Skocz do zawartości

Musical Fidelity M6Si w połączeniu z Monitor Audio Silver 500 7G


spoker

Recommended Posts

Cześć, aby nie zaśmiecać innych wątków pozwolę sobie stworzyć nowy.

 W sobotę byłem na odsłuchu i jestem zawiedziony. Spodziewałem się czegoś więcej po tych kolumnach. Nie wiem może wina lezy w tym iż dzien wcześniej były wypakowane z kartonów i pograły parę godzin zanim je zapiałem do M6Si? W skrócie scena była bardzo wąska mieściła się między kolumnami, wokale bardzo mocno wysunietę do przodu dosłownie przed samą twarzą. Basu było bardzo mało, ale za to był punktowy.  Na niektórych utworach wysokie tony aż koliły uszy. Na plus scena była bardzo gęsta i detaliczna. Nie wiem co teraz o tym myśleć bo dla porównania na szybko podłączono Focal Vestia 3 i tutaj było dużo lepiej. Albo to zestawienie nie pasuje do siebie albo faktycznie to wina nie wygrzanych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz forumowicze wiedzą o co biega to ktoś napisze w jakim kierunku szukać. 

Ja go testowałem z Vestia 2. Ale miałem je już wygrzane więc całkiem ciekawe połączenie. Wszystko kwestią mieć co przetestować.

Weź go pod pachę i na pół dnia do salonu, na pewno coś wybierzesz :) na odsłuchy w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak pisałem w innym temacie :) Bardzo dużą kwestię gra tu akustyka i ustawienie kolumn. Inny kąt, inna odległość od ściany i doszłoby basu, a góra też brzmiałaby inaczej, razem ze sceną. Na następny raz warto zasugerować zmianę ustawienia, bo czasem zdarzy się o tym zapomnieć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, jak pisałem w innym temacie :) Bardzo dużą kwestię gra tu akustyka i ustawienie kolumn. Inny kąt, inna odległość od ściany i doszłoby basu, a góra też brzmiałaby inaczej, razem ze sceną. Na następny raz warto zasugerować zmianę ustawienia, bo czasem zdarzy się o tym zapomnieć ;) 

Dzięki za info, dlatego mnie skusiły te kolumny ze w kilku wątkach czytałem że one świetnie się dogadują z M6Si a tutaj taki zonk. Dam im drugą szansę i odsłucham wygrzanych ale nie w studiu tylko normalnym pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież jak pisałem w innym temacie moim zdaniem coś nie tak. To często wybierane połączenie. Spróbuj w innym salonie. Jeśli tam nie przejdzie to znaczy że to nie Twoje brzmienie. Chodź ciekawe jest to że Focal wypadł lepiej. A to generalnie podobne granie jest. Obstawiał bym ustawienie, ale kto wie.
Jaki budżet na kolumny? Może szukasz ogólnie innego brzmienia? Cieplejszego a nie detalicznego?
Z drugiej strony z Musicalem właśnie tego typu kolumny grają ciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ja rownież jak pisałem w innym temacie moim zdaniem coś nie tak. To często wybierane połączenie. Spróbuj w innym salonie. Jeśli tam nie przejdzie to znaczy że to nie Twoje brzmienie. Chodź ciekawe jest to że Focal wypadł lepiej. A to generalnie podobne granie jest. Obstawiał bym ustawienie, ale kto wie.
Jaki budżet na kolumny? Może szukasz ogólnie innego brzmienia? Cieplejszego a nie detalicznego?
Z drugiej strony z Musicalem właśnie tego typu kolumny grają ciekawiej.

Na chwilę obecną do wydania 10k zł. Biorę pod uwagę równiez rynek wtórny, jeśli nie trafię w tym budżecie to dozbieram i ponowię poszukiwania. Jednak biorę pod uwage kolumny z przetwornikami 8" ze względu na to że mam salon z otwartą kuchnią około 35m2. Spasowało mi brzenie Audiovector QR5 i B&W 603 s3 ale one będą za małe do mojego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, spoker napisał:

Na chwilę obecną do wydania 10k zł. Biorę pod uwagę równiez rynek wtórny, jeśli nie trafię w tym budżecie to dozbieram i ponowię poszukiwania. Jednak biorę pod uwage kolumny z przetwornikami 8" ze względu na to że mam salon z otwartą kuchnią około 35m2. Spasowało mi brzenie Audiovector QR5 i B&W 603 s3 ale one będą za małe do mojego pomieszczenia.

Czyli lubisz jednak analityczne brzmienie.

No to Silvery 100 powinny byc w zasiegu "lubienia"

Do listy dopisz jeszcze Heco Revolution 9 , Magnat Signature 909, Acoustic Energy AE520, Tannoy XT8F

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie mamy obecnie też inne Focale, Aria 936. Warte sprawdzenia skoro podoba Ci się jaśniejsze granie :) Na pewno ciekawym rozwiązaniem też mogą być Audio Physic Classic 12 ;) W razie czego to ponownie zapraszam na odsłuch do nas, jest sporo ciekawych opcji do sprawdzenia :) Podrzucam również film, w którym omawiamy kolumny z podobnym stylem brzmienia, może coś z niego Cię zainteresuje. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pawgro1 napisał:

Hej sprawdź koniecznie Focal Aria Evo x N2. Słuchałem ostatnio ich w połączeniu M6si i jestem praktycznie zdecydowany na zakup. Grało to bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niż Monitor Audio Silver 500. Arie Evo X N2 są do dostania nowe za ok 12k.

Do mojego pomieszczenia (salon z kuchnią w kształcie litery L razem około 34m2 ) będą zdecydowanie z małe. Raczej celuje w poprzednia serie model 936 albo 948

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, spoker napisał:

Do mojego pomieszczenia (salon z kuchnią w kształcie litery L razem około 34m2 ) będą zdecydowanie z małe. Raczej celuje w poprzednia serie model 936 albo 948

Dlaczego za małe? Sam mam salon ok 40 m2 i zagrało to bardzo dobrze, nie było żadnych problemów nagłośnieniem całości. W salonie audio też mi mówili, że ten model bez problemu się nada na taki metraż. Pytanie też jak daleko mąż miejsce odsłuchu etc. 

 

Niemniej zdecydowanie polecam posłuchać zanim je skreślisz. Podobno te Arie Evo X, to dużo lepsza konstrukcja od poprzednich Arii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spoker napisał:

Do mojego pomieszczenia (salon z kuchnią w kształcie litery L razem około 34m2 ) będą zdecydowanie z małe. Raczej celuje w poprzednia serie model 936 albo 948

Kolega ma te Evo X N2 w 32m2  i bardzo dobrze się sprawdzają, a jakościowo to lepsze granie od Arii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawgro1 napisał:

Pytanie też jak daleko mąż miejsce odsłuchu

I ja także takie pytanie bym postawił.

A może “dzisiaj” to ludzie oczekują, by grało na 40mtr w każdym miejscu pokoju. A nawet powierzchnię i kształt kuchni podają. Może tak właśnie należy. 
 

Chcialbym mieć tyle metrów w salonie. Takie cuś bym postawił. 
Daleko od przedniej ściany, jak akustyka nakazuje.

 

IMG_0162.jpeg

Albo jak u kolegi na 50mtr dwie malutkie kolumienki, ale w trójkącie 2mtr siedzimy i pięknie brzmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M6si polecę wspomniane Triangle Antal 40th, nawet Australe EZ, które też bez problemu pasują do pomieszczenia 35m2, z tym że w mojej ocenie mają one bardziej zwarty kontrolowany, szybki bas niż Monitor Audio Silver 500. Podejrzewam że problem z ilością basu mógł wynikać z niewygrzania kolumn lub akustyki pomieszczenia. 

Natomiast przy sztywnym budżecie 10tys. zł polecę Triangle Borea BR10, tak jak w Silverach 500 mają po dwa przetwornika 8 cali, spokojnie dają radę nawet w pomieszczeniach 50-60m2. W stosunku do MA mają spokojniejszą górę pasma, gładziej podaną i z mniejszym podbiciem, bardzo przyjemnie podana średnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rms.pl napisał:

Natomiast przy sztywnym budżecie 10tys. zł polecę Triangle Borea BR10, tak jak w Silverach 500 mają po dwa przetwornika 8 cali, spokojnie dają radę nawet w pomieszczeniach 50-60m2. W stosunku do MA mają spokojniejszą górę pasma, gładziej podaną i z mniejszym podbiciem, bardzo przyjemnie podana średnica.

Brałem pod uwagę ten model ale ze względu na to że to świeży wypust to nie było za dużo informacji na temat brzmienia. Ale dzięki wezmę je pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2024 o 23:42, pawgro1 napisał:

Hej sprawdź koniecznie Focal Aria Evo x N2. Słuchałem ostatnio ich w połączeniu M6si i jestem praktycznie zdecydowany na zakup. Grało to bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niż Monitor Audio Silver 500. Arie Evo X N2 są do dostania nowe za ok 12k.

No to poluj na Arie 948 we Francji. Masz wieksze za 7K nowe.

A lepsze.

Dnia 4.09.2024 o 09:09, spoker napisał:

Ktoś mi jeszcze wspomniał o Dali Opticon 8 MK2, coś mozecie powiedzieć na ich temat?

Fajne granie. Cieplejsze na dole z obszernym basem pod warunkiem dobrego zasislania. I dokładne,na górze. To inna jasność od Focala. Tam jest wynikiem zniekształceń a w Opticonach czystości.

Faktycznie jaso grają jeszcze Silvery 500 ale one mają trwardszy , bardziej kontrolowany płytszy bas od Opticona 8 oraz Triangle i Bowers. Te drugie nieco drogie.

Fajne paczki to także Heco Revolution 9 . Ktore sa najtansze a mogą być najlepsze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Fajne paczki to także Heco Revolution 9 . Ktore sa najtansze a mogą być najlepsze :)

 

Kiedyś miałem Heco Autora 1000 i mile je wspominam, musze coś poczytac o tych Revolution 9 bo to chyba nasteca seri GT902 które miały całkiem fajne opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spoker napisał:

Kiedyś miałem Heco Autora 1000 i mile je wspominam, musze coś poczytac o tych Revolution 9 bo to chyba nasteca seri GT902 które miały całkiem fajne opinie.

A jeszcze jak się trafi Heco New Statement to brać bez zastanowienia.

Wrzucałem na początku roku link do takich za 2000 euro,w Berlinie były do odbioru.

Sprzedawca opuścił cenę na 1900, i polecilem je koledze, który utargował na 1700 euro i pojechał je odebrać.

U sprzedającego grały z jakimś modelem Nada i kolega mówił że trochę jak z pod koca to brzmiało, ale gdy podłączył w domu do swojego wzmaka to zakochał się w tym brzmieniu i jest bardzo zadowolny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A jeszcze jak się trafi Heco New Statement to brać bez zastanowienia.

Wrzucałem na początku roku link do takich za 2000 euro,w Berlinie były do odbioru.

Sprzedawca opuścił cenę na 1900, i polecilem je koledze, który utargował na 1700 euro i pojechał je odebrać.

U sprzedającego grały z jakimś modelem Nada i kolega mówił że trochę jak z pod koca to brzmiało, ale gdy podłączył w domu do swojego wzmaka to zakochał się w tym brzmieniu i jest bardzo zadowolny.

Tak znam temat Heco The New Statement jednak uprzedzono mnie ze grają bardzo "laboratoryjnie" i trzeba to lubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...