denafrips, tu jego nowy film porównuje Ares 15 do między innymi  do R26 ,Chord Mojo 2 i Smls SU 10.

 

Lubie teggo gościa. I całkiem przyjemna cena za ten DAC.

10 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Gustard R26 już wybrałem a Eversolo Z8 kupiłem dla wycieraczek alem głupi 😊

Toż to normalne zachowanie :)

7 godzin temu, Dedal napisał:

Heh

Do tej pory czytałem o , sprzętach które mają PQ, Dirac czy inne ustrojstwo,  że można sobie brzmienie (barwe) dostosować do swoich preferencji 🙃

Więc, co tam kość 🤨🙂

A no właśnie. Jest NAD C658 z Dirac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o istnieniu dac-ów w tytule wątku. 

 

Dnia 25.08.2024 o 20:42, Sławomir Unknown napisał:

fachowcy na tym forum i w necie piszą że lekko ocieplony nie tak ostry jak wiekszosc ESS Sabre

Nie potwierdzę ani nie zaprzeczę. 
Mam na codzień dac w którym siedzą dwie 38pro kości. W tym dac znajduje się mnóstwo innych komponentów. Zastanawiam się co ma na co wpływ, ponieważ jeśli to tzw ostre granie Sabre ma wpływ, to u mnie jest inaczej. Uwielbiam analityczne, detaliczne i gładkie granie. Nie lubię ostrego jazgotu, pourywanych końcówek wybrzmień. Uwielbiam brzmienie trąbki, altowego saxa i solówek na blachach.
 

Zachęcam i namawiam do rozszerzenia horyzontów i nie ograniczania się do utartych internetowych opinii. 
 

Winnego łatwo wskazać, ale o dowody już trudniej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zachęcony postami autora postu , kupiłem wiim ultra, i połączyłem z Musical Fidelity m5si, który daje sygnał na diamond 28 
Po prawie dwóch tygodniach ustawiania udało się ustawić korekcję tak aby pasowała mi w muzyce i w kinie (2.1) (serio ten sprzęt ma tyle ustawień że sprawdzenie wszystkiego i dopasowanie trwa) 
Podoba mi się jak to gra, a miałem okazje zestawić z Eversolo a6 i ja nie słyszałem różnicy. może jak niektórzy mówią słychać ale jak masz sprzęt z górnej półki i ogarniętą akustykę 
Bo przecież takie głosy sa że A6 jest lepsze 
Zaskakuje mnie post autora że nawet Eversolo Z8 jako DAC nie poprawia dźwięku i szuka czegoś lepszego bo sam myślałem nad tym klockiem jako uzupełnienie mojego systemu  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Piszą że najlepiej gra przez Lan a ja bede  go łączył USB z Wiim Ultra i może być  wtedy niewiele lepiej niz z Eversolo Z8 na Sabre.

Moim zdaniem R26 gra przyjemnie również po koaksjalu. Nie wiem, czy przez USB zabrzmi lepiej niż Eversolo Z8, ale zdziwiłbym się gdybyś nie było znacząco inaczej. Porównywałem u siebie R26 z drugim Gustardem - X26 Pro na Sabre i różnica była spora (R26 okazał się bardziej muzykalny, a X26 Pro - szybszy, jaśniejszy i z lepszą rytmiką). I to w ramach jednego producenta. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...