Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 500 - jaki wzmacniacz?


maxwell

Recommended Posts

Cześć, jestem na etapie zakupu zestawu stereo do salonu 40m2. Po wizytach w kilku salonach audio na pierwszy miejscu uplasowały się MA Silver 500, pasuje mi w nich charakterystyka grania oraz wygląd. Szukam do nich wzmacniacza w granicach 4-6k czysty lub mogę dopłacić trochę więcej do all-in-one. Pierwotnie słuchałem tych kolumn z Cambridge CXA81 ale brakowało mi basu. Jestem z tych osób, dla których bas jest bardzo istotny, zakładałem nawet zakup subwoofera, ponieważ w salce odsłuchowej brakowało mi go w kolumnach. Słuchałem tych kolumn również na Arcamie SA30, ma więcej zalet chociażby streaming czy EQ, ale za krótko też słuchałem tego zestawu aby podjąć decyzje.

Czytałem wiele wątków na forum o tych kolumnach i wzmacniaczach, również słynny polecany Yaqin, ale chyba wolałbym kupić zwykły wzmacniacz.

Czy możecie pomóc mi w propozycjach innych wzmacniaczy dla tych kolumn? Planuję również wypożyczyć zestaw i sprawdzić jak to zagra w warunkach domowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) CXA81 to dość jasne brzmienie do Silverów, więc skoro brakuje Ci basu, to pewnie zejdziemy również z ilością góry. Sprawdziłbym na pewno Arcama A15, Atolla IN100, Audiolaba 7000A, w dobrej cenie mamy też Cyrusa i7-XR :) Brzmienia dość różne, Arcam jest jaśniejszy, ale ma moim zdaniem więcej dołu niż CXA, Atoll to granie ocieplone, często wybierany wzmacniacz pod Monitor Audio. O Audiolabie podrzucam film niżej, podobnie z Cyrusem :) Dokładniej wytłumaczą brzmienie niż ja tutaj ;) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxwell napisał:

Po wizytach w kilku salonach audio na pierwszy miejscu uplasowały się MA Silver 500

Może to już musztarda po obiedzie ale czy nie lepiej było kupić kolumny od razu ze wzmacniaczem w jednym salonie? Tu mógłbyś zapewne liczyć na większą zniżkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny i jesli ma byc duzo basu to napewno nie proponuje zadnego z wymienionych tu wzmacniaczy.Te kolumny lubia prad i nie tak latwo jest w nich uzyskac porzadnego kopa na basie.Mam Denona 1600 i bas jest taki sobie.Sluchalem tez z nimi Audiolaba 7000 A, Atolla In 100,CA CXA 80, Magnat MR780, Rotel (nie pamietam który ale chyba A 12....) i to byla klapa w niskich tonach.Jedynie Yamaha RN  803 potrafila dac calkiem niezly basik ale brakowalo ladnej sceny, dobrej stereofonii.....Tak wiec...To trudne kolumny....Niby 91 db skutecznosci ale nie jest latwo je dobrze napedzic.Dla basolubów potrzebny naprawde mocny piecyk....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxwell napisał:

Po wizytach w kilku salonach audio na pierwszy miejscu uplasowały się MA Silver 500, pasuje mi w nich charakterystyka grania oraz wygląd. Szukam do nich wzmacniacza w granicach 4-6k czysty lub mogę dopłacić trochę więcej do all-in-one.

Witam, jeśli możesz nieco zwiększyć budżet to warto rozważyć wzmacniacz Naim Nait 5Si, on bardzo dobrze zgrywa się z Silverami, dźwięk jest ożywiony, dynamiczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam w tych kolumnach, że ciężko będzie mi wykrzeszyć z nich satysfakconujący bas. Myślałem nawet o subwooferze od MA.

Mam też możliwość przesłuchania kolumn Dynaudio Emit 50. Parametry mają fajne, być może tam basu będzie wystarczająco?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiego dźwięku dokładnie szukasz, z tych kolumn jakiegoś mega basu szczególnie niskiego to raczej nie uzyskasz (jest bardziej punktowy i szybki).

Najwięcej go było jak testowałem z Vincentem 237MK II (więcej niż z Denonem 1600) no ale sam wspomniałeś o Janku i coś w tym jest. Na tyle oczarował że został. Basu może i mniej ale reszta rekompensuje z nawiązką. 

Parę lat temu też szukałem czegoś bardziej basowego jak Ty, wiele godzin u kumpla spędziłem słuchając Klipschów z serii RP i mnie trochę oczarowały mikrodynamiką i basem.

Teraz nie mogę ich słuchać dłużej niż 20 minut, a niby RP już są bardziej cywilizowane. Trochę to trwało ale już teraz wiem że takie granie już mnie nie kręci przez to co dostałem od Janka na średnicy :)  

Więc jak chcesz więcej basu to szukaj raczej innych kolumn, jak chcesz otworzyć się na nieco inną sygnaturę dźwięku to daj im szansę.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

To zależy jakiego dźwięku dokładnie szukasz, z tych kolumn jakiegoś mega basu szczególnie niskiego to raczej nie uzyskasz (jest bardziej punktowy i szybki).

Najwięcej go było jak testowałem z Vincentem 237MK II (więcej niż z Denonem 1600) no ale sam wspomniałeś o Janku i coś w tym jest. Na tyle oczarował że został. Basu może i mniej ale reszta rekompensuje z nawiązką. 

Parę lat temu też szukałem czegoś bardziej basowego jak Ty, wiele godzin u kumpla spędziłem słuchając Klipschów z serii RP i mnie trochę oczarowały mikrodynamiką i basem.

Teraz nie mogę ich słuchać dłużej niż 20 minut, a niby RP już są bardziej cywilizowane. Trochę to trwało ale już teraz wiem że takie granie już mnie nie kręci przez to co dostałem od Janka na średnicy :)  

Więc jak chcesz więcej basu to szukaj raczej innych kolumn, jak chcesz otworzyć się na nieco inną sygnaturę dźwięku to daj im szansę.  

 

Też kiedyś tak miałem. 

Teraz mam ma gold  200 5g i nie chcę innych kolumn. Jest sporo basu, ale takiego szybkiego pod dużą kontrolą i różnorodnego który nie męczy. Wokale I wysokie tony też bajka. 

 

A pylony diamond męczyły I jeszcze góra mi nie pasowała. Była kompletnie nienaturalna. Ale miałem 25 i 28 MK1. MK2 podobno mają delikatniejszą górę.

 

Dynaudio emit 50 I pylon diamond MK2 warto posłuchać. Bo to gęste brzmienie i mogą się spodobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Silver 500 spodobała mi się spójność dźwięku i dynamika. Natomiast po drugim odsłuchu w sali uznałem, że szukam czegoś mocniej basowego. Myślałem, że uzyskam to innym wzmacniaczem niż tym prezentowanym (CXA81) natomiast coraz bardziej skłaniam się ku zmianie kolumn. We wtorek mam odsłuch Emit 50 na różnych wzmacniaczach i wtedy podejmę decyzje.

Pylonów nie mam możliwości posłuchać w moim mieście + wizualnie średnio mi się podobają :D Wierze, że Dynaudio spełnią oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje silvery kupilem po duzym rabacie.Kosztowaly wtedy okolo 12 tys a ja kupilem za 8 tys.Bylem zadowolony.Bardzo dobre brzmienie dosc jasne i zdecydowanie dla zwolenników takiej własnie prezentancji dzwięku.Basoluby nie znajdą w nich niczego dobrego dla siebie.No chyba ze jest jakis wzmacniacz który bedzie w stanie mocno poruszyc ich przetwornikami niskotonowymi.Tylko pytanie czy w takiej sytuacji reszta pasma nie ulegnie pogorszeniu.Czasem bawie sie przetwornikiem RME i wtedy przy dodaniu niskich tonów reszta dalej brzmi dobrze.Wiec moze jakis piecyk dalby tym kolumnom rade.Ale trzeba wtedy przetestowac naprawde duzą ilosc wzmacniaczy.A na to potrzeba sporo kasy ale tez duzo czasu.A czesto nie mamy ani jednego ani drugiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie finalnie nie chciałbym w nienaturalny sposób wpłynąć na pasmo. Dlatego też rozważałem zakup subwoofera do kolumn aby jedynie wspomóc bas, ponieważ muzyka której słucham wymaga mocnego dołu.

Co ciekawe, mnie Silvery zostały zaproponowane za 9k, czyli jednak da się taniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz one juz chyba nie sa tak drogie jak wtedy gdy je kupowałem.Juz nie obserwuje tego rynku wiec nie wiem jakie sa aktualnie ceny.Coraz rzadziej slucham muzy i raczej dlugo nie kupie nic nowego.Tak czy siak dla mnie te kolumny sa bardzo dobre.Ale sporo osób bedac u mnie stwierdzalo ze basu jest za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...