Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).


9 567 tematów w tym forum

  1. Pioneer VSX 416 czy Yamaha RX V359?

    • 3 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
  2. yamaha rx 1400

    • 1 odpowiedź
    • 3,2k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5,2k wyświetleń
  3. YAMAHA RX-V540 RDS

    • 3 odpowiedzi
    • 4,8k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5,9k wyświetleń
  4. Ktory z amplitunerów wybrac?

    • 5 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
  5. Yamaha RX-V359

    • 3 odpowiedzi
    • 3,5k wyświetleń
  6. Jakie kino domowe???

    • 5 odpowiedzi
    • 4,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 6,4k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4k wyświetleń
  7. Yamaha RX-V1600

    • 4 odpowiedzi
    • 6,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 6k wyświetleń
  8. Jakie kupić kabelki....?

    • 1 odpowiedź
    • 3k wyświetleń
  9. Co sądzicie o zestawie ??

    • 4 odpowiedzi
    • 4,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3,2k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 5,6k wyświetleń
  10. koda do kina domowego

    • 1 odpowiedź
    • 3,5k wyświetleń
  11. Yamaha

    • 1 odpowiedź
    • 3,8k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • spokojnie schodzą do 24Hz, środek i góra jest czysta tonalnie, nic nie dudni, generalnie dźwięk przenoszą z godnie z jakością nagrania.
    • Cześć, dzięki wielkie za pomoc  Szczerze mówiąc jestem zaskoczony cenami, ale zakładam, że warto. Jak już miałbym zamiar kupić to na pewno wolałbym zakup nowego sprzętu na lata, jeśli chodzi o nowy sprzęt jaki byłby typ (mówimy tu o zestawie 5.1) do powiedzmy 7 tysięcy?  Ewentualnie wychodzi na to, że idąc na kompromis musiałbym kupić soundbara Pozdrawiam
    • Thx, poczytam, poszukam. Hej, Klipsche były moim pierwszym wyborem, obejrzalem kilka filmików na YT z Focalami Chora 816 i aż mnie ciary przeszły. Dokładnie to jest to, czego szukam... ale muszę tego posłuchać na żywo. Wtedy zdecyduję. Problem w tym, że najbliższy salon z salą odsłuchową mam w Białymstoku ino nie wiem, czy mają Focale. Podzwonię, popytam. Myślę jeszcze nad KEF Q750. Podstawkowe jakoś mnie nie kręcą. Niby ten bas w nich jest, ale jakiś taki jakby ktoś tłukł w pokrywkę od patelni. No nie słyszę tej przestrzeni.
    • No nie. Przyłóż do ucha tego kwarca od TH, kwarcową Bulovę z Precisionistem, automat od Seiko, jakiś inny z np. Valjoux 7750, potem jakiegoś manuala i dorzuć jeszcze jakiegoś na Unitasie. Na końcu popraw G-Shockiem tylko z wyświetlaczem.   Ja bym się nie odważył ścigać na wzornictwo sprzętu audio i zegarków. Sprowadzenie zegarka do okrągłego kształtu koperty to tak jakbyś obudowy wzmacniacza sprowadził do prostopadłościanu. Kolory różne? I już?   I znowu nie ścigałbym się pod względem ilości różnych klas czy funkcjonalności wzmacniaczy w stosunku do zegarków.  Różne mechanizmy, od kwarcy, przez hybrydy, manuale i automaty. Tu też od bardzo prostych po super zaawansowane. Funkcje? Zwykłe wskazanie czasu podawane w różny sposób - standardowe wskazówki, cyfry na wyświetlaczu, a może tak jak w Schaumburgu Coctail - dyski. Strefy czasowe? Też można różnie pokazać. Popatrz sobie na Jacob&Co Epic SF24 jak to mega zrobili.  Dorzuć różne kalendarze, od zwykłych dni miesiąca, po takie, które dorzucają dni tygodnia, po całoroczne z miesiącami czy kolejnymi latami. Chronografy z różną dokładnością - mój wskazówkowy pokazywał z dokładnością do 1/1000 (tysięcznej) sekundy. Są zegarki, które mają nawet kilkadziesiąt różnych funkcji. W amplitunerze KD musiałbyś policzyć wszystkie odtwarzane standardy audio, a i tak by chyba było za mało.   Nie można tego sprowadzić do stwierdzenia, że każdy z zegarków tak samo odmierza czas. Po pierwsze zegarki wskazują czas, i robią to różnie. Do odmierzania czasu są potrzebne komplikacje takie jak chronograf albo timer.    Ja tam uważam, że jednym z najpiękniejszych dźwięków, jest dźwięk Unitasa gdy człowiek się przebudzi w środku nocy i usłyszy to cykanie dochodzące z nocnej szafki przy łóżku. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...