Skocz do zawartości

Dobry zestaw stereo na lata - prośba o pomoc


Pablo78

Recommended Posts

31 minut temu, Gargan napisał:

Przy obecnych cenach to nawet "po prostu" słuchanie muzyki wychodzi dość drogo 😕

To zależy jakie się ma potrzeby. To strasznie złożony temat. Ja uważam że w dzisiejszych czasach wcale nie jest drogo. Przykład? Cofnijmy się w czasie pokolenie lub dwa. Jak mój ojciec opowiadał jak "zdobywał" sprzęt audio to miałem oczy w pięć zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dedal napisał:

Jak się ma takie wymagania 🤷 

Rozumiem ze takie stawki królują w Twoim pokoju ?

 

Hmmm... Kolumny ok. 12k, wzmacniacz ok. 5k, odtwarzacz CD też ok. 5k, karta dźwiękowa w PC ok. 1,2k. Wyleczyłem się już z drogich gratów.

Chciałem coś zmienić, ale wzmacniacz, który mi się podoba to 13k. Nie chcę pokazać w domu, że jestem rozrzutny, więc na razie się czaję 🤷

 

@RLC2 Masz rację 🙂 Niestety nie jestem milionerem i idę w niskobudżetowe rozwiązania 🙂

8 minut temu, Palmos napisał:

To zależy jakie się ma potrzeby. To strasznie złożony temat. Ja uważam że w dzisiejszych czasach wcale nie jest drogo. Przykład? Cofnijmy się w czasie pokolenie lub dwa. Jak mój ojciec opowiadał jak "zdobywał" sprzęt audio to miałem oczy w pięć zł.

W tamtych czasach mój staruszek kupił zestaw JVC w Pewex, który do dziś jest w użyciu. Pokaż mi którykolwiek z nowoczesnych rzęchów klasy popularnej, który wytrzyma ponad 40 lat użytkowania 🙂

images (3).jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gargan napisał:

Hmmm... Kolumny ok. 12k, wzmacniacz ok. 5k, odtwarzacz CD też ok. 5k, karta dźwiękowa w PC ok. 1,2k. Wyleczyłem się już z drogich gratów. 

@RLC2 Masz rację 🙂 Niestety nie jestem milionerem i idę w niskobudżetowe rozwiązania 🙂

Ja też nie jestem milionerem ale ceny jakie podałeś to dla mnie jakieś 60% w doł. 

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gargan napisał:

Pokaż mi którykolwiek z nowoczesnych rzęchów klasy popularnej, który wytrzyma ponad 40 lat użytkowania 🙂

A po co? jak większość z nas wymienia sprzęty co kilka lat. Nie o to przecież chodzi.

A tak w temacie to też mi coś zostało po ojcu... Może nie 40 lat ale prawie.

 

20240914_195642.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Palmos napisał:

A po co? jak większość z nas wymienia sprzęty co kilka lat. Nie o to przecież chodzi.

Chodzi o to, że teraz nie jest tanio przeliczając na szacunkowy czas użytkowania 🙂 

Jeśli nie używasz do zgonu technicznego kosztuje Cię ta zabawa jeszcze drożej, bo po wyjęciu z pudełka już jesteś 1/3 ceny sklepowej w plecy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gargan napisał:

Jeśli nie używasz do zgonu technicznego kosztuje Cię ta zabawa jeszcze drożej, bo po wyjęciu z pudełka już jesteś 1/3 ceny sklepowej w plecy.

Przecież nie musisz często wymieniać sprzętu. On sie nie pauje tak czesto. Po co to robisz? Bo masz taką możliwość. Możesz kupić za grosze lub za miliony z całego świata. A kiedyś? Kilka pensji było mało I jeszcze nic nie było u nas w Polsce. Cieszmy się że te czasy już minęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palmos napisał:

Przecież nie musisz często wymieniać sprzętu. On sie nie pauje tak czesto. Po co to robisz? Bo masz taką możliwość. Możesz kupić za grosze lub za miliony z całego świata. A kiedyś? Kilka pensji było mało I jeszcze nic nie było u nas w Polsce. Cieszmy się że te czasy już minęły.

Mnie używki psuły się bardzo często. 

Nadal żeby kupić coś konkretnego trzeba wydać kilka pensji a w Polsce tak naprawdę nic nie ma. Nic się nie zmieniło 😄 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, no_i_fajnie napisał:

Nie generalizuj tak, pensje sa rozne, a sprzetu jednak pod dostatkiem. Do tego kupujac w Polsce, niekoniecznie musisz kupowac sprzet z Polski :)

Oczywiście, w końcu cło i transport to żaden wydatek. 

Osoby z grubym portfelem nie wydają się w dyskusję o cenach sprzętu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na dłuższy czas spokój. słucham muzyki i nawet nie zastanawiam się w co dalej zainwestować. no trochę mi się zmieniło w sprzęcie na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

ktoś kiedyś napisał:

aby na 90% być zadowolonym ze sprzętu nie trzeba zbyt dużo płacić. natomiast za kolejny jeden procent w górę koszty rosną niewspółmiernie.

mam dobrą końcówkę mocy, to podstawa. świetnie napędza całkiem przyzwoite kolumny. przedwzmacniacz, solidny, który nawet nie miał roku (ktoś chce kupić cyrus pre2dac qxr? :D ), zamieniłem na tańszy, pasywny. jest ok a nawet lepiej. źródła? to dac, mam kilka i tu trudno o wyraźną różnicę na pewnym poziomie. oczywiście też napędy optyczne, czy też stremer. to tylko pewna część systemu, bo też jest tor kina domowego.

sam tor stereo to ok 30 000zl. większość to sprzęt nowy (zazwyczaj, wcześniej kupowałem używany). nie chcę nawet myśleć ile musiałbym wydać więcej aby usłyszeć więcej. zapewne zmieć kolumny. nie teraz ;)

 

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, spokojniej proszę!

Znudziła Wam się już Wasza obecność na Forum i szukacie bana?

Usunąłem kilka napastliwych wpisów

Pozdrawiam 

PS. Nie chodzi mi o to by rozdawać bany na prawo i lewo-ale by było spokojniej na Forum. Więc proszę zastosujcie się do tego! 

Edytowano przez RoRo
Uaktualniłem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rajdek napisał:

@Pablo78udało się coś odsłuchać?

Hejka, niestety przestrzeliłem okrutnie z możliwościami finansowymi i założyłem początkowo swój budżet dość optymistycznie 😕Przeliczyłem siły (a raczej środki) na zamiary i finalnie kupiłem zestaw Yamaha R-N800a z kolumnami HECO Aurora 700. NIe miałem możliwości odsłuchu tych kolumn, ale obejrzałem mnóstwo testów, porównań i recenzji i uznałem, że na początek będą dla mnie OK (przypominam - przesiadam się z głośnika mono BT). Ampli też mi bardzo odpowiada. Akurat miałem okazję go posłuchać w sklepie, co prawda na kolumnach o niebo lepszych, niemniej na tych też zagra z pewnością zacnie :) No i cena za całość - 1600 euro akurat zamknęła mi budżet.  Czekam teraz na dostawę i nie powiem, jaram się :) Przy okazji dzięki wszystkim za polecajki i opinie :408_beers:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo78 napisał:

Hejka, niestety przestrzeliłem okrutnie z możliwościami finansowymi i założyłem początkowo swój budżet dość optymistycznie 😕Przeliczyłem siły (a raczej środki) na zamiary i finalnie kupiłem zestaw Yamaha R-N800a z kolumnami HECO Aurora 700. NIe miałem możliwości odsłuchu tych kolumn, ale obejrzałem mnóstwo testów, porównań i recenzji i uznałem, że na początek będą dla mnie OK (przypominam - przesiadam się z głośnika mono BT). Ampli też mi bardzo odpowiada. Akurat miałem okazję go posłuchać w sklepie, co prawda na kolumnach o niebo lepszych, niemniej na tych też zagra z pewnością zacnie :) No i cena za całość - 1600 euro akurat zamknęła mi budżet.  Czekam teraz na dostawę i nie powiem, jaram się :) Przy okazji dzięki wszystkim za polecajki i opinie :408_beers:

Czekamy na relację z odsłuchu w domu. 

Moim zdaniem będziesz ujmować na amplitunerze basu w takiej konfiguracji 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rajdek napisał:

:408_beers: daj im się wygrzać przynajmniej 100h żeby zaczął grać optymalnie.

Tak tak, czytałem o tym i widziałem fajny materiał na kanale Akustyka.pl, przez pierwsze 80-100 godzin będzie słuchane grzecznie i na spokojnie 🙂

1 godzinę temu, Gargan napisał:

Czekamy na relację z odsłuchu w domu. 

Moim zdaniem będziesz ujmować na amplitunerze basu w takiej konfiguracji 🙂

Jak tylko odpalę sprzęt, nie omieszkam podzielić się wrażeniami 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pablo78 napisał:

Tak tak, czytałem o tym i widziałem fajny materiał na kanale Akustyka.pl, przez pierwsze 80-100 godzin będzie słuchane grzecznie i na spokojnie 🙂

Jak tylko odpalę sprzęt, nie omieszkam podzielić się wrażeniami 🙂 

To nie silnik spalinowy - używaj normalnie. Po prostu najlepsze brzmienie będziesz miał po kilkunastu, kilkudziesięciu godzinach pracy.

Nie przejmuj się, tylko włącz: In This Moment "The In-Between" ...i ogień 🔥 😈

 

 

tumblr_c77be5e654f8ea7f7d07992ac3bd2aac_70a57156_1280.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...