Skocz do zawartości

Focal, Pylon czy jednak coś innego?


Lumberjax

Recommended Posts

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zdecydowanie z Yamahą i Devialetem :)

Akurat te dwie, za którymi nie przepadam 😁

Nowe Yamaha nadal mają to sławne podbicie w części wysokich tonów, które skutecznie utrudnia integrację z kolumnami i elektroniką innych producentów? Właśnie to mnie drażniło w Yamaha A-S2000. Cieszę się, że ZeroFidelity i kilku innych o tym wspomniało odnośnie innych modeli tego producenta, bo w przeciwnym wypadku forum, by mnie zjadło 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gargan napisał:

Nowe Yamaha nadal mają to sławne podbicie w części wysokich tonów, które skutecznie utrudnia integrację z kolumnami i elektroniką innych producent

Właśnie, o co dokładnie chodzi?

Jakieś zniekształcenia wzmacniacza?

Konkurencja Top-a powtarza za każdym razem, że piece jamaszki mają nieprzyjemną i męczącą górę pasma i nie da się tego złagodzić nawet tak miękko i ciepło grającymi paczkami jak Dynaudio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie chodzi o zniekształcenia tylko o przyjęty balans tonalny. Powyżej testy Yamaha A-S1200. Kiedy słucham opinii na jej temat to od razu przypominam sobie swoją A-S2000. Wiele lat minęło, ale firmowy dźwięk Yamaha pozostał - niestety. Tak jak przed laty trzeba ujmować pokrętłem góry i dodawać dołu, żeby słuchać komfortowo. Pokrętła są kwadratowe i wychył gałek psuje mi poczucie estetyki 😄 Nie wiem dlaczego tak Japończycy zestroili te wzmacniacze? Może słuchając japońskich piosenek jest OK? 

Odnośnie jakości konstrukcji to rozkręcając A-S2000 miałem mieszane uczucia. Jedne elementy były naprawdę solidne inne takie sobie. Zabawne było odkryć w środku dużo napisów w egzotycznym języku wykonanych flamastrem 😀 Ale boazeria na boczkach była prawdziwa - duże zaskoczenie 😀

 

P.s. Dynaudio to muły 🤪

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gargan napisał:

Akurat te dwie, za którymi nie przepadam 😁

Nowe Yamaha nadal mają to sławne podbicie w części wysokich tonów, które skutecznie utrudnia integrację z kolumnami i elektroniką innych producentów? Właśnie to mnie drażniło w Yamaha A-S2000. Cieszę się, że ZeroFidelity i kilku innych o tym wspomniało odnośnie innych modeli tego producenta, bo w przeciwnym wypadku forum, by mnie zjadło 🙂

Nie wiem dokładnie o czym piszesz, ale Yamaha ma różne tryby odtwarzania dźwięku za pomocą procesora DSP.

Powiedziałbym, że im wyższy model, tym bardziej stonowane są te konstrukcje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...