Skocz do zawartości

Sprzęt do salonu Spotify/tidal czasem CD i filmy


szczekoscisk

Recommended Posts

Czesc wszystkim!! 

Jestem tutaj nowy (chociaż sporo tematów przejrzałem i poczytałem na forum). 

Czy moglibyście mi pomoc w wyborze sprzetu (myslalem raczej o czyms all in one). Często słuchamy muzyki ze Spotify, radio lub oglądamy cos w TV ale to wszystko na soundbarze. Z racji przeprowadzki chcialbym cos ciekawszego do salonu aczkolwiek jak wyszukiwałem to wynalazlem Marantz Melody X M-CR612. 

Moje pytanie czy do salonu 37m plus wysoki sufit (po skosie od 3m do 5.5m).

Czy taki sprzęt będzie wystarczający? Czy moze możecie polecic cos innego? (Glosnikow tez nie znalazłem jeszcze).

Chciałbym aby mozna bylo puścić cos ze spotify (rock, 80s, czy czasem pop i lekki metal), podłączyć to TV aby obejrzeć jakis film, a gdyby kiedys udalo sie puscic CD to juz byłaby bajka, budzet to do ok 8tys. Znacie cos ciekawego?

Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do takiej wielkości salonu 612 nie będzie wystarczająco dobra. 

Kupiłem ją 7 czy 8 lat temu jako swój pierwszy zestaw i grało mi to z kolumnami Dali Zensor 5 w pokoju 21,5m2.Gdy zmieniłem na Arcama SA30, to 612 powędrowała do sypialni i dokupiłem do niej kolumny podstawkowe Wilson EL-4 i w większości służy tam za dźwięk z TV. Gra tam jednak lepiej niż poprzednio w większym pomieszczeniu. Do 37m2 powinieneś kupić jakieś spore kolumny i coś co porządnie je napędzi. 612 to raczej taka zabawka, która najlepiej sprawdza się małych pomieszczeniach. 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Taki Marantz to moim zdaniem za mało na taki, już bardzo duży metraż. Rozważałbym tu np. Denona PMA-900HNE, Audiolaba 6000A Play, czy Quad Artera Solus Play, który już posiada wbudowany odtwarzacz CD. Z kolumn opcji jest znacznie więcej, zachęcam do obejrzenia kilku filmów na naszym YouTube, gdzie przedstawiamy fajne opcje :) 

 

Dodatkowo kolumny podłogowe do 5000 PLN, a także zestawy stereo w okolicach 8-10 tys :) 

W razie czego zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny. Znajdziesz u nas bardzo szeroki zakres produktów dostępnych od ręki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szczekoscisk napisał:

Czesc wszystkim!! 

Jestem tutaj nowy (chociaż sporo tematów przejrzałem i poczytałem na forum). 

Czy moglibyście mi pomoc w wyborze sprzetu (myslalem raczej o czyms all in one). Często słuchamy muzyki ze Spotify, radio lub oglądamy cos w TV ale to wszystko na soundbarze. Z racji przeprowadzki chcialbym cos ciekawszego do salonu aczkolwiek jak wyszukiwałem to wynalazlem Marantz Melody X M-CR612. 

Moje pytanie czy do salonu 37m plus wysoki sufit (po skosie od 3m do 5.5m).

Czy taki sprzęt będzie wystarczający? Czy moze możecie polecic cos innego? (Glosnikow tez nie znalazłem jeszcze).

Chciałbym aby mozna bylo puścić cos ze spotify (rock, 80s, czy czasem pop i lekki metal), podłączyć to TV aby obejrzeć jakis film, a gdyby kiedys udalo sie puscic CD to juz byłaby bajka, budzet to do ok 8tys. Znacie cos ciekawego?

Dzięki 

Cześć,

8000 zł to kwota, za którą jesteś w stanie zorganizować sobie już całkiem przyzwoity sprzęt. Jeśli chodzi o elektronikę all - in - one (no powiedzmy bo de facto pomijamy odtwarzacz cd, który jednak warto dokupić osobno) to do najciekawszych zdecydowanie zaliczyłbym Yamahę R-N800a oraz Marantza PM7000n. Poza różnicą w brzmieniu (Yamaha gra nieco jaśniej, Marantz wygeneruje więcej basu) to urządzenia różnią się "systemem operacyjnym" aczkolwiek co do zasady oba systemy spełniają to samo zadanie i służą do sterowania urządzeniem oraz umożliwiają stworzenie systemu multiroom. Zaletą Yamahy jest obsługa Tidala w wersji Connect co oznacza dużą wygodę. 

Jeśli chodzi o kolumny to podejrzewam, że trzeba tu wrzucić coś uniwersalnego, bezpiecznego i niemałego ponieważ kubatura jest spora. Takimi pewniakami według mnie będą zarówno Klipsch R-800F oraz Pylon Audio Sapphire 31. Klipsche to marka, którą cechuje bardzo ekspresyjne granie skoncentrowane na skrajnych wartościach pasma - lubi się podobać i ma wielu entuzjastów. Pylon z kolei jest nieco bardziej zrównoważony przy czym bezapelacyjnie również zapewni Ci gęsty i mocny bas, sporo detali i dobrze poukładane plany pozorne. 

Na ten moment najbardziej bym Ci chyba polecił połączenie Yamahy z Pylonami. W takim zestawieniu otrzymujesz bogatą, w zupełności wystarczającą funkcjonalność, włącznie z sekcją cyfrową oraz pełnym pakietem funkcji sieciowych, a także bardzo muzykalne i dociążone brzmienie Pylonów, które bez problemu sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu.

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napiszę może nieco inaczej... Po przesiadce z soundbara to i MCR jest rewelacja :) Nie mniej jednak na pewno w tym zakresie cenowym o ile jesteś w stanie porzucić oczywiście funkcjonalność pt. odtwarzacz CD w konfrontacji z innymi urządzeniami wypada słabo. 

Do tego pomieszczenia potrzebować będziesz sporych kolumn, ponieważ przy większych kubaturach najbardziej się "zatraca" bas i w tym kontekście muszą to być wydajne konstrukcje. Obecnie bardzo dobry stosunek ceny do jakości masz na np. Fyne Audio F502 do tego dorzucasz sobie Marantz PM7000N i sądzę, że w gatunkach o jakich wspominasz powinno to być ciekawe rozwiązanie. Do 80's, rock-a i czasem metalu także można by spojrzeć w kierunku Focal Theva N2, chociaż ten model to tak na granicy wydajności w tej powierzchni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie, do takiej wielkości salonu 612 nie będzie wystarczająco dobra. 

Kupiłem ją 7 czy 8 lat temu jako swój pierwszy zestaw i grało mi to z kolumnami Dali Zensor 5 w pokoju 21,5m2.Gdy zmieniłem na Arcama SA30, to 612 powędrowała do sypialni i dokupiłem do niej kolumny podstawkowe Wilson EL-4 i w większości służy tam za dźwięk z TV. Gra tam jednak lepiej niż poprzednio w większym pomieszczeniu. Do 37m2 powinieneś kupić jakieś spore kolumny i coś co porządnie je napędzi. 612 to raczej taka zabawka, która najlepiej sprawdza się małych pomieszczeniach. 

Dziękuję za pomoc! I informację 

Dziękuję wszystkim za pomoc, taktycznie może odpuszczę na ten moment możliwość odtwarzania CD i ewentualnie jezeli będzie potrzeba w przyszlosci to dokupie. Poszukam cos wiecej odnośnie Yamahy RN800a i Marrantza 7000PM. Chciałbym aby jak najprościej sie uruchamialo aby zona czy teściowa nie musiala przeklikiwac milion pilotow.

Edytowano przez szczekoscisk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Cześć,

8000 zł to kwota, za którą jesteś w stanie zorganizować sobie już całkiem przyzwoity sprzęt. Jeśli chodzi o elektronikę all - in - one (no powiedzmy bo de facto pomijamy odtwarzacz cd, który jednak warto dokupić osobno) to do najciekawszych zdecydowanie zaliczyłbym Yamahę R-N800a oraz Marantza PM7000n. Poza różnicą w brzmieniu (Yamaha gra nieco jaśniej, Marantz wygeneruje więcej basu) to urządzenia różnią się "systemem operacyjnym" aczkolwiek co do zasady oba systemy spełniają to samo zadanie i służą do sterowania urządzeniem oraz umożliwiają stworzenie systemu multiroom. Zaletą Yamahy jest obsługa Tidala w wersji Connect co oznacza dużą wygodę. 

Jeśli chodzi o kolumny to podejrzewam, że trzeba tu wrzucić coś uniwersalnego, bezpiecznego i niemałego ponieważ kubatura jest spora. Takimi pewniakami według mnie będą zarówno Klipsch R-800F oraz Pylon Audio Sapphire 31. Klipsche to marka, którą cechuje bardzo ekspresyjne granie skoncentrowane na skrajnych wartościach pasma - lubi się podobać i ma wielu entuzjastów. Pylon z kolei jest nieco bardziej zrównoważony przy czym bezapelacyjnie również zapewni Ci gęsty i mocny bas, sporo detali i dobrze poukładane plany pozorne. 

Na ten moment najbardziej bym Ci chyba polecił połączenie Yamahy z Pylonami. W takim zestawieniu otrzymujesz bogatą, w zupełności wystarczającą funkcjonalność, włącznie z sekcją cyfrową oraz pełnym pakietem funkcji sieciowych, a także bardzo muzykalne i dociążone brzmienie Pylonów, które bez problemu sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu.

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Marantz pm 7000 n też obsługuje Tidal conect. I do tego Magnat signature 507.Pieknie ten Marantz gra z Magnatami. I jeszcze zostanie kilka stówek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...