Skocz do zawartości

Prośba o weryfikację zestawu stereo do 30m2 : wharfedale linton 85 + Marantz PM7000N


Adam Ski

Recommended Posts

Cześć

Analizuje już kilka lat forum, youtube, chodzę po salonach i wciąż brakuje mi pewnie wiedzy i doświadczenia w temacie.

Mam salon (25) z kuchnią (15) ale kuchnia częściowo jest oddzielona ścianką, więc mam taką "L"ke. Długość 8m szerokość 5m. ścianka jest jakieś 5 metrów od TV na połowę szerokości.

Wybrałem kolumny (monitory) podstawkowe wharfedale linton 85

Do tego wzmacniacz Marantz PM7000N

Ponieważ przekroczyłem budżet, to pewnie kupię kolumny (mam stare onkyo - niestety do kina) a potem maranz za jakiś czas.

Co sądzicie o takim zestawie?

Przeszło mi przez myśl: monitor audio bronze 500, HECO AURORA 1000 ... ale ...

 

Do czego:

80% muzyka : rock, hardrock, czasami jazz, muzyka symfoniczna (w szczególności filmowa).

10% TV/Filmy

10% imprezy domowe :)

 

Czekam na opinie o takim zestawie czy amp pociągnie kolumny i czy z waszych odczuć nadaje się do moich wymagań.

No i może ktoś podrzuci jakąś promocje :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewny jesteś, że to mają być Lintony i jeszcze do tych gatunków które słuchasz.

Jeszcze jedna rzecz one potrzebują bardzo mocnego i jasno grającego wzmaka,nawet  MF M5SI czy M6SI to nie bardzo dla nich kompan.

Chyba lepszym wyjsciem będą te inne kolumny , które wymieniłeś.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Linton 85 to nie kolumny do takeigo używania jak chcesz.

Marantz jest stosunkowo liniowym dobrze ale łagodniegrajacym wzmacniaczem. Te kolumny to samo. Bardzo naturalne, momentami ..... nudne. ale nie w złym słowa znaczenia.

Potrzebujesz czegoś z wiekszym kopem, energią przekazu.

Faktycznie do tego wzmacniacza Monitor Audio Bronze 500 albo Heco Revolution 7 będa lepszymi opcjami.

8 godzin temu, Adam Ski napisał:

zapomniałem napisać, że mam : Yamaha MusicCast WXAD-10
więc wystarczy mi wzmacniacz stereo.
Na szybko szukając dzisiaj promocji rzuciło mi się w oczy https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa61-monitor-audio-bronze-500.html

trochę odbiega to od tego co sobie wymyśliłem ale to jest ten drugi nurt ...

 

 

To z kolei będzie dość jasnym połączeniem, grającym zwie energicznie , natomiast jasno. Sprawdź czy to jest to czego na pewno szukasz. Te kolumny z Marantzem są nieco łagodniejsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wszystko zależy od tego, jakiego brzmienia szukasz obecnie :) Marantz jest dobrą opcją, ale do Twojej muzyki średnio pasują Lintony, Heco może się sprawdzić, wiele osób lubi taki styl gry, ale raczej ze wzmacniaczem jak CXA61. Monitor Audio Bronze 500 do Marantza pasują, ale też skoro masz streamer, to warto rozważyć inne wzmacniacze, np. Audiolaba 7000A :) 

Na start jednak najbardziej przyda się odsłuch ;) Sprawdzisz kilka opcji i będziesz wiedział, jakie brzmienie Cię satysfakcjonuje, a to pozwoli lepiej doradzić :) W razie czego zapraszam do nas, mamy bardzo szeroką ofertę sprzętu na miejscu, dwie sale odsłuchowe i dobrą kawę :)

Bonusowo dorzucam film, choć są w nim raczej droższe opcje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Adam Ski napisał:

Cześć

Analizuje już kilka lat forum, youtube, chodzę po salonach i wciąż brakuje mi pewnie wiedzy i doświadczenia w temacie.

Mam salon (25) z kuchnią (15) ale kuchnia częściowo jest oddzielona ścianką, więc mam taką "L"ke. Długość 8m szerokość 5m. ścianka jest jakieś 5 metrów od TV na połowę szerokości.

Wybrałem kolumny (monitory) podstawkowe wharfedale linton 85

Do tego wzmacniacz Marantz PM7000N

Ponieważ przekroczyłem budżet, to pewnie kupię kolumny (mam stare onkyo - niestety do kina) a potem maranz za jakiś czas.

Co sądzicie o takim zestawie?

Przeszło mi przez myśl: monitor audio bronze 500, HECO AURORA 1000 ... ale ...

 

Do czego:

80% muzyka : rock, hardrock, czasami jazz, muzyka symfoniczna (w szczególności filmowa).

10% TV/Filmy

10% imprezy domowe :)

 

Czekam na opinie o takim zestawie czy amp pociągnie kolumny i czy z waszych odczuć nadaje się do moich wymagań.

No i może ktoś podrzuci jakąś promocje :)

 

 

Hej, tak się składa że akurat mam taki zestaw aktualnie ( Lintony + Marantz 7000N)  na powierzchni 35m. Jeśli nie masz za daleko do Łomianek to zapraszam, możesz wpaść posłuchać. Zaznaczam że to jest zestaw tymczasowy. Marantz będzie grał w innym pomieszczeniu z kolumnami Dali a w tym w którym to stoi teraz ... jeszcze się okaże. Szukam lepszego wzmacniacza do tych kolumn od jakiegoś czasu ale być może też pójdę inną drogą.

Co do tego jak to gra w tym zestawieniu to powiedziałbym, że nie jest źle, szczególnie jak muzyka ma być żywsza, bardziej rytmiczna i słuchana głośno, Marantz daje radę z napędzeniem tych kolumn. Jednak do klasyki i jazzu to jednak jest za słabo, brakuje paru elementów w dźwięku.

Mam wrażenie że do tego Marantza łatwiej dobrać odpowiednie kolumny niż do Lintonów dobry wzmacniacz w rozsądnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paweł Pawlik napisał:

Hej, tak się składa że akurat mam taki zestaw aktualnie ( Lintony + Marantz 7000N)  na powierzchni 35m. Jeśli nie masz za daleko do Łomianek to zapraszam, możesz wpaść posłuchać.

Trochę nie po drodze, ale doceniam propozycję.
Już prawie byłem przekonany do tego zestawu, ale grono zasiało sporo niepewności. U mnie na wsi to nic nie ma więc muszę do jakiegoś większego skupiska ludzkiego podjechać i poszukać salonów z takowymi sprzętami.

Ale Q21 bardzo mnie zaintrygował Audiolab 7000A ... tylko że budżet mi pęka i na kolumny nie styknie jakie chciałem. Chyba, że w jakieś raty wejdę.

Im bliżej zakupu tym więcej niewiadomych, czasami człowiek żałuje że pyta :)

 

A tak na poważnie to fajni tu ludzie i dzielą się swoimi doświadczeniami. Bardzo to doceniam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam Ski napisał:

Trochę nie po drodze, ale doceniam propozycję.
Już prawie byłem przekonany do tego zestawu, ale grono zasiało sporo niepewności. U mnie na wsi to nic nie ma więc muszę do jakiegoś większego skupiska ludzkiego podjechać i poszukać salonów z takowymi sprzętami.

Ale Q21 bardzo mnie zaintrygował Audiolab 7000A ... tylko że budżet mi pęka i na kolumny nie styknie jakie chciałem. Chyba, że w jakieś raty wejdę.

Im bliżej zakupu tym więcej niewiadomych, czasami człowiek żałuje że pyta :)

 

A tak na poważnie to fajni tu ludzie i dzielą się swoimi doświadczeniami. Bardzo to doceniam.

 

powiem Ci...

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c-389.html?gad_source=1&gbraid=0AAAAAD3sgsFJrVCpZBnfsBfXqkeq0OqMM&gclid=CjwKCAjwuMC2BhA7EiwAmJKRrAWtUA1fdf93rFUY7TJa7pnmDlNj2Ba5JXqpqvjkm-BFxabQxJm2CRoCkRsQAvD_BwE

Kupujesz potencjalnie NAD C389 i dołączasz do niego moduł sieciowy (do środka) i masz maszynę typu all in one opartą na sytemie BLUOS.

Zerknij jeszcze na to, jak rozważasz taki typ wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam Ski napisał:

Ale Q21 bardzo mnie zaintrygował Audiolab 7000A ... tylko że budżet mi pęka i na kolumny nie styknie jakie chciałem. Chyba, że w jakieś raty wejdę.

 

Podziałamy, zapraszam na PW :) Z Audiolabem outletowym już wiele nie zrobimy, ale może z kolumnami coś się uda ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...