Skocz do zawartości

Audiofilski zestaw stereo


rajdek

Recommended Posts

2 godziny temu, rajdek napisał:

Słuchałeś dla porównania ścieżkę 2.0 i 5.1 jak odbierasz

musiałbym sobie odświeżyć. pamiętam, że są dwie ścieżki wielokanałowe dts-hd i atmos. i między tymi były różnice. a mam tylko 5.1

na pewno lpcm stereo było świetnej jakości. w sumie lubię mieć wybór. np przy koncertach czasem stereo czasem 5.1, zależy od nastroju i ...poziomu głośności. przy odsłuchu stereo mogę podać sygnał na dac, pre, końcówkę mocy. do wielokanałowego odsłuchu mam całkiem dobry procesor av rotela i dodatkowe końcówki mocy.

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomek4446 napisał:

Osobiście nigdy nie lubiłem ELO czy Abby :)

Wymienianie ich w jednym zdaniu mocno deprecjonuje ELO (przy całej sympatii dla Abby). ELO jednak bardziej wyrafinowane kompozytorsko, aranżacyjnie i wykonawczo. Weź choćby takie rzeczy jak "The Whale" tworzone na boku przebojów. Oczywiście, to przebojom ELO zawdzięcza masową popularność. Ale rzecz w tym, że nawet bez nich byłby to interesujący zespół. A ABBA bez hitów straciłaby rację bytu.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje  - to są estradówki. Jednakże graję lepiej niż wiele obecnie dostępnych kolumn domowych. Ich skutecznośc to 104 dB.

Zapewniają bardzo zrównoważony i spokojny dźwięk. Kto jest chętny do posłuchania - zapraszam. Tworzą niesamowitą scenę. Sprawdzają się zarówno z lampą , jak i tranzystorem. Do kontestowania niuansów audio uzywam innych. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rega napisał:

Zależy na czym się słucha. Do odtwarzania muzyki z tamtych lat uzywam sprzetu adekwatnego, a wręcz uzywam kolumn , które były jednymi z używanych na Woodstock. Oczywiście pewnie nie ten konkretny egzemplarz (choć kto wie), ale jednak. I żeby nie było na tych ze zdjęcia 2 i 3 brzmi nieciekawie.

 

IMG_20240506_210701.jpg

IMG_20230716_115404 (2).jpg

20210327_093701.jpg

Roman 

Wygląda jakbyś te zdjęcia robił w jakimś sklepie ze sprzętem vintage.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowszy sprzęt mam ukryty. Celowo😉. Ale jeśli ktoś chciałby posłuchać czegoś nowszego to nie ma sprawy. I wbrew pozorom moim najnowszym sprzetem jest lampa SE.

IMG_20231112_131324.jpg

45 minut temu, Dedal napisał:

Kurcze , 5.30 godziny mam do Ciebie

Zapraszam Cie od czasów AUDIOLUBA i .........?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...