Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).


9 492 tematów w tym forum

    • 6 odpowiedzi
    • 3,2k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,5k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 3,7k wyświetleń
  1. Pomoc w wyborze

    • 4 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
  2. Kilka pytań od laika. 1 2

    • 26 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  3. Kenwood i heco

    • 1 odpowiedź
    • 985 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,2k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 21,9k wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 3,9k wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 17,4k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  4. Wybór sprzętu

    • 3 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  5. Problem z soundbarem

    • 6 odpowiedzi
    • 6,2k wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 5,5k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Ukraina znowu silna w tym roku.  
    • Monitory i lampa to będzie duże ryzyko bo bandzie ale może się uda:). Lampa jaka by nie była to musi się polubić z kolumną aby dobrze zagrać dołem a to nie zawsze jest łatwe. Drugi warunek to aby nie zabić tego co w lampie jest najlepsze - średnicy i wokalu. Dodajmy niską skuteczność monitorów - sporo argumentów jest na nie ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
    • Spendor Classic 2/3 to ogromny monitor 2-drożny z midwooferem 21cm. 1/2 to jego większy trójdrożny brat. 3/1 (1/3 sam sobie wymyśliłeś) to monitor normalnych rozmiarów z midwooferem 18cm. Próbowałem 2/3 w niecałych 19m2 - ogromna scena wszerz i w głąb, lekko cofnięta. Naprawdę bardzo duży dźwięk. Obiektywnie za duży do mojego metrażu. ale mi się podobał. Do 22m2 powinien być idealny. Teoretycznie możesz spróbować 3-drożego 1/2, ale to już kolos, który lubi pokoje od 25m2 wzwyż. Używany 1/2 powinien się zmieścić w budżecie. 1/3 nawet jako nowy. Porównywałem Spendora Classic 2/3 ze swoimi Operami Callas (midwoofer 18cm), których nazwa też tu padła. Oczywiście wszystko z tranzystorem, bo nie mam lampy. W skrócie: Spendor Classic 2/3 to ogromny rozmach, kawał rytmicznego basu i potężny dolny środek. Natomiast ma cofnięte soprany i dość surową barwę. Bardzo potrzebuje soczystego pieca i raczej takiego po jasnej stronie (chyba, że się lubi ciemne granie). Opera Callas gra znacznie lżej (mniej basu, za to więcej sopranów i górnej średnicy od Spendora), ale ma już trochę soczystości sama z siebie - z nasyconym piecem zyska, ale nie potrzebuje go tak rozpaczliwie, jak Spendor. U mnie z tranzystorem Opera Callas zagrała znacznie lepszymi wokalami i bardziej szczegółowo, finezyjniej od Spendora (myślę, że dzięki dużo lepszym tweeterom). Ale w sensie efektu skali i potęgi, to oczywiście Spendor wygrał. Spendor to siła żywiołu po ciemnej stronie mocy. Opera - włoskie słońce.
    • Też należę do tych siedzących wtedy przy radio. Pewne audycje stanowiły punkty odniesiania w tygodniu. I dla każdego było naprawdę coś miłego. Ja na przykład nie lubiłem Manna w niedzielne przedpołudnia (i tak słuchalem). Ale już w piątkowe poranki - zawsze jak tylko obowiazki pozwalały. We święta z czasem polubiłem nawet głos pani Marcinik. Jej wybory lektur prawie zawsze do mnie trafiały. Całe szczęście "Za, a nawet przeciw" skopiowano w  niezmienionej  formule. Brakuje  kultowych audycji  typu"Bielszy odcienia bluesa" i publicystyki w wydaniu J.Sosnowskiego. I eh, tylko koni żal R.I.P. Trójeczko.  No, to jest akurat coś z "czego już nie sluchasz"
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...